Piątek 19 Stycznia 2018r. - 19 dz. roku,  Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.09.17 - 14:26     Czytano: [759]

Merkel nie może milczeć

Pani kanclerz Angela Merkel; praworządność i przestrzeganie unijnych traktatów i postanowień, to „poważny temat” - dotyczy on również Niemiec, bo tu chodzi o fundamenty Unii Europejskiej. Skoro jednak Pani kanclerz „nie może trzymać języka za zębami”, to prosimy, zwłaszcza my - Polacy - by, bez większego skrępowania powiedzieć Polakom, jak Niemcy dotychczas przestrzegali tych podstawowych zasad UE, zwłaszcza tej dotyczącej solidarności np. w kwestii budowy gazociągu Nordstream II - oczywiście omijającego Polskę?

Jak pani kanclerz do tej pory traktowała wypowiedzi niemieckich polityków i przedsiębiorców kwestionujących sankcje gospodarcze oraz nieprzestrzegania zasad wolnego rynku i swobody konkurencji ze strony niemieckich firm, koncernów i banków, choćby tylko w stosunku do polskiego biznesu i polskich przedsiębiorców, działających w UE i to nie tylko w kwestii tzw. pracowników delegowanych?

Śmiało, niech Pani kanclerz poinformuje Polaków nawet przez zaciśnięte zęby z kim konsultowała swą decyzję w 2015r. wpuszczenia do Unii milionów migrantów ekonomicznych czy z Polską i Węgrami też ? Czy to nie naraziło na szwank bezpieczeństwa obywateli i narodów UE? Czy fundamentom współpracy w Unii dobrze służą liczne wypowiedzi niemieckich polityków o karaniu Polski, stosowaniu ultimatum, a nawet takie stwierdzenia, że „nie da się niestety wjechać czołgami do Polski, by zaprowadzić porządek”? Czy to służy praworządności i dzieje się za Pani przyzwoleniem lub wręcz zachętą, że niemieckie media w Niemczech i zwłaszcza te w Polsce prowadzą wojnę hybrydową przeciwko polskiemu rządowi, apelując i inspirując w dziele jego obalenia i to na ulicy ? Prosimy nie milczeć, śmiało i otwarcie wytłumaczyć Polakom jak to możliwe, by w praworządnej UE niemieckie banki działające w Polsce wciskały Polakom tzw. kredyty frankowe, choć bez franków i by, tym samym bankom w Niemczech, nie wolno ich było udzielać własnym obywatelom?

Jak i kto dopuścił do sytuacji oraz wymusił na KE decyzję o likwidacji polskich stoczni i pozwolił jednocześnie dotować i udzielać pomocy publicznej stoczniom niemieckim? Pani kanclerz, prosimy nie zagryzać języka i wytłumaczyć Polakom czy niższy wiek emerytalny dla kobiet w Polsce występujący również w innych krajach Unii to też łamanie praworządności, ale tylko w Polsce? Pani Merkel proszę nam wytłumaczyć dlaczego jedną z najlepiej sprzedających się ostatnio książek w Niemczech jest wznowienie „Mein Kampf ” Adolfa Hitlera, czy to służy praworządności i solidarności w Europie?

Czy na pewno Pani kanclerz praworządne jest cenzurowanie niemieckich mediów, nie tylko w sprawach takich jak wydarzenia w Kolonii, ale wręcz wyroki sądowe na dziennikarzy niemieckich krytykujących islam, bo w Polsce jest to niedopuszczalne i niewyobrażalne? Nie ma więc Pani kanclerz co nerwowo zaciskać zębów, nawet w czasie kampanii wyborczej, tylko przestrzegać unijnych traktatów i szanować suwerenność sąsiadów. Polska nie będzie już chłopcem na posyłki i niemiecką półkolonią gospodarczą i finansową. To bezpowrotnie przeminęło. Nie sprawdziła się ulica, nie zadziała, tym bardziej zagranica.

