Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.05.17 - 23:08     Czytano: [584]

Wystarczy nie kraść

Przy tej skali barbarzyństwa i zdziczenia obyczajów jakie reprezentował rząd PO-PSL w sprawie Katastrofy Smoleńskiej i dzisiejszym upadku moralnym gdy idzie o stosunek do tego o czym dowiadujemy się w kwestii ekshumacji ofiar tej tragedii, każdemu kto czuje się Polakiem trudno dziś mówić o czymś innym. Ale, ta systemowa degrengolada etyczna za rządów PO-PSL miała równie skandaliczny charakter w innych sferach życia publicznego, w tym w gospodarce i finansach.


To właśnie powszechne kłamstwo, niepohamowana chciwość i brak morale umożliwiało przez lata rozkradanie polskiego majątku, karuzelę afer i gigantyczne wyłudzenia podatkowe. Uprzywilejowane gangi i sitwy, często chronione przez „nadzwyczajną kastę ludzi” umożliwiły przekręty na setki miliardów złotych.

Polacy czekają dziś na wskazanie winnych i ich ukaranie. Wiemy już dziś dużo więcej, nie tylko o tzw. „złodziejskiej” prywatyzacji, w tym skandalicznej wyprzedaży banków, która kosztowała nas blisko 200 mld zł, ale też o tzw. „mafijnej reprywatyzacji” czyli przejmowania metodą oszustw, wyłudzeń, wymuszeń, a być może że i zbrodni, warte setki milionów złotych, atrakcyjnych nieruchomości czy kamienic w centrach polskich miast, z Warszawą na czele, którą rządzi v-ce przewodnicząca PO i prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W poprzednich latach masowo wręcz reaktywowano w oparciu o akcje czy obligacje, przedwojenne spółki, kupione na targu staroci żądano od państwa polskiego setek milionów odszkodowań. W tych sprawach toczy się obecnie w MS blisko 70 postępowań. Istnieją uzasadnione podejrzenia, że i w tej sprawie chodziło o bezprawne przejęcie cennych nieruchomości, a nawet całych dzielnic miast. Skala wyłudzeń, oszustw, karuzel podatkowych, tylko w ramach podatku VAT, według prof. W.Modzelewskiego, tylko przez 8 lat rządów PO-PSL mogła sięgnąć kwoty ok. 140 mld zł. A, przecież podobna skala przekrętów, unikania płacenia podatków, manipulowania kosztami i tzw. optymalizacji podatkowej, w ramach podatku CIT czy przemytu towarów akcyzowych mogła sięgać rocznie nawet 20 mld zł, co łącznie przez 8 lat daje kolejne 160 mld zł utraconych polskich pieniędzy.

Również w ramach dochodów z tzw. hazardu mieliśmy „Dziki Zachód” i Eldorado dla przestępców z aferą hazardową w tle. Równie wielka była skala manipulacji i oszustw na warszawskiej GPW, na potęgę oszukiwano małych inwestorów, kreowano sztuczne hossy i bessy i manipulowano kursami akcji, bezkarnie łamano art. 183 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Dopiero dziś stawiane są pierwsze zarzuty czołowym rekinom polskiej giełdy i Roman K. nie powinien tu być jedyny, tu również straty szły w setki milionów złotych. Dopiero dziś fiskus bierze się za duże spółki i koncerny, które za rządów PO-PSL miały taryfę ulgową i domaga się zaległych podatków oraz zaprzestania tzw. agresywnej optymalizacji podatkowej i manipulacji kosztami - tu również w grę wchodzą setki milionów złotych należnych budżetowi.

Dziś Służby Celno - Skarbowe rozbijają struktury przestępcze w ramach wyłudzeń VAT, gdzie łańcuch przestępczy obejmował ok. 200 firm krajowych i ponad 50 firm zagranicznych, a wyłudzenia sięgały kwoty 300 mln zł. Ciekawe, jak to wszystko mogło umykać uwadze byłych ministrów finansów w rządzie PO-PSL J.V.Rostowskiego i M. Szczurka i podległych im służb? Jak to w ogóle było możliwe w praworządnym rzekomo państwie? Gdzie trafiło te ponad 300 mld zł - do czyich kieszeni?

