Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.05.17 - 17:50     Czytano: [581]

Ankieta personalna


Urodziłem się jako produkt finalny ewolucji białka, bez żółtka. Żółtko ewoluowało osobno. Urodziłem się niestety przed wojną. Miałem w związku z tym więcej lat niż Polska Ludowa. A mieć czegokolwiek więcej od PL było niebezpiecznie. Parcelowali.Rodzice zapewnili mi pochodzenie klasowe i do wieku szkolnego rozwijałem się prawidłowo. Natomiast potem zaczęło do mnie dokładać państwo…
Gdybym urodził się w Chinach, miałbym od razu dziewięć miesięcy. Oni rozpoczynają życie od tego przyjemniejszego momentu. My tu musimy zaczynać od zera.
Prawo Ohma wyniosłem ze szkoły, że opór jest proporcjonalny do napięcia, odwrotnie do natężenia. Mniej się napinać! Bardziej natężać! Cyfry też opanowałem w szkole: arabskie! Już wtedy wiedziałem, że mogą się przydać w czasach multi-kulti. Przerabiałem Newtona: jeżeli ciało A działa na ciało B, to i odwrotnie… Pierwsza zasada erotyki.
Odkrycie. Archimedes ogłosił prawo, że ciało zanurzone w wodzie traci na wadze. Ja odkryłem, że w socjalizmie ciało zanurzone w gównie traci na odwadze.
Zawód mam taki, że wystawiam się na pośmiewisko i za to mi płacą. Wielu ludzi wystawia się na pośmiewisko, ale płacą im za coś zupełnie innego…
Teatr Lubię, dlatego rzadko chodzę.
Hobby: Wino domowe: landrynki plus spirytus.
Piję, owszem, ale u nas nawet buty piją.
Komplement: Lubię te pana kawałki, bo są poprzedzone umysłem.
Motto: po pierwsze – przetrwać, po drugie – nie śmierdzieć.
Rozmówka w bramie: – Pan da pięć zł na zupę. – Wczoraj dałem, to panu zupa zaszkodziła. Pół dnia pod śmietnikiem pan leżał. – Niech pan jaj nie robi. Ja się na panu wychowałem.

Jan Pietrzak
Tyg. Solidarność

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Grudnia 1951 roku
Kongres Stanów Zjednoczonych powołał specjalną komisję do spraw Zbrodni Katyńskiej.


18 Grudnia 2011 roku
W wieku 75 lat zmarł Vaclav Havel, pierwszy demokratyczny prezydent Czech. Był także znanym dramaturgiem


Zobacz więcej