Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.05.17 - 22:00     Czytano: [1112]

POLSKA I ŚWIAT – MARKETING, POLITYKA I...(5)


(NOWOŚCI, CIEKAWOSTKI, A W NICH TAKŻE POLITYCZNE NIEDORZECZNOŚCI WSZELKIE, PRZEDSTAWIANE W POSTACI FAKTÓW + REWELACYJNY KĄCIK ZDROWIA)Piosenka z filmu Gladiator: Hans Zimmer / Lisa Gerrard
„TERAZ JESTEŚMY WOLNI" - tytuł piosenki

Podobno nie da się przetłumaczyć słów tej piosenki śpiewanej przez Lisa Gerrard. Takie są informacje w Necie. Z wywiadu z Nimi (Hans Zimmer / Lisa Gerrard) wynika, że Lisa śpiewa własnym językiem, którym zwraca się bezpośrednio do Boga i przenosi nas w świat Jej z Bogiem transformacji, który Jej natchnieniem dotyka wszystkich ludzi na ziemi bez żadnych barier i bez względu na region ziemi, jego kulturę, rasę ludzką, religię bądź wyznanie. Natchnienie to wyraża ogromną siłę spokoju, który dotyka wszystkich, którzy tej piosenki słuchają, poprzez ludzki umysł, ludzkie serce i ludzką duszę. (mój tekst i moja interpretacja wspomnianego wywiadu)

Ucz się więc poniższych prawd życiowych przy niesamowitym brzmieniu muzycznym utworu stworzonego dla spokojnych, opanowanych, a jednocześnie najsilniejszych duchem i odwagą ludzi tego świata , - Gladiatorów. To jakże wymowny mój dla Ciebie dar. Buduj więc przeze mnie nim wspierany siłę Swoją przy jego akompaniamencie i siłą jego brzmienia, duchowej mocy i spokoju, pokonuj kolejne stopnie swojej wolności!. Niech Ci się szczęści już zawsze, a w chwilach jakiegokolwiek zwątpienia, wracaj do tego muzycznego arcydzieła, wraz z nim przenoś się choćby na krótką chwilę w krainę transformacji z Bogiem, czerp z niej siły do własnych działań wszelkich, ... WZACNIAJĄC UTWOREM TYM DUCHA SWOJEGO ZAWSZE WTEDY, KIEDY TYLKO JEST TO MOŻLIWE, LUB KIEDY CZUJESZ TAKĄ DUCHOWĄ POTRZEBĘ i Z W Y C I Ę Ż A J

Wyrocznia... Czy musi nią pozostać?
****** Jeżeli w pełni nie zapanujesz nad swoim przeznaczeniem i nie weźmiesz swojego losu w swoje własne ręce, będziesz jednym z tych bardzo wielu ludzi incognito, którzy równie tajemnie zbyt szybko ten świat opuścili i których imienia nikt nigdy nie wspomina.

Jeżeli zrozumiesz kim dla Ciebie jestem, swoje przeznaczenie, swój los i swoje incognito jesteś w stanie zmienić w sposób w szczegółach przeze mnie proponowany.

(Incognito(z łac.incognitus) - określenie wyrażające sytuację, kiedy osoba, grupa osób lub jakikolwiek inny podmiot występuje nie ujawniając swojej tożsamości, bądź z tożsamością zatajoną, nie dając się przy tym rozpoznać)

[Powyższe czerwone wyjaśniam. Żeby powyższa obietnica stała się rzeczywistością, musisz bardzo szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi moimi publikacjami wstecz i kolejnymi. Bez ich poznania i pełnego zrozumienia mnie, powyższe nie będzie możliwe, ale wybór pozostawiam Tobie. Nic na tym świecie nie ma za darmo. Ode mnie jednak, wszystko powyższe masz w prezencie.]
…………………………………………..
Fakty mówią, że dzisiaj media w Polsce te szczególnie nadzwyczaj publiczne, te bardziej dyplomatyczne, publicznie nawołują do posługiwania się w nich językiem bardziej dyplomatycznym. Tymczasem jak ten język autentycznie w rzeczywistości dnia dzisiejszego wygląda – brzmi, komentować nie chcę i komentował nie będę. Każdy z nas codziennie to ogląda, tego słucha i swoją własną w tej sprawie opinię posiada. Tak mu jednak oglądany „towar medialny” spowszedniał, że niemal przestał na niego reagować.. Nie traktuję tego w obronie języka stosowanego w swoich publikacjach, choć dyplomatycznym go nie nazywam i do żadnych wzorców mniej lub bardziej chwalebnych przystosowywał go nie będę nawet wtedy, kiedy mój autorski język komuś mógłby przypadkiem jakimś nie odpowiadać. Człowiek jest przecież tylko człowiekiem. W skrajnych przypadkach takich jego gorszych postaci, za mniej dyplomatyczne zwroty przez siebie użyte przepraszam wszędzie tam, gdzie uważałem to za właściwe czy konieczne. W ostatnich dziesięcioleciach stwierdzam, że język tzw. dyplomatyczny, w poważnej swej wielkości długim skokiem przeskoczył w kazamaty historycznego lamusa. Z czasem więc, nie chcąc stać się wsteczniakiem pismaka, podążyłem za nim drugim takim oto stwierdzaniem, iż niezrozumiałym w codziennym stosowaniu staje się autentycznie tzw. język dyplomatyczny, bo polskie tzw. elity zmieniły go znacznie i w sposób zasadniczy, zbrukały go, uczyniły tym samym naturalnym polskim dobrem narodowym w autentycznym narodowo polskim jego rozumieniu i mnie odpowiadającym na tyle, że jest to czysty język saski, ale na tyle polski żebym mógł być jednoznacznie zrozumiany, których to możliwości dzisiejszy język tzw. dyplomatyczny nawet nie dopuszcza. W tym więc akurat przypadku, diabeł szczegóły opuścił, za zasadnicze ich nie uznając. Taki mój wtręcik na wszelki wypadek, bym kontaktu z Państwem na dobre nawet przypadkiem nie stracił, czego do tej pory skutecznie unikałem w dobrym kontakcie jak myślę z Państwem pozostając, choć absolutnie pewnym być nie mogę, jak to w niepewnym życiu czasem bywa.

Tysiąc, pęta dolę konia
Taka już jest dola nasza niedolą spętana,
gdy Ojczyzna wiele dziesiąt lat jest zniewalana.
Gdy „demokratyczne” rządy w obcej agenturze kraju,
wprost piekielną drogą diabła wiodą nas do „Raju”.
Jak słyszymy w mediach wszelkich od lat już trzydziestu,
- gdy faktyczny „raj” stworzyli, w krainie azbestu.
Tak już bowiem zwykle bywa w biedzie i ułudzie,
że fałsz głuszy wszystkie kłamstwa mówiące o cudzie.
Głodno, boso i bez kasy nas pozostawiają,
jednak ciepłe gniazdka w koło sobie uwijają.
Specjalna kasta ludzi wszystko przecież może,
według owych możliwości nam żyje się gorzej.
Tam gdzie za 10 tysiaków im żyć wprost się nie da,
my za tysiąc żyć musimy i w tym nasza bieda.
Czemu łaska pańska zawsze na pstrym koniu jeździ?,
by po równo dawać wszystkim: bogatym i biednym.
Wedle łaski więc bogaci otrzymują równo,
dla Gminu zaś pozostaje: trud, głód, rzadkie gówno.
Konia batem wedle tego należy traktować,
by w mozolnym swym żywocie dał się zakatować.
Morał również z powyższego wynika wierszyka,
musisz(!) dać się spętać władzy, byś się nie rozbrykał.

- DEMOKRACJA w innym od przedstawianych już przeze mnie kontekście, to forma politycznej: obiecanki cacanki, a głupim radość. To była, jest i zawsze już będzie zwyczajna polityczna hipokryzja, a więc, polityczne: oszustwo, kłamstwo, obłuda, zakłamanie, załganie, dwulicowość, fałszywość, zdrada, krzywoprzysięstwo, dewiacja, faryzeuszostwo. Oczekiwanie więc na jakiekolwiek ogólnie lepsze zdarzyć się nie może, bo zagrożeń owego lepszego, - oczekiwań grup społecznych świata, - jest wiele, a zależą one między innymi od:
- położenia geograficznego owych grup społecznych oczekiwań
- ich sytuacji gospodarczo ekonomicznej
- każdych zmian sytuacji politycznej ich dotykających
- oczekiwań owych grup społecznych nakręcanych czasem politycznymi zmianami
i bardzo wiele innych zagrożeń, które należy wyeliminować!.

Dopóki każdy rodzaj umyślnego sprowadzenia politycznego zagrożenia społecznego nagradzany będzie medialną polityczną hipokryzją zamiast karanym być karą śmierci wydanej wyrokiem sądowym, żadnego rodzaju sprawiedliwości społecznej wcześniej nie osiągniemy.
...
- Jednym z zasadniczych i podstawowych politycznych problemów społecznych w Polsce, są alimenty z ich bardzo problemową płatnością, czyli z ich notorycznym niespłacaniem. Nie powiem nic nowego, jest znany bowiem i u nas wcześniej i w wielu innych krajach nie tylko europejskich sposób na rodzinnych wyzyskiwaczy. Jest nim bardzo prosta ale mogąca być niezwykle pożyteczną praca społeczna np. w kamieniołomach, czy przy segregowaniu odpadów nawet gównianych, z której wypracowany przez skazańca dochód w zależności od państwowych potrzeb kierunkowych , nawet w całości może być zgodnie ze stworzonym prawem przekazywany np. na alimenty. W ten bardzo prosty sposób państwo pozbyło by się np. alimenciarskiej zakały i złodzieja w jednym, Mateusza Kijowskiego, który nie tylko, że z obowiązku alimentacyjnego nie wywiązuje się od lat, to jeszcze okrada polskie społeczeństwo z przekazywanych na jego nikczemną i gangsterską działalność składek tzw. organizacyjnych w sposób przestępczy, a obecne polskie państwo rządzone przez PIS, nie wie co z tą szumowiną zrobić!. Podpowiadam więc bardzo czysty prawnie sposób, na społecznie sprawiedliwe rozwiązanie tego i podobnych rodzajów nikczemnych działań wszelkich. Będzie to jedyna korzyść z przestępczych działań zwykłego łotra Mateusza Kijowskiego, który z normalnym człowiekiem ma bardzo niewiele wspólnego, a może już wcale. Dzisiejsze sądy w tej prostej sprawie rozkładają ręce, bo wyroki sądowe dzisiaj feruje i wydaje polityczna bandycka hołota – sędziowska w Polsce mafia!.
Śmiem twierdzić ponadto, w oparciu o to co wyżej bardzo szczegółowo wyjaśniłem, że Polacy są jedynym chyba i nie tylko europejskim narodem, który wyjątkowo dobrze czuje się w narzuconych nam nikczemnych politycznych kamuflażach!.
A przecież w każdym środowisku nie pozbawionym normalności, - polskim także, - są ludzie, którym powinno zależeć na społecznej sprawiedliwości. Czyżbym się mylił?

- Pieniądze szczęścia nie dają. Twierdzę , że wyłącznie tam gdzie nie istnieją. Spróbujmy, bowiem przeprowadzić taki oto eksperyment. Zacznijmy chodzić po sklepach spożywczych i prosić o podarowanie nam jakiegoś nieszczęścia w postaci np.: chleba, masła, mąki, cukru, kiełbasy, mięsa lub czegokolwiek innego. Przejdźmy do innych sklepów i poprośmy o podarowanie nieszczęścia w postaci tego, co tam mają. Teraz podsumujmy. Czy cokolwiek z owych nieszczęść za darmo nam dano?. Jeżeli tak, to dopiero wtedy pierwsze podkreślone zdanie jest prawdą, ma potwierdzenie w rzeczywistości i można go powielać. Jeżeli nie, to znaczy, że pieniądze nawet nieszczęścia nie dają, czyli za nieszczęście też zapłacić trzeba. Jeżeli więc ani szczęścia, ani nieszczęścia nie dają, to po co pieniądze są?. Teraz odpowiadam bardzo krótko: przede wszystkim żeby nimi płacić, czyli po to, byśmy mogli cokolwiek posiąść, mieć, czyli kupić, bo darmo nigdzie ani szczęścia, ani nieszczęścia nawet nie dają. Odsyłam jednocześnie do moich publikacji, w których ciekawy temat pieniędzy, jeden z najważniejszych życiowych tematów każdego z nas, omówiłem w sposób bardzo szczegółowy i niejednokrotnie, by każdy mógł go zrozumieć na tyle wystarczająco jasno, by w życiu swoim mógł odpowiednio dobrze dla siebie go wykorzystać. To tylko inny z kontekstów tego samego pojęcia, - pieniądza.

>>> To co musisz na całe życie Twoje i Twoich pokoleń zapamiętać, jest najważniejszym absolutnie życiowym kredo, które brzmi
:

Jakiejkolwiek życiowej walki o cokolwiek, nie rozpoczynaj bez pieniędzy. Każda życiowa walka do prowadzenia której nie masz pieniędzy, jest z góry dla Ciebie przegraną, - zawsze!