Kto był prawdziwym Ojcem Chrzestnym tych wszystkich przestępczych karuzel, kto kręcił tym „diabelskim młynem” wyłudzeń i oszustw? Jeśli potwierdzą się informacje medialne, że funkcjonariusze ABW chronili i nie informowali o nieprawidłowościach w sprawie Amber Gold oraz że zaginęły twarde dyski w sądzie w Gdańsku w sprawie tej afery to mamy pełen komplet. Mamy gigantyczny problem korupcyjny w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie i równie poważne zastrzeżenia w sprawie niektórych sędziów w SN, nie wyłączając postawy samej I Prezes SN Małgorzata Gersdorf. Nawet tzw. alimenciarze czuli się przez lata całkowicie bezkarni i nie zapłacili blisko 11 miliardów - w końcu na własne dzieci.

Równie wielkie patologie i marnotrawstwo pieniędzy poprzez transferowanie za granicę dziesiątków miliardów złotych w ramach kompletnie nietrafionych, a czasami wręcz podejrzanych inwestycji zagranicznych, mieliśmy do czynienia w spółkach SP, z ogromną dla nich stratą. Dziś te same spółki KGHM, Orlen, Lotos, JSW Energa mają w I kw. 2017 r. wzrost zysku netto o 200-500 proc. i 10 mld zł więcej. Można - jak widać, można, wystarczy ukrócić złodziejstwo i rabunek polskiego budżetu. Tak wiele jeszcze trzeba naprawić po mega-szkodnikach, po 8-miu latach rządów PO-PSL. To była właśnie prawdziwie anty - polska polityka.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

gawędziarz - 08.06.17 16:57
Co Twoje to i moje, albo co Wasze to i nasze - to nie przestrzeganie prawa katolickiego, uniwersalnego dla wszystkich w rozumieniu świeckim też, NIE KRADNIJ! W wielu wspólnotach i państwach prawa, szabrowników wrzucano do lochów na 125 lat, obcinano głowy, kończyny górne - za mniejszą szkodliwość czynu niegodziwego - lub baty. Mamy ciekawe słownictwo, legalności przestępczej zorganizowanej. I to jako najbardziej złagodzoną akceptację obyczajową, uznawaną przez strażników praw wszelakich, nawet i w TK, to się zwie PRZEKRĘTAMI. Chłopcy zrobili przekręt, eee-tam - nawet jak w grę wchodzą miliardy. Tylko kto się tym przejmuje, jak i mówić się nie godzi, a do końca nie wiadomo, kto jest ich właścicielem. Taaaa, Państwo zdało egzamin. O skali przekrętów, mówią czasami znane przypadki śrubokrętów z wytrychami. Haki, służą do ukrywania wytrychów na bocznej ścianie, do pozornie zamkniętego, pustego już przybytku obfitości. Co do Cudzołóstwa - to nie pamiętam. czy cokolwiek obcinano, było to od samego początku, bardzo dawno temu. Ale współcześnie, to napływ-owcy puntonowcy, swoim kopulantom, jednak obcinają głowy. Nie znam się na zoologii i pszczelarstwie, ale tatuaż pszczółki w zetknięciu z trutniami, może być tajemną wiedzą absurdu natury i koła kredowego. Osobiście preferuję skuteczność AK-47.

Jaku - 05.06.17 3:06
MariaN nie był uczony że 2+2=4? Fajnie komentuje sie zza granicy, gdy podatków w Polsce sie nie płaci.

