Środa 22 Sierpnia 2018r. - 234 dz. roku,  Imieniny: Cezarego, Marii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.06.17 - 20:03     Czytano: [850]

Atakują dziennikarzy TVP

Rada Mediów Narodowych z niepokojem odnotowuje ataki i agresywne zachowania polityków, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej, wobec dziennikarzy, w tym szczególnie Telewizji Polskiej - głosi przyjęte w czwartek oświadczenie RMN.

Rada Mediów Narodowych z niepokojem odnotowuje ataki i agresywne zachowania polityków wobec dziennikarzy, w tym szczególnie Telewizji Polskiej. Nie są to sporadyczne działania, tylko przyjęta przez polityków opozycji - szczególnie Platformy Obywatelskiej - metoda, mająca na celu odebranie wiarygodności dziennikarzom oraz zastraszenie tych, którzy chcieliby wykonywać swój zawód w sposób niezależny
—czytamy w oświadczeniu Rady, przyjętym większością głosów.

Jak podkreślono, „ataki tych polityków, którzy nie cofają się nawet przed używaniem wobec dziennikarzy wulgarnego języka i bezpośredniej przemocy, doprowadziły już także do chuligańskich, fizycznych ataków na pracowników Telewizji Polskiej przeprowadzonych przez zwolenników opozycji”.

Rada Mediów Narodowych oceniła, że ataki te „wpisują się w działania na rzecz ograniczenia wolności słowa i naruszają konstytucyjne gwarancje w tym zakresie”.

Rada wezwała „przedstawicieli sił politycznych do poszanowania niezależności dziennikarskiej oraz powstrzymania się od stosowania języka i działań nacechowanych agresją”.
kk/PAP

wPolityce

Wersja do druku

Jan Orawicz - 23.06.17 2:25
Na komunę (Jan Orawicz)

Komuna jeszcze nie kuna!
Gdzie rzucisz okiem,to una!!
A jeszcze w nieznanych grobach,
Jej ofiary i wieczna żałoba!
Czerwony czart uparcię,
Stoi tam na swej warcie!!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Sierpnia 1584 roku
Zmarł Jan Kochanowski, wybitny poeta polski okresu odrodzenia, sekretarz królewski (ur. 1530)


22 Sierpnia 1944 roku
22 d. Powst. Warszaw.: W nocy następuje drugie nieudane natarcie na Dworzec Gdański. Powstańcy ponieśli ogromne straty. Walki o tzw. "małą PASTĘ"


Zobacz więcej