Niedziela 25 Czerwca 2017r. - 176 dz. roku,  Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.06.17 - 13:27     Czytano: [250]

Lotnisko w Gdańsku im. Anny Walentynowicz?


Od dawna pojawiają się żądania środowisk patriotycznych, aby Lech Wałęsa przestał być patronem lotniska w Gdańsku. Ich apele dotychczas pozostawały bez echa. Dzisiaj postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na lotnisku przeprowadzona zostanie akcja zastąpienia Wałęsy na prawdziwą bohaterkę "Solidarności" Annę Walentynowicz.

W lutym pisaliśmy, że facebookowy profil portu lotniczego w Gdańsku, który nosi imię Lecha Wałęsy, zasypywany został komentarzami pod adresem patrona lotniska oraz pytaniami o zmianę nazwy. Internauci podsuwają też swoje propozycje.

…………………………….
Gdańskie lotnisko w ogniu krytyki: Kiedy zmiana nazwy na TW „Bolek”?


1.5K
Dodano: 21.02.2016 [18:45]

Facebookowy profil portu lotniczego w Gdańsk, który nosi imię Lecha Wałęsy, zasypywany jest komentarzami pod adresem patrona lotniska oraz pytaniami o zmianę nazwy. Internauci podsuwają też swoje propozycje. Największą popularnością cieszą się te z TW „Bolek” w nazwie.

Kiedy Instytut Pamięci Narodowej podał, że wśród dokumentów znalezionych w domu Kiszczaków jest również teczka tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek” na profilu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy posypały się komentarze.

„Kiedy uaktualnicie nazwę na TW BOLEK?”, „Popieram zmianę nazwy, albo na secret agent Bolek. Łatwiej będzie wypowiedzieć obcokrajowcom”, „My tu gadu gadu, a kiedy zmiana nazwy lotniska?”, „Kiedy zmiana nazwy, wstyd dla Gdańska!!!”, „Gdańsk TW Bolek Airport?”, „Nie róbcie obciachu na cały świat i zmieńcie tę nazwę”

……………………………………….


Ostatecznie mieszkańcy Gdańska postanowili dłużej nie czekać. I wskazać kto zasługuje na miano patrona lotniska.

W niedzielne południe postanowili przeprowadzić niecodzienną akcję. W miejscu "Lech Wałęsa" pojawił się baner z nazwiskiem Anny Walentynowicz.Niezależna.pl

Wersja do druku

adamajtis - 16.06.17 19:58
Sz. Panie Lubomirze!

Wszyscy wymienieni w pańskim poście "zasłużeni Polacy" to przede wszystkim nienawistnicy Polski i Polaków. Podam tylko przykład na kompozytorze Pendereckim.
Otóż, gdy ów wielki kompozytor Penderecki, kiedy zasiadał w kapitule Orderu Orła Białego za czasów Komoruskiego głosował przeciwko nadaniu pośmiertnie tego orderu polskiemu, wielkiemu patriocie rotmistrzowi Pileckiemu, którego zamordowali komuniści w czasach szalejącej w Polsce stalinowskiej żydokomuny. Wszyscy z kapituły byli przeciw (semici). Penderecki swą decyzją zdyskredytował się jako obywatel Polski, objawił się jako przeciwnik Polski i antypolak. "Wielki Patriota" "bydło nie bydło" Bartoszewski również.
Pozostali wymienieni w pańskim poście też już dawali wielokrotnie wyrazy braku przywiązania do polskich wartości patriotycznych.

Wszyscy trzej są z "narodu handlowego". Oni są tylko obywatelami polskimi.
Swoich sympatii nie utożsamiają ani z Polską ani z Polakami.

Powoływanie się na te postaci nikomu chluby nie przynosi, szczególnie Polakom. Owszem , oni tworzą ale kulturę żydowską w Polsce.
A ta kultura nie ma nic wspólnego z ponad tysiącletnią spuścizną chrześcijańską Polski i Polaków. Jak praktyka pokazuje oni są przeciwko tożsamości narodowej Polaków i państwu Polskiemu co nie raz sami dali historyczne dowody.