MariaN - 04.06.17 21:21
Można sie już przyzwyczaić, ze gdy sprawy naprawy państwa polskiego idą dobrze i codziennie widzimy wymierne korzyści, część odrywanych od koryta farbowanych lisów kwiczy i pluje jadem. Znajdują ciągle jakieś problemy mało istotne i w swoich merdiach non stop gardłują aż boki bolą od śmiechu. Tak rzeczywiście, wystarczyło pracować uczciwie i już są efekty. I teraz tylko wyobraźnia wali po oczach, co by było, gdyby taki rząd powstał w 2007 roku, ile mniej byłoby do sprzatania, ile kasy Polska by zaoszczędziła, ile mniej tragedii ludzkich by było, ale jak widać, nigdy nie jest za późno. Polska przez 1,5 roku rozwinęła swoje skrzydła tak szeroko i szybuje miarowo, że już żadna gnida antypolska tego nie zepsuje. PSL i .N nie dostaną sie już do Sejmu a PO powinno być zdelegalizowane, choćby za Smoleńsk i grube miliardy zszabrowane.

drevni kocur - 02.06.17 11:53
Aby ukradzionym nie zrobiono krzywdy, należy jeszcze opanować sądownictwo. Ten trynd widac codziennie.

adamajtis - 02.06.17 11:40
Pan Szewczak uderzył w najczulszy punkt, "punkt G" "Platformy Oszustów".
Kadencje rządów Platformy i PSL cechowały złodziejstwo, korupcja i nepotyzm. Teraz nowe władze powinny dokonać właściwego podsumowania
tej formacji politycznej i jej zgubnych działań dla państwa i gospodarki.

Pan Żukow na swojej ostatniej ilustracji dokładnie i bardzo wyraziście scharakteryzował Platformę i jej rzeczywisty ośrodek władzy.
Moim zdaniem partia ta powinna być zdelegalizowana i rozwiązana a jej czołowi politycy postawieni przed polskimi sądami i Trybunałem Stanu.

Lubomir - 02.06.17 8:06
Zdrowy rynek pracy, religijne wychowanie i stawianie na najlepszych - z pewnością spowodowałyby zwiększenie roli uczciwości w polskiej rzeczywistości. Hochsztapler i złodziej - gardzi Dekalogiem. Mason i kret typu pewnej 'warszawianki' od 'Klątwy', również. Państwo nie może być bezsilne wobec jawnych szkodników. Człekokształtna świnia nie może stać ponad ludźmi!.

w panasiuk - 01.06.17 10:54
wystarczy nie kraść, ale to zbyt mało. czy nie należałoby się zatroszczyć o tych co nakradli? Pozdrawiam z Polski

Lubomir - 01.06.17 8:21
Państwo wraca!. Renegaci, malwersanci i złodzieje wrzeszczeli: im mniej państwa, tym lepiej. Grabiącym Polskę i Polaków - odpowiadałaby najlepiej wersja, żeby państwa polskiego nie było w ogóle. I do tego dążyli. Ostatnia wersja rozpowszechniana przez zdrajców, to Polska jako drugie Niemcy. Czyli państwo polskie zastąpione przez państwowe centra decyzyjne Niemiec. Dzisiaj antypolskie szumowiny próbują do walki przeciwko Polsce, Polakom i polskości wciągać lewactwo i masonerię z Niemiec i innych krajów marksistowskich.

Dorota M - 01.06.17 2:52
Szanowny Panie doktorze J.Szewczak. Niebawem minie 2-lata rządzenia
krajem przez PiS i jak do tej pory, różnego stopnia aferzyści nadal są wcale
n i e t y k a l n i!! A czas nie czeka!! Ludzie i ludziska - pokrzywdzeni przez
złodziejaszków już tracą cierpliwość.Nadal nie jest odkomuszona administracja
państwowa - z góry w dół! Przykład z brzegu: Prezydent Poznania,Gdańska Opola,Sopotu.To tylko kilka przykładów wyjścia czerwonych szydeł z wora.
Od Warszawy do wiejskich gmin, urzędy zakomuszone po uszy. Znam te sprawy z mego miejsca zamieszkania. Byli sekretarze PZPR i ich pociechy
grzeją zadki na wysokich gażach w urzędach administracji -od stolicy w dół.
To jest przecież element otwartej i skrytej opozycji. Kto się tym interesuje?!
A co z H.Gonkiewicz-Waltz??!! Szkoda pisać!!!!

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1982 roku
Nastąpiło zawieszenie stanu wojennego w Polsce.


18 Grudnia 1951 roku
Kongres Stanów Zjednoczonych powołał specjalną komisję do spraw Zbrodni Katyńskiej.


Zobacz więcej