I żaden, choćby najbardziej cudowny sposób jej prowadzenia w niczym tutaj nie pomoże!!!

Jedyny i autentyczny wyjątek od powyższego stanowi każdy uczciwy MARKETING, dla uczestnictwa, w którym pieniądze nie są wymogiem, ale jakieś drobne wpisowe na rozruch i tutaj będą konieczne (choć nie zawsze).

- Upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości w wykonaniu PO i PSL i uzależnienie go od politycznych wyłącznie poruczeń, doprowadziło do większości jego prawnego zdeprawowania, politycznego przestępczo mafijnego jego uzależnienia i bandyckich jego działań, siania politycznej niegodziwości potwierdzanych setkami równie bandyckich, nie zgodnych z prawem jego wyroków korzystnych wyłącznie dla przestępców, ale bandyckich wręcz dla niewinnych ludzi normalnych nimi zniewalanych!. W obecnych tamtych zawistnych działających jeszcze sądach (a nie niezawisłych jak nam się wpaja), ludzie w sprawach i procesach uczestniczący jako strona przeciwko sądowej mafii, są jak nigdy dotychczas bestialsko traktowani z pogardą, poniżani, opluwani i poniewierani w imieniu własnej Ojczyzny, - w postaci Polskiego Orła Białego zawieszonego na piersi oprawcy, - bezprawnie, ale zgodnie z tak właśnie mafijnie pojmowanym prawem politycznej siły wszelkiego bestialskiego nieludzkiego bezprawia i ludzkiej niesprawiedliwości. To ci komunistyczni bandyci właśnie napędzani dodatkowo siłą socjalizmu, robią kolejną polityczną drakę przeciwko proponowanej i prowadzonej prze PIS reformie sądownictwa, której boją się jak piekielnego ognia, wobec nowych ale normalnych prawnych zalet, jakie reforma ta niewątpliwie nareszcie wprowadza. Ta absolutnie nadzwyczajna niepoprawnie i wybitnie niegodziwa ludzko sędziowska kasta mafijna, bandycko wprost opętana pazernością i chciwością pieniądza, musi zostać starta z powierzchni ziemi polskiej, a zastąpić ją powinna w poprawnym polskim duchu patriotycznym wykształcona nowa generacja młodych Polaków, politycznie niezdeprawowanych jeszcze, naturalną moralnością i miłością bliźniego – Polaka nasycona, w pełni dorośli młodzi ludzie, wyłącznie doskonale wykształcona polska wspaniała młodzież, albo równie niezdeprawowani jeszcze patriotycznie i moralnie ludzie młodzi, równie przecież doskonale wykształceni.

Dzisiaj znowu o losie, choć trochę inaczej

Wielokrotnie w swoich publikacjach pisałem o Losie w wielu już jego kontekstach, - identycznie jak o wszystkim innym, - pisałem też, że los każdego z nas, poprzedzony jest naszym konkretnym działaniem lub jego zaniechaniem, od których to nasz tzw. los jest uzależniony wprost. Inaczej mówiąc, - na los każdego z nas wpływ mają nasze działania, które konkretne rzeczywiste wydarzenie poprzedzają, czasem tak jednak odległe, że z dzisiejszymi zdarzeniami nie możliwe do powiązania w ogóle, albo prawie do połączenia tych faktów niemożliwe.

Powyższe potwierdzają:
- los w grze
- los w loterii
- los, który daje nam wiele innych życiowych szans,

z których to wszystkie powyższe przypadki wiążą się z naszym działaniem, np. wyborem: jednego z dwóch lub więcej aniżeli z dwóch do wyboru posiadanych możliwości.

Na los składać się mogą takie poważne przecież slogany jak np.: przeznaczenie, fortuna, fatum, traf, przypadek, dar losu, - z których wszystkie one stanowią wcześniejszy wybór z …?, nawet wtedy, kiedy w oparciu o konkretne zdarzenie myślimy zupełnie inaczej.

Na los składają się także inne nie mniej poważne życiowe slogany jak np.; dzieje, koleje życia, bieg wydarzeń (inaczej pogodzenie się z tym, co się stało, pogodzenie się z losem), z których także wszystkie w odniesieniu do każdego przypadku związanego z naszą osobą są, albo były naszym wyborem mniej lub bardziej właściwym, bądź niewłaściwym.

To tak jak z drogą, kiedy poruszasz się w nieznanym Ci zupełnie terenie i jak w przypadku losu, nie masz kogo zapytać, która droga jest właściwa. Masz do wyboru kilka dróg kiedy dotarłeś do skrzyżowania, czy rozstaja dróg na zupełnym pustkowiu. Musisz wybrać i wybierasz drogę zupełnie przypadkową, która może być drogą najbardziej właściwą, bo najkrócej prowadzącą do celu, mniej właściwą bo dużo, dużo dalszą, jeszcze mniej właściwą bo wiodącą np. poprzez góry, rzeki , lasy, a więc przeszkody, o których nie wiesz, albo zerwany na rzece most, czy też zupełnie niewłaściwą, bo prowadzącą w inną zupełnie aniżeli zamierzałeś stronę. Przyjmijmy, że nie masz telefonu komórkowego albo nie ma on zasięgu i nie posiadasz GPS.

W końcu, losem może być także żeton czy los na loterii, od których wyboru jednak zależeć będzie to, co nastąpi później, dopiero jednak po naszym wyborze zupełnie na ślepo.

Może trudne do zrozumienia dla niektórych osób, ale są to fakty potwierdzone każdą indywidualną rzeczywistością, jeżeli poddamy je szczegółowej, rzetelnej i uczciwej analizie poprzedzających zdarzenie faktów.


***** Każda decyzja kiedykolwiek przez Ciebie podjęta ma swoje konsekwencje i często mają one wpływ zasadniczy na wszystko to, co kiedyś określać będziesz swoim tzw. losem.

Na inne potwierdzenie wszystkiego powyższego, ale też innych niewspomnianych wyżej przypadków, znalazłem w Necie bardzo fajny i bardzo przyjemnie napisany artykuł, który bardzo lekko się czyta i który również zrozumiale tłumaczy wiele naszych działań lub ich zaniechań, które właściwie wybrane odmieniają życie nasze na lepsze , - na lepsze odmieniają nasz los, - potwierdzając faktami wszystko to, co napisałem powyżej, ale także w poprzednich swoich publikacjach w tym jakże ciekawym temacie.

Poniżej w całości więc przekazuję te cenne nauki, by przypomnieć Ci, albo pouczyć Cię, na jakie sposoby w materiale tym zamieszczone i omówione, odmienić możesz życie swoje na lepsze, nie czekając na to, co tzw los (czyli w tym przypadku brak Twoich działań), czyli Twoje poddanie się temu, co w jakiejś sytuacji gdzieś napotkałeś, choć mogłeś do niej nie dopuścić swoim wcześniejszym zupełnie jakimkolwiek podświadomym zupełnie zadziałaniem, prawda? i w ten nieświadomy sposób tzw. los zmienić.

Staraj się zapamiętać to, co powyżej i poniżej przeczytasz, ale też wyciągaj z przeczytanego materiału swoje własne wnioski i by z pamięci nie wywędrowały bezpowrotnie, koniecznie zapisz je sobie.

Zrób to samo z innymi ciekawymi możliwymi do swojego zastosowania zmianami. Wyeliminujesz tym samym wszystko to, (tzw. los ), który jest życiowym przypadkiem zawsze możliwym do wyeliminowania, ale zawsze tylko wtedy, kiedy w sposób ciągły myślimy o ciągłych zmianach swojego życia na lepsze. Myślenie to w dużej mierze swoiste panaceum na bardzo wiele, jeśli nie na wszystko.

Teraz już zapowiedziany materiał ściągnięty z Netu. Życzę przyjemnej lektury, i nowej zupełnie być może wiedzy do zmiany działań swoich.

Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze


Wydane 05/06/2014 przez Fribake w kategorii: Rozwój osobisty z 5 komentarzy

Największe prawdy życiowe wskazują, że gdy chcemy odmienić swój los najgorszym wyborem jest czekanie. Wszelkie zmiany na lepsze wymagają bowiem działania. Dowiedz się co zrobić by całkowicie polepszyć swoje życie w okresie nie dłuższym niż jeden rok.

Droga do sukcesu rzadko jest prosta. Każdy, kto osiągnął go w jakiejkolwiek dziedzinie, przyzna, że nie była to łatwa podróż. Przeszkody, ślepe uliczki, rozczarowania, złe decyzje oraz porażki (wszystko to razem wzięte określa się czasem jako zły los) to najczęściej odskocznie, które pozwalają budować ścieżkę do sukcesu.

Większość ludzi, którzy osiągnęli sukces i nie narzekają na swój los, po drodze miała okazję sięgnąć dna. Owo doświadczenie dostarczyło im jednak motywacji, której potrzebowali, aby dokonać gruntownych zmian w swoim życiu i popchnęło ich do sukcesu. Liczni specjaliści od budowania właściwych postaw życiowych i osiągnięć, mówią, że „niepowodzenie jest podstawą do zmian.”

Jeśli obudzisz się któregoś dnia, zdając sobie sprawę, iż twoje obecne życie nie jest tym, czego pragniesz, nie czuj się winny. Zaakceptuj punkt, w którym się teraz znajdujesz i – co jeszcze ważniejsze – dopuść do siebie poczucie odpowiedzialności za zmianę, podążanie w stronę punktu, w którym masz się znaleźć. Pamiętaj, że los nigdy nie sprzyja ludziom biernym.

Nie zmienisz swojego życia w jeden dzień, z całą pewnością możesz jednak zmienić kierunek, w którym ono zmierza. Oto 12 czynności, jakie możesz zacząć robić już w tej chwili, aby dokonać w swoim życiu zmiany i wrócić na właściwy tor, wiedzie do sukcesu:

1. Czytaj codziennie

Jeżeli chcesz odmienić swój los i polepszyć jakość swojego życia, musisz zacząć podejmować lepsze decyzje. Aby nabyć taką zdolność, należy zaopatrzyć się w zapas nowych idei oraz informacji. Wyrób sobie codzienny nawyk czytania co najmniej 10 stron wartościowych informacji. W tym tempie w ciągu miesiąca będziesz w stanie przeczytać przynajmniej jedną książkę, co daje 12 książek w ciągu roku.

Jeżeli chcesz pozytywnie wpłynąć na swój los nie czytaj powieści. W większości przypadków są one nastawione na dostarczanie rozrywki, lecz nie zwiększają kompetencji. Musisz zdobyć rozeznanie w działach nie-rozrywkowych: które z nich są bezpośrednio związane z obszarami życia, w jakich chcesz dokonać postępów? Przykłady pożytecznych kategorii to: zdrowie, finanse, przedsiębiorczość, relacje międzyludzkie, biznes, samopomoc, duchowość, produktywność, sukces oraz inspirujące biografie. Wiedza oraz idee, których dostarczą ci owe typy literatury, niewątpliwie pomogą ci iść drogą sukcesu.

2. Zapisuj swoje cele

Najwięksi ludzie sukcesu na świecie niewątpliwie wyznaczają sobie cele. Są one punktami odniesienia, wedle których mierzą oni swoje rezultaty. Ludzie, którzy nie stawiają sobie celów, często błądzą, podążając w nieznanym kierunku i narażeni są na nieciekawy los. Są jak chomik w kołowrotku: poruszają się, lecz prowadzi to donikąd.

Życiowa zmiana powinna rozpocząć się od ustalenia, co dokładnie chcesz osiągnąć, a następnie stworzenia strategii, która to umożliwi. Przyporządkuj każdemu z celów ostateczny termin realizacji i określ, jakich zasobów będziesz potrzebował, a także jakie działania będziesz musiał podjąć, aby go osiągnąć. Czytaj tę listę każdego dnia po przebudzeniu i przed zaśnięciem, aby mieć pewność, że twój umysł pozostaje skoncentrowany na zaplanowanych zadaniach.

3. Zakończ relacje z ludźmi, którzy cię hamują

Być może istnieją w twoim życiu osoby, co do których byłoby lepiej, gdybyś z nimi nie spędzał czasu. Nie każdy reprezentuje sobą postawę czy zwyczaje, które sprzyjają osiąganiu sukcesów, a co gorsza, szkodliwe nawyki są zaraźliwe. Wspomniane osoby przypuszczalnie będą ciągnąć cię w dół, gdy tylko zobaczą, że próbujesz wspiąć się wyżej. Tacy ludzie mogą znajdować wśród twoich przyjaciół, współpracowników, czy nawet członków rodziny.

