Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.09.17 - 14:26     Czytano: [1387]

Merkel nie może milczeć

Pani kanclerz Angela Merkel; praworządność i przestrzeganie unijnych traktatów i postanowień, to „poważny temat” - dotyczy on również Niemiec, bo tu chodzi o fundamenty Unii Europejskiej. Skoro jednak Pani kanclerz „nie może trzymać języka za zębami”, to prosimy, zwłaszcza my - Polacy - by, bez większego skrępowania powiedzieć Polakom, jak Niemcy dotychczas przestrzegali tych podstawowych zasad UE, zwłaszcza tej dotyczącej solidarności np. w kwestii budowy gazociągu Nordstream II - oczywiście omijającego Polskę?

Jak pani kanclerz do tej pory traktowała wypowiedzi niemieckich polityków i przedsiębiorców kwestionujących sankcje gospodarcze oraz nieprzestrzegania zasad wolnego rynku i swobody konkurencji ze strony niemieckich firm, koncernów i banków, choćby tylko w stosunku do polskiego biznesu i polskich przedsiębiorców, działających w UE i to nie tylko w kwestii tzw. pracowników delegowanych?

Śmiało, niech Pani kanclerz poinformuje Polaków nawet przez zaciśnięte zęby z kim konsultowała swą decyzję w 2015r. wpuszczenia do Unii milionów migrantów ekonomicznych czy z Polską i Węgrami też ? Czy to nie naraziło na szwank bezpieczeństwa obywateli i narodów UE? Czy fundamentom współpracy w Unii dobrze służą liczne wypowiedzi niemieckich polityków o karaniu Polski, stosowaniu ultimatum, a nawet takie stwierdzenia, że „nie da się niestety wjechać czołgami do Polski, by zaprowadzić porządek”? Czy to służy praworządności i dzieje się za Pani przyzwoleniem lub wręcz zachętą, że niemieckie media w Niemczech i zwłaszcza te w Polsce prowadzą wojnę hybrydową przeciwko polskiemu rządowi, apelując i inspirując w dziele jego obalenia i to na ulicy ? Prosimy nie milczeć, śmiało i otwarcie wytłumaczyć Polakom jak to możliwe, by w praworządnej UE niemieckie banki działające w Polsce wciskały Polakom tzw. kredyty frankowe, choć bez franków i by, tym samym bankom w Niemczech, nie wolno ich było udzielać własnym obywatelom?

Jak i kto dopuścił do sytuacji oraz wymusił na KE decyzję o likwidacji polskich stoczni i pozwolił jednocześnie dotować i udzielać pomocy publicznej stoczniom niemieckim? Pani kanclerz, prosimy nie zagryzać języka i wytłumaczyć Polakom czy niższy wiek emerytalny dla kobiet w Polsce występujący również w innych krajach Unii to też łamanie praworządności, ale tylko w Polsce? Pani Merkel proszę nam wytłumaczyć dlaczego jedną z najlepiej sprzedających się ostatnio książek w Niemczech jest wznowienie „Mein Kampf ” Adolfa Hitlera, czy to służy praworządności i solidarności w Europie?

Czy na pewno Pani kanclerz praworządne jest cenzurowanie niemieckich mediów, nie tylko w sprawach takich jak wydarzenia w Kolonii, ale wręcz wyroki sądowe na dziennikarzy niemieckich krytykujących islam, bo w Polsce jest to niedopuszczalne i niewyobrażalne? Nie ma więc Pani kanclerz co nerwowo zaciskać zębów, nawet w czasie kampanii wyborczej, tylko przestrzegać unijnych traktatów i szanować suwerenność sąsiadów. Polska nie będzie już chłopcem na posyłki i niemiecką półkolonią gospodarczą i finansową. To bezpowrotnie przeminęło. Nie sprawdziła się ulica, nie zadziała, tym bardziej zagranica.

....................

