Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.05.17 - 21:21     Czytano: [834]

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


W dniu drugim maja


Dzień naszej biało- czerwonej, to znaczące święto dla każdego Polaka. Wprowadzone ono zostało na mocy specjalnej ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Przypada ono na dzień 2 maja i jest ono fetowane jako wyjątkowe.

W tym dniu....


Tego też dnia, obchodzony jest Dzień Polonii, czyli inaczej mówiąc naszych rodaków osiadłych za granicami kraju.

Skąd się wzięło to święto

W dniu 15 października 2003 roku, do do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt ustanawiający Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Co wynika z uzasadnienia ustawy wprowadzającej to święto, na dzień 2 maja. Wybór tego dnia nie jest przypadkowy. Ponieważ chodzi o uhonorowanie dnia, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach naszej historii.

Celebrowanie dnia Drugiego Maja

Okna naszych domów tego szczególnego dnia, udekorowane są w biało-czerwone flagi. Zwyczaj ten, spopularyzował nasz niezapomniany prezydent Lech Kaczyński. W tym dniu, organizowane są liczne wieczorki literacko- historyczne, spacery kulturowe, na których przypomina się o bohaterstwie naszego kraju. W Klubie Aldona w Bieszczadach, organizowane są cyklicznie spotkania literackie, na których szeregiem wierszy, podnosi się wartość naszej Ojczyzny.

...Komu droższa, jesteś ponad wszystko
dla kogo bije twe stułane serce
ty jesteś w nas, jesteś z nami blisko
choć pamiętamy, jak byłaś w poniewierce...

Warto pamiętać

Dnia 2 maja w 1945 roku, polscy żołnierze zdobywający stolicę Trzeciej Rzeszy, umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa oraz na Reichstagu w Berlinie.
I w tym roku, nie zapomnijmy zatknąć biało- czerwonej, na znak naszego narodowego jestestwa

Ewa Michałowska - Walkiewicz

 Wersja do druku

Bogdan Dziuma - 04.05.17 11:01
W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA PT. : KRADZIEŻ WIZERUNKU! Bohaterami w przekazie medialnym są mośki ,począwszy od mydła i powidła a skończywszy na życiu i śmierci bohatera, dalej idą oddawane honory do "pustej bani" w wojsku, wizerunek wojska i wszystkich funkcjonariuszy państwa na poziomie cieci ! A egzekwowanie różnicy pojęcia służby, od pracy jest żadna (córka dowódcy okrętu udającego się na misję mówi "tata ma taką pracę !?(ma ok. 30stki), a on sam jest w cywilnych szmatach !!!!!!!) Teoretyczne państwo i jej twórcy ZDRAJCY! Zdrajcy Najjaśniejszej Rzeczpospolitej !

Lubomir - 03.05.17 18:34
Cieszy przywracanie szacunku dla symbolu zjednoczonej Rzeczypospolitej Polskiej. Liberałowie, euronaziści i neomarksiści zaczęli produkować regionalne symbole, bardziej kojarzące się np z barwami NRD i Ukrainy, niż m.in. z polskim Mazowszem i polskim Śląskiem. W tym antypolskim szaleństwie, była najwyraźniej metoda. Szkoda, że tak słabo obecna jest bandera Rzeczypospolitej Polskiej na morzach i oceanach świata. Niejedno państwo śródlądowe ma więcej statków morskich, pływających pod narodową flagą, niż morska Polska. Oby i to zaczęło zmieniać się na korzyść Polski, Polaków i polskości.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Kwietnia 1814 roku
Po kapitulacji Paryża Napoleon Bonaparte abdykował i został zesłany na wyspę Elbę


06 Kwietnia 1848 roku
W Krakowie ukonstytuował się Komitet Narodowy (inicjatywa emigracji)


Zobacz więcej