Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.03.17 - 10:42     Czytano: [1591]

Czas powiedzieć basta

I tak się zawsze dzieje, bo gdzie nie ma kary, tam nie ma miary szkodzenia i opluwania Polski. Sejmowi „okupanci” z oszalałej z nienawiści opozycji nadal nie zostali surowo czy choćby finansowo ukarani więc szkodzą dalej.

A było przecież tak pięknie przez 8 lat, tak dobrze w niemieckiej półkolonii nad Wisłą, kradł kto chciał, kombinował kto tylko mógł, złodziejskie VAT-owskie mafie hulały na dziesiątki miliardów złotych, rabowano w biały dzień polski budżet i portfele Polaków, kwitły niemieckie firmy, banki i media na polskiej ziemi. Kosmopolityczne gangi rozkradały polski majątek narodowy - przekręty szły na całego. Naczelny „Forbesa” z niemieckiego nadania Ringier Axel Springer, mimo grudniowej instrukcji dla prowokatorów, jak obalić polski rząd nadal pełni swą funkcję i bryluje na salonach. Onet instruuje polskich dziennikarzy jak szkodzić, potępiać i próbować oczerniać polski rząd. Takie działania przypominają najgorsze czasy z okupowanego kraju. Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru „adres do Cara i Cesarza” już wysłał. Absurdalna - totalna opozycja - dysząca z wściekłości, że już nie rządzi, złoży też wniosek nieufności wobec rządu, bo ten chciał mieć w Radzie Europejskiej przyzwoitego człowieka, uwzględniającego polski interes narodowy, a to przecież skandal bo taki geniusz jak D. Tusk mógłby zostać nawet Kanclerzem IV Rzeszy.

V Dziennikarska Kolumna w Polsce podobno już szykuje przeprosiny Niemców za bitwę pod Grunwaldem i za Wandę, co Niemca nie chciała, a w nowej III-ej części „Jak rozpętałem III Wojną Światową” wystąpi już przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, przez kolegów z rządu PO-PSL na taśmach prawdy nazywany pieszczotliwie przedstawicielem tzw. „Żulii Lwowskiej”.

Czas najwyższy odstawić na parking niemiecką V Kolumnę medialną i zlikwidować niemiecką medialną kolonię nad Wisłą. Bezkarność bowiem zawsze rozzuchwala złoczyńców, a przecież zarówno MSZ jak i MKiDN mogłaby dokładniej przyjrzeć się zapisom polskiego kodeksu karnego, nie mówiąc, że warto by było równie precyzyjnie ocenić wyczyny niemieckich banków działających w Polsce od lat, Deutsche Bank czy m-Bank-u, choćby pod kątem tzw. kredytów frankowych, wszak ABW właśnie prześwietla 18 banków.

To, co serwuje Polakom portal Onet o Polsce, to obraz upadłego państwa dyktatorskiego gdzieś pomiędzy Syrią a Koreą Płn., nie mającego nic wspólnego z rzeczywistością, wskaźnikami ekonomicznymi czy nastrojami Polaków.

To jeden wielki fałsz, manipulacja, tendencyjność, a często haniebne fake newsy. To istna machina niemiecka V Kolumna dewastująca polskie umysły i sumienia, cotygodniowe, rozkazy niczym na froncie, walki z polskim rządem godzą dziś, w polską suwerenność, porządek prawny i razem z knuciem tzw. polskiej opozycji w niemieckiej Ambasadzie zagraża już bezpieczeństwu polskiego państwa. Czas powiedzieć basta.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 04.04.17 9:11
Jakoś niewielu potrafi powiedzieć po męsku basta. 'Piąta Kolumna' właśnie przeforsowała projekt tzw metropolii śląskiej. Oby jej granice nie pokrywały się tylko z granicami dawnego zaboru pruskiego, bo o taki właśnie kształt tzw metropolii zabiega mniejszość niemiecka na polskim Śląsku. Uległość władz Polski wobec niemieckich nacisków, może zachęcać 'Piątą Kolumnę' do walki o...'państwo śląskie'. Póki co 'specjaliści' na szybko konstruują tzw język śląski i śląską literaturę, w rodzaju wypocin zdegenerowanego Kutza. 'Państwo' musi mieć przecież własny język i własną literaturę. Państwo Polskie milczy, a przecież milczenie jest zgodą na szarogęszenie się antypolaków.