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 11.09.17 15:51
Europa musi znaleźć jeszcze na tyle siły, by wyprowadzić z Hitlerlandu, przepraszam z RFN - Europejski Bank Centralny, mający siedzibę we Frankfurcie nad Menem i Uniwersytet Europejski Viadrina, z Frankfurtu nad Odrą. Jeżeli ma następować Odnowa Europy, to na nowy Renesans znakomicie nadają się miasta włoskie: Rzym, Florencja, Padwa, Bolonia, Genua i miasta polskie: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Szczecin. Czwarta Rzesza Niemiecka, to kiepska wizja dla Europy!.

Ricky Dick. - 11.09.17 11:09
Likwidacja europy, państw narodowych, Polski. Niemiecka prasa w amoku.

Jacek Karnowski w Polityce.pl :

"13 lat po wejściu do Unii słyszymy komunikat:
albo koniec z Polską jako państwem narodu polskiego, albo precz ze zjednoczonej Europy!?

(Ten głos płynie z Niemiec - dop. red.)

To jest jednak (rzecz) niebywała. Ale jednocześnie sytuacja staje się jasna.

Chodzi o artykuł w niemieckiej gazecie "Sueddeutsche Zeitung" (a więc w medium poważnym), w którym czytamy, że w Europie nie ma miejsca dla państw, które chcą "zachować jednorodność narodu"...

"...Jeśli o to chodzi, powinni oni natychmiast opuścić Unię Europejską. Europa i jej państwa stają się coraz bardziej różnorodne. Kto tego nie chce, musi się wymeldować z Unii i się izolować"...

W Unii nie ma miejsca dla państw, które chcą zachować swoją historyczną etniczną strukturę - taki komunikat przekazuje niemiecka prasa. Nie jest to jakaś pogadanka w zaufanym gronie "Europejczyków" wtajemniczonych w projekt, ale język niemieckich mediów, znanych ze zdyscyplinowania i generalnie lojalnego przekazywania wytycznych... " BND - dop. red.)

Ps.

Powtórzę za "Sueddeutsche Zeitung"- "w Europie nie ma miejsca dla państw, które chcą "zachować jednorodność narodu", "w Unii nie ma miejsca dla państw, które chcą zachować swoją historyczną etniczną strukturę" - taki komunikat przekazuje niemiecka prasa.

Na tym tle łatwiej rozumiemy niemiecka nagonkę na państwa europy środkowo-wschodniej.

Toż to jawna destrukcja (likwidacja) europy, państw narodowych i również Polski. Ma zapanować niemiecka "RASA PANÓW" i rozwój powolny Lebensraum od Berlina po Władywostok?

Z tego wynika, że ta walka Komisarzy (owczarków niemieckich) o praworządność w Polsce to czysta ściema. Chodzi wyłącznie o niemieckie interesy. Narody pozostałe mają się słuchać pani Adolfiny. Nie dajmy się powtórnie zwieść Bismarkowi i Hitlerowi w spódnicy.
Służalczość niemieckiej prasy i mediów jest zatrważająca. Są lepsi od samego Josefa Goebbelsa.

No i mamy was, niemiaszki. Już dokładnie wiemy o co wam chodzi.
V rozbioru Polski raczej nie będzie. Nie damy się. Wasze judaszowe srebrniki nic tu nie zmienią. Nie sprzedamy się.
Zdrajców całkowicie odgonimy od kasy w najbliższych wyborach.

adamajtis - 11.09.17 8:57
Polska (kolonia) wychodzi z cienia. Poniżej cytat z artykułu Mirosława Kokoszkiewicza jak zawsze celnie i trafnie demaskującego działania dwóch potężnych sąsiadów Polski, Niemiec i Rosji oraz "wewnętrznej targowicy".

