Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.06.17 - 15:37     Czytano: [347]

Ruskie trolle


Szanowni Państwo!

Nadzwyczajna kasta gorszego sortu czerpie swoje umocowanie co najmniej z jednego ze stronnictw totalnie opozycyjnych wobec rządu. Są to stronnictwo pruskie i ruski. A zatem wybieranie między nimi, to jak wybieranie między prusakami, a wszami. Nie zaszkodzi przypomnieć sobie skąd się wzięło stronnictwo ruskie. Wywodzi się w prostej linii z okupanta sowieckiego, który przyszedł nas „wyzwalać” już 17 września 1939 roku i tak się zadomowił, że żadne odwszalnie nie pomogły.

Utrwalacze „władzy ludowej” między sobą też koty darli, ale cichcem. Wrogie frakcje nawzajem nazywały się „Żydy” i „Chamy”. W lawirowaniu między obiema frakcjami mistrzem był Jaruzelski. Raz o wszystkie niepowodzenia oskarżał żydów, to znowu stawał po ich stronie. Ideologicznie „Żydy” wyznawały internacjonalizm, który gładko przekształcił się na naszych oczach w poprawność polityczną. „Chamy” preferowały nacjonalizm „słowiański” – to taki specjalny twór na rosyjski użytek. Stanowi on alibi dla wszelakich rosyjskich zbrodni, bo to przecież nie oni mordowali... No może oni, ale „Żydy” im kazały.

Jak przekonują nas ruskie trolle, biedni uciśnieni od wieków Rosjanie niczemu nie są winni. Oni przecież zawsze tylko kochali jakiegoś cara. Car Stalin mordował ich milionami, a oni wiernopoddańczo bili mu pokłony. Teraz Putin wcielił się i zaspakaja tę potrzebę adoracji cara. Niewolnicza rosyjska dusza utożsamia się z fanatyzmem uwielbienia tak dalece, że nie jest w stanie pojąć, jak można cara nie ubóstwiać. Rosjanie to niewątpliwie biedny, pożałowania godny naród. Tyle tylko, że pożałowanie wyklucza szacunek!

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Z premedytacją 23/2017 (312)

Szanowna Pani Małgorzato,

Sprawa przyjmowania emigrantów przez kraje Europy pokazuje w sposób wyjątkowo przejrzysty cynizm i butę kierowniczych elit UE. Brak ustosunkowania się tych elit do kluczowych problemów towarzyszących tej wielkiej migracji oznacza, że przyczyny tego procesu mają drugie dno, którego prawdziwego oblicza my obywatele UE nigdy nie mamy poznać. Oto próba wyjaśnienia tylko jednego z tych problemów – problemu zamachów terrorystycznych.

1) Dlaczego zamachy terrorystyczne nasiliły się w ostatnim czasie? Przecież, logika podpowiada, że ktoś kto chce zagościć u gospodarza nie uprzedza swojej wizyty mordowaniem członków jego rodziny przez swych ziomków, którzy już u niego mieszkają. A więc kto jest autorem tych zamachów i jakie ma intencje? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Teza nr 1 – myślę, że liderzy świata arabskiego robią wszystko, by nie dopuścić do masowego odpływu „młodej krwi” z krajów arabskich – młodzi mają tam tkwić i pilnować arabskiego interesu. Być może organizowane zamachy mają zniechęcić kraje Zachodu do ich przyjmowania na tak wielką skalę.

Teza nr 2 – Żydzi mają dwie antagonistyczne koncepcje co do istnienia Izraela – jedni uważają, że istnienie państwa żydowskiego w tym rejonie jest problematyczne i dowody na to, że tak jest, są „mile widziane” – im bardziej jest ten kraj osaczony, tym lepiej, wówczas młodych Arabów trzeba zatrzymać w rejonie (sprawa Richarda Gutjahra), drudzy wręcz przeciwnie – Izrael trzeba utrzymać za wszelką cenę – Arabów trzeba konfliktować, osłabiać, a najlepiej uwolnić rejon od ich obecności – zwłaszcza z młodego, prężnego elementu. Ponadto, myślenie typu „my mamy problem z Arabami, niech mają ten problem i inni”, a więc niech muzułmanie jak najliczniej wędrują do Europy, ma również swoje logiczne podstawy. Co charakterystyczne światowa diaspora żydowska w zdecydowanej większości jest bardzo przychylna polityce przyjmowania migrantów.