....................

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 11.09.17 15:51
Europa musi znaleźć jeszcze na tyle siły, by wyprowadzić z Hitlerlandu, przepraszam z RFN - Europejski Bank Centralny, mający siedzibę we Frankfurcie nad Menem i Uniwersytet Europejski Viadrina, z Frankfurtu nad Odrą. Jeżeli ma następować Odnowa Europy, to na nowy Renesans znakomicie nadają się miasta włoskie: Rzym, Florencja, Padwa, Bolonia, Genua i miasta polskie: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Szczecin. Czwarta Rzesza Niemiecka, to kiepska wizja dla Europy!.

Ricky Dick. - 11.09.17 11:09
Likwidacja europy, państw narodowych, Polski. Niemiecka prasa w amoku.

Jacek Karnowski w Polityce.pl :

"13 lat po wejściu do Unii słyszymy komunikat:
albo koniec z Polską jako państwem narodu polskiego, albo precz ze zjednoczonej Europy!?

(Ten głos płynie z Niemiec - dop. red.)

To jest jednak (rzecz) niebywała. Ale jednocześnie sytuacja staje się jasna.

Chodzi o artykuł w niemieckiej gazecie "Sueddeutsche Zeitung" (a więc w medium poważnym), w którym czytamy, że w Europie nie ma miejsca dla państw, które chcą "zachować jednorodność narodu"...

"...Jeśli o to chodzi, powinni oni natychmiast opuścić Unię Europejską. Europa i jej państwa stają się coraz bardziej różnorodne. Kto tego nie chce, musi się wymeldować z Unii i się izolować"...

W Unii nie ma miejsca dla państw, które chcą zachować swoją historyczną etniczną strukturę - taki komunikat przekazuje niemiecka prasa. Nie jest to jakaś pogadanka w zaufanym gronie "Europejczyków" wtajemniczonych w projekt, ale język niemieckich mediów, znanych ze zdyscyplinowania i generalnie lojalnego przekazywania wytycznych... " BND - dop. red.)

Ps.

Powtórzę za "Sueddeutsche Zeitung"- "w Europie nie ma miejsca dla państw, które chcą "zachować jednorodność narodu", "w Unii nie ma miejsca dla państw, które chcą zachować swoją historyczną etniczną strukturę" - taki komunikat przekazuje niemiecka prasa.

Na tym tle łatwiej rozumiemy niemiecka nagonkę na państwa europy środkowo-wschodniej.

Toż to jawna destrukcja (likwidacja) europy, państw narodowych i również Polski. Ma zapanować niemiecka "RASA PANÓW" i rozwój powolny Lebensraum od Berlina po Władywostok?

Z tego wynika, że ta walka Komisarzy (owczarków niemieckich) o praworządność w Polsce to czysta ściema. Chodzi wyłącznie o niemieckie interesy. Narody pozostałe mają się słuchać pani Adolfiny. Nie dajmy się powtórnie zwieść Bismarkowi i Hitlerowi w spódnicy.
Służalczość niemieckiej prasy i mediów jest zatrważająca. Są lepsi od samego Josefa Goebbelsa.

No i mamy was, niemiaszki. Już dokładnie wiemy o co wam chodzi.
V rozbioru Polski raczej nie będzie. Nie damy się. Wasze judaszowe srebrniki nic tu nie zmienią. Nie sprzedamy się.
Zdrajców całkowicie odgonimy od kasy w najbliższych wyborach.

adamajtis - 11.09.17 8:57
Polska (kolonia) wychodzi z cienia. Poniżej cytat z artykułu Mirosława Kokoszkiewicza jak zawsze celnie i trafnie demaskującego działania dwóch potężnych sąsiadów Polski, Niemiec i Rosji oraz "wewnętrznej targowicy".