Ricky Dick. - 29.03.17 12:26
Aj tam, basta, nie basta. Demokracja, jak to powiedział pewien starożytny mądrala "są to rządy hien nad osłami".
Czy miał rację? Możecie sami państwo domyśleć się kto jest hienami a kto osłami. Osły czyli większość pozwoliła na wytworzenie się hien. Właśnie dlatego, że pozwoliła stała się osłami. Przyczyna i skutek są jednoznaczne. Out diskusion.

MariaN - 29.03.17 11:03
Mam nadzieję, że nastąpi taki czas, kiedy Polska zażąda odszkodowania od Niemców za 6 mln zabitych i straty materialne, szczególnie chodzi tu o Warszawę. (śp. Kaczyński juz obliczył) Nasz kraj odzyskał niepodległość dopiero w 1989 roku, w tym czasie cały zachód korzystał z wolności gospodarczej i budował swój dobrobyt. Pomimo tego ze jesteśmy opóźnieni o 40 lat już doganiamy ich. W perspektywie możemy ich przegonić, bo staneli w miejscu a sprowadzeni muzułmanie hamują ich rozwój i powodują chaos Polska jeszcze wiele przeżyje ataków ze strony zachodu (nie mówiąc o Kremlu i Telawiwie), bo wszyscy nam zazdroszcza sytuacji w jakiej sie znaleźliśmy. Czyli nie ma tego złego, albo ten sie śmieje, kto sie śmieje ostatni. Damy rade. Krzywa rośnie, wróg coraz słabszy. Totalna opozycja już nigdy nie dojdzie do władzy, wyginą jak dinozaury. Najważniejsze to pilnować wyborów i nie pozwolić na fałszerstwa jak to było zawsze przed 2015 rokiem

Kuba - 27.03.17 7:18
OGóLNIE!!!
Prostota i skromność jest trudniejsza od bufonady: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli, która pozwala na prostotę. Warto też zdobywać wiedzę, i uczyć się skromnie od innych, a nie przekonywać, że się wszystkie rozumy pozjadało i jest się ekspertem na każdy temat!
Polemika to wielka sztuka i dzięki niej rozpoznajemy inteligencję i wiedzę dyskutanta a i oponenta. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko ironia ale na ironię można odpowiadać tylko ironią.
Człowiek jest omylny i kiedy popełni pomyłkę powinien powiedzieć przepraszam.
Niestety słowo PRZEPRASZAM jeszcze na tym KWORUM nie zaistniało.

Jan Orawicz - 25.03.17 18:47
Re:Marek nie popisuj się tutaj swoim mocno skrzywionym oglądem i
podgladem żywota dzisiejszych Polaków. Jesteś daleki od obiektywnych
ocen dzisiejszego społeczeństwa polskiego. To jest takie twoje -chyba
śwadome widzi mi się ocen Polaków. W tym wymiarze spraw mogą mieć
tylko racje wyniki badań naukowych nad społeczeństwem.Każy osobnik
zarozumiały popisuje się własnymi ocenami wyssanymi z paluszka.Jest
ośrodek badawczy PAN w tym zakresie spraw,a nie wypociny różnego
formatu amatorów.

Lubomir - 25.03.17 16:43
Re: Jan Orawicz Mam podobne spostrzeżenia do Pana. Ci grandziarze szukają przysłowiowej dziury w całym, byleby tylko dowalić redagującym i współtworzącym 'Kworum'. Ich najwyraźniej boli, nawet ten niewielki procent polskiej myśli i opinii, jaki stanowi gazeta polsko-polonijna 'Kworum'. Najwyraźniej im nie po drodze - z Polską, Polakami i polskością.

