Sobota 16 Grudnia 2017r. - 350 dz. roku,  Imieniny: Albiny, Sebastiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.03.17 - 16:37     Czytano: [311]

…pogonić kota!


Rozgrywka zapowiada się ciekawie, choć rezultat trudny jest do przewidzenia. W początkach nigdy nie znamy zakończeń. Zgłoszenie przez polski rząd Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej jest, niezależnie od rezultatu, pomysłem niebanalnym. Jak w szachach, otwarcie hetmanem, pięć przestudiowanych ruchów do przodu, a dalej się zobaczy! Cel rozgrywki jest ważny, ale sama gra niemniej ważna: gonić króliczka! Dawniej mówiło się – pogonić kota! Komu? Tuskowi oczywiście!Nareszcie się doczekałem, że ktoś posłuchał piosenki „Plagi Tuska” (na YT). Gdyby istniała tu wolność słowa i tę piosenkę puszczano by w Polskim Radiu od 2010 r, Tuska nie trzeba by teraz wycofywać z Brukseli. W ogóle by tam nie pojechał. To szkodnik dużego kalibru. Dwa masakrujące Unię wydarzenia jego kadencji: exit Wlk. Brytanii i inwazja miliona muzułmanów, nie mają precedensu.

Nigdy w Unii nic podobnego się zdarzyło, a pod rządami Tuska – owszem! Taki pech go prześladuje. W Polsce dwie katastrofy samolotów CASA i Tu-154 w których zginęli: sztab wojsk lotniczych, Prezydent ze sztabem generalnym i wielu polityków, również pod rządami tego pechowca. Być może dzięki zmowie unijnej biurokracji Tusk pozostanie na stanowisku, ale już jako kandydat niemiecki, nie polski. To dla nas duża ulga. Firmowanie quasi-Polaka nie przynosi nam chluby ani pożytku. Wbrew wrzaskom jego „puczystów” lamentujących nad losem Polski, chodzi im wyłącznie o los Platformy.

A to partia w stanie upadłości politycznej i moralnej, na co zwrócił uwagę JSW. Zapamiętane zostaną słowa nawiązujące do historycznej kwestii Józefa Piłsudskiego: „Wysiadam z platformy na przystanku Polska”. Skoro znalazł się w PO jeden człowiek, który zauważył, że Polska jest ważniejsza od zdegenerowanej partii, być może kilku przyzwoitych ludzi, jeśli tam jeszcze zostali, skorzysta z okazji i też na tym przystanku wysiądą. Co do JSW, nawet jeśli nie zostanie wybrany, bądźcie spokojni – da sobie radę. Polacy też!


Jan Pietrzak
Tyg. Solidarność

Wersja do druku

Lubomir - 29.03.17 15:19
Polki potrafią być mądre, eleganckie i dzielne. Pokazuje to przy niemal każdej okazji Pani Premier. Człapiąca ociężale Merkel, bardziej kwalifikuje się do kategorii: feminonazistka i babochlop, niż do kategorii: kobieta. O Polsce i Polkach znów słychać w Europie i na świecie. Polki zmuszają do myślenia i do pozytywnego działania. Vide: posłanka profesor Pawłowicz.

MariaN - 29.03.17 11:12
Premier Szydło pokazała gest Kozakiewicza i bardzo dobrze, Niemcy zdziwieni, nie przywykli do nieposłuszeństwa. 27:1 to symbol, to bedzie procentowało w przyszłości. Wszyscy zaczną sie wreszcie liczyć z nami. Gospodarczo jest coraz lepiej, wskaźniki nie kłamią, szczególnie jeśli pokazują to z zewnątrz. Trzeba tylko uwazać na wrogów Polski z totalnej opozycji szeroko rozumianej i nie dać sie sprowokować

Lubomir - 21.03.17 19:09
Oby wygrała Polska!. Koncepcja: Polszy, Polin czy Polen, wydaje się bezpowrotnie upadać. Polsce i Polakom nie odpowiadają standardy obce - ponad tysiącletniej tradycji polskiej państwowości. Polskie prawo o wiele bardziej broniło obywatela, niż robiło to agresywne prawo z Najbliższego Wschodu, Bliskiego Wschodu czy autorytarnej republiki niemieckiej.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Grudnia 1970 roku
MO i wojsko strzelało w Gdyni do stoczniowców udających się do pracy.


16 Grudnia 1740 roku
Fryderyk II Wielki wkroczył na Śląsk. Wybuchła pierwsza wojna śląska i wojna o sukcesję austriacką.


Zobacz więcej