Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.03.17 - 14:10     Czytano: [439]

Poseł Pawłowicz pisze do Junckera
Pan Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker

Szanowny Panie Przewodniczący

Jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wykładowcą prawa.
Zwracam się do Pana Przewodniczącego w sprawie, która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w tym w Polsce. Tą sprawą, a właściwie problemem europejskiej wspólnoty, jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa. W Pana przypadku osoby piastującej jedną z najwyższych funkcji w Unii Europejskiej – funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność.
Szczególnie przykre, niestosowne i kompromitujące było Pana zachowanie w czasie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka z okazji 60-lecia utworzenia Europejskiej Wspólnoty. Obraził Pan swym zachowaniem Papieża Franciszka, jak też zgromadzonych szefów państw i rządów, w tym kobiety, którzy zapewne tylko z przesadnej grzeczności nie zaproponowali Panu odpoczynku.
Pana zachowania, będące wynikiem Pana choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych. Kompromitują nie tylko Pana osobiście, nie tylko ważny urząd, który Pan piastuje w Unii Europejskiej, ale kompromitują i obrażają też obywateli państw członkowskich Unii, których Pan na swym urzędzie reprezentuje na zewnątrz.
Kompromituje też Pan mnie – posła na Sejm RP i obywatela Polski, państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Proszę więc Pana Przewodniczącego o refleksję i zmianę sposobu wykonywania swego urzędu.
W trudnej obecnie sytuacji międzynarodowej, w sytuacji kryzysu samej Unii Europejskiej ważną funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej winna wykonywać osoba potrafiąca kontrolować swe zachowania. W interesie nas wszystkich.

Krystyna Pawłowicz
Poseł na Sejm RP
Warszawa 26.03 2017r.

Wersja do druku

MariaN - 30.03.17 11:48
Pani profesor Pawłowicz to dopiero morowa kobitka nie pęka i mówi jak jest. Tak tak, nie nie. Wielu facetów powinno sie od niej uczyć. Dlatego jest tak znienawidzona przez totalną opozycje, Macierewicz również jest cały czas zwalczany, o Jarosławie nie wspomnę. Oni są mocni i skuteczni a jesli chodzi o tego pijaczka to jaki pan taki kram

Agamemnon - 30.03.17 10:57
Czy Junckers ukończył już tłumaczenie na 6 języków europejskich instrukcję do sedesów?

Lubomir - 29.03.17 14:44
Niczym komedia pt: 'Czy z nami leci pilot?'. Unia porusza się w przestrzeni z coraz bardziej różnymi prędkościami a w dodatku bez pilota, a właściwie z pijanym pilotem. Wszystko to przypomina 'wyczyny' Andreasa Lubitza z Germanwings. Tragedia Europy wisi w powietrzu. Nieodpowiedzialni figuranci typu Juncker, wciąż zachęcają uchodźców do inwazji na Europę.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 2011 roku
W wieku 75 lat zmarł Vaclav Havel, pierwszy demokratyczny prezydent Czech. Był także znanym dramaturgiem


18 Grudnia 1529 roku
Zygmunt August został wybrany na króla Polski.


Zobacz więcej