Gwałtowne zrywanie stosunków nie zawsze jest dobrym pomysłem (takie postępowanie przeważnie prowadzi do powstawania uraz). Żeby właściwie odmienić swój los niektóre relacje należy przerywać delikatnie, stopniowo ograniczając czas spędzany z osobami, których chcesz się pozbyć ze swojego otoczenia. Czas, który normalnie byś im poświęcił, przeznacz na budowanie nowych relacji z pozytywnymi osobami, które będą cię wspierać i zachęcać do działania.

Sukces nie przychodzi łatwo – wymaga ciężkiej pracy. Abyś miał siłę do pracy, która konieczna jest, aby osiągać kolejne etapy twojej wędrówki i nie wypalił się pod drodze, musisz zbudować duże rezerwy energii fizycznej oraz psychicznej.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby natychmiast podnieść swój poziom energii, jest picie większych ilości wody. Woda pomaga w zaopatrywaniu organizmu w różne niezbędne składniki, poprawia trawienie i pozwala usuwać odpady. Wiele osób popełnia błąd, sądząc, iż są zmęczone lub głodne, podczas gdy tak naprawdę ich problemem jest odwodnienie. Wypijaj dużą szklankę wody z cytryną zaraz po przebudzeniu, następnie kilka szklanek w ciągu dnia oraz przed każdym posiłkiem, a na koniec – kolejną szklankę tuż przed snem.

Następną rzeczą, o którą powinieneś zadbać, by zacząć odmieniać swój los na lepsze, jest co najmniej 30 minut ćwiczeń dziennie (może to być bieg lub ćwiczenia na siłowni) nie mniej niż 3 razy w tygodniu. Regularny trening wzmacnia serce oraz płuca, poprawia gibkość i siłę, pomaga utrzymywać zdrową masę ciała, zapobiega chorobom, redukuje stres, a nawet poprawia jakość snu. Wszystkie owe zalety przyczyniają się do podniesienia poziomu energii, wpływają też pozytywnie na całokształt zdrowia, koncentrację oraz produktywność.

5. Wprowadź w życie plan oszczędnościowy

Stare chińskie przysłowie mówi: „Najlepszy moment, żeby zasadzić drzewo, był 20 lat temu. Drugi najlepszy moment jest teraz.” Równie dobrze możesz odnieść je do oszczędzania pieniędzy. Jeżeli do tej pory nie odkładałeś części dochodów na inwestycje i przyszłe wydatki, nadszedł najlepszy moment, aby zacząć. Większość specjalistów od finansów doradziłaby ci stałe odkładanie co najmniej 10% miesięcznych zarobków. Niestety prawda jest taka, iż przeciętny człowiek wydaje większość swoich zarobków (a czasem nawet więcej), pozostawiając bardzo niewiele kapitału na przyszłość.

Nie popełniaj błędu ciężkiej pracy dla pieniędzy, których użyjesz później do opłacania wszystkich dookoła, zapominając o samym sobie. Jeżeli chcesz trwale zmienić swoje życie i pozwolić by los ci sprzyjał zawsze płać sobie w pierwszej kolejności. Jeżeli sądzisz, że brakuje ci dyscypliny, aby postępować w ten sposób, idź do banku i ustal procent od dochodów, które wpłacasz, jaki ma być niezwłocznie przekazywany na konto oszczędnościowe lub inwestycyjne. Naucz się żyć, dysponując góra 90% swoich dochodów. W przyszłości sam sobie za to podziękujesz!

6. Zamień swój samochód na szkolną salę

Jeżeli masz stałą pracę, przypuszczalnie spędzasz 5 – 10 godzin w tygodniu na dojazdy. Zamiast słuchać w tym czasie muzyki czy radia, zacznij puszczać sobie nagrania edukacyjne oraz inspirujące. Większość książek ma swoją wersję audio – część z nich dostępna jest za darmo. Obecnie możesz mieć dostęp do tak bogatych zasobów materiałów edukacyjnych praktycznie na każdy temat, iż z całą pewnością nie ma potrzeby, abyś wracał do szkolnej ławy! Słuchanie podczas podróży to świetny sposób na budowanie motywacji i zwiększanie kompetencji. Dzięki nim będziesz mógł zmienić swój los na lepsze znacznie szybciej niż myślisz.

7. Przestań oglądać telewizję

Jeżeli co miesiąc płacisz za kablówkę, wyświadcz sobie przysługę i zrezygnuj z niej. Oglądanie telewizji jest prawdopodobnie jedną z najbardziej toksycznych, bezproduktywnych, trawiących czas aktywności współczesnego społeczeństwa. Przestań marnować cenne godziny na słuchanie przygnębiających wiadomości, oglądanie sportu, reklam oraz programów typu reality show, które w żaden sposób nie wzbogacają twojego życia. Wykorzystaj ten czas na bardziej produktywne zajęcia, które pozwolą odmienić twój los na szczęśliwszy.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie potrafisz żyć bez oglądania konkretnego serialu czy programu, uwzględnij go w swoim grafiku i oglądaj online, korzystając z telewizji internetowej. Najlepiej zrób z tego wydarzenie towarzyskie, zapraszając przyjaciół lub rodzinę, aby przyłączyli się do ciebie.

Czasami trudno jest sobie nawet wyobrazić życie bez takich urządzeń jak telewizor. Jeżeli jednak zdecydujesz się na ten pełny krok do przodu by odmienić swój dotychczasowy i niekorzystny los otrzymasz w zamian ogromny przypływ satysfakcji i radości z własnych decyzji. Warto pamiętać, że jest to zawsze niezwykle silny impuls motywacyjny, pozwalający szybciej i sprawniej przeć do sukcesu.

8. Ćwicz publiczne przemawianie

Zdolność do pewnego przemawiania i jasnej komunikacji znajduje się obecnie wśród najwyżej cenionych i najbardziej przydatnych umiejętności na rynku. Ludzie, którzy potrafią się sprawnie komunikować, są w stanie z łatwością manewrować wśród życiowych raf i częściej cieszą się sukcesem niż ci, którzy takiej umiejętności nie posiadają. Szybko awansują, budują ważne relacje; są w stanie jasno przekazywać innym swoje idee, rozwiązują spory i łatwo zdobywają szacunek oraz podziw otoczenia. Stają się liderami w swoich organizacjach, rodzinach i społecznościach.

Większość ludzi przeraża myśl o publicznym przemawianiu i zrobią oni wiele, aby tego uniknąć. Daje to szerokie pole do popisu osobom, które chcą wyjść ze swojej strefy komfortu i rozwinąć tę rzadką umiejętność. Jednym z miejsc, gdzie możesz przećwiczyć swoje zdolności komunikacyjne, jest klub Toastmasters – pozytywne, bezstresowe środowisko. Większość z owych klubów organizuje cotygodniowe spotkania, w których udział wziąć może każdy, kto poszukuje ambitnego towarzystwa. Gdy podszkolisz już swoje zdolności komunikacyjne, ludzie zaczną postrzegać cię jako naturalnego lidera, a ty zyskasz więcej możliwości rozwoju oraz przestrzeni by odmienić swój los na lepsze.

9. Przestań narzekać

Jednym z najbardziej szkodliwych nawyków, które twój los nieznośnym, jest niewątpliwie ciągłe narzekanie. Osoby, które narzekają, najczęściej są z natury negatywnie i pesymistycznie nastawione do życia. Nie bądź jedną z nich! Gdy napotykasz na swojej drodze problemy czy wyzwania, nie marudź – lepiej ugryź się w język i przebuduj w swoim umyśle obraz sytuacji. Narzekanie nic nie zmienia. Myśl konstruktywnie i skup się na znalezieniu rozwiązania. Napoleon Hill rzekł: „Każda porażka niesie w sobie ziarno równej lub nawet większej korzyści.” Szukaj dobrej strony w każdej sytuacji.

10. Opanuj nową umiejętność

Świetnym sposobem na wniesienie czegoś ekscytującego do własnego życia jest nauczenie się nowej rzeczy. Może to być gra na instrumencie, nowy język, przyłączenie się do klubu albo uczęszczanie na jakieś zajęcia, czy też uprawianie nieznanego ci sportu. Celem takich działań jest podsycenie własnej ciekawości świata oraz kreatywności, a jednocześnie wyrwanie się ze swojej strefy komfortu poprzez nowe doświadczenia. Pamiętaj zawsze, że nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. Dlatego, jeżeli zależy ci by zmienić swoje życie i odmienić swój los to zacznij działać. Wszelka nauka i działalność jest wartością samą w sobie, która zawsze zwiększa możliwości, rozszerza horyzonty i daje możliwość rozwoju społecznego.

11. Rozkręć interes

Jeżeli do tej pory nie masz własnej działalności gospodarczej, nadszedł właściwy moment, aby to zmienić. Postęp technologiczny zniósł niemal wszystkie bariery, stojące na przeszkodzie potencjalnym nowym przedsiębiorcom. Każdy, kto ma dostęp do Internetu oraz kartę kredytową, może założyć własną firmę. Nie brakuje szkoleń ani środków, które pomogą ci na starcie.

Za sumę, którą wydajesz na tygodniowy wyjazd, możesz zacząć rozkręcać biznes w Internecie – kupić domenę internetową, stworzyć stronę, wydrukować wizytówki, zamieścić w sieci kilka reklam i zacząć promować się na rynku. Możesz sprzedawać usługi (np. grafika, projektowanie, doradztwo), własne produkty lub promować cudze, w zamian za prowizję. Pamiętaj zawsze, że twój los zawsze leży w twoich rękach, niezależnie od przeciwności, które czasem dotykają każdego.

12. Szukaj sposobności, aby pomagać innym

Większość ludzi myśli wyłącznie w kategoriach otrzymywania korzyści od innych, nie zastanawiając się, co sami mogliby dać od siebie. Jednakże zasada wzajemności uczy nas, iż jeśli chcemy dostawać, musimy dawać. Dawanie inicjuje proces otrzymywania, kluczowego czynnika by odmienić swój los na lepsze.

Jeżeli chcesz poczuć się dobrze, najprościej uzyskasz ten efekt, sprawiając, że ktoś inny poczuje się dobrze. Jeśli chcesz, by ludzie traktowali cię z większym szacunkiem, zacznij od okazywania im tego samego. Jeśli pragniesz polepszyć swoje życie, pomóż innej osobie poprawić własne. Im więcej zrobisz dla innych, tym więcej inni zapragną zrobić dla ciebie.
…………………………………………………….
Dla mniej cierpliwych, albo bardziej niecierpliwych, ściągnąłem z Netu tekst, który przedstawia program: „Zmień swoje życie w 7 dni” , który jest w rezultacie prezentacją książki o tym właśnie tytule, zaliczanej do grupy światowych bestsellerów.

Zmień Swoje Życie… W 7Dni Czerwiec 4, 2008

Filed under:inspiracja,książki,motywacja,NLP— elemiah @ 11:00 am
Tags:NLP,sukces

„To co obecnie jest dowiedzione, było kiedyś niemożliwe”William Blake
Próbowałeś już zmienić swoje życie? może już wiele razy? Bezskutecznie?
Spróbuj jeszcze raz… Skutecznie…
„Ilekroć myślisz, że coś potrafisz lub czegoś nie potrafisz, prawdopodobnie zawsze masz racje”Henry Ford
Zmiany, które są najistotniejsze, to przeważnie zmiany w sposobie postrzegania, a nie w świecie zewnętrznym.
Sposób w jaki postrzegamy świat, potrafimy zmienić w mgnieniu oka.
Jakby to było, gdyby pewnego ranka po przebudzeniu wydarzył się cud i Twoje życie stało by się dokładnie takie, jak pragniesz?
Wyobraź to sobie realistycznie:
Skąd wiedziałbyś, że zdarzył się cud?
Co byś zobaczył?
Co usłyszał?
Co poczuł w głębi ducha?
Jakie zmiany nastąpiłyby w twojej karierze zawodowej?
W związkach, finansach, stanie zdrowia?
I jak? Warto się zmienić???
Jeśli nie przejmiesz kontroli nad swoim życiem ktoś inny to zrobi.
ćwiczenie:
Zaprogramowanie wizerunku wewnętrznego na sukces:
1. Poświęć kilka chwil by się odprężyć i głęboko oddychać. W miarę jak rozluźniają się mięśnie, łatwiej jest uwolnić wyobraźnię.
2. Teraz wyobraź sobie, że staje przed Tobą twoje inne ja”,to najwspanialsze„ja”jakie jesteś sobie w stanie wyobrazić – twoje autentyczne„ja”.
3. Pozwól sobie poczuć, jak jesteś szczęśliwy ze swoim autentycznym ja”.Spójrz jak Twoje autentyczne„ja” stoi, oddycha, uśmiecha się, chodzi i mówi. Przyjrzyj się, jak rozmawia z innymi. Zauważ, jak twoje autentyczne„ja”radzi sobie z problemami i realizuje cele.
4. A teraz wejdź w nie, połącz się ze swoim autentycznym„ja”. Spójrz oczami swojego„ja”, słuchaj przez jego uszy i poczuj jak dobrze jest żyć życiem Twojego prawdziwego„ja”.
5. Zakończ tę sesję programowania, poświęcając minutę na marzenia, jak zmieni się swoje życie, gdy będziesz coraz bardziej żyć życiem swojego autentycznego„ja”. Wyobraź sobie, że żyjesz autentycznie w dowolnie wybranych rzeczywistych sytuacjach z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.Wszystkie powyższe cytaty, twierdzenia i ćwiczenia pochodzą z książki Paula Mc Kenna „Zmień swoje życie w 7 dni”. To na prawdę rewelacyjna książka, odmieniła moje życie. Zaliczam ją do zbioru książek niezbędnych każdemu, kto chce się rozwijać i osiągnąć sukces. Jest kopalnią motywacji i praktycznych skutecznych ćwiczeń. Wszystko jasne, proste i ułożone w tygodniowy program zmian. Dołączony do książki trening umysłu na CD jest wspaniały. Jeśli kiedykolwiek spotkasz tę książkę to kup ją natychmiast, bo książka ta niestety rzadko bywa w księgarniach. Możesz też ją kupić przez internet.
………………………………………..