"Posłuchajcie, wy Grety i Helmuty"

"...Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że Polska coraz mocniej ściskana jest przez wrogie niemiecko-rosyjskie agenturalne i propagandowe kleszcze. Odzyskiwanie przez nasze państwo sił nie jest naszym odwiecznym wrogom na rękę. Jeszcze nigdy rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego nie nasuwała nam tylu skojarzeń z teraźniejszością.
Dwa zbrodnicze reżimy, które napadły na nasz kraj we wrześniu 1939 r., pomimo że same zwarły się później w śmiertelnym boju, to jednak podczas Powstania Warszawskiego były zgodne. Trzeba było wykorzystać kolejną doskonałą okazję do unicestwienia polskości, mordując patriotyczną elitę i równając z ziemią stolicę Polski. Domyślam się, co miał na myśli powstaniec Wacław Sikorski „Bocian”, który goszcząc w studio TVN Info, powiedział: Dla mnie są Niemcy. Dla mnie nazistów nie ma. Oni mówią teraz, że naziści to nie Niemcy. Że Niemcy to byli porządni ludzie, a naziści tylko byli źli. Nie ma nazistów.
To bardzo mądre słowa, bo zarówno w czasie drugiej wojny światowej, jak i dzisiaj mamy do czynienia z Niemcami, którzy nigdy nie wyzbędą się tej znanej z historii i ponownie demonstrowanej manii wyższości oraz z trudem ukrywanej żądzy panowania nad innymi narodami. Nieprzypadkowo powstaniec „Bocian” użył zarówno czasu teraźniejszego, jak i przeszłego...

...Także pamiętajmy, że za pomocą nowoczesnych narzędzi wrogowie Polski wykorzystują stare i znane od przeszło 2600 lat metody stosowane z powodzeniem przez Czyngis-chana, carycę Katarzynę, Bismarcka, Stalina i Hitlera. Najlepszą obroną w takiej sytuacji jest wysoka mobilizacja i świadomość obywatelska oraz wzmożony patriotyzm mieszkańców zaatakowanego państwa, a także zdający sobie sprawę z zagrożeń odważny i zdeterminowany rząd. Pamiętajmy, że dzisiaj w Polsce nie toczy się typowy w demokracjach spór między rządzącymi a opozycją, dotyczący odmiennych wizji Polski. Tu nie ma też żadnego konfliktu ideowego. My dzisiaj walczymy z zainstalowaną w naszym kraju agenturą niemieckich i rosyjskich wpływów, poprzebieraną w szatki totalnych opozycjonistów. To nie jest zwykła walka polityczna, ale wielka bitwa o nasze być albo nie być, a w tle chodzi także o wielkie pieniądze. Ten zahamowany dzisiaj, a trwający całymi latami wypływ setek miliardów z polskiego budżetu rozsierdził geszefciarską międzynarodówkę. Przecież te pieniądze trafiały do konkretnych kieszeni i nagle to się skończyło. Przestajemy być zwykłą, podbitą i eksploatowaną na wszystkie możliwe sposoby kolonią i to bardzo nie podoba się dawnym zagranicznym nadzorcom oraz służącym im miejscowym zdrajcom, sprzedawczykom i folksdojczom. " - Koniec cytatu.

Mirosław Kokoszkiewicz Wa Ga

Cały artykuł, który szczerze polecam wszystkim rodakom na stronie https://warszawskagazeta.pl/felietony/miroslaw-kokoszkiewicz/item/5092-posluchajcie-wy-grety-i-helmuty

Jak zawsze autor obnażył wrogie i stronnicze przeciwko Polsce działania geszefciarskiej międzynarodówki i opłacanych przez nich zdradzieckich jurgieltników nad Wisłą, Wartą i Bugiem. Super artykuł, ku przestrodze wszystkim, którym los Polski i narodu nie jest obojętny.

Lubomir - 07.09.17 15:16
Jedynie USA wydaje się jest w stanie zatrzymać Niemcy, występujące w roli rosyjskiego konia trojańskiego. Fanka wszystkiego co rosyjskie Merkel, to tylko wierzchołek 'góry lodowej'.

