Środa 20 Czerwca 2018r. - 171 dz. roku,  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.17 - 23:36     Czytano: [545]

Gigantyczna afera

Politycy PO i PSL kompletnie nie zwrócili uwagi na sensacyjną i niezwykle doniosłą wiadomość z Kongresu PiS i Zjednoczonej Prawicy, którą przekazał Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To o co apelowałem od lat staje się pomału faktem, minister Ziobro poinformował, że jest śledztwo w sprawie bierności państwa w czasach PO-PSL wobec wyłudzeń VAT.

Bo, to nie było przypadkiem, to jest naprawdę gigantyczna afera, która zasługuje na odrębne śledztwo. Takie zleciłem i prowadzi je prokuratura, które ma wyjaśnić, dlaczego polskie państwo było całkowicie bierne, całkowicie teoretyczne, całkowicie wywiesiło białą flagę wobec gigantycznie narastającej fali przestępstw VAT-owskich
— stwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podał na Kongresie konkretne dane:
W latach rządów PO-PSL budżet stracił 220 mld zł na oszustwach podatkowych VAT.

Swego czasu były premier śp. Józef Oleksy mówił:
Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę.

Jak dziś widać, nie tylko kosmopolityczne, ale i te krajowe. Bo do owych 220 mld zł wyłudzeń i oszustw z podatku VAT, o których trudno, żeby nie wiedzieli, zarówno premier Donald Tusk, jak i premier Ewa Kopacz, a zwłaszcza byli ministrowie finansów Jan Vincent Rostowski i Mateusz Szczurek, trzeba jeszcze doliczyć kolejne blisko 160 mld zł strat budżetu państwa i portfeli Polaków z tytułu przestępstw i oszustw w ramach podatku CIT, akcyzy, przemytu paliw, afery hazardowej, optymalizacji podatkowej, cen transferowych, kreatywnej księgowości czy wreszcie 40 mld zł strat z powodu tzw. „nietrafionych inwestycji” spółek Skarbu Państwa. Nie mówiąc o dodatkowych 50 mld zł wciśniętych i wyłudzonych od 5 milionów Polaków w ramach tzw. „oszukańczych polisolokat”.
Od dawna twierdzę, że wysocy przedstawiciele rządów PO-PSL, a zwłaszcza były minister finansów Jan Vincent Rostowski, nie bez powodu nazywany „Sztukmistrzem z Londynu” i jego współpracownicy powinni stanąć nie tylko przed Komisją Śledczą, ale również przed Trybunałem Stanu. Bowiem skala rabunku finansów publicznych Polski, jak i tym samym portfeli Polaków w latach 2007-2015 w czasach rządów PO-PSL sięgnęła łącznie ok. 400 mld zł, czyli więcej niż otrzymaliśmy w ramach budżetu UE na lata 2007-2014.

Coś najwyraźniej drgnęło w temacie Komisji Śledczej w tej sprawie, która oznaczałaby prawdziwy koniec takich formacji jak PO, PSL i niektórych „właścicieli III RP”, bo jak słusznie stwierdził Zbigniew Ziobro, sprawa ta nadaje się na Komisję Śledczą, która w przyszłości mogłaby „wyświetlić wiele ważnych aspektów politycznych, społecznych tej wielkiej, gigantycznej, rozwijającej się afery w okresie rządów PO-PSL”.

Ciekawe jak Donald Tusk, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna czy Jan Rostowski rozliczyliby się z tych brakujących „tylko” blisko 400 mld zł? Tu dopiero czekają Polaków prawdziwe sensacje o kompletnie niewiarygodnej skali pobłażania owym finansowym złoczyńcom. A, przecież byli tacy, którzy ostrzegali MF za rządów PO-PSLo skali tego niespotykanego rabunku publicznych pieniędzy i pieniędzy polskich podatników, publikowali i słali listy na ul. Świętokrzyską. Byli lekceważeni i wyśmiewani.

Czas najwyższy na sprawiedliwość wobec tych, którzy przymykali oko na tą bezprecedensową dewastację publicznego skarbca i naszych portfeli. Jak stwierdził na Kongresie PIS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Morawiecki:
Walkę z mafiami VAT-owskimi zaczęliśmy wygrywać.

