Środa 20 Czerwca 2018r. - 171 dz. roku,  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.08.17 - 16:43     Czytano: [280]

Moda na głupotę


Szanowni Państwo!

Obwieszczenie końca komunizmu w 1989 roku było nie tyle przedwczesne, co całkowicie błędne. To właśnie był początek nowej ery - eurokomunizmu. Z poczwarki terroru, czy zamordyzmu, przeistoczył się w motyla rozmaitej destrukcji. Przejawia się to między innymi modą na głupotę i brzydotę. Z modą, jak wiadomo, dyskutować się nie da. Można ją jedynie przyjąć, lub odrzucić. Taki wybór istnieje zawsze. To fragment demokracji nie do ruszenia, ale można mimo to o nią powalczyć na leżąco, waląc nogami w metalowe osłony policyjne. W PRL-u dziewczyny usiłowały wyglądać powabnie, mimo „braków na rynku” wszystkiego, co mogłoby dodawać elegancji. Głupota płynąca z mediów była rekompensowana inteligencją na polu prywatnym. Triumfy święcił bridż, bo wymagał pomyślunku, którego byle aparatczyk wykrzesać nie mógł.

Komunizm jakimś cudem jednak zwyciężył i moda na głupotę oraz brzydotę zatriumfowała. W zaawansowanym stadium możemy ją oglądać w wykonaniu wszelkich osobników KOD-omito podobnych. Totalna opozycja szczególnie ich hołubi. Głupki bywają różnej maści. Przemądrzały, elokwentny, a właściwie cierpiący na bezmózgowy słowotok, głupek oczywiście wie i rozumie wszystko, a jak czegoś nie kuma, to to coś, a nie on, musi być głupie. Zgoła odmienne zdanie ma „poczciwiec”. Nie wysila się, żeby cokolwiek rozumieć, a jak przypadkiem usłyszy coś, co rozumie, to od razu traci zaufanie do źródła takiej wiedzy, bo co to za autorytet, który jest zrozumiały nawet dla niego!

Jest jeszcze nadzwyczajna kasta, do której zaliczają się w pierwszej kolejności unijni dygnitarze. Oni wszystko wiedzą najlepiej i z nikim swej wiedzy konsultować nie muszą. Jeśli bredzą coś sprzecznego z faktami, to tylko gorzej dla faktów.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Zdrajcy 31/2017 (320)

Szanowna Pani Małgorzato,

Nasze położenie geopolityczne, które jest swoistą STREFĄ ZGNIOTU, wystawia nas szczególnie często na zdradę dokonywaną przez niektórych naszych obywateli. Wprawdzie, w każdym kraju znajdą się tacy, którzy za mamonę lub inne „dobra” sprzedadzą interes własnego narodu (lub narodu, w którym żyją), ale w Polsce sprawa ma się jeszcze gorzej. W STREFIE ZGNIOTU zdrada to zjawisko szczególnie nasilone, bowiem ZGNIATACZE intensywnie pracują nad wykreowaniem zdrajców. Problemem współczesnej Polski jest to, że ZGNIATACZE nie muszą się szczególnie wysilać, by „tworzyć” w naszym kraju zdrajców. Współcześni polscy zdrajcy zdradzają niejako z przyzwyczajenia podtrzymując tradycje rodzinne i robią to zazwyczaj w „czynie społecznym”. Im chodzi jedynie o odzyskanie utraconego KORYTA, które było nagrodą za zdradę Polski dokonaną przez ich przodków lub ideowych antenatów.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 22

ROZDZIAŁ IV
SOBOWTÓR

– Coś dla ciebie – powiedział Michał wpatrując się w ekran laptopa, zanim zaczął czytać: Nie wykluczone, że potwierdzą się pogłoski z okresu stanu wojennego. W twierdzy Modlińskiej odkryto szczątki ludzkie, ale nie z czasów zaborów, jak się spodziewano, a ze znacznie późniejszego okresu...
– Nic nowego. Stale mamy z tym do czynienia. W naszym wydziale pracy nam nie zabraknie. Porozmawiajmy lepiej o przyszłości. Jesteś pewny, że chcesz żebym był twoim drużbą? – Jakub nie wyraził zainteresowania tematem, czego się Michał spodziewał..
– No, raczej tylko świadkiem w Urzędzie Stanu Cywilnego. – odstawił laptop i obserwował ostatnie promienie zachodzącego słońca odbite od szyb sąsiedniego wieżowca. Szkoda byłoby opuszczać ten gabinet na zawsze.
– Nie bierzecie ślubu kościelnego?
– Widzę, że jesteś zgorszony.
– Nie, tylko zdziwiony.
– Głupia historia. Jako dwudziestolatek ożeniłem się z dziewczyną, dla której te wszystkie ceremonie były najważniejsze. Nasze małżeństwo nie przetrwało nawet roku, ale ślubu kościelnego po raz drugi wziąć nie mogę.
– Co na to Marzena?
– Pogodziła się z sytuacją. Gorzej z jej ciotką.
– A co tu ma do gadania ciotka?
– Wychowywała ją praktycznie sama do ósmego roku życia i nadal jej matkuje.
– To jakaś tajemnica rodzinna?
– Nie, dlaczego tak pomyślałeś?
– Dlaczego do ósmego roku życia wychowywała ją ciotka? Gdzie byli rodzice?
– Matka zmarła przy porodzie, a ojciec był za granicą. Wrócił na chwilę po stanie wojennym, ale okazało się, że tu już nie ma czego szukać i znowu wrócił do Londynu.

CDN

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

19 sierpnia 2017 r. | Nr 33/2016 (322)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

20 Czerwca 1877 roku
Alexander Graham Bell zainstalował pierwszy na świecie telefon.


20 Czerwca 1793 roku
Urodził się Aleksander Fredro, polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta (zm. 1876).


Zobacz więcej