Jan Orawicz - 25.03.17 15:42
...Panie Lubomorze od kilku dni wyrażnie widzę,że lewactwo
żydokomusze wpadło w ostatrnią fazę frustracji i kieruje swoich podstępniaków na prawicowo - patriotyczne media.Widzę te ich
poczynania - nie tylko w naszym Kworum. Marek i Kuba oto ci
podstępni osobnicy,z których - w każdym calu wyłazi to w jakim celu
wylądowali w naszym KWORUM. Pozdrawiam

Lubomir - 25.03.17 8:48
Kuba, fenomenie!. Jaką masz legitymację, żeby urągać np. Mistrzowi Jackowi Pałkiewiczowi?. Nawet zapewne nie nadawałbyś się na worek treningowy dla Mistrza. Szkoda, że nie rozwinąłeś np. wątku o tym, że p. Pałkiewicz znalazł się na Czarnej Liście Islamistów. Skłócać Polaków potrafi każdy marcowy anarchista i każdy marcowy docent. P. Jacek Pałkiewicz sam oficjalnie pisał o tym, że szkolił także Rosjan. Rosjanie także uczestniczyli w jego wyprawach geograficznych. Jestem przekonany, że ludzie wyszkoleni przez Mistrza Szkoły Przetrwania nie należą do tych, którzy działaliby na szkodę Polski, Polaków czy polskości, jak np. słynny 'król Europy', de facto nieformalny członek niemieckiego rządu. Polska powinna mieć wszędzie swoich ludzi. Dzisiaj trzeba istnieć globalnie a nie tylko lokalnie. Czyścioszki i perfekcjoniści potrafią być autorami zabójczych czystek. Oni każdego potrafią zdegradować i wdeptać w błoto. Zieją nienawiścią do otoczenia. Humane errare est...Twórcy włoskiego Rinascimento nie byli świętymi. Było historyczne zapotrzebowanie na nich i pojawili się w odpowiednim momencie. Skorzystały na tym zdemoralizowane i upadające Włochy, skorzystała Rzeczypospolita Polska i Europa. Życzę więcej wyobraźni. Zdrowi nie potrzebują lekarza.

Marek - 25.03.17 8:41
W starożytnej Grecji nie było żadnej demokracji jak nam się wmawia. Było wielu mądrych ludzi ale byli oni klerkami a nie politykami jak nam się dziś wydaje. Dawne narody były związane z ziemią i rolnictwem przez to inaczej było ukształtowane ich patrzenie na świat i przyszłość. Były też nacje, które nie posiadały ziemi i nie zajmowały się rolnictwem a przetrwały do dziś w najlepszej kondycji. W historii świata konkurują ze sobą: etyczna mądrość i złodziejska cwaność. W starożytnośći etyka i mądrość miała szacunek u prostego ludu dzisiaj zostaliśmy zachwaszczeni złodziejską cwanością.
Co dzisiaj oznacza słowo "demokracja" i komu to służy?
Państwowo-partyjne szkoły indoktrynują totalnie nasze dzieci wg jednego strzeżonego wzorca. Powstaje jednorodna masa z której trzeba wyłonić "przedstawicieli ludu",którzy zostaną dopuszczeni do konsumowania okruchów ze stołu prawdziwej władzy.
I tu powstaje pytanie: jak rozpoznać czy ktoś się nadaje i mu się należą te okruchy ?
Po wygranej wojnie obca agentura rozpoznawała naszych idiotów po tym jak wychwalali komunizm. Dzisiaj zmieniono propagandę i idiotę poznajemy po tym jak chwali demokrację. Społeczeństwo zostało totalnie zindoktrynowane na "demokrację". Słowo klucz zostało zmienione i akurat żyjemy w czasach gdzie jeszcze współżyje pokolenie zindoktrynowane komunizmem i nowe pokolenie już zindoktrynowane "demokracją". Pomimo, że oba pokolenia mają wspólnych przodków i jednakowe interesy dochodzi między nimi do samobójczej walki. Wychowani w "komunizmie" są teraz w wieku akme natomiast "demokratyczne" dzieci są w okresie małpiej schizofrenii rodzi to komiczne i tragiczne dla nas skutki. Wcześniej nie mieliśmy takich konfliktów między starym i młodym pokoleniem. szacunek dzieci do rodziców był święty. Po wygranej wojnie mamy teraz trzeci przełom gdzie małpia schizofrenia zindoktrynowanych istot rządzi krajem.
Co to jest małpia schizofrenia i kto na nią choruje ?
Istoty, które cytują i naśladują a nie są zdolne kierować się ludzkim umysłem, tworzyć własne opinie,dokonywać porównywań, w kontakcie z człowiekiem uzywają kilku wyrazowych ciągle tych samych inwektyw.
Skąd się wziął ten totalny wysyp istot z małpią schizofrenią ?
Na wykresie ilości krzywa poszła pionowo w górę w momencie kiedy dzieci zaczęły indoktrynować państwowo-partyjne szkoły.