MANIPULACJA (szeroko)

Od wieków znana i stosowana nie tylko w polityce choć z niej i od niej się wywodząca, jak wszystko inne w polityce zakłamywane, fałszowane i hucpą traktowane. (Hucpa użyta tutaj w znaczeniu: bezczelność; wulgarne, bezczelne, często nawet bardzo pokrętnie rozbudowane w swej formie oszustwo)

Jak ogromnie rozbudować można w sposób stricte merytoryczny zagadnienie manipulacji, przedstawia poniższy tekst w całości skopiowany z netu, (z moimi drobnymi wtrętami i jego wytłuszczeniem przeze mnie dokonanym) ale w pełni zasługujący na zapoznanie się z nim, by z poniższych i innych jeszcze jego kontekstów zrozumieć jakże szeroki zakres tego słowa, co w dobie dzisiejszej manipulacji ogólnej medialnej wszystkim niemal, może być niezmiernie przydatne, by jak najwięcej manipulacji naszym życiem uniknąć, nie dając się na nie nabrać.

Poniżej przedstawiam wystarczająco szeroko, w formie poradnika niemal zawartego w trzech poniższych częściach, wręcz szarlatańskie (zawsze oszukańcze) wprost zagadnienie, by każdy kto tekst poniższy w całości pozna, zrozumiał go na tyle należycie by móc starać się jego wyników unikać w wielu życiowych okolicznościach, zgodnie z moim osobistym alertem czyli wezwaniem do działania w chwili zagrożenia albo stanem pogotowia, które brzmi:


BACZNOŚĆ !, - MANIPULACJA.

Część pierwsza
Manipulacja (łac. manipulatio – manewr, fortel, podstęp; manus - ręka, manipulus - dłoń) – forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora.

(tyle Wikipedia – wolna encyklopedia)

Człowiek wart jest tyle ile warte są sprawy, którymi zaprząta sobie intelekt, albo którymi się zajmuje.

Część druga

Manipulacja społeczeństwem wg 13 zasad Sun Tzu


Manipulacja, jest znana ludzkości od zarania dziejów. Już w Raju Ewa, a przy jej współudziale Adam, zostali zmanipulowani (okłamani) przez ojca kłamstwa szatana, który przyjąwszy postać węża (jak, zostało to obrazowo przedstawione w Księdze Rodzaju), wmanewrował w nieposłuszeństwo pierwszych rodziców.

Zauważmy, że manipulacja opiera się na kłamstwie i na łamaniu zakazów, nazywanych dzisiaj prawami. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że prawda zawsze obroni się sama, więc siłą rzeczy nie może być wyznacznikiem manipulacji, a więc kłamstwa.

Ludzie sobą manipulowali (kłamali) od zawsze, a wynikało to z winy głównego buntownika wszech czasów Lucyfera, który jest de facto ojcem wszelkiej manipulacji od początku dziejów, aż do zakończenia świata.

Po wielu wiekach doczekała się manipulacja usystematyzowania. Uczynił to jakieś 2.600 lat temu (ok.600 lat przed Chrystusem) Chiński myśliciel i filozof Sun Tzu. Obserwując zmagania możnych o władzę nad poddanymi i nieustanne wojny, jakie temu towarzyszą, doszedł do wniosku, że mniejszym kosztem, bo bez wojen można osiągnąć lepsze efekty, niż przy wyniszczających obie walczące strony konfliktach zbrojnych.

Jak to osiągnąć? W tym celu Sun Tzu opracował “Trzynaście złotych zasad”, (które dla mnie stanowią jedyny i absolutny program działań światowej globalnej polityki i polityków, który w Polsce stosowany jest w sposób nadzwyczaj wzorcowy, jako trzynaście stosowanych zasad podstawowych):

1. Dyskredytujcie wszystko co dobre w kraju przeciwnika.
2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.
3. Podrywajcie ich (nieprzyjaciół) dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
4. Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych i najbardziej odrażających.
5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.
6. Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju.
7. Buntujcie młodych przeciwko starym.
8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.
9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.
10. Osłabiajcie wolę walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek I muzyki.
11. Podeślijcie im (nieprzyjaciołom) nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany zwróci się stu krotnie.
13. Infiltrujcie wszędzie swoich szpiegów.


(infiltracja użyta w znaczeniu: trudno zauważalne przedostawanie się, przenikanie do środowiska obcych wpływów, oddziaływań)

“Tylko człowiek (dowodził Sun Tzu), który ma do dyspozycji takie właśnie środki i potrafi je wykorzystać, żeby wszędzie siać niezgodę i rozkład – tylko taki człowiek godzien jest rządzić i wydawać rozkazy. Jest on skarbem dla swojego władcy i ostoją państwa”

Owych 13 zasad były na pewno instrukcją dla Dżyngis Chana, który rozsyłał do krajów, które zamierzał podbić, odpowiednio przeszkolonych kupców, którzy (nie będąc podejrzani) punkt po punkcie realizowali owe 13 zasad, informując władcę o efektach.


W innym miejscu Sun Tzu pisał: “Cała sztuka wojenna opiera się na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń”. Dlatego też dla powodzenia batalii ważniejsza od siły oręża jest umiejętność stosowania takich technik jak dezinformacja, manipulacja prowokacja.
(Z czym, dodam od siebie, mamy styczność na co dzień od trzech niemal dziesiątek już lat).

Cywilizacja zachodnia, dawniej rządziła się innymi zasadami, przedkładając prawdę i honor ponad inne wartości, a kłamstwo, jako niezgodne z dekalogiem było odrzucone.

Nie miały z tym problemu kraje w których cywilizacja turańska (azjatycka) wzięła górę nad wartościami chrześcijańskimi. Do takich krajów, dawniej i obecnie należy zaliczyć naszych nieszczęsnych sąsiadów, tak Niemcy, jak i Rosję, a od czasów rewolucji francuskiej również Francję oraz inne zlaicyzowane państwa.

Politykę manipulacji stosowali z powodzeniem carowie i książęta Rosyjscy, a ponieważ car to u Rosjan “boh” (czyli bóg), nie mieli oporów przed łamaniem praw bożych, obowiązujących również w prawosławiu.

Takim sztandarowym przykładem stosowania zaleceń Sun Tzu są zabiegi carycy Katarzyny II, przed rozbiorami Rzeczypospolitej. Nim doszło do rozbiorów miała miejsce długoletnia akcja dywersyjna, podobna do dzisiejszej (Niestety! – kto obserwuje, ten widzi), mająca na celu rozkład moralny elit rządzących Polską. Należało jakoś Europę przygotować na rozbiory Polski, sporego, jak na owe czasy kraju. Najpierw caryca przekupiła najważniejsze osoby w Państwie: król Stanisław August Poniatowski, książę Adam Czartoryski, prymasi Łubieński i Poniatowski oraz dziesiątki innych, biorąc wszystkich na suty garnuszek carskiej Rosji.

W celu dokonania dezinformacji ówczesnych społeczeństw Caryca Katarzyna II wynajęła francuskich encyklopedystów. Na przykład Diderotowi zakupiła księgozbiór (weźmy pod uwagę wartość książek w tamtych czasach) za 15 tysięcy liwrów i ustanowiła go dożywotnim strażnikiem tej biblioteki, z roczną pensją tysiąca liwrów. “Filozof” ten oddał serce i pióro Petersburgowi, wysławiając Rosję jako”idealne państwo rozumu”. Takich peanów jakie wypisywał Diderot o Katarzynie II, pozazdrościłby jej sam Józef Stalin.

Jeszcze bardziej spolegliwy wobec rosyjskich instrukcji był inny “filozof” Voltaire, który za odpowiednią opłatę wypisywał bzdury na temat Polski, publikując ohydne oszczercze broszury na temat Rzeczpospolitej i jej mieszkańców. Wypisywał brednie, że rozbiory Rzeczpospolitej są usprawiedliwione koniecznością zaprowadzenia tolerancji, gdyż ciemne katolickie masy nie gwarantowały dysydentom religijnym wolność wyznania. Wypisywał ponadto wiele innych nieprawdopodobnych kalumnii, stwarzając w Europie wiele stereotypów na temat polskości, którym Europa wierzy do dzisiaj.

Należy jeszcze wspomnieć, że Voltaire, uznawany, przez sobie współczesnych, za niezależnego myśliciele, za wymyślenie i napisanie “Historii Piotra I”, otrzymał 100 tysięcy liwrów francuskich. Domyślam się tylko, jakie Voltaire musiał oddać usługi Rosji, że był wprost topiony w złocie, ten pseudofilozof. Piszę z całą premedytacją, o encyklopedystach francuskich jako o “filozofach” (w cudzysłowie), gdyż byli to zaledwie “wymowni propagandyści”, nie posiadający merytorycznego wykształcenia, na tyle, by uznać ich za prawdziwych filozofów. Jako, że podczas rewolucji francuskiej stracono wielu przedstawicieli nauk o mądrości, pozostali publicyści uznani zostali, jak leci, za filozofów – zgodnie z zasadą: “ na bezrybiu i rak ryba”.

Po encyklopedystach w XX w. (po rewolucji październikowej) przyszła pora na intelektualistów. Za odpowiednią opłatą ci intelektualiści, zapraszani wcześniej do Sojuza i oprowadzani po odpowiednio “spreparowanych” więzieniach i łagrach, za odpowiednią opłatą (a Sojuz również nie żałował grosza) oszukali cały zachód o rzekomym raju na ziemi, jakim jest Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Społeczeństwa zachodnie poddane obróbce (medioceniu) przez wiele lat, a wielu nawet do dnia dzisiejszego nie dają się przekonać, że wujek Wania (tak pieszczotliwie nazywano Stalina) był największym zbrodniarzem.

Na tym można by w zasadzie nasze rozważania na temat manipulacji zakończyć, bo jak jest dziś, każdy logicznie myślący człowiek jest w stanie po kojarzyć zachodzące fakty, czyli mówiąc trywialnie: “co, jest co, i z czym, to się je”

Ale do rzeczy. Obserwujemy co się w Polsce dzieje. Historia jest wycofywana ze szkół, by nasze społeczeństwo nie miało pojęcie o osiągnięciach naszego narodu. A jak się nie wie, to się nie pojmuje patriotycznej dumy, bo i skąd, skoro Polska jest be! Jest taką brzydką babą, której nikt nie chce... Dodam tylko, że skoro wszyscy wokół mają na Polskę apetyt, to coś tu nie gra, z ta brzydotą.

Analizując trzynaście zaleceń Sun Tzu, nie zauważyłem ani jednego fragmentu tej piekielnej instrukcji, który nie byłby w Polsce aktualnie realizowany: przez Rząd RP, przez Krajową Radę
Radiofonii i Telewizji, przez naszych sąsiadów, przez mafie korporacyjnych mediów, przez banki i korporacje przemysłowe, przez władze Unii Europejskiej, przez wrogów kościoła (masonerię, której ponoć nie ma!), przez dowództwo NATO, przez rzekomo nam sprzyjających sojuszników zza oceanu, przez Klub Rzymski, przez państwa G 8, i przez wiele innych podmiotów zagranicznych i krajowych, wreszcie przez niewidzialną rękę sterującą naszymi wystruganymi z banana przywódcami, których zadaniem jest doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej, do rozprężenia moralnego i wreszcie do likwidacji Polski.

Polski ma nie być – tak wynika z obserwacji, tego co się aktualnie dzieje. Ma zginąć na zawsze z map świata. Tylko jednego diabeł nie wziął pod uwagę. BÓG ISTNIEJE!

Większość faktów zawartych w niniejszym, krótkim opracowaniu, poświęconych czasom – od początków manipulacji, do końca XX wieku – zaczerpnąłem z książki Grzegorza Górnego zatytułowanej „Demon Południa”, z rozdziału „Manipulacja, Prowokacja, Dezinformacja”. Osobom zainteresowanym do głębszym poznaniem tematu polecam w/w książkę Grzegorza Górnego, w której temat jest opracowany w sposób merytoryczny. Serdecznie polecam!
Kazimierz Wyszyński
………………………………………

***** Człowiek, który choćby raz otworzy wrota okrucieństwa, nie zamknie ich już nigdy!. Okrucieństwo niczym magnez przyciąga kolejne niegodziwości już zawsze.