MariaN - 05.09.17 9:43
Niemcy musza sie z nami rozliczyć za 2WS wcześniej czy pózniej. Na ludobojstwo nie ma przedawnień. Merkel jest przed wyborami dlatego tak złowrogo kłapie paszczą, po wyborach zmięknie i zacznie negocjować o wysokości reparacji. Teraz jest okres przygotowań, polski rząd musi dobrze to rozegrać. PO i N są w szachu, są na niemieckim pasku to musza ich bronić, ale w pewnym momencie, gdy sprawy zaczną sie układac, bedą musieli sie określić czy są Polakami czy bliżej im do nich i wtedy będzie ciekawie. I Adamowicz i bufetowa i Karnowski i inni będą musieli sie w końcu określić, by nie być non grata w polskiej ziemi

nie czytelnik - 04.09.17 21:59
Czytelnicy dzisiaj chcą odszkodowań? Czytelnicy sempiterny grzeją daleko od Polski na piaskach Gold Coast i Adelajdy, a co bedzie jak przyjdzie do rewizji granic? Co wtedy powiecie mieszkańcom Szczecina, Gorzowa, Wrocławia czy Olsztyna?? Chyba was całkiem rozum opuścił od tego chodzenia do góry nogami.

czytelnicy - 03.09.17 18:33
witamy pania Merkel ,jesli pani jest madra i jasnowidzaca,jak pokazuja sondaze,to uprzejmie prosimy o odpowiedz na nurtujace nas pytanie :kiedy Polska otrzyma odszkodowanie od Niemiec za zniszczenia w czasie drugiej wojny swiatowej,pozdrawiamy.

J.V.Miarka, Wroclaw - 02.09.17 17:05
Przepraszam Pana Redaktora i Czytelnikow! Zle mi sie kliknelo!
Powinno byc prof. Feliksa Konecznego a nie SKONIECZNEGO.

J.V.Miarka, Wroclaw - 02.09.17 14:00
Europa stoi nad przepascia zaprowadzona tam na smyczy przez Agele Merkel § CO.
Nie ma drugiego etapu dekomunizacji, bo nie przeprowadzono pierwszego, a ofiary komunizmu nie doczekaly sie sprawiedliwosci, takze w Niemczech.
Nie ma takze drugiego etapu denazyfikacji (polityka 4D), a odwrotnie - jest ulepszenie propagandy niemieckiej - mamy zatem nie Niemca najezdzce i morderce - a naziste i "zlego i dobrego Niemca".
W Europie - w UE - nie ma zadnego etapu odnowy, bo nie dopuszcza do tego zarzadzajace lewactwo. Jest tylko ostatni etap upadku cywilizacji lacinskiej. Polecam nauki Feliksa Skoniecznego.
Jedynie Polska ze swa gleboka Wiara w Boga, historia i cywilizacja jest w stanie uratowac godnosc swojego narodu.
Nie przeszkadzajmy zatem Rzadowi Dobrej Zmiany i Odnowy, domagajac sie wiecej niz ten rzad w takiej europejskiej sytuacji moze zrobic.
Bo jak pisze p. Szewczak, tu nie sprawdzi sie ulica, tym bardziej zagranica

Lubomir - 01.09.17 15:55
Niemcy to bankrut religijny, moralny i intelektualny. Europa stoi na progu wiekiej, humanistycznej Odnowy. Niemcy stoją na progu drugiego etapu denazyfikacji i dekomunizacji. Z kapitałem finansowym Hitlera i z kapitałem ideologicznym Marksa Niemcy nie pasują do Wolnej Europy!.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Stycznia 1993 roku
Polska ratyfikowała Europejską Konwencję Praw Człowieka


19 Stycznia 1905 roku
Wacław Pawliszak, polski malarz i rysownik, został zastrzelony przez rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego (ur. 1866)


Zobacz więcej