Panie Orawicz tow. Ziobro nie upartyjnia upartyjnione Ministerstwo Sprawiedliwości tylko je jeszcze bardziej dopartyjnia.

Jan Orawicz - 25.03.17 2:58
KUBA Ja podejrzewam,że zazdrościsz Lubomirowi wiedzy. Pan Lubomir
sporo latek gości w tym naszym poczytnym Kworum - jako intelektualista i to
z bardzo dużym zasobem wiedzy z czym się z nami dzieli. O rany! Jaki tutaj
do nas wpadł nerwowy krytykant!! Krytykańcie żeby coś krytykować to to
COŚ NALEŻY DOKŁADNIE POZNAĆ.Taka jest zasada ludzi kulturalnych. I jak
się krytukuje to przedmiot krytyki należy znać i to doskonale! Muszę ciebie
człowiecze odczytać jako - niestety awanturnika,którego poniosła zazdrość!
!

Jan Orawicz - 24.03.17 23:21
...Marek pan Ziobro - według ciebie upartyjnia Ministerstwo Sprawiedliwosćci?
Skąd masz takie dane? Ja uważam,że z pqlca świadomie wyssałeś te bzdurę.

KUBA - 24.03.17 23:19
NA ZAKOŃCZENIE
Lubomirze, MNIE NIE ROZGRZAŁEŚ, BO WIEM CZEGO OD CIEBIE MOŻNA OCZEKIWAĆ, ale jest gorzej bo nie stać cię nawet na to, aby przeprosić Czytelników Kworum, że twoja wiedza, a szczególnie ta historyczna jak ta o Koścuszce jest zerowa. Reszta to wiedza WIKIPEDYCZNA !!!
Jesteś natomiast mistrzem w bajeranctwie.

Jan Orawicz - 24.03.17 23:10
Panie Marek z jakiego to powodu odczytał pan pana dr ekonomii Janusza
Szewczaka jako propagandzistę? Skąd u pana taka wiedza o panu Januszu?!
Co jeszcze zechce pan wymyslić?! Radze rozwagi,a nie złośliwości!

Lubomir - 24.03.17 18:36
Re: Marek Panie Marku, w polityce światowej każdy chce ugrać coś dla siebie i konstruuje własną sieć współpracowników. Grecy przestali się liczyć, to i stworzona przez nich demokracja upadla. Tel Awiw wciąż walczy o przetrwanie. Próbuje wszystkiego. Czy można dziwić się, że chętnie wyeksportowałby w świat wszystkich swoich sąsiadów, od Palestyńczyków - po Syryjczyków?. 'Król Europy', realizator niemieckiej polityki w Polsce doprowadził do wielomilionowego wyludnienia Polski z ludzi przemysłu i wchodzącej w dorosłe życie młodzieży. Moskwa, podobnie jak Berlin usiłuje realizować swoje projekty, zarówno w skali kontynentalnej, jak i globalnej. Podobnie Ameryka. A my?. Próbujemy wstrzelić się pomiędzy pomysły najważniejszych graczy. Jak nie ma się własnych technologii i własnych pieniędzy, to chyba najrozsądniej jest wybierać...najmniejsze zło..