**** Jedyną prawdą dzisiejszego obłudnego, zakłamanego, zdeprawowanego i przestępczo mafijnego świata są FAKTY. Reszta jest fałszem, dewiacją i obłudną grą w rosyjską ruletkę, z której zwycięsko wychodzi jedynie świat politycznej przemocy, bezprawia, mordów i ludobójstw dokonywanych na normalnych, niewinnych niczego ludziach.

Część trzecia

Manipulacja – 21 technik manipulacji - Marcin Gaworski

Manipulacja


Prześledźmy techniki manipulacji, które pomogą nam lepiej zrozumieć w jaki sposób próbuje się nami manipulować i co tak naprawdę znaczy manipulacja (artykuł wprowadzający do tematu, bardziej teoretyczny – Manipulacja – czym jest i jak możemy jej zapobiec).

Zasada kontrastu

Jesteś w sklepie i chcesz kupić komputer, który kosztuje powiedzmy: 4000zł. Po zakupie sprzedawca proponuje Ci dokupić do niego jeszcze jakieś głośniki, czy jakiś inny dodatek, po który do sklepu nie przyszedłeś. Cena dodatku (w tym wypadku głośników) to 200zł. Czy to jest manipulacja? – tak! Jest to przeważnie cena nie z tej niższej półki, ale czym jest 200zł w kontraście do 4000zł? Gdybyś przyszedł tylko po głośniki, takich drogich byś nie szukał, bo zapewne znalazłbyś lepsze w podobnej cenie lub tańsze. Kupując jednak produkt w 4000zł, te dwie stówki nie są porównywalne do ceny komputera i prawdopodobnie weźmiesz jeszcze te „super głośniki, przystosowane specjalnie do tego komputera”. Takimi marnymi hasłami posługują się sprzedawcy, a co bardziej przygnębiające – ludzie w to wierzą…

Reguła wzajemności

Kelnerka przynosi Ci zamówiony obiad, a Ty w zamian za to przeważnie dajesz jej napiwek.
Hostessa częstuje Cię kawałkiem nowej czekolady, a Ty w zamian za to kupujesz całą tabliczkę.
Dostajesz od Avonu (czy czegoś tam) próbkę perfum, a następnie kupujesz cały flakon (w szczególności dotyczy dziewczyn).

To również jest manipulacja. Dostając prezent czujesz wdzięczność i chciałbyś to jakoś pokazać osobie, która Cię tym prezentem obdarowała. Praktycznie zawsze prezent który dostajesz jest tylko bardzo małym drobiazgiem, w porównaniu do tego co kupisz, chcąc się odwdzięczyć, ponieważ inny sposób odwdzięczenia się na tę chwilę nie przychodzi Ci do głowy. Hostessa reklamuje czekoladę? – kupisz czekoladę. Jak tutaj wyjść z sytuacji z twarzą? Wystarczy pamiętać, że nie musisz brać małych prezentów (żeby nie było Ci niezręcznie, podczas gdy nie możesz się odwdzięczyć, bo np. nie masz obecnie pieniędzy a jakaś pani z oczami szczeniaka proponuje Ci, żebyś skosztował „jej ulubionej” czekolady) i nie musisz się odwdzięczać. Jeśli wziąłeś mały drobiazg i masz poczucie winy, spróbuj sobie z tym jakoś poradzić, np. tłumacząc sobie, że ta osoba, która dała Ci prezent tylko pracuje i musi to robić, poza tym narzuciła ci (bezczelnie!) określone zachowanie, które w 99,9% przychodzi do głowy, jeśli ktoś czymś Cię obdaruje. Jak ona mogła być takim ignorantem i miała gdzieś Twoje sumienie i wolność osobistą? Nie należy jej się za to żadna nagroda, poza tym – ty wcale nie potrzebujesz prezentu od niej. (Są to dość „dziwne” argumentacje, ale niekiedy skuteczne)

Zamknięte pytania

„Chcesz iść do kina na komedię, czy horror?” – pytający tak naprawdę zapewne szuka partnera/ki do kina i o to mu chodzi – czy pójdzie z nim do kina. Pytając w ten sposób po prostu ogranicza odpowiedź, bo z góry zakłada, że idą do kina i jako jedyny dylemat pozostawia wybór gatunku filmu. „Co chcesz zjeść ze mną na kolacji, kurczaka czy indyka?”, „Na destrudo.pl lubisz czytać artykuły dłuższe, czy krótsze?” – prawda, że proste? 😉

Zaangażowanie

Manipulacja: Idziemy do sklepu i wiemy, że chcemy kupić dany model komputera. Jesteśmy w sklepie, a sprzedawca mówi nam, że ten komputer to niezbyt udany model danego producenta i zaczyna wymieniać kilka drobnych wad. Brzmi absurdalnie, ale to także jest manipulacja. My, jako że szliśmy do sklepu z pewnym celem – będziemy dążyć do tego, żeby go zrealizować i zapewne powiemy sprzedawcy swoje argumenty przemawiające za tym modelem. „Nawet jak nie mam racji, to i tak ją mam”. Często jest tak, że w małej kłótni osoba, która wie, że nie ma racji, próbuje za wszelką cenę bronić swoich przekonań sypiąc absurdalnymi argumentami, często mającymi po prostu wytrącić z równowagi. Zaangażowanie w daną sprawę może być naprawdę bardzo zgubne.

Prezent

Idziesz ulicą, ktoś podchodzi do Ciebie i prosi o 5 zł. Nie dasz mu – niby z jakiej racji? On widząc Twoją postawę prosi Cię już tylko o 50 groszy. W ten sposób dał Ci prezent w postaci zmniejszenia oczekiwań wobec Ciebie (ta nieświadomie [bądź świadomie] zastosowana manipulacja bardzo często jest skuteczna, o czym można się przekonać idąc choćby ulicą) . On dał Ci prezent no i teraz do Twojego sumienia uderza w/w reguła wzajemności. „50 gr? W sumie mogę mu dać, w końcu obniżył oczekiwania z 5zł do 50gr, tym samym dając mi prezent”. Inny przykład? – Jesteśmy w danym korytarzu supermarketu i widzimy drogie produkty. Idziemy dalej i dostajemy prezent w postaci pokazania nam tańszych substytutów. W podobny sposób działają wszelkie promocje i poskreślane ceny pierwotne, aby można było wpisać nową, mniejszą, atrakcyjną cenę. Niekiedy te ceny pierwotne nigdy nie były w użyciu i są dopisane tylko po to, aby można je było skreślić.

Cytaty

Manipulacja - manipulator często cytuje innych, aby pozbyć się emocji między sobą, a osobą manipulowaną. Powołując się na znane postacie, swoich znajomych czy też zupełnie zmyślone osoby może przekazać nam treści, które nasz świadomy umysł przyjmie zupełnie neutralnie, nie szukając w nich próby oszustwa, ponieważ jeśli miałby nas ktoś oszukać to byłaby to osoba, z którą obecnie rozmawiamy, a przecież ona tylko przytacza wypowiedzi innych.

Autorytety

Manipulacja Banderas reklamujący WBK, Kondrat reklamujący ING, Fronczewski reklamujący Getin Bank i sporo innych ludzi, będącymi autorytetami publicznymi. Lubisz danego aktora i widzisz go w reklamie konta, a wiesz, że będziesz zakładał konto w banku. Skoro Twój ulubiony aktor reklamuje to konto, to dlaczego by nie założyć tam swojego konta? Autorytety można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów, np. rozmowa dwóch uczniów z podstawówki: „jego starszy o 10 lat brat mówił, że Superman nie jest tak fajny jak Batman.” i dzięki takiemu nieświadomemu sposobowi manipulacji, obaj zaczną uważać Batmana za tego lepszego. Dziećmi jest naprawdę bardzo łatwo manipulować, o czym będzie można wkrótce przeczytać w kolejnym artykule.

Prawo limitu

„ilość ograniczona”, „liczba miejsc limitowana”, „oferta ważna do” – jedna wielka ściema… Komu opłaca się sprzedawać chętnie kupowany produkt tylko do pewnego dnia? Jest to zwykła, tania zagrywka grająca na emocjach związanych z utraconymi możliwościami. Oczywiście nie zawsze to występuje, ponieważ sprzedawca może mieć np. nadwyżkę produktów o krótkim terminie ważności, które chce szybko sprzedać, jednak jeśli nie jest to przypadek, w którym sprzedawcy autentycznie zależy na szybkiej sprzedaży – jest to bardzo często stosowana, skuteczna technika manipulacyjna.sympatia

Sympatia

„Jesteśmy kolegami, pożycz dychę”. Często zdarza się tak, że działamy wbrew naszej woli, gdy osoba z nami związana prosi nas o coś. Decyzję tę powoduje nic innego, jak strach przed utratą przyjaźni. Jednak czy na pewno osoba, która nami manipuluje jest naszym prawdziwym przyjacielem?

Konformizm

Motyw dość często wykorzystywany dla zabawy w dużych miastach. Pewnego dnia w pewnym mieście (za nic sobie nie przypomnę…) mała grupa ludzi postanowiła zrobić eksperyment i zaczęła bardzo szybko biec w jednym kierunku. W tym samym czasie grupa z nimi zaprzyjaźniona (również mała) dołączyła do nich i wspólnie bardzo szybko biegli w niewiadomym kierunku. Ludzie dookoła byli bardzo zdezorientowani i przerażeni do tego stopnia, że zaczęli biec z nimi. Do nich dołączali kolejni i już po pewnym czasie bieg z nimi dosłownie tłum, a z niego wyłaniały się tylko hasła typu: „tama pękła!”. Dziwne, prawda?

Zasadę konformizmu bardzo często wykorzystuje się np. w reklamach. „80% studentów chodzi do naszego klubu”, „nasza firma ma 100% zadowolonych klientów”, czy też w przypadkach „rodzinnych” – „Kowalscy z mieszkania obok mają zmywarkę, a my co?”. Mądrze użyte prawo konformizmu może przynieść naprawdę bardzo zadowalające rezultaty.

Błędne skojarzenia

błędne skojarzeniaNie wszystko co drogie jest dobre i nie każdy profesor jest nieomylny. Niektórzy często mają błędne skojarzenia związane z danym towarem. To, że jest on ładnie opakowany i drogi naprawdę nie oznacza jego niezawodności. Ludzie patrzą = musisz być perfekcyjny, odpowiednia stylizacja = poważny i inteligentny człowiek i inne tego typu błędne skojarzenia mogą być kolejnymi narzędziami, które wykorzystuje manipulacja.

Prawo oczekiwań

„Zawsze się udawało, to dlaczego teraz ma się nie udać?”, „oni zawsze wygrywają, więc dlaczego dzisiaj mają przegrać?” – Manipulant często również wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia osoby manipulowanej, by osiągnąć oczekiwany przez siebie skutek. Pewne osoby stosują tę metodę, kiedy „natną” się na jakimś drogim produkcie. „On był taki drogi i jest rewelacyjny (…musi być…)”, podczas gdy w ogóle nie są z niego zadowoleni. Za wszelką cenę będą szukać potwierdzenia jego „rewelacyjności” tym samym próbując oszukać samego siebie. Prawo to nasila się, gdy felernym i drogim produktem najpierw zaczną się chwalić znajomym, a później odkryją jaki ten produkt jest naprawdę.

Zainteresowanie

Kevin Hogan kiedyś pokazywał tę metodę na swoim wykładzie dotyczącym NLP. Chodzi tutaj o to, aby zainteresować osobę dając jej coś do ręki. Wzmacnia to efektywność słów wypowiadanych później przez manipulatora.

Ukryte koszty

Pieniądze Najpierw zainteresowanie towarem, a gdy już osoba, której manipulacja bezpośrednio dotyczy, praktycznie zdecyduje się na podpisanie umowy czy kupna towaru, wtedy manipulator zaczyna ujawniać ukryte koszty. Skoro już wystarczająco nakręcił na daną usługę, trudniej będzie z niej zrezygnować mimo ukrytych kosztów (to perfidna manipulacja, którą bardzo często stosują banki).

Gratis

Do produktu/usługi za określoną cenę dodawany jest gratis mający wywołać wrażenie dodatkowej atrakcji. Działanie to obniża nasze wymagania co do produktu/usługi i spora grupa ludzi jest skłonna skorzystać mimo drobnych wad produktu/usługi, które być może dostrzegła wcześniej.

