Sobota 16 Grudnia 2017r. - 350 dz. roku,  Imieniny: Albiny, Sebastiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.08.17 - 22:50     Czytano: [196]

Sprzężenie zwrotne


Szanowni Państwo!

Większości z nas wydaje się, że jesteśmy odporni na reklamę. Nie jest to niestety prawda. Wszyscy podlegamy jakiejś propagandzie, nie mając pojęcia o tym jak jesteśmy manipulowani. W latach osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych ktoś wpadł na pomysł, żeby pewną ideę upowszechnić poprzez seriale telewizyjne. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Tą ideą było zaszczepienie ludziom przekonania, że dobrze jest nie prowadzić auta po pijaku.

Jak tego dokonano? Wcale nie poprzez nudną perswazję, a jedynie przez wspominanie o tym, ot tak mimochodem, tu i ówdzie, ale konsekwentnie. Po pewnym czasie ludzie uznali takie zachowanie za normę. No, to przyjrzyjmy się naszym rodzimym serialom. Co nam się wciska do głów jako „normę”? Jakie zachowania widz uznał już za właściwe, bo tak przecież postępują „wszyscy”? Na pewno wulgarny język, nawet jeśli bywa wykropkowany, uważa się za coś oczywistego. Niechlujny strój jako dowód przynależności do „elit”. Przekonanie, że homoseksualistów jest co najmniej tyle samo ilu ludzi zdrowych. Przekonanie, że model rodziny typu 6+1 jest w porządku, przy czym sześcioro rodziców i jedno dziecko zapewniane przez dowolną liczbę rodziców o swej miłości 10 razy dziennie – to model obowiązujący.

Proponuję prześledzić polskie seriale pod kątem jak wpływają one na zmianę obyczajów.


Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 21

Po wyjściu Woroncowa do gabinetu zajrzał Miernota.
– Kogo tam mamy na liście? – zapytał generał.
– Różanka, Iwanie Iwanowiczu.
– A, to dobrze, dawajcie.
Generał zaprosił pułkownika Różanka żeby usiadł, zanim powiedział.
– Potrzebuję waszej rady. Co sądzicie o Woroncowie?
– Swój człowiek, ale nie daj Bóg, gdyby go ci z „Solidarności” mocniej przycisnęli.
– Puści farbę?
– Bez dwóch zdań.
– Co byś zrobił na moim miejscu?
– Pozwoliłbym mu grać rolę do końca.
– Właśnie. Porozmawiajmy o tym końcu. Wszystkich pod mur?
– Powinien najpierw odbyć się sąd polowy. Lepiej zachować procedury.
– Bo ja wiem... Po co zostawiać zbędne ślady?
– Na wojnie, jak to na wojnie, nigdy nie ma pewności kto wygra. Lepiej żeby w przyszłości nikomu nie przyszło do głowy tą sprawą pogrywać.
– To może lepiej zamiast egzekucji zaaranżować jakiś zbiorowy wypadek?
– Zależy od celu jaki chce się osiągnąć. Jeśli odstraszanie, to jednak egzekucja, którą inni powinni zobaczyć.

CDN

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

12 sierpnia 2017 r. | Nr 32/2016 (321)

Wersja do druku

analityk - 14.08.17 8:46
Robiąc następny krok, chciałbym zwrócić uwagę, że proces i odpowiedzialność największej zbrodni i barbarzyństwa w historii, dla jej zmiękczenia - zastępuje się hasłami jednowyrazowymi. Co kuje się powszechnie bezmyślnie w wielkim uproszczeniu, ma to zastąpić fakty historyczne. Otóż: "reperacja", "reparacja" i "naprawa" - są określeniami niewłaściwymi. Mogą być stosowane, w procesie naprawienia czegoś, co się lub zostało popsute. W tym wypadku nie można niczego naprawiać a na pewno nie faktów historycznych. Swoistym określeniem jest "reparacja", gdzie mogą być "rodziny" wieloosobowe 6+1, a wszelkie kombinacje parowania się, jak i reparowania w hybrydy zboczeńców, są możliwe - bez użycia skalpela. Dzisiejsza program w TV Republika, jest tego przykładem, gdzie nastąpiła zbyt odważnie awantura, w temacie "reparacja". Gdyby, pojawiło się konkretnie: "Zadość Uczynienie, za dokonane Barbarzyństwo, Zagładę Słowian, Ludobójstwo, Zniszczenia i Szabrownictwo, dokonane przez rzesze niemiecką, z koalicjantami. To oponenci (PO++) wykreowani przez Niemcy, nie mogli by ogarnąć rozumem, swojego chamstwa względem Polski, i zaprzeczać faktom historycznym. Kiedy włączy się Pan Prezydent A. Duda? Stare kable w Kancelarii, doszło do zwarcia i kopnęło.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Grudnia 1922 roku
W gmachu "Zachęty" został zastrzelony Gabriel Narutowicz, prezydent RP (ur. 1865)


16 Grudnia 1949 roku
Urodziła się Anna Nehrebecka, aktorka filmowa i teatralna ("Rodzina Połanieckich", "Ziemia obiecana").


Zobacz więcej