Lubomir - 24.03.17 18:13
Kuba, zdaję sobie sprawę, że tym Kościuszką rozgrzałem Cię do czerwoności. Błąd na poziomie słynnych już 'Sześciu Króli'. Jak słucha się historyków w rodzaju Herr Thuzka i Hrabiego Komorowskiego, to można pogubić się i głosić np rosyjską, białoruską czy onet-owską wersję polskiej historii.

KUBA - 24.03.17 11:53
Nie piszę ci życiorysu Tadeusza KOŚCIUSZKI, bo zna go każdy uczeń szkoły podstawowej, ale WSTYD, ze ty najczęsztszy tzw. komentator nie znasz podstawowych danych o BOHATERZE NARODOWYM POLSKI I AMERYKI.
Zapoznaj się chociaż odrobinę, gdzie pobierał nauki i po której stronie walczył, i gdzie i kiedy Kościuszko dostał się do rosyjskiej niewoli, bo i o czym tu po takiej znajomości historii można z Tobą dyskutować

Marek - 24.03.17 10:12
Zamówiłem 2 tomy Pawła Zyzaka
"Efekt Domina. Czy Ameryka obaliła komunizm w Polsce? "
Polecam książkę szczególnie beretkowym solidarnościowcom, którym się wydaje, że oddolnie nas wyzwolili.
Czy tak zwana demokracja może funkcjonować jeżeli naród poznaje cząstkową prawdę po czterdziestu latach ? To jak nas dzisiaj rozpracowuje obca agentura, po raz kolejny, pewnie znowu dowiedzą się i to zrozumieją nieliczni za czterdzieści lat.
Czytam teraz opracowanie płk. dypl. Jerzego Kirchmayera jak nam przeorganizowano dowództwo wojskowe natychmiast po śmierci Piłsudskiego.
Obca agentura po raz kolejny nam buduje sztab wojskowy. Obecni generałowie mają dużo szczęścia bo po wojnie zydokomuna 19 oficerów w swoich sądach zamordowała w sfingowanych procesach. Tow. Ziobro upartyjnia wymiar sprawiedliwości. Wróciliśmy do lat powojennych. Liderzy obcej agentury tworzą partie, które w wyborach dobierają sobie tubylczych karierowiczów i złodziei, taki parawan demokracji. Partia tworzy przepisy, mianuje sędziów, tworzy propagandę, zadłuża naród i mamy gułag na skalę krajową przynoszący zyski wierzycielom.
Dzisiaj warto przeczytać, godzina czytania, dostępną w internecie zieloną książeczkę Kaddafiego wydaną w 1975 roku.
Mechanizm współczesnej "demokracji" już dawno rozszyfrowali Arabowie. Czy mają szansę z nią wygrać to wątpię. Na razie po poganach, wrogach ludu znaleźli się na celowniku imperium lichwy.

Lubomir - 24.03.17 8:31
Re: KUBA Myślę, że dla ciebie 38 mln Polaków urodzonych i wychowanych w PRL, to sami zdrajcy. Weź pod uwagę, że nasz bohater narodowy Kościuszko, zanim został jednym z największych Polaków - skończył rosyjską szkołę wojskową i walczył w rosyjskiej armii. Pewnie nie jesteś w stanie uznać ani dorobku Bohdana Poręby, ani dorobku Sylwestra Kaliskiego, przecież żyli w PRL-u. Do idealistów należał zarówno Adolf Hitler, jak i Pol Pot. Marzyli o stworzeniu idealnego świata idealnych ludzi - z idealną historią. Jakoś to im kiepsko wyszło. Idealiści potrafią być okrutni dla innych. Wyrozumiali są wyłącznie dla siebie.