Czyli jak widać można było i to w ciągu 1,5 roku znacząco ograniczyć okradanie Polski i Polaków, trzeba było tylko, żeby nam się chciało chcieć.

Zapowiedź tego typu Komisji Śledczej powinna już dziś spędzać sen z oczu bywalców i koneserów z „Sowy i Przyjaciele”. I właśnie z tego powodu, głównym i jedynym elementem programu totalnej opozycji z PO na czele jest chęć jak najszybszego obalenie rządu PIS, bo Polacy mogliby się dowiedzieć o prawdziwej - gigantycznej aferze na blisko 400 mld zł.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Jan Orawicz - 08.07.17 17:03
Brawo Adamaitis!! Twój duch jest przy Twojej Polsce!! To cieszy nas
takich samych Polaków!! Szczęść Boże Tobie!!!

adamajtis - 07.07.17 14:07
cd...
Takie sądy i tacy sędziowie świadomie podważają konstytucyjny trójpodział władzy dając do zrozumienia, że suweren to ONI- sędziowie i wartości przez nich ustalone.
Przyczyna takiej sędziowskiej degrengolady? Brak lustracji w wymiarze sprawiedliwości. Dyspozycyjni sędziowie poprzedniego systemu przekazali swym potomkom znamię
jedynie słusznej władzy jedynie słusznego systemu państwa totalitarnego.
Tym towarzyszom i zwolennikom wiecznej władzy "naszej partii" zupełnie już "zlasowały się mózgi" i nie stać ich już na odrobinę zastanowienia i refleksji nad przyczynami swojej klęski.
Bo ta klęska jest totalna, totalna jeszcze bardziej od ich chęci bycia totalną opozycją. To jest ich totalny upadek w wymiarze, moralnym, społecznym i politycznym i wszelkim innym.
Najprawdziwsze chyba jest to, że do tego upadku oni sami przyczynili się upojeni pychą, że nie mają z kim przegrać. A jednak przegrali. Teraz tylko należy czekać na komendę "Sztandar PZP... co ja mówię- Platformy Obywatelskiej wyprowadzić".
Przegrali z polskim społeczeństwem, nowoczesnym społeczeństwem XXI wieku. Leżą, kwiczą i pomstują z powodu raju(koryta) utraconego a ratunku z nikąd. Mają co chcieli. Tak im dopomóż Bóg.
"Niech się dzieje wola Nieba z nią się zawsze zgodzić trzeba".

adamajtis - 06.07.17 10:14
Hej, Polacy! Polską nie może rządzić partia złodziei, kłamców, oszczerców aferałów i oszustów, dla których nasze , "polskie państwo istnieje tylko teoretycznie" jak sami stwierdzili ustami swojego byłego ministra, prowokatora od podpalenia budki strażnika przy ambasadzie rosyjskiej.
To jest typowe zaprzaństwo i zdrada podstawowych interesów tego państwa i narodu.
Donoszenie na Polskę do opanowanej przez lewaków UE, bicie czołem przed niedawnymi naszymi okupantami są wystarczającymi dowodami na ostateczny upadek tzw. "platformianych, zdradzieckich ELYT".
Oni myśleli, że w XXI wieku założą na terenach między Odrą, Wisłą i Bugiem neokolonię pod nazwą "prywislański kraj" i będą ją eksploatować do końca dni ostatnich tego świata.
Ta antypolska, posowiecka swołocz nie wykazuje żadnego zahamowania w dążeniach do dezawuowania ciężkiego wysiłku Polaków w celu odbudowy gospodarki i podźwignięcia państwa z postkomunistycznej zależności i podległości.
Różne platformiane Grzechy, Zdzichy, Donaldy, Ewy, Hanki za jedyny cel w tym państwie obrały sobie skubanie do gołej skóry budżetu państwa i majątku społecznego ale i również prywatnego majątku Polaków.