Panie Lubomir! Kogo pan legitymizuje. Żydokomunę?

Lubomir - 16.06.17 8:20
Panowie, myślę, że jeżeli ma dokonać się ODNOWA, to nie stanie się to w ciągu jednej nocy, czy przez obalenie kilku twardogłowych figurantów. Tego typu przemiana to długotrwały ruch intelektualny i społeczny. To wielka praca i walka ludzi sztuki i kultury, to nowe fraszki, poematy, ody, obrazy i utwory muzyczne. Renesans i Romantyzm też nie miały 'lekkiego życia'. Ostatnio miałem szczęście wysłuchać koncertu Piotra Rubika - do tekstów Jacka Cygana, pt: 'Santo subito'. Niezapomniane przeżycie!. Myślę, że stworzyli je wspaniali ludzie ODNOWY. Przy okazji dowiedziałem się, że Jelenia Góra ma znakomitą Orkiestrę Symfoniczną a Wrocław - świetny Chór Akademicki. Chyba podobne emocje przeżyłem, kiedy dochodząc da lotnisko w Krakowie-Balicach, zobaczyłem na wprost siebie - nadchodzącego Krzysztofa Pendereckiego. Z tego wszystkiego miałem ukłonić się geniuszowi polskiej muzyki, jednak zawstydziłem się w ostatniej chwili.

Władysław Panasiuk - 15.06.17 23:13
Wreszcie popieram słowa p. Orawicza, KTÓRY DŁUGO SIĘ ZE MNĄ NIE ZGADZAŁ A przecież miała być odnowa. Pomału dojrzewamy do nowej i dziwnej sytuacji gdzie siny rząd nie może sobie poradzić z p. Gronkiewicz i jej podobnymi. Pozdrawiam

Jan Orawicz - 15.06.17 21:59
Tak Pani Lubomirze wielu z nas miało nadzieje na Odnowę w kraju. A tu masz!! Jest od nowa -kapkę spłowiała Polska Ludowa!! Gdzie sięgnąć okiem,
nietykalne święte czerwone krowy. Przykład jawny:Pozanań,Gańsk,Sopot,
Opole. Tak po prawdzie, na czołowych świecznikach gospodarzę się po swojemu - w całym kraju czołowi dygnitarze z nadania PZPR,ZSL i SD
Tak wygląda, jakby zwycięska Prawica dysponowała półgłówkami,którzy
nie nadają się na obsadę ważnych stanowisk w kraju. Na to wszystko już
brak słów! A miała być Odnowa!!!

Lubomir - 15.06.17 20:32
Niestety, renegatom i menelom nie jest trudno robić w Polsce wieloraką karierę. Poprzednie systemy złamały w nas sens bycia wiernym ideałom religijnym, polskiemu językowi i polskiej kulturze. Bogiem stały się pieniądze. Pieniądze za wszelką cenę. Stąd tyle świństw, nawet w relacjach rodzinnych. Liczy się tylko kasa, jak mówią zmaterializowane do szpiku kości - lemingi. Zapowiadana ODNOWA stała się 'odnową w duchu świętym' - według Hanny G-W. Jej 'odnowa' ma taką samą wartość jak satanistyczna 'Klątwa'. Bolszewia sięgnęła zenitu!. W takim wydaniu nie ma jej nawet w Kaliningradzie. Może przyszły Łuk Triumfalny przegoni ją z Warszawy?.

Jan Orawicz - 15.06.17 19:57
Teresa B. Najbardzej pałowani przez komunę byli szarzy ludzie.
Oni milczą,bo wiedzą,że nadal czerwoni wszędzie- są nietykalni
nawet opuszkiem palca! Przykład z brzegu. Taka malwersantka
itp. Hanna Gronkiewicz -W.Nadal nietykalna!! Szary malwersant
polskiego pochodzenia, już by dawno słuchał muzyki krat!
Żydokomuna jeszcze nie kuna! Bo od stóp do głów -wciąż pod
ochrona u n a!!!