Przywołanie pozytywnych emocji

Egipt Manipulacja ta często jest stosowana w biurach podróży. Dla porównania mały kontrast oferty podróży do np. Egiptu: „Dwutygodniowy wyjazd do Egiptu, cena: 3000zł. Termin: 15 sierpień. Hotel: ***, all-inclusive…”(itd.) – jak widać są to „sztywne” informacje nie przywołujące żadnych odczuć. Porównajmy to teraz z ogłoszeniem wykorzystującym przywołanie pozytywnych emocji: „Dwutygodniowy wyjazd do słonecznego Egiptu z niesamowitym klimatem u nas już tylko za 3000zł. Wyobraź sobie siebie na złotej, egipskiej plaży z ciepłym morzem, z którego aż nie chce się wychodzić. W naszej ofercie dostępne są również wycieczki krajoznawcze, dzięki którym możesz zobaczyć niesamowite piramidy i przejechać się na wielbłądzie po pustyni Sahara. Gwarantujemy Ci niezapomniane przeżycia i 100% zadowolenia. Świetne wrażenia mogą potwierdzić opinie naszych zadowolonych klientów. Dołącz do nich również i Ty! Zapraszamy Cię na prawdopodobnie najlepszą podróż w Twoim życiu. Pozdrawiamy, biuro podróży XYZ” – bodajże A. Batko (psycholog) przeprowadził test i potwierdził skuteczność tej metody, ponieważ korzystając z niej zanotował zdecydowanie więcej zgłoszeń na usługę, którą reklamował, niż w przypadku niestosowania tej metody.

Drogie działanie poprzedzone tanim
Zepsuł nam się komputer, nie potrafimy sami go naprawić, więc oddajemy go do kogoś, aby nam to zrobił. Robi to powiedzmy za 30zł, a następnie mówi nam, że przydałoby się wymienić kartę graficzną, którą on ma u siebie, sam może ją zamontować i idealnie nada się ona do naszego komputera. Skoro nam naprawił komputer (spełnił naszą prośbę za tanie pieniądze, bo np. jest to jakiś nasz bardzo daleki znajomy), to w sumie możemy skorzystać z jego oferty kupna karty graficznej, chociaż wcale nie braliśmy pod uwagę jej kupna wcześniej.

Niezobowiązująca rozmowa

Z badań wynika, że jeśli osoba ma ulec danej ofercie to zrobi to prędzej, jeśli temat docelowy poprzedni niezobowiązująca rozmowa o mało istotnych problemach, w której opinie rozmówców będą podobne.

Złudne zaprzeczenie

czerwony samochód„ Nie myśl o czerwonym samochodzie” – mózg nie przyjmuje słowa „nie”. Musi pomyśleć o czerwonym samochodzie, żeby wiedzieć o czym ma nie myśleć. Często może być to wykorzystywane w reklamowaniu się np.: „Nie myśl, że tylko destrudo.pl jest w stanie zaoferować Ci rzetelne artykuły dotyczące psychologii. Nie wyobrażaj sobie, że tylko dzięki destrudo.pl możesz stać się osobą, która posiądzie naprawdę wartościowe umiejętności perswazyjno-manipulacyjne. Nie tylko dzięki nam dowiesz się trudnodostępnych informacji dotyczących skrajnych i drastycznych obszarów psychologii.” – co pomyśli sobie osoba nie znająca tej techniki? „Hmm, w sumie musi to być dobry serwis, bo nie boi się konkurencji, mówi że nie są jedynym portalem udostępniającym takie informacje. Coś w tym musi być”. Teraz usuń z powyższej „reklamy” wszystkie słowa „nie”, to zobaczysz to, co mózg zrozumie 😉

Dobry – zły

ying-yan Technika stosowana do „zmiękczenia” osoby, na której jest stosowana manipulacja. Jest ona bardzo popularna i zapewne większość kojarzy ją z filmów, przy przesłuchaniach. Jeden policjant gnębi, zastrasza itd., a za chwilę przychodzi drugi i mówi, że jest szansa na wyjście z tego, że on pomoże itd., ale „podejrzany” musi się przyznać. Osoba manipulowana może w takim przypadku łatwiej zaufać „dobremu” policjantowi i z nim kooperować. Przed zastosowaniem tej techniki przesłuchiwany zapewne nie chciałaby się przyznać, ale teraz będzie bardziej skłonny do tego.

Bezinteresowność

Sprzedawca udaje, że nie zależy mu na sprzedaży czegokolwiek. Neguje inne produkty i ogólnie sprawia wrażenie „szczerego”. Klient myśli, że skoro sprzedawca neguje swoje produkty i nie sprawia wrażenia specjalnie zainteresowanego sprzedażą, to zapewne nie chce nam nic wcisnąć. Dlaczego w takim razie nie kupić od niego, skoro wydaje się szczery? Technika może poskutkować jeszcze bardziej, jeśli „bezinteresowny” sprzedawca w pewnej chwili lekko zasugeruje, że „produkt tam na półce” jest dobry.

Jak skutecznie nauczyć się technik manipulacji?

Przede wszystkim – musi Ci zależeć. Nie ma możliwości, żebyś skutecznie potrafił manipulować, jeśli będziesz traktował to jak swoją należność za wiedzę o technikach wywierania wpływu. Jeśli nie będziesz autentycznie zaangażowany w cały proces, po prostu Ci nie wyjdzie.

Jak przyswoić sobie techniki?

W poprzednich częściach obecnej serii opisałem kilka technik, które powinieneś sobie przyswoić, jeśli chcesz być odporny na wszelkiego rodzaju manipulacje. Czy to w mediach, na ulicy, w pracy czy w związku. Jak więc to osiągnąć? Może Ci się to wydać banalne, ale po prostu trzeba ćwiczyć. Nic tak nie pomoże przyswoić Ci tych technik, jak trening. W niektórych książkach odnośnie programowania neurolingwistycznego (techniki wywierania wpływu, NLP) jest napisane, że z czasem to wejdzie w krew i będziemy to robić nieświadomie. Moje zdanie na ten temat jest takie, iż nieświadomie to możemy nabawić się czkawki, a nie posiąść umiejętność jak manipulować ludźmi. Za każdym razem jesteś świadomy tego, co robisz i jaki to ma przynieść skutek. Jeśli przyniesie nieoczekiwany skutek – zrobiłeś to przypadkiem i nawet o tym nie wiesz, to nie znaczy, że weszło Ci to w krew. Może na tej podstawie w niektórych książkach jest to opisane jako „nieświadome”…

Czy są jakieś sposoby, żeby łatwiej przyswoić techniki?

Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że przewidywanie zachowań ludzkich jest dobrym sposobem. Zakładałem sobie co chcę osiągnąć, jakie zdanie sformułuje, co dana osoba może na nie odpowiedzieć, a następnie formułowałem swoją odpowiedź na każdy wariant, który może paść – wtedy byłem przygotowany do rozmowy. Wiadomym jest, że to nie zawsze skutkuje, ponieważ nieraz osoby mówią całkowicie nieschematycznie i nie sposób tego przewidzieć. W większości przypadków jednak się udawało i wtedy doskonale wiedziałem czego muszę użyć, żeby nakłonić do danej rzeczy.

Co zrobić, jeśli użyję techniki przewidywania zachowań i nie przewidzę odpowiedzi?

Przede wszystkim nie panikować, kontynuować rozmowę i starać się użyć innego, również wcześniej przygotowanego sposobu. Jeśli używasz techniki przewidywania zachowań, staraj się opracować wyjście z każdej sytuacji, a zwłaszcza z takiej, w której osoba odpowiada nieszablonowo i nie pasuje to do typowych zachowań.

Co, jeśli opracuję sobie wyjście z każdej sytuacji i jednak nie trafię?

To znaczy, że nie opracowałeś wyjścia z każdej sytuacji. Wtedy staraj się użyć innej techniki, którą na pewno wcześniej sobie przyswoiłeś.

Zachęcam do kontynuowała tego artykułu poprzez udzielanie się w komentarzach bądź przesyłanie materiałów. Razem, dzięki wymianie własnych doświadczeń możemy z tego stworzyć naprawdę porządne kompendium wiedzy.
………………………………………………….
Z.W. / Jedno słowo MANIPULACJA oznacza i prezentuje niewyobrażalnie haniebne wprost niegodziwości, które poniżej kumuluję autorskim komentarzem w poniższej zwartej bardzo formie :

ad cz. I - formę wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora, - zgodnie z częścią pierwszą powyższej treści, - co czyni dzisiejsza tzw. opozycja globalna choć niezbyt udolnie, albo nadzwyczaj smutnie nieudolnie

ad cz. II - Wszystkie niemal punkty tej części, - z wyjątkiem być może pkt. 11 choć całkowitej pewności nie mam, - realizowane są przez obecną (niezwykle rozumem ubogą) totalną tzw. opozycję dokładnie i w szczegółach, skopiowaną metodą małpowania. Tym bardziej nie mogą chwalić się czymś, co kopiują jeszcze niemal z epoki kamienia łupanego, bo ich własną manipulacją pokręconych intelektów zupełnie na nic innego i bardziej twórczego nie stać.

[“Tylko człowiek (dowodził Sun Tzu), który ma do dyspozycji takie właśnie środki i potrafi je wykorzystać, żeby wszędzie siać niezgodę i rozkład – tylko taki człowiek godzien jest rządzić i wydawać rozkazy. Jest on skarbem dla swojego władcy i ostoją państwa”]
- powtórzony cytat autora cz. Drugiej

ad cz. III – Możliwości i zawarte w 24 tytułach prezentowanych w części trzeciej powyższego rozdziału Manipulacja, które w niepełnym nikczemnym absolutnie zestawie w całości powyższej prezentowanym w olbrzymim skrócie brzmią: łotrostwo, łajdactwo, szubrawstwo, karygodność, skandaliczność, haniebność, bezeceństwo i wszystkie inne w całym powyższym tekście zawarte i inne równie nikczemne, choć tutaj nie wymienione.

Tak traktować należy wszystko to razem wzięta, niemożliwe wprost do skrótowego określenia, choć zawarte w jednym słowie MANIPULACJA , co wyżej w szczegółach wykazałem w sposób bardzo krótki, ale merytoryczny, prawdziwy i faktyczny.

- Tyle mojego krótkiego komentarza dla którego więcej indywidualnego miejsca pozostawiam Tobie i Państwu.


*** Polityka to najokrutniejsza z najbardziej brudnych wojen o wszystko, co ma wymierną wartość, za każdą bez wyjątku cenę, nawet za cenę życia drugiej osoby i tym brutalniejsza, im większa jest owa wartość wymierna!.
****Świat jest pełen ludzi, którzy potrafią mówić: „mógłbym to”, „mógłbym tamto”, a nawet „ja mógłbym wszystko, albo jeszcze więcej ”, lecz zupełnie nie robią nic?.


Co ich powstrzymuje skoro zamiast mówić: ja mogę, - korzystniej jest od razu zrobić?.

***** Twoim jedynym naczelnym zadaniem życiowym jest wstąpienie na tą życiową ścieżkę, którą przygotował Ci Bóg i jej bezwzględne zaakceptowanie. Poprawne jej korekty, są jednak obowiązkiem Twojego indywidualnego życiowego doświadczenia.

***** Jeżeli wierzysz mocniej od wszystkiego innego na tym świecie, w chwili każdego zwątpienia zamknij na chwilę oczy i wyłącz myślenie, - Bóg wskaże Ci właściwy wybór i właściwą drogę, których korekty będą także obowiązkiem Twojego indywidualnego życiowego doświadczenia.


CIEKAWSZE nowinki różne

10 korporacji kontroluje niemal wszystko, co kupujesz


Niezależnie od tego, w jakiej części świata żyjesz, z jakiej jesteś i jaki produkt z półki wkładasz do koszyka, najpewniej kupujesz produkt którejś z 10 najpotężniejszych korporacji na świecie.