KUBA - 23.03.17 21:49
Największe zasługi podróżnika Pałkiewicza w tym RINNOVAMENTO, propagowanym przez Lubomira, to zażyłość z dyktatorem Jaruzelskim, wspólne zdjęcia i odwiedziny go w szpitalu, ktorego opisał, m. in w magazynie POLSKA, że rozmawiał na łożu śmierci z symbolem prostoty i polskiego patriotyzmu.
Ponadto Pałkiewicz jest zapraszany do współpracy przez WYBORCZĄ, NEWSWEEK i tzw. Rzeczpospolitą
Tenże PAŁKIEWICZ, ten spec od RINNOVAMENTO, w proteście, że nie chcą mu przyznać Orderu Odrodzenia Polski rozważał zrzeczenie się polskiego obywatelstwa. A tymczasem wpływ na odrzucenie wniosku miały informacje o tym, że szkolił GO sowiecki Specnaz. Ostatecznie tenże ORDER, przyznał mu spec od WSI niejaki Bronisław Komorowski.
Nie piszę więcej bo moja Żona, Włoszka z urodzenia, na wiadomość, że LUBOMIR, znowu propaguje to swoje RINNOVAMENTO, dostaje skrętu kiszek na tym więc muszę zakończyć.


W przeszłości rozważał pan przecież zrzeczenie się polskiego obywatelstwa z powodu nieprzyznania

Marek - 23.03.17 20:52
Panie Orawicz premierem nie może zostać osoba tworząca propagandę.
Taka osoba jest zawsze na czyichś usługach. Dla mnie propagandyści są za handlarzami samochodów.
Mamy na forum propagandę śledczą i propagandę ekonomiczną, bez faktów i ujawniania niewygodnych dla władzy dokumentów.
Czy w Polsce jest możliwe, że będziemy mieć kogoś takiego jak Edward Snowden, który ujawni szwindle władz rządzących Polakami ?
Laikom wydawałoby się, że rotacja partii u władzy powoduje też zmiany setek urzędników a przy takich zmianach nie jest się w stanie każdego upilnować.
Nowi urzędnicy jak są cwani to robią kopie dla swojego użytku i póki nikt im nie zagraża to siedzą cicho.
W tej chwili wymienia się generałów i z ich wypowiedzi wynika że nie wiedzą kto za tym stoi. Mają szczęście bo po wojnie 19 wyższych oficerów sądownie zamordowano. Przyszli młodzi przeszkoleni za granicą jak Pol Pot i będą "bronić" naszego bezpieczeństwa. Ci młodzi jak dorosną i zaczną myśleć znowu zostaną wymienieni na nowych młodych oczywiście po kursach za granicą.

Lubomir - 23.03.17 19:44
No tak, teraz widać, że proniemieccy zadymiarze i 'opozycjoniści' mieli rozkaz m.in. zamazać temat niemieckiego zadośćuczynienia za zrujnowanie Polski i ludobójstwo na obywatelach polskich. Teraz Polacy walczą między sobą a hitlerowscy zbrodniarze i łupieżcy, nie nękani przez nikogo - naturalnie schodzą z tego świata. Niemiecki majstersztyk!. A przecież z niemieckich odszkodowań mógł być dla Polski istny Plan Marshalla Bis.

Jan Orawicz - 23.03.17 18:25
Panie Lubomirze, bedąc przed obliczem postaci Pana dr ekonomii Janusza
Szewczaka,którego artykuły bardzo sobie cenię myślę,że po Pani
Beacie Szydło - także ekonomistce powinien zostać premierem RP. Jego
wiedza ekonomioczna i wysoka kultura osobista tego wielkigo Polaka
wyrażnie na to wskazuje,że powinien zostać Premierem RP. Takich uczonych
Polaków Polska potrzebuje za swoje główne stery! To jest rzecz w obecnym
wieku konieczna!! Nie wolno dopuszczać do władzy różnych niedouków itp.
Partyjniactwo już powinno być przeżytkiem. Poziom cywilizacji nie drepce
w miejscu! Należy liczyć się z talentami i wysoką wiedzą,a także dorobkiem
naukowym tych,którzy sięgają po władze w ojczyżnie.Pan dr J.Szewczak
te wartosci ma w sobie i za soba. O tym świadczy Jego dorobek naukowy
i praca zawodowa. To jest wspaniały Polak o wysokiej kuklturze moralnej.
Zawsze skromny,przytomny i rozważny!