"Posłuchajcie, wy Grety i Helmuty"

"...Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że Polska coraz mocniej ściskana jest przez wrogie niemiecko-rosyjskie agenturalne i propagandowe kleszcze. Odzyskiwanie przez nasze państwo sił nie jest naszym odwiecznym wrogom na rękę. Jeszcze nigdy rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego nie nasuwała nam tylu skojarzeń z teraźniejszością.
Dwa zbrodnicze reżimy, które napadły na nasz kraj we wrześniu 1939 r., pomimo że same zwarły się później w śmiertelnym boju, to jednak podczas Powstania Warszawskiego były zgodne. Trzeba było wykorzystać kolejną doskonałą okazję do unicestwienia polskości, mordując patriotyczną elitę i równając z ziemią stolicę Polski. Domyślam się, co miał na myśli powstaniec Wacław Sikorski „Bocian”, który goszcząc w studio TVN Info, powiedział: Dla mnie są Niemcy. Dla mnie nazistów nie ma. Oni mówią teraz, że naziści to nie Niemcy. Że Niemcy to byli porządni ludzie, a naziści tylko byli źli. Nie ma nazistów.
To bardzo mądre słowa, bo zarówno w czasie drugiej wojny światowej, jak i dzisiaj mamy do czynienia z Niemcami, którzy nigdy nie wyzbędą się tej znanej z historii i ponownie demonstrowanej manii wyższości oraz z trudem ukrywanej żądzy panowania nad innymi narodami. Nieprzypadkowo powstaniec „Bocian” użył zarówno czasu teraźniejszego, jak i przeszłego...

...Także pamiętajmy, że za pomocą nowoczesnych narzędzi wrogowie Polski wykorzystują stare i znane od przeszło 2600 lat metody stosowane z powodzeniem przez Czyngis-chana, carycę Katarzynę, Bismarcka, Stalina i Hitlera. Najlepszą obroną w takiej sytuacji jest wysoka mobilizacja i świadomość obywatelska oraz wzmożony patriotyzm mieszkańców zaatakowanego państwa, a także zdający sobie sprawę z zagrożeń odważny i zdeterminowany rząd. Pamiętajmy, że dzisiaj w Polsce nie toczy się typowy w demokracjach spór między rządzącymi a opozycją, dotyczący odmiennych wizji Polski. Tu nie ma też żadnego konfliktu ideowego. My dzisiaj walczymy z zainstalowaną w naszym kraju agenturą niemieckich i rosyjskich wpływów, poprzebieraną w szatki totalnych opozycjonistów. To nie jest zwykła walka polityczna, ale wielka bitwa o nasze być albo nie być, a w tle chodzi także o wielkie pieniądze. Ten zahamowany dzisiaj, a trwający całymi latami wypływ setek miliardów z polskiego budżetu rozsierdził geszefciarską międzynarodówkę. Przecież te pieniądze trafiały do konkretnych kieszeni i nagle to się skończyło. Przestajemy być zwykłą, podbitą i eksploatowaną na wszystkie możliwe sposoby kolonią i to bardzo nie podoba się dawnym zagranicznym nadzorcom oraz służącym im miejscowym zdrajcom, sprzedawczykom i folksdojczom. " - Koniec cytatu.

Mirosław Kokoszkiewicz Wa Ga

Cały artykuł, który szczerze polecam wszystkim rodakom na stronie https://warszawskagazeta.pl/felietony/miroslaw-kokoszkiewicz/item/5092-posluchajcie-wy-grety-i-helmuty

Jak zawsze autor obnażył wrogie i stronnicze przeciwko Polsce działania geszefciarskiej międzynarodówki i opłacanych przez nich zdradzieckich jurgieltników nad Wisłą, Wartą i Bugiem. Super artykuł, ku przestrodze wszystkim, którym los Polski i narodu nie jest obojętny.

Lubomir - 07.09.17 15:16
Jedynie USA wydaje się jest w stanie zatrzymać Niemcy, występujące w roli rosyjskiego konia trojańskiego. Fanka wszystkiego co rosyjskie Merkel, to tylko wierzchołek 'góry lodowej'.

