Niedziela 18 Listopada 2018r. - 322 dz. roku,  Imieniny: Romana, Tomasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.06.17 - 16:41     Czytano: [654]

Dział: Interwencje

Szef Reduty pisze do Bodnara
Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich!

W programie telewizyjnym powiedział Pan, że naród polski także brał udział w Holokauście.

Po fali oburzenia jak na Pana spadła wystosował pan na stronie internetowej swojego Urzędu mdłe przeprosiny.
To za mało.

Jako wysoki urzędnik Państwa Polskiego, pochodzący z wyboru Sejmu RP, usankcjonował Pan antypolską propagandę, która od lat atakuje Polskę i Polaków, zarówno tych już nieżyjących jak i współczesnych.

Człowiek na Pańskim stanowisku i z Pańskim wykształceniem musi sobie zdawać sprawę, że słowa przez Pana wypowiedziane zostaną natychmiast wykorzystane przeciwko Polsce, tam gdzie Polska ma żywotne interesy.

W tej chwili w Unii Europejskiej prowadzone są negocjacje związane z tzw. relokacją, a w istocie deportacją do krajów Europy Wschodniej (także do Polski) tzw. uchodźców. Rząd i większość społeczeństwa nie zgadzają się na to. Aby zmiękczyć polski opór w tej sprawie w mediach zachodnioeuropejskich prowadzona jest kampania oskarżeń Polaków o rzekomą „ksenofobię”, „antysemityzm” i „tradycyjną niechęć do obcych”. Podnoszone są także oskarżenia Polaków o udział w Holokauście i jest to dodatkowy argument w tej wojnie propagandowej.

Swoimi słowami przyłączył się Pan do tej antypolskiej kampanii nienawiści. Potwierdził Pan, jako wysoki urzędnik Państwa Polskiego, argumenty wrogów Polski. Ufam, że zrobił Pan to w nieświadomości skutków takiego działania. Jeśli tak, to dyskwalifikuje to pana jako urzędnika. Jeśli zrobił to Pan świadomie – tym bardziej.

W tej sytuacji wzywam Pana do ustąpienia z zajmowanego stanowiska. Tylko to może częściowo przynajmniej i symbolicznie odwrócić negatywne skutki Pańskich słów.

W przeciwnym wypadku okaże się Pan człowiekiem niegodnym nie tylko podania ręki, ale nawet przebywania w Pańskim towarzystwie, tak jak się czyni z ludźmi, którzy sprzeniewierzyli się Ojczyźnie.

Maciej Świrski
założyciel Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom


Wersja do druku

Lubomir - 22.06.17 17:13
Wciąż budzą się jeszcze 'śpiochy' - jurgieltnicy Berlina, niekiedy jurgieltnicy Osi Berlin-Moskwa. W Pierwszej RP taki psubrat zasłużyłby w najlepszym przypadku na banicję.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Listopada 1915 roku
Zmarł Ksawery Zakrzewski, polski lekarz, społecznik, działacz niepodległościowy (ur. 1876)


18 Listopada 1655 roku
Potop szwedzki: rozpoczęło się oblężenie twierdzy na Jasnej Górze.


Zobacz więcej