2) Jakie racjonalne podstawy ma teza lansowana przez decyzyjne elity Europy, że motywacją emigrantów jest ucieka przez chaosem wojennym panującym w ich krajach? To dlaczego owi emigranci szukają schronienia przed bombami wyłącznie w bogatych krajach Europy Zachodniej, pogardzając takim schronieniem w krajach Europy Wschodniej?

3) Dlaczego zamachy organizowane są tylko w bogatych krajach Zachodu? Ktoś odpowie, bo te kraje od dawna są otwarte na przybyszów i dlatego „dochowały się” już 2 lub nawet 3 pokolenia, z którego wywodzą się terroryści. Wobec tego, skąd elity tych krajów czerpią optymizm co do skutecznej asymilacji przybyszów. Ponadto, ileż to roboty w dzisiejszej dobie zorganizować zamach terrorystyczny w Pradze, Poznaniu czy Budapeszcie. W krajach Europy Wschodniej przybysze się nie zatrzymują, więc po co te zamachy tam organizować. To by uwiarygadniało tezę nr 1.

4) Dlaczego elity Europy zachodniej chcą siłowo „wcisnąć” emigrantów krajom Europy Wschodniej. Wygląda na to, że to nie solidarne dzielenie się problemem, ale celowe rozsadzanie tych krajów od środka – krajów, które i tak zmagają się do tej pory ze spuścizną sowieckiego kolonializmu oraz skutkami współczesnego gospodarczego kolonializmu zafundowanego im przez Wielkich Sterowników Europy.

5) Dlaczego z takim oślim uporem elity europejskie lansują tezę, że to tylko ekstrema muzułmańska jest autorem zamachów, a reszta emigrantów jest OK. Jestem ciekawa, ilu Europejczyków da się nabrać na tezę, że istnieje skuteczna metoda na rozpoznanie - który muzułmanin jest OK, a który niekoniecznie. Ten ośli upór europejskich elit „w tym temacie” również inspiruje do przemyśleń – patrz teza nr 2.

Reasumując – jeżeli założymy, że świat islamu ma ambicje zdominować i zniszczyć świat tzw. cywilizacji zachodniej to trzeba przyznać, że „coś tu nie gra”, bo decyzyjne elity Europy najwyraźniej przykładają do tego rękę. Albo założenie jest błędne, albo rzeczywiście Europa wkroczyła na ścieżkę samo-destrukcji, albo logika myślenia człowieka Zachodu rozmija się z logiką myślenia wyznawcy Mahometa, albo istnieje drugie dno problemu, którego nie rozpoznajemy, bo mamy za małą wiedzę.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 13

Jakub położył na biurku przed Michałem teczkę z aktami i powiedział.
– Miałeś rację. Nie wygląda to dobrze.
– Masz na myśli żądania banku czy Urzędu Skarbowego? – zapytał Michał.
– Obawiam się, że obie te sprawy są ze sobą powiązane przynajmniej w czasie. Bez dobrego prawnika szanse masz niewielkie, ale obym się mylił.
– Ten cały, jak mu tam, Petro nalega na współudział w firmie.
– A może warto by jeszcze raz przyjrzeć się jego propozycji? – zasugerował Jakub.
– Nie mam za grosz zaufania do tego typa.
– No, to pozostaje ci użeranie się z wierzycielami.
– Domniemanymi wierzycielami – poprawił Michał.
– Myślałeś o zmianie lokalu?
– Na jakiś tańszy? Myślałem, ale wynieść się stąd byłoby szkoda.
– Wydaje mi się, że jest pewne rozwiązanie – Jakub wyglądał, jakby się wahał, czy ma o nim Michałowi powiedzieć.
– Mów. Każde rozwiązanie jest dobre.
– No, nie wiem czy każde... Obawiam się, że ktoś zagiął na ciebie parol.
– Jak? – Zasięgnąłem języka jak to się robi. Najpierw odcina się kredytowanie.
– Ale ja nie zalegam z żadnymi ratami w banku.
– A VAT?
– To się musi wyjaśnić. Naliczyli mi jakieś absurdalne sumy za pięć lat.
– Właśnie! Tak to się robi. Zanim zdążysz cokolwiek wyjaśnić, syndyk sprzeda twoją firmę za psi pieniądz i szukaj wiatru w polu.