Zaledwie 10 firm opanowało niemal cały rynek. Obrazuje to wykres, nazwany iluzją wyboru, który krąży w internecie już od kilku lat. Jednak od czasu powstania wykresu, koncentracja kapitału zwiększyła się jeszcze bardziej. Zobacz, które firmy opanowały świat.
Nestle
To największy koncern spożywczy na świecie. W Polsce znamy go przede wszystkim pod markami: Nesca fe, Winiary, Gerber, Bobo Frut, Kit Kat, Princessa, Lion, Aero, Mövenpick, Nesvita, Friskies, Purina oraz płatki śniadaniowe: Nesquik, Cheerios czy Corn Flakes. Koncern ma też udziały w firmach produkujących wodę mineralną, w tym Nałęczowiankę.
Ale Nestle to nie tylko produkty spożywcze. Koncern ma również udziały w L,Oreal - największym producencie kosmetyków na świecie, a to z kolei takie marki jak Garnier, Maybelline, Vichy, Lancome, Ralph Lauren, oraz Diesel
Unilever
Kojarzy się przede wszystkim ze środkami chemicznymi i rzeczywiście jest właścicielem takich marek jak AXE, Cif, Domestos, Dove, Rexona, Signal, Timotey. Ale to też marki spożywcze: Hellmann,s, Knorr, Lipton, Flora, Rama, Saga, Algida, Amino czy Kasia.
Johnson&Johnson
Johnson&Johnson to nie tylko szampon, którego reklama zapewnia: "no more tears". Johnson&Johnson produkuje również sprzęt medyczny, leki (Visine, Sudafed, Nizoral, Nicorette, Bengay), soczewki kontaktowe i oczywiście kosmetyki pod markami: Johnson&Johnson, Neutrogena, Clean&Clear, Bebe, Roc, Carefree, o.b, Compeed, Clean&Clear.
Procter&Gamble
Procter&Gamble ma w swoim portfolio: Gillette, Head&Shoulders, Old Spice, Olay, Tampax, Always, Descrete, Naturella, Pantene, Wella, Londa, Max Factor, Oral-B, Blend-a-med, Pampers, Bonux, Fairy, Ariel, Lenor, Wizir, Braun, Duracell.
Coca-Cola
Koncern koncentruje się na produkcji napojów: Coca-Cola, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Powerade, Cappy, Nestea, Burn, Kropla Beskidu, Multivita - Kropla Minerałów.
Mondelez International
Firma powstała po podzieleniu koncernu Kraft Foods. Marki należące do koncernu to: Milka, Jacobs, Prince Polo, Alpen Gold, belVita, Delicje, Petitki Lubelskie, Halls, Carte Noire, Łakotki, Maxwell House, San, 3Bit, Tassimo.
Wcześniej do koncernu Kraft Foods należała również firma Cadbury, a wraz z nią Wedel, ten jednak został sprzedany koreańsko-japońskiej sieci Lotte. Był to warunek Komisji Europejskiej, żeby Kraft Foods i Cadbury mogły się połączyć.
Mars
Koncern posiada głównie marki słodyczy oraz karmę dla zwierząt. Z jednej strony Mars to nie tylko Mars, ale i Snickers, Twix, M&M,s, Skittles i Winterfresch, z drugiej zaś Whiskas, Pedigree, Royal Canin i Sheba.
PepsiCo
Koncern to tak naprawdę ponad 20 różnych marek, większość znana w Polsce: Pepsi, Lipton, Mirinda, 7UP, Toma, Moutain Dew, Star, Mr Snaki, Twistos, Lay,s, Cheetos.
General Mills
Choć nazwa samego koncernu Polakom niewiele mówi, jeden jego produkt również można znaleźć na półkach polskich sklepów. Możemy kojarzyć przede wszystkim lody Hagen-Dasz. Do tego koncernu należą również płatki śniadaniowe Cheerios, ale akurat w Polsce marka ta należy do Nestle.
Poza tym General Mills ma ponad 70 marek, w tym produkty do pieczenia, przekąski, zupy, pizza, przyprawy, czy jogurty.
Kelloggs
Choć jego produkty nie są w Polsce znane, koncern działa w ponad 180 krajach na świecie. Produkuje głównie płatki śniadaniowe, ciastka i przekąski.
Pięć firm zdominowało rynek żywności w Europie
Z raportu Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu opublikowanego w 2015 roku wynika, że pięć największych firm posiada 50 proc. udziału w europejskim rynku produktów spożywczych. I ta relacja ciągle zmienia się na korzyść wielkich producentów.
"W całej Europie dostrzec można, iż sprzedaż żywności skoncentrowana jest w rękach coraz mniejszej liczby jednostek. Detaliści działający w kilku państwach członkowskich UE scentralizowali źródło zaopatrzenia, co z kolei ogranicza zdolność krajowych organów wykonawczych w zakresie przeciwdziałania nieuczciwym praktykom handlowym" - twierdzi Sergi Corbalán, dyrektor Fair Trade Advocacy Office, organizacji działającej na rzecz sprawiedliwego handlu.
Tesco nadużywa swojej pozycji
O jakie praktyki chodzi? Brytyjska organizacja Groceries Code Adjudicator twierdzi, że Tesco regularnie zaniża stawki, jakie płaci swoim dostawcom lub celowo opóźnia płatności po to, żeby w ten sposób sztucznie zawyżać zyski. Robi tak, bo może, to największa sieć detaliczna w Wielkiej Brytanii i obecna w całej Europie.
Przez to, że Tesco nadużywa swojej pozycji handlowej, tracą na tym wszyscy. Badania Groceries Code Adjudicator pokazują, że kiedy supermarkety przerzucają ryzyko na swoich dostawców, oni przerzucają się dalej, w dół łańcucha dostaw. "Ostatecznie może to prowadzić do wyzysku pracowników i producentów w krajach rozwijających się. Skutkiem dla konsumentów jest mniejsza ilość innowacyjnych produktów i w przyszłości większe ryzyko skandali takich jak ten odnośnie końskiego mięsa" - twierdzi GCA
……………………………………………………..
akt. 28.08.2016, 15:50

Kontrowersje wokół mieszkania córki Bronisława Komorowskiego. Radny Piotr Guział domaga się wyjaśnień

• Piotr Guział domaga się wyjaśnień od Bronisława Komorowskiego
• Chodzi o okoliczności zakupu mieszkania przez córkę byłego prezydenta
• Radny uważa, że "transakcji towarzyszyły dziwne zbiegi okoliczności"
Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, radny m.st. Warszawy Piotr GuziałLider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, radny m.st. Warszawy Piotr Guział (PAP / Bartłomiej Zborowski)


Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, radny m.st. Warszawy Piotr Guział (
PAP / Bartłomiej Zborowski

)

Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział oczekuje od byłego prezydenta wyjaśnienia okoliczności zakupu mieszkania przez jego córkę. Zdaniem Piotra Guziała, "transakcji towarzyszyły dziwne zbiegi okoliczności". Piotr Guział wyraził nadzieję, że sprawa wyjaśni się pozytywnie dla Bronisława Komorowskiego i jego rodziny.

Afera reprywatyzacyjna w stolicy. Ludwik Dorn: to początek "bitwy o samorządy", do której szykuje się PiS - Wtedy byśmy wszyscy odetchnęli z ulgą, że jednak to nie jest tak, że dziwne transakcje spekulacyjne w Warszawie sięgają najwyższych szczytów władzy - mówił radny podczas brefingu pod bramą stołecznego ratusza. Wtedy też jego zdaniem "nie mielibyśmy przekonania, że ustawy reprywatyzacyjnej nie było przez tyle lat dlatego, że była zgoda elit państwa na to, żeby handlarze roszczeniami zarabiali kwoty liczone w setkach milionów".

Pytania Piotra Guziała dotyczą zwróconej w grudniu 2014 roku kamienicy na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Odolańskiej. Piotr Guział powiedział, że nie kwestionuje samego zwrotu, ale jako sygnał alarmowy potraktował nabycie w tej kamienicy udziałów przez Marzenę Kruk, siostrę mecenasa Roberta Nowaczyka - specjalisty od przejmowania warszawskich nieruchomości, w tym cennej działki przy Pałacu Kultury.

Za kolejny sygnał uznał to, że mieszkanie kupiła tam 26-letnia córka byłego prezydenta, bez kredytu i bez księgi wieczystej. Zdaniem Piotra Guziała oznacza to "wyjątkowe zaufanie do osoby sprzedającej".
Guział: mógł on mieć interes w tym, "żeby sprawy działy się tak, jak się działy"

Radny zauważył, że kamienica tuż przed zwrotem przeszła gruntowny remont i jego zdaniem miasto tych pieniędzy nie odzyskało. Pytał czy kamienica została wyremontowana dlatego, że Marzena Kruk ma specjalne przywileje w Warszawie, czy dlatego, że miała w niej zamieszkać córka Bronisława Komorowskiego.

Według Piotra Guziała jego 18-letnie doświadczenie w samorządzie dowodzi, że w sprawach nieruchomości warszawskich nie ma zbiegów okoliczności. - Ja tego znam, ja znam tamtego, tu kupisz taniej, tu pomożemy, tu załatwimy, tu popchniemy, tak wygląda życie - wyjaśnił radny.

Podkreślił, że jeżeli takie towarzyskie załatwianie dotyczy najważniejszych osób w państwie, i kontrowersyjnej sprawy zwrotów nieruchomości, to wymaga wyjaśnienia samego byłego prezydenta, ponieważ mógł on mieć interes w tym, żeby "żeby sprawy działy się tak, jak się działy".

Piotr Guział był 2013 inicjatorem akcji zbierania podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Referendum było nieważne z powodu niskiej frekwencji. W 2014 roku kandydował na prezydenta Warszawy..
……………………………………………………………………
akt. 26.08.2016, 15:37

Prokuratura zajmuje się organizacją Przystanków Woodstock. Doniesienie złożył Piotr Wielgucki

• Prokuratura zajmuje się organizacją Przystanków Woodstock
• Sprawa dotyczy zaniżania liczby uczestników festiwalu
• Doniesienie w tej sprawie złożył Piotr Wielgucki, czyli bloger "Matka Kurka"Agencja Gazeta / Daniel Adamski


Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo ws. organizacji Przystanku Woodstock - informuje portal tvp.info. Doniesienie w tej sprawie złożył Piotr Wielgucki, czyli bloger "Matka Kurka", który już wcześniej procesował się z Jerzym Owsiakiem.
Prokuratura ma zbadać czy festiwale, które odbyły sie w latach 2011-2015, były organizowane zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu. Wielgucki tłumaczy tvp.info, że chodzi o notoryczne zaniżanie liczby uczestników. Jego zdaniem w 2011 roku zgoda opiewała na 110 tysięcy osób, a faktycznie na festiwal przyjechało 700 tysięcy.
Wielgucki dodaje, że w związku z tym nadzór nad bezpieczeństwem był fikcją, ponieważ był niewystarczający, podobnie jak opieka medyczna.
- Skutkiem tego były cztery zgony podczas tych lat - powiedział tvp.info Wielgucki i dodał, że zgodnie z jego wiedzą ich przyczyną były środki odurzające i alkohol.

Bloger stwierdził także, że na miejscu imprezy co rok miano wydobywać tysiące niewybuchów i niewypałów.
- Rzeczywiście, 16 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo - potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prokuratury Roman Witkowski. - Dotyczy ono dwóch wątków - zorganizowania imprezy masowej Przystanek Woodstock-Kostrzyn w latach 2011-2015 niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu Burmistrza Kostrzyna nad Odrą oraz niedopełnienia obowiązków przez Burmistrza Kostrzyna nad Odrą poprzez zaniechanie działań kontrolnych zgodności sposobu zorganizowania imprezy Przystanek Woodstock z wydanymi zezwoleniami w latach 2011-2015.

…………………………………………………………...
Banda Tuska z ogromną premedytacją szerząc wszechstronne oszustwo wielkiej „odpowiedzialności” za Polskę, w równie bandycko „odpowiedzialny” sposób niemal wyprowadziła z Polski samą Polskę i jej wiekowe wartości wszelkie. Wyprowadziła z Polski faktycznie i skutecznie kilka milionów młodych Polaków. Ten wredny Polsce proceder rozpoczął wcześniej agent Bolek – Lech Wałęsa, dopiero jednak gangsterska banda Tuska doprowadziła te działania do tak niebezpiecznych rozmiarów, że gdyby jeszcze tak haniebna ich władza potrwała jeszcze choćby tylko 2 lata, mielibyśmy kolejne rozbiory Polski przez PO i PSL już przygotowane. Aż trudno zrozumieć, że do dzisiaj jeszcze nie znalazł się nikt odważny, - z dostępem do mediów Polak, - który te i dziesiątki innych Tuska przekrętów zaświadczających o powyższym zdecydowałby się cyklicznie upubliczniać. To bardzo wiele przestępczych procederów przez Tuska jednocześnie prowadzonych, ale też jedna z bardzo niewielu spraw której naprawdę zrozumieć nie potrafię tym bardziej, że PIS już półtora roku jest przy władzy, a wielu bardzo ważnych ludzi z jego politycznego grona, te i wiele innych przekrętów tego bandyty zna, bo dokumenty na to istnieją i w gronach nie tylko najbardziej ścisłych, tajemnicy nie stanowią. Czy ten marazm politycznego bezprawia trwać ma już wiecznie?. Pytanie to kieruję do PIS.