MariaN - 23.03.17 18:15
Dziwna to sytuacja, kiedy to ci którzy łamią prawo nie sa karani, ale tylko dotyczy to polityków. Inni zwykli ludzie owszem podlegają prawu. A może to tylko cisza przed burzą, wnioski są juz przygotowane i tylko czeka sie na odpowiednią chwilę.
Aktualna władza podnosi Polskę z kolan to fakt, ale dla patriotów, dla popaprańców czyli tych, którzy mają w żyłach bolszewicką i ubecką krew wprost przeciwnie. Zdrajcy ujawniają sie masowo i to jest jedyny plus w tym wszystkim, nie wytrzymują napięcia, wiedzą, że czas nie jest ich sprzymierzeńcem, ze musza przeszkadzać, aby rządząca prawica zbytnio się nie rozpędziła. Jak widać już po półtora roku rządów Polska jest coraz wyżej gospodarczo. Opozycja zdaje sobie sprawę że jak tak dalej pójdzie, mogą już nigdy nie rządzić, dlatego przeszkadzają, szkalują, szczuja i skarżą się za granicą. Cały czas sie kompromituja, przykry to obraz, ale cóż, dużo maja do stracenia, dużo mają za uszami. Prze 8 lat kilkadziesiąt afer finansowych- to wszystko trzeba rozliczyć

Lubomir - 23.03.17 17:30
Panie Janie, nie brakuje ludzi genialnych, mających Polskę w sercu i duszy. Ludzi stworzonych po to, by przewodzić innym. Dziwi mnie, że nikt nawet nie zaprasza do jakiejkolwiek współpracy, takich osobowości jak p. Jacek Pałkiewicz. To przecież znany eksplorator, odkrywca i podróżnik, dziennikarz i pisarz, członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, twórca survivalu w Europie. To człowiek nowego Renesansu. Człowiek powiedziałbym Odnowy-Rinnovamento. Przecież tak znakomita postać, żyjąca we Włoszech - mogłaby być pomostem pomiędzy potężną włoską kulturą, muzyką i technologią a Polską i Krajami Ościennymi. Włosi podobnie jak my usiłują wyrwać się z matni globalnej beznadziei. Włoskie dokonania i polska zaradność, mogłyby zdziałać cuda!. Bez ludzi formatu Ignacego Paderewskiego, ludzi światowego formatu - nie staniemy się ważnym narodem i państwem.

Jan Orawicz - 23.03.17 16:18
... Panie Lubomirze podzielam w całosci Pańskie widzenie tych spraw.
Ja jestem zaskoczony tym, faktem,że Polska nie oczyszcza się głębiej
z byłych wiadomych służb. Z tego to prostego powodu istnieje zagrożenie
puczem itp. Na to liczą ci spod Schetyny i dalsi.Wyliczanka jest długa.Taki
Schetyna powinien wiedzieć,że świat poszedł do przodu! Pchając się dziś
na cokół to może tylko sokół,a nie wróbel! To samo powinni widzieć dalasi
krzykacze bijący się o wwaadzdzee nad Polską. Jestem za tym,by ustalono
przepisy prawne regulujące te ważne sprawy, czym musi się legitymować
osoba ubiegająca się o wybór na głowę państa -prezydenta i premiera.
Osobiście uważam,że na te czołowe stanowiska w państwie i na ministrów
powinny być KONKURSY. Wymogi: tytuły naukowe w dziedzinach: ekonomia,oraganizacja pracy i kierowania itp + doskonała znajomość j.angielskiego. Oczywiście dochodzi do tego strona natury etycznej osoby.
Nie ja sam widzię tego rodzaju konieczność. Jest już wiadomo w jakim wieku
żyjemy. Partyjniactwo w tym zakresie bardzo ważnych spraw - jest z natury
rzeczy zupełnie niewskazane! Pozdrtawiam