CDN

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Wbrew!

Występuje Francuska Feministka Fatima

Towarzysze i towarzyszki!

Nareszcie wykazaliście się zdrowym internacjonalizmem. Brawo! Mieliście odwagę wystąpić wbrew prawu, dając odpór tym strasznym katolickim zwyczajom! Koniecznie powinniście zrobić następny krok, tym razem przeciwko sprawiedliwości. W ten sposób pozbawicie kaczystowski reżim jego atrybutów. Na barykady! Frasyniuk słusznie nawiązał do powstań Listopadowego i Styczniowego oraz unaocznił wam, jak należało walczyć. Gdyby wasi przodkowie, zamiast strzelać do Rosjan położyli się plackiem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, to dzisiaj Europa wyglądałaby inaczej. Uwolnić Frasyniuka! Że co? Jest wolny? Ale czy na pewno? Mówi się trudno. A może kazano mu podpisać jakąś lojalkę, jak w stanie wojennym?
No, najważniejsze to uświadomienie ciemnemu ludowi, że zagrożona jest demokracja. Kto to widział, żeby rządy sprawowała jakaś garstka ludzi tylko dlatego, że tak sobie życzy większość tych, którzy poszli głosować. A co z tymi wszystkimi, którzy „olewają” wybory?
Precz z dyktaturą kobiet!

Mówiła wasza Francuska Feministka Fatima.

PS. Dementi: Oświadczam, że nie jestem i nigdy nie byłam rzeczniczką prasową Bredzisława, czy też, jak go niektórzy nazywają Bulesława Komuchowskiego.

KURTYNA

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

17 czerwca 2017 r. | Nr 24/2016 (313)

Wersja do druku

(C)Hamil-ton - 21.06.17 12:22
Ruskie Trolle? Owszem, wszędzie ich pełno.
Jednak trolle to nie wszystko.
Weźmy takie życiorysy proruskich zdrajców i renegatów jak rodzina Bermanów, Cimoszewiczów, Stolzmanów czy słynny Zygmunt Bauman. Oni przebijają ruskich trolli pod każdym względem. Oni oddali państwu sowieckiemu całe swoje życie. A potem byli nawet prezydentami Polski, premierami i wielkimi polskimi filozofami uznanymi przez swołockie, antypolskie, rządzące POlską prosowieckie watachy zdrajców.

Zabrakłoby miejsca na GI Kworum na wymienienie wszystkich zdrajców sprawy narodowej. Oni byli i uważam, że są nadal bardziej groźni od internetowych trolli. Trolla można zlokalizować. Zdrajcę i antypolskiego agenta raczej trudno.

Lubomir - 17.06.17 22:06
Prezydent Trump najwyraźniej sprawdza lojalność Niemców. Protesty niemieckich polityków, włącznie z fanką Rosji Merkel, pokazują światu, że cała ta SPD a i CDU, to 'kanapy' utrzymywane przez Moskwę. Berlin stał się 'dzielnicą' Moskwy. Sekretarz FDJ ds. agitacji i propagandy, towarzyszka Merkel, nie przestała być wielbicielką Katarzyny Wielkiej i Wielkiej Rosji. Interesy Rosji leżą jej o wiele bardziej na jej niemiecko-rosyjskim sercu, niż interesy całej Europy i Ameryki. Ameryka musi pokazać Niemcom gdzie jest ich miejsce. Pokojowy podbój Europy przez potomków hitlerowców, musi zostać zatrzymany. Niemcy nie mogą być nadal koniem trojańskim Putina!. II etap denazyfikacji i I etap dekomunizacji 'Deutschlandii' - czas zacząć!.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1820 roku
Urodził się Sokrates Starynkiewicz, generał, prezydent Warszawy (zm. 1902)


18 Grudnia 1865 roku
Została uchwalona 13 poprawka do konstytucji Stanów Zjednoczonych, która znosiła niewolnictwo.


Zobacz więcej