Jedyny plan dla Polski jaki mają pokazali "platfusi wybrańcy narodu" na swoim SABACIE czarownic, na którym tylko sączyli jad i bili pianę przeciwko rządzącej koalicji i władzom Rzeczypospolitej.
Czy tacy ludzie mogliby sprawować władzę w niepodległej i niezależnej Polsce? Ich stosunek do Polski, Polaków i instytucji państwa można codziennie zobaczyć w mediach i internecie. Nawet wśród największych wrogów Polski nie usłyszymy tylu inwektyw, oszczerstw, nienawiści, złorzeczenia, gróźb karalnych, kłamstw, wszelkich innych ataków nie licujących z godnością obywatela a co dopiero wybrańca i reprezentanta wyborców czyli posłów i senatorów RP.

Rządząca koalicja musi całkowicie odrzucić taką hańbiącą narrację i nie odnosić się do oszczerstw i paszkwili przekazując niezwłocznie sprawy do sądów powszechnych.

I tu koło zamyka się. Co zrobić gdy tzw. niezawisłe sądy a racze ich niezawiśli sędziowie wydają wyroki z pogwałceniem istniejącego prawa w Polsce oraz angażują się politycznie po jednej ze stron sporu politycznego w nosie mając obowiązujące prawo?
Takie sądy należy zlikwidować a sędziów rozgonić na 4 wiatry a najlepiej dać im bezpłatny bilet do królestwa "HOMOSOVIETICUS" bez prawa powrotu.

MariaN - 05.07.17 10:02
Worek z aferami poprzedniej ekipy własnie zaczyna sie rozwiązywać. Co niektórzy zniecierpliwieni już krytykowali w czambuł rzad, że nic nie robi aby rozliczyć setki afer, żądali nawet głów co niektórych za opieszałość. Zorientowani tłumaczyli z mozołem, narażając sie na epitety ze są pisowcami, że nie wszystko na raz, że niemozliwe jest porządkowanie naszego kraju ze złogów POstkomunistycznych jeśli sądownictwo jest w ich łapach, gdy w większości samorządach panuje nadal łupienie i niegospodarność. Tzw dobra zmiana rzadzi niecałe 2 lata, szkoda, że przy poprzedniej ekipie, która panowała w Polsce 8 lat (długie OSIEM LAT) ci sami zniecierpliwieni krytycy milczeli i słuchając co jakiś czas niby premiera Tuska wierzyli w jego obiecanki, że teraz to już będzie lepiej...
Powinna być komisja śledcza w sprawie wyłudzeń watowskich, bo to może być matka afer i dowód na to, że w Polsce przez wiele lat rzadziła mafia

Marian - 04.07.17 20:07
Pisowski Ilja Erenburg znowu o walce z "wrogami ludu". I znowu jak po wojnie władza stoi po stronie prostego ludu, teraz porównywanego do żuczków.
A mnie interesuje czym płacimy za podobno najlepszy gaz z Usraela. Właśnie pół świata przepłynął amerykański najlepszy gaz. Propaganda to wydarzenie odtrąbiła tylko nie wiem konkretnie, ile ten gaz kosztuje i czym za niego płacimy. Pewne jest, że nie płacimy tak jak za rosyjski gaz naszymi produktami rolnymi i marnej jakości produktami przemysłowymi.
Dodać do tego zakupy z Usraela narzędzi do mordowania narodów wraz z listą ich wrogów wychodzi, że mamy marionetkowy rząd. Amerykanie są specjalistami w montowaniu takich marionetkowych rządów i budowaniu balonowych gospodarek. Jak pęknie nasza balonowa gospodarka to wtedy dopiero nastaną czasy ich prawa i ich spawiedliwości. Chyba, że się mylę i będziemy drugim Izraelem na który łożą Amerykanie miliardy dolarów rocznie.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Czerwca 1943 roku
Urodził się Wojciech Gąssowski, piosenkarz ("Gdzie się podziały tamte prywatki?").


20 Czerwca 1940 roku
Polski okręt podwodny "Wilk" zatopił na Morzu Północnym niemiecki okręt podwodny "U-102".


Zobacz więcej