Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.06.17 - 14:19     Czytano: [303]

Bezstresowo


Szanowni Państwo!

Czy zastanawialiście się, skąd opozycja totalna, a zwłaszcza Nowoczesna, czerpie kadry? Taka ilość „inteligentnych inaczej” na metr kwadratowy nie może być dziełem przypadku. Mam pewną hipotezę, którą się zaraz podzielę, ale najpierw zastanówmy się, po co komu tylu pajaców kompromitujących się każdego dnia? Ten fakt najłatwiej wytłumaczyć potrzebą odwracania uwagi obywateli od spraw dla nich istotnych.

A zatem ta potrzeba musiała zostać zaspokojona nowoczesną kadrą, która żadnej śmieszności się nie boi. Skąd wzięły się te nieuki z dyplomami? To akurat proste – z uczelni na odpowiednim poziomie. Ale jak udało się wyhodować „nowego człowieka” pozbawionego wstydu? Myślę, że jest to pokolenie wychowane bezstresowo, na takiej oto zasadzie: Jesteś cudowny i co byś nie zrobił, czy powiedział – nic tej cudowności nie jest w stanie zachwiać. Oczywiście, jednostki inteligentne już w dzieciństwie spostrzegają fałsz, ale bezmyślnych głupków jest więcej i to z nich formują się opozycyjne młodzieżówki.

Dla ułatwienia im życia dorzucono jeszcze poprawność polityczną, która z powodzeniem zastąpiła trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość, wrażliwość i dobre maniery.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

Oto przykład bezstresowego wychowu dziennikarki GW
KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Bezstresowo 22/2017 (311)

Szanowna Pani Małgorzato,

Dla nacji uzurpatorskich pożytecznych idiotów nigdy nie za wiele w państwie, które przez te nacje ma być kontrolowane. Najwyraźniej, młodzi ludzie skupieni wokół „Nowoczesnej” i podobnych politycznych tworów-nowotworów, za takich idiotów robią. Skąd ONI się biorą?

Są produktem edukacji i środowiska, z którego się wywodzą. Edukacja w III RP „zrobiła co swoje”, ale wydaje się ze ten drugi czynnik jest ważniejszy. Myślę, że duża część tej młodzieży jest wroga wszelkim przejawom polskości (z definicji) ze względu na pochodzenie etnicznie – i chyba ten czynnik mocno jest niedoceniany. Spora część wywodzi się z rodzin, których członkowie naznaczeni są szemraną PRL-owską przeszłością, lub są to potomkowie uwłaszczonej nomenklatury. Rodzice i dziadkowie tych młodych „niepokornych” to ludzie, którzy byli lub są przepełnieni pogardą dla tych, po plecach których się pięli (za czasów PRL-u) lub dla tych, którzy sobie nie poradzili w czasach transformacji (w III RP). Są przesiąknięci mentalnością nuworyszy pogardzających słabszymi (dla nich frajerami i nieudacznikami) lub lękiem przed odkryciem ich lub przodków szemranej przeszłości. Z takiego pokolenia nie mogło zrodzić się nic wartościowego. Ci młodzi „buntownicy” to pokolenie egoistów, wyalienowanych ze społeczeństwa, dla których jedyną świętością jest dogadzania sobie i wyłącznie sobie. Coś takiego jak interes wspólnoty narodowej dla nich nie istnieje, bowiem zupełnie nie czują się jej częścią. Według ich mniemania, reszta Polaków to ciemna hołota, którą trzeba jak najdłużej w tej ciemnocie utrzymywać odpowiednio nią kierując. Słowem, to nieodrodni „ideowi” spadkobiercy swoich przodków, zgodnie z zasadą ZŁO szczególnie łatwo się replikuje.

Serdecznie pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

........................................


Powieść w odcinkach

Małgorzata Todd
WOJNA WRON


Odcinek 11

– Czy po tym wszystkim co ci opowiedziałam nadal zamierzasz się ze mną ożenić? –Marzena nareszcie ochłonęła po wrażeniach wczorajszego popołudnia. Z rumieńcami na twarzy i w powiewnej sukience wyglądała zdaniem Michała ślicznie. Nic dziwnego, że wszyscy mu jej zazdroszczą.
– Myślę, że teraz mam nawet podwójny powód.
– A to dlaczego?
– Jeśli masz siostrę bliźniaczkę i gdybyś mnie porzuciła, to miałbym się kim pocieszyć.
– Ach, ty nicponiu!
– Widzę, że humor ci wraca – powiedział – Najważniejsze, że nic ci nie zginęło. Zaparzyć herbaty?
Siedzieli w tym samym gabinecie, w którym wczoraj Michał rozmawiał z Jakubem. Wczorajszy dzień do udanych nie należał. Sprawy biznesowe nie szły najlepiej, a rozmowa z Jakubem trochę go rozczarowała. Bardziej liczył na jego pomoc.
– Poproszę – Marzena podeszła do przeszklonej ściany, za którą rozpościerała się panorama Warszawy. – Zamieszkać, zamieszkać wysoko i zapraszać gołębie z obłoków – zanuciła.
– Skąd znasz taką starą piosenkę.
– Ty najwyraźniej też ją znasz, skoro wiesz, że jest stara.
– Pamiętasz, że w czwartek, czyli jutro idziemy do Urzędu Stanu Cywilnego wybrać termin ślubu?
– Sklerozy jeszcze nie mam, chociaż po tym niespodziewanym zaśnięciu w kawiarni wszystkiego mogę się po sobie spodziewać.

CDN

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

3 czerwca 2017 r. | Nr 22/2016 (311)

Wersja do druku

Lubomir - 04.06.17 8:08
Pewnie ci 'marcowi naukowcy' i permanentni rewolucjoniści dawno wyjechaliby nad Morze Czerwone, jednak najpierw chcą pozbyć się niewygodnych sąsiadów z Bliskiego Wschodu, m.in. Syryjczyków, by w przyszłości żyć bezstresowo, miło i przyjemnie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 2011 roku
W wieku 75 lat zmarł Vaclav Havel, pierwszy demokratyczny prezydent Czech. Był także znanym dramaturgiem


18 Grudnia 1947 roku
Urodził się Steven Spielberg, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.


Zobacz więcej