Ricky Dick - 15.06.17 12:15
Cytat z Michalkiewicza:

"Wprawdzie na pierwszym zjeździe "Solidarności" już w "wolnej Polsce" jakiś głupek postawił wniosek, by takie rozliczenie przeprowadzić, ale "legendarne postacie" podniosły taki zgodny i donośny klangor, że wniosek przepadł i za całe rozliczenie wystarczyło kapłańskie słowo honoru, które dał ksiądz prałat Henryk Jankowski, ze wszystko było w jak najlepszym porządku. W tej sytuacji nikt już nie ośmielił się dopytywać, za jakie to pieniądze rozmaici solidarnościowi gołodupce u progu transformacji ustrojowej zakładali przedsiębiorstwa wymagające na początek sporych inwestycji. Ale jeśli nawet nikt nie ośmielił się dopytywać o takie sprawy, to przecież RAZWIEDUPR i tak to wszystko wiedział od pana Jerzego Milewskiego (agenta służb PRL) i najwyraźniej musiał "legendarne postacie" straszyć, ze jak będą niegrzeczne, to wyjdą na jaw rozmaite śmierdzące dmuchy. Wskutek tego "legendarne postacie" doznają męczeństwa doznają nieustannego męczeństwa, siedząc, jak to się mówi, na jednym półdupku i nigdy nie wiedząc, co stare kiejkuty każą im robić."

I to jest kwintesencja na temat regionalnych tzw. przywódców Solidarności tzw. legendarnych postaci.
Oczywiście nie wszystkich ale większości. W gorzowskiej Solidarności też był taki, który wyjechał na studia w stanie wojennym na zachód ( no jakoś bezpieka paszport mu wydała) a po powrocie zrobił karierę aż do stanowiska wojewody lubuskiego włącznie. Pan były wojewoda nie był odosobnionym przypadkiem w lubuskiem.

trzeba mieć dobrą pamięć i należy Polakom przypominać szczegóły i fakty.
Takie szuje jak legenda solidarności z Wrocławia i jemu podobni to ubabrane w błocie antypolskie wieprze. Po trupach do szmalu i kariery.

Legenda Frasyniuka runęła tak samo jak legenda Kukuńka. Chciwość i lepkie łapki niejednego doprowadziły do upadku.

Lubomir - 12.06.17 17:50
Re: Henryk P Nie mam zamiaru uchodzić za nieomylnego. Ba, pomyliłem się nawet z propozycją Ignacego Paderewskiego na patrona gdańskiego lotniska, ponieważ ten wybitny Polak, jest już patronem lotniska w Bydgoszczy. Jednak przy całym szacunku dla Ruchu Solidarności, nie jestem również zachwycony pomysłem nadania imienia 'NSZZ Solidarność' portowi lotniczemu w Szczecinie. Czyż naprawdę trudno znaleźć w ponad tysiącletniej historii Polski genialnych przywódców, genialnych kompozytorów czy genialnych ludzi pióra?. Po latach, pewnie i szczecińską Solidarność ktoś zechce skompromitować jakąś historyjką z TW i co wtedy?. Znowu zmiana szyldu?. Osobiście wolę, że patronem lotniska w Poznaniu jest światowej sławy muzyk Henryk Wieniawski a nie np. znany tylko lokalnie Michał Drzymała. Jakkolwiek temu drugiemu trudno nie policzyć zasług, na rzecz walki o polskość - z pruskim zaborcą.

Kuba - 12.06.17 12:12
Popieram tę wypowiedź o Ani Walentowicz, że Lubomir nie ma racji - co mu się zdarza bardzo często. Szkoda tylko, że nie napisał tego Henryk P. o czym światczy styl i ujęcie problemu w wielu innych komentarzach - czego niestety podrobić nie można. Szkoda, że brakło na to odwagi autorowi uwikłanemu w tzw. przyjacielski duserowanie...