MariaN - 05.09.17 9:43
Niemcy musza sie z nami rozliczyć za 2WS wcześniej czy pózniej. Na ludobojstwo nie ma przedawnień. Merkel jest przed wyborami dlatego tak złowrogo kłapie paszczą, po wyborach zmięknie i zacznie negocjować o wysokości reparacji. Teraz jest okres przygotowań, polski rząd musi dobrze to rozegrać. PO i N są w szachu, są na niemieckim pasku to musza ich bronić, ale w pewnym momencie, gdy sprawy zaczną sie układac, bedą musieli sie określić czy są Polakami czy bliżej im do nich i wtedy będzie ciekawie. I Adamowicz i bufetowa i Karnowski i inni będą musieli sie w końcu określić, by nie być non grata w polskiej ziemi

nie czytelnik - 04.09.17 21:59
Czytelnicy dzisiaj chcą odszkodowań? Czytelnicy sempiterny grzeją daleko od Polski na piaskach Gold Coast i Adelajdy, a co bedzie jak przyjdzie do rewizji granic? Co wtedy powiecie mieszkańcom Szczecina, Gorzowa, Wrocławia czy Olsztyna?? Chyba was całkiem rozum opuścił od tego chodzenia do góry nogami.

czytelnicy - 03.09.17 18:33
witamy pania Merkel ,jesli pani jest madra i jasnowidzaca,jak pokazuja sondaze,to uprzejmie prosimy o odpowiedz na nurtujace nas pytanie :kiedy Polska otrzyma odszkodowanie od Niemiec za zniszczenia w czasie drugiej wojny swiatowej,pozdrawiamy.

J.V.Miarka, Wroclaw - 02.09.17 17:05
Przepraszam Pana Redaktora i Czytelnikow! Zle mi sie kliknelo!
Powinno byc prof. Feliksa Konecznego a nie SKONIECZNEGO.

J.V.Miarka, Wroclaw - 02.09.17 14:00
Europa stoi nad przepascia zaprowadzona tam na smyczy przez Agele Merkel § CO.
Nie ma drugiego etapu dekomunizacji, bo nie przeprowadzono pierwszego, a ofiary komunizmu nie doczekaly sie sprawiedliwosci, takze w Niemczech.
Nie ma takze drugiego etapu denazyfikacji (polityka 4D), a odwrotnie - jest ulepszenie propagandy niemieckiej - mamy zatem nie Niemca najezdzce i morderce - a naziste i "zlego i dobrego Niemca".
W Europie - w UE - nie ma zadnego etapu odnowy, bo nie dopuszcza do tego zarzadzajace lewactwo. Jest tylko ostatni etap upadku cywilizacji lacinskiej. Polecam nauki Feliksa Skoniecznego.
Jedynie Polska ze swa gleboka Wiara w Boga, historia i cywilizacja jest w stanie uratowac godnosc swojego narodu.
Nie przeszkadzajmy zatem Rzadowi Dobrej Zmiany i Odnowy, domagajac sie wiecej niz ten rzad w takiej europejskiej sytuacji moze zrobic.
Bo jak pisze p. Szewczak, tu nie sprawdzi sie ulica, tym bardziej zagranica

Lubomir - 01.09.17 15:55
Niemcy to bankrut religijny, moralny i intelektualny. Europa stoi na progu wiekiej, humanistycznej Odnowy. Niemcy stoją na progu drugiego etapu denazyfikacji i dekomunizacji. Z kapitałem finansowym Hitlera i z kapitałem ideologicznym Marksa Niemcy nie pasują do Wolnej Europy!.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1944 roku
6 d. Powst. Warszaw.: w Śródmieściu zaczyna działać Harcerska Poczta Polowa. Niemcy mordują 100 chorych Szpitala ul. Leszno


06 Sierpnia 1944 roku
Zmarła Krystyna Wańkowicz, sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, córka Melchiora (ur. ok. 1919)


Zobacz więcej