Lubomir - 22.03.17 23:09
Re: Jan Orawicz Panie Janie, jest to przykre, że kiedy akta Stasi/KGB trafiły do Moskwy, wraz z wycofującą się z NRD Armią Czerwoną, wielu polskich aktywistów tej organizacji, stało się ofiarami szantażu KGB/FSB. Ten szantaż najwyraźniej trwa do dzisiaj. Że historie współpracy antypolskich konfidentów trafiły także do Berlina, to jest oczywiste. Polska nie potrafiła dotrzeć do dossier nawet tych największych szkodników. U nas bez przerwy trwała 'restrukturyzacja' tajnych służb. Na tym bałaganie skorzystali najwyraźniej nasi sąsiedzi. Pozdrawiam jak zwykle.

Jan Orawicz - 22.03.17 22:20
Panie Lubomirze nasz naród jest tak skołowaciały,że trudno aż pomierzyć
stopień skołowacenia.To jest temat wielkiego formatu. Zapanowała
znieczulica na wszelakie zło! Ludzie są załamani .Wielu z nich nie ma
pacy. A jak ma - to najcześciej niziuteńką zapałatę za ciążką pracę. A życie
nie czeka tylko ucieka. Tak czerwoni dowalili Polsce za to,że wiekszość
społeczeństwa oddała głosy na polską prawice! A tak wyszło- zgodnie z ich
hasłem: "Nie chciało wom sie siyrpa i młota to teroz mota!!!"Znam to hasło
wypisywane na murach,płotach i na ulotkach! Znajomi przysyłali mi te
hasełka czerwoniaków. Pozdrawiam,że hej!!!

Jan Orawicz - 22.03.17 21:33
Co ten nieuk Schetyna ma jeszcze do ględznia. Ale mamy głupków w tym PO!Taki niedouk G,Schetyna chce rządzić Polską Gdzie to zapisac?! On nawet
nie ma narodowości polskiej.Kiedy my Polacy otworzymy oczy na tych
żydokomuchów?! Nie można im pozwolić na wchodzenie za stery rządowe.
Mają swój kraj i to już mocno nafaszerowany bolszewikami,co to osiedli
wprost z ZSRR I NADAL PRZYBYWAJA Z TEGO WSCHODNIEGO KRAJU RAJU.
NIECHAJ TAM SOBIE LĄDUJĄ! Już wielu z nich mieszka w Izraelu,ale czy się
Izrael pozwoli przez nich skomunizować? Podejrzewam,że nie. Bo tam na
szczeście jest przewaga prawdziwych Żydów,którzy szanują swoją kulturę i
swoja wiare!

Lubomir - 22.03.17 13:27
Niemiecka prasa dla Polaków nie tylko pisze paszkwile na Polskę i Polaków, i nie tylko dezinformuje, ale skandalicznie dużo przemilcza. Ile istotnych rzeczy o świecie można przeczytać w wolnej prasie brytyjskiej czy włoskiej?. Dzisiaj w dobie elektronicznego tłumacza, nietrudno przekonać się o tym. Niemiecka prasa dla Polaków najwyraźniej dba o to, by wychować zdemoralizowanego prymitywa, chwalącego nowe niemieckie imperium, od imperium prasowego i finansowego, po imperium gospodarcze i farmakochemiczne. Unifikacja kontynentalna w żadnym przypadku nie powinna stawać się niemiecką kolonizacją. Dobrze, że Polacy uświadamiają sobie pewne antypolskie procesy, jakie nastąpiły po epoce hurra-'solidarności'. Tej 'solidarności', która oszukała autentycznie solidarnych Polaków i zaczęła działać na rzecz Niemiec. W tej 'niemieckiej solidarności' przewijało się nawet tak popularne nazwisko, jak Merkel.

Wszystkich komentarzy: (29)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


26 Maja 1988 roku
Otwarcie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.


Zobacz więcej