- W sprawie przestępczych nadużyć poprzedniej mafijnej ekipy rządzącej PO – PSL, żądam narodowego zadośćuczynienia nie tyle drogą przelewu krwi, ile „sowitej kąpieli” tej bandy w specyficznym rodzaju „piwa” jakie nawarzyli i wszystkimi prawnymi jego konsekwencjami z nawiązkami, którymi bez najmniejszych ustępstw w pełni należy ich właśnie obciążyć.
…..
Cała dzisiejsza polityka i każdy jej członek – udziałowiec odeszli od wszelkich praw Bożych na tyle daleko, że zatracili zupełnie codzienne z nimi kontakty, co prowadzi do nieuniknionej i nieuchronnej kary Bożej nie tylko na nich nałożonej, ale również na ich potomków do piątego pokolenia włącznie. Sami są już tak bardzo za pan brat z szatanem, że odwieczne naturalne prawa Boże lekceważą do tego stopnia, że ich zupełnie nie dostrzegają jakby ich nie było, kolejne swoje pokolenia wychowując bez udziału w ich wychowaniu praw Bożych, krzywdząc je w sposób niewyobrażalnie nieodpowiedzialny i straszny. Kara Boża za tak ogromne przesiąknięcie i nasycenie duszy ich wszystkich szatanem jest nieunikniona, bo każda tak jawna zdrada Boga, każda tak jednoznaczna wina największej zdrady, odkupiona być musi właściwą karą za największy grzech jaki człowiek popełnić może na tym ziemskim i Bożym świecie. Większej winy od tej , której dopuszcza się świat obecnej polityki w Polsce nie ma. Kara do czynu musi być równie adekwatna, chociaż ich obecne drwiny z praw Bożych dowodzą ich chorych szatańsko umysłów, ale winy na żaden tzw. los, - który faktycznie jest premedytacyjnym świadomym działaniem, - zgonić się nie da. Zwolnić by ich mogła z kary jedynie umysłowa choroba psychiczna, ale ludzie nią dotknięci są pod opieką lekarzy w zamkniętych domach wariatów, bez możliwości kontaktu z normalnym światem zewnętrznym, chociaż bardzo wielu jeszcze winno tam trafić

Wszystko, co przecież czynią, wynika z ich świadomych politycznych działań, które okupione i nadal okupowane są faktami ludzkich krzywd, z których każda jest polityczną winą, za którą jednak stoi człowiek choć opanowany, co prawda przez szatana, z odpowiedzialności za czynione bezeceństwa i krzywdy innym ludziom czynione, przez jedynego naszego Pana Boga, zwolniony nie jest.

Codziennie rozważam, co jeszcze jest wynikiem takich jak wyżej i wszystkich innych także z premedytacją prowadzonych nie tyle bzdurnych, co świadomie niewłaściwych i tragicznych w skutkach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych działań politycznych tzw. totalnej opozycji i wnioski z tych rozważań i przemyśleń

W jednym z kwietniowych programów TVP INFO usłyszałem bardzo ciekawe spostrzeżenie prowadzących program „W tyle wizji”, że politycy to tak szczególne żywe istoty rozumne, które jak mówią – to nie myślą, a jak myślą - to nie mówią. Jeżeli jest to nawet rzeczywista rzeczywistość obecnego stanu ich wybitnych politycznych mózgów, które nakazują im albo mówić źle, albo nie mówić wcale, to tylko potwierdzenie tego, co trochę wyżej napisałem i stąd właśnie bierze się tak „inteligentna lotność” ich szatańsko upieklonych umysłów, których działania od faktycznej odpowiedzialności karnej nie zwalniają. A jak jest…?

……………Proponuję, a nawet zalecam, abyśmy wszyscy (!), mężczyźni również tak traktowali wszystkich polityków (oszustów), a polską tzw. opozycję obecną prezentowaną dzisiaj, w szczególności właśnie tak, jak na zdjęciu: jednoznacznie, wyraźnie, zawsze i wszędzie. Publicznie również. Niech wiedzą gdzie ich miejsce i na co zasługują.


……………………………………………………………...
Teraz już mój, nasz i Państwa Rewelacyjny KĄCIK ZDROWIA

- Każdy człowiek ażeby mógł się zajmować czymkolwiek i solidnie z zajęcia tego się wywiązywać, najpierw musi być w pełni zdrowy, być o tym przekonany i doświadczać tego namacalne rezultaty. Poświęcam nie mało miejsca tej absolutnie najważniejszej i pierwszoplanowej życiowej sprawie, promując jednocześnie jedną tylko firmę: Mapa Zdrowia, która całością naszego zdrowia zajmuje się od lat na tyle merytorycznie, że potwierdzam jej w tym zakresie fachowe kompetencje i działania autopsją własną, które w znacznym stopniu pozwoliły mi polepszyć mój kiepski ogólny stan zdrowia mojego po wyjściu ze śmiertelnego uścisku bardzo złośliwego raka lewego migdału w roku, przebytych dwóch zawałach i wstawionych stentach w latach 1998 – 99, a także po przebytych w końcu roku 2011 najpierw wylewie krwi do mózgu i zaraz po nim udarze mózgu, co nawet w grupie angielskich specjalistów tej branży budziło wyłącznie zdziwienie. Żeby wszystko było w pełni jasne, co do promowania firmy Mapa Zdrowia, którą Państwu nie pierwszy już raz polecam, zaręczam, że czynię to do tego stopnia bezinteresownie, iż ze strony firmy tej nie otrzymałem żadnego słowa podziękowania za propagowanie ich skutecznych umiejętności w leczeniu mniej lub bardziej nadszarpniętego różnymi przyczynami zdrowia naszego, co nie przeszkadza mi zupełnie w tym, co piszę i reklamy firmy, która w pełni bardzo rzetelnie na nią zasługuje. Przedstawiam poniżej kolejny wybrany przeze mnie materiał w temacie możliwości prozdrowotnych firmy Mapa Zdrowia. Nie znam drugiej tak kompetentnej i tematycznie merytorycznej firmy, co potwierdzam własnym w niej udziałem wieloletniego klienta z bardzo pozytywnym tego udziału rezultatem naprawy zdrowia mojego własnego..


Najlepszą, najwyższą i najbardziej skuteczna formą leczenia jest profilaktyka. Bohaterem NR.1 tego kącika jest właśnie ona, - PROFILAKTYKA.

Stąd mój obecny pomysł na redakcję tego właśnie kącika, którego faktycznym przewodnikiem jest właśnie medyczna profilaktyka, obok innych form przekazu tej nie mającej precedensu zupełnie nowej jakości i wartości medycznej wiedzy, której nawet świat osób tzw. medycznych nie tylko jeszcze nie posiadł w olbrzymiej jej wielkości i wielości, ale bardzo długo jeszcze tego nie zrealizuje.

Oto wybrany przeze mnie materiał publikowany w Biuletynach Zdrowia - Mapy Zdrowia , który sam sobą firmę skutecznie reklamuje, który ja dodatkowo tylko upowszechniam wśród swoich czytelników., bo naprawdę warto by każdy z Was drodzy Państwo miał do tych prozdrowotnych materiałów dostęp, z nich skorzystał i korzystał zawsze wtedy jeżeli znajdzie indywidualna taka właśnie potrzeba i kiedy tak właśnie postanowi.

Oto kopie fragmentów kilku tematów z kolejnych kilku Biuletynów Zdrowia i myślę, że każdy z Państwa znajdzie w nich interesujący, często niezbędny prozdrowotny materiał edukacyjny dla siebie, którego od nikogo innego, a od polskiej tzw. służby zdrowia tym bardziej nie otrzyma. Poniżej fragmenty cytatów wyjętych z Biuletynowych materiałów:
- … tłuszcz, „faktor X” najzdrowszego sposobu żywienia. Czego o nim nie wiesz , a wiedzieć musisz
- … margaryna gorsza od masła, od tłuszczu się nie tyje
- … im więcej węglowodanów spożywamy z tłuszczami, tym więcej insuliny we krwi przenosi glukozę do komórek
- … szkodliwe są tylko tłuszcze zmienione przez człowieka, nie stworzone przez przyrodę
- … najważniejsze w żywieniu jest oddychanie
- … organizm człowieka najlepiej działa na żywieniu ubogim w węglowodany
- … produkty zbożowe nie są dobrym pokarmem dla człowieka
- … żywienie oparte na liczeniu kalorii wzięto z części ciała, w którą zwykle nogą się bije
- … podstawowe tempo przemiany materii do się regulować sposobem żywienia
- … profil składników odżywczych w bananie zmienia się wraz z jego dojrzewaniem
- … przyroda nie przewidziała, żer jak dorośli wciąż będziemy chcieli pić mlerko innych ssaków
- … ile wody tracimy, ile uzupełniamy
- … przypadki przewodnienia występują częściej niż przypadki odwodnienia
- … jeżeli chodzi o kawę, mało kto wie, ale za jej pomocą można poprawić trawienie
- … przesiadywanie wieczorową porą przed komputerem lub telewizorem, to przepis na bezsenność
- … ludzi częściej dotyka kłopot nadmiernej zasadowości niż kwasowości
- … gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do tego, że soki z owoców są niekorzystne dla zdrowia…
- … obiegowo sądzi się, że łóżko, czy materac powinien być bardzo miękki, … otóż nie
- … instrukcja wykonania inhalacji…
- … nie ma czegoś takiego, jak zabijanie żywności podczas gotowania lub podgotowywania
- … tłuszcze roślinne będące źródłem izomerów trans są jedną z głównych przyczyn chorób serca
- … zaburzenia z niedoboru jodu uznano za grupę chorób społecznych o znaczeniu globalnym


Powyżej przedstawiłem fragmentarycznie zaledwie ujęty zarys niewielu spraw przedstawionych w kolejnych kilku Biuletynach Zdrowia w skali jeden do 10 / 20, co oznacza dokładnie, że w olbrzymim skrócie tematycznym, gdzie faktycznie każdy ze wspomnianych i innych poruszanych w nich tematów, zajmuje średnio 1-3 strony, a objętość jednego Biuletynu Zdrowia, wynosi średnio 30 stron. Jest to więc olbrzymia wiedza prozdrowotna medycznie wszechstronna, w tak bardzo prostej i łatwej do przyjęcia formie, nie przedstawiana w żadnym innym tego typu wybitnie fachowym medycznym rodzinnym poradniku domowym, bo takiego wydania jeszcze nie spotkałem, choć nie twierdzę, że spotkać musiałem wszystko.

Teraz już sami musicie zdecydować czy i w jakim zakresie publikowana przez Mapę Zdrowia, niespotykana gdzie indziej wiedza prozdrowotna dla wszystkich, - dla Was przydatna będzie również. Pozdrawiam i tym pozdrowieniem życzę zdrowia, jednak nie takiego, które mnie deptało wielokrotnie, ale tego, które Mapa Zdrowia przywróciła mi w stopniu oczywiście dla mnie możliwym, - dla lekarzy specjalistów do dzisiaj stanowiącym NIE ZROZUMIAŁĄ DLA NICH ZAGADKĘ i niech tak zostanie.

Znajdziecie więc Państwo tutaj bardzo ciekawie podaną wiedzę medyczną także i w szczególnej jej wielkości wiedzę niekonwencjonalną, w olbrzymiej przewadze popartą wiarygodnymi pracami naukowymi, czasem popartej praktyką własną Autora jej prezentacji Łukasza D. Kinga, w nadzwyczajnej, bo nie praktykowanej dotychczas formie fachowego, absolutnie w pełni merytorycznego jej przekazu codziennym dziennikiem oraz w każdym miesiącu kalendarzowym nowym Biuletynem Zdrowia, wydawanym drukiem, dostarczanym zwykłą pocztą i drogą internetowej poczty mailowej.

Znacznie więcej, bo bardzo obszerną ilość tej niespotykanej nigdzie indziej i w tak fachowym medycznie, praktycznym rozmiarze podanej wiedzy z tego zakresu, redagowanej przez Łukasza D. King – redaktora biuletynu Mapy Zdrowia, w którą możecie się zaopatrzyć, znajdziecie Państwo:
- dzwoniąc pod nr (22)123995 (prawdopodobnie konieczne będzie kilkakrotne wykręcenie numeru, - takie jest nasilenie jego używalności)
- lub poprzez stronę internetową: www.biuletynzdrowia.pl (i dziesiątki dowolnych do otwarcia plików)
………………..
Krótka informacja na zakończenie: W kolejnych moich publikacjach prezentował będę w ciągu dalszym powyższy REWELACYJNY KĄCIK ZDROWIA, dla indywidualnego wykorzystania zawartych w nich medycznych informacji, gdzie indziej nie możliwych do osiągnięcia, z prawdą o którą w nich. walczy Łukasz D. King

To identycznie niemal jak z moim MARKETINGIEM, choć ten w jego zakłamywaniu, oszustwach i manipulacjach nim samym i wkoło niego stosowanych, umiaru nie zna, nadal niestety umiaru nie ma i długo jeszcze tak będzie.
Marketing bowiem = prawda, a ich obu chociaż na trwałe polityka i jej elity się wyzbyły, na zawsze już będą przed nimi drżały do końca świata tego!


Autorska stopka:
* / ** - Autorskie ciekawe myśli, powiedzenia. Inspirujące myśli złote
*** / **** - Autorskie sentencje, aforyzmy; maksymy
**** - Autorskie Apogeum : określenie momentu szczytowego, wartości maksymalnej. Najwyższe możliwe do osiągnięcia jakości, do których należy dążyć.*
Autor artykułu Zdzisław Wojciechowski
m-c maj 2017

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Grudnia 1820 roku
Urodził się Sokrates Starynkiewicz, generał, prezydent Warszawy (zm. 1902)


18 Grudnia 2011 roku
W wieku 75 lat zmarł Vaclav Havel, pierwszy demokratyczny prezydent Czech. Był także znanym dramaturgiem


Zobacz więcej