Henryk P - 12.06.17 2:03
Lubomir nie masz grama racji. My musimy też upamiętniać nasz czas
postaciami Polek i Polaków wielkiego formatu! Dzięki takim Polkom i
Polkom jak Ania Walentynowicz, mogliśmy wydobyć swoją ojczyznę z
sowieckiej niewoli.A oprócz tego, dzięki naszej Solidarności też padł
Kraj Rad !! A zatem - należy pamiętać o tamtym naszym Cudownym
czasie! Tak ,a nie inaczej ma się ta sprawa.Pewnie razi Pana robotnicze
pochdzenie śp Ani Walentynowicz,co wyraziście wyłazi z pana środka!No,ale to taka mentalności inteligencji w dybach!!

Lubomir - 09.06.17 22:08
Pewnie, że śp. pani Walentynowicz była zacną Polką, ale wydaje mi się, że nikt nie miałby nic przeciwko nazwaniu gdańskiego lotniska np. imieniem, jeżeli nie Sobieskiego czy Batorego, to np. imieniem Paderewskiego. Zrujnowana przez tych za i przeciw - gospodarka m.in. Gdańska, nie wszystkim i nie zawsze, dobrze się kojarzy ze związkowcami. Trzeba nabrać trochę czasowego dystansu, żeby oddzielić pożyteczne owoce - od chwastów. Tych 'chwastów' narosło bardzo dużo na polskim Pomorzu.

warszawiacy - 08.06.17 22:18
Popieramy zmiane nazwy Lotniska w Gdansku na Lotnisko im Anny Walentynowicz.
Ta bohaterska Kobieta w pełni zasluguje na uwiecznienie Jej postaci.

MariaN - 04.06.17 21:10
Niektórzy z uporem maniaka krytykują prawicę, tylko dlatego, ze do tej pory nie zlikwidowała wszystkich postkomunistów, nie odsunęła całkowicie od koryta. Minęło półtora roku a nie dwa, to po pierwsze a po drugie i trzecie tylko podczas krwawej rewolucji można zrobić czystkę i po trupach rządzić, ale później następuje rewanż i znów rzeźnia. Tego chca ci prowokatorzy, którzy mają czelność krytykować aktualną władzę, nie widząc, ze zaczął sie etap naprawy i efekty same nadejdą już niebawem. Są olbrzymie zaległości, trzeba czasu. Po rządach partaczy i zdrajców wielu ludzi jest tak skołowana, ze trzeba na nowo ich wyedukować i przedstawić priorytety, polskie priorytety. Szybkie zmiany mogłyby sie nie udać. Psy szczekają karawana jedzie dalej, i niech sobie szczekają

Lubomir - 04.06.17 18:34
Szkoda, że od samego początku nie nadano gdańskiemu lotnisku imienia króla Stefana Batorego. W końcu był to wielki obrońca polskości Bursztynowej Bramy Bałtyku. Teraz nie byłoby problemów ze zmianą patrona. A i świat też miałby świadomość, że Polska nie zaczęła się po 1989 roku, ale, że istnieje już ponad tysiąc lat. Platforma Obywatelska Donalda T. gotowa było nadać lotnisku nawet imię piszącego weterana Waffen-SS Guentera Grassa, tak jak nadała mu tytuł honorowego obywatela miasta Gdańsk.

Teresa B - 04.06.17 15:18
Nie ma komu dokonać tej zmiany. W takich itp.sprawach decydują nadal
komuszki. Mamy 2 lata władzę prawicową,a kraj zakomuszony na wszystkie strony! A" Boluś" popisuje się arogancją i chamstwem. Za zdradę
patriotów i ich męki, a nawet śmierć, powinien dostać dożywotkę w
kryminale! Władza też popisuje się litością! A to jest popis bezprawia!

Wszystkich komentarzy: (15)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Czerwca 1976 roku
Strajki w Radomiu, Ursusie i Płocku, powodem były znaczne podwyżki cen. Strajki zostały brutalnie spacyfikowane przez milicję.


25 Czerwca 1998 roku
Został zastrzelony Marek Papała, Komendant Główny Policji (ur. 1959)


Zobacz więcej