Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.02.17 - 13:00     Czytano: [669]

Wyjątkowa kasta


Szanowni Państwo!

Miło jest mieć poczucie, że należy się do nadzwyczajnej kasty ludzi. Ale czy w demokracji należy to obwieszczać tym wszystkim, którzy się nie załapali na „salony”? To oczywiście zależy od stopnia arogancji, na jaką może sobie ów arogant pozwolić. W „państwie prawników” taka demonstracja należy do oczywistych prawd objawionych.

Przyjrzyjmy się zatem tej wyjątkowej kaście. Ma ona uprawnienia, o jakich pospolity rzezimieszek może jedynie pomarzyć. Wolno jej bezkarnie jeździć „po pijaku”, kraść w sklepach, a przyłapana na gorącym uczynku zasłoni się immunitetem. Nie musi wykazywać się moralnością, ani rozumem, a jedynie mieć układy.

Okazuje się jednak, że głupota bywa niebezpieczna nawet w tej specjalnej kaście. Przekonał się o tym „szanowany i zasłużony” sędzia z Wrocławia. Miał świetną fuchę. Za kopiowanie akt, którymi zainteresowani byli gangsterzy otrzymywał od nich godziwe honoraria. Biznes się kręcił i potrzeba mu było mnóstwo pendrajwów. Wiedział, że kupowanie takiego sprzętu na masową skalę w supermarkecie może zostawić niepożądany ślad w postaci łatwej identyfikacji jego karty kredytowej. Płacenie gotówką nie przyszło mu do głowy, bo przecież „specjalna kasta” nie zniża się do takiej archaicznej formy płatności. Było lepsze i oszczędniejsze wyjście z sytuacji – kradzież. W razie wpadki powinien go chronić immunitet sędziowski.

Nie ochronił – co jest wyraźnym zamachem na niezawisłość sędziowską. Opozycja totalna nie powinna odpuścić takiego skandalu i porządnie przyłożyć za to PiSowi.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Jak zdobyć i utrzymać stanowisko 7/2017 (296)

Szanowna Pani Małgorzato

To bardzo smutne – bo kultura i szkolnictwo kształtują ducha narodu, że się tak górnolotnie wyrażę. Owszem, 500+ i inne „socjały” potrzebne są bardzo naszemu spauperyzowanemu społeczeństwu, ale to stanowczo za mało. Jeżeli chcemy się wybić na niepodległość, to przed nami ogromna praca organiczna. Bez przeorania tego duchowego narodowego UGORU nic trwałego w tej części Europy nie powstanie. Tą elementarną wiedzę posiadali twórcy II RP. Pozostaje pytanie – dlaczego w „sektorze kultura” takie rzeczy (o których m.in. Pani pisze) obecnie się dzieją i jak temu zaradzić. Moja analiza sytuacji jest następująca.

Przez ostatnie osiem lat prawa strona sceny politycznej wzbogaciła się o sporą liczbę dobrych ekonomistów, polityków, prawników i innych specjalistów. Jednak w sektorach: kultura, prawo i szkolnictwo obecna ekipa rządowa nie ma „swoich ludzi” albo ma ich niewiele . Te sektory to bastiony zwolenników „żeby było tak jak było”. Wytworzyła się sytuacja, że „nie ma kim pracować”. Żeby wprzęgnąć te „elitarne” kadry do efektywnej pracy na rzecz naszego kraju (według ichniego nazewnictwa - „tego kraju”), trzeba stworzyć takie warunki by im się to opłacało i nie mieli innej alternatywy. Inne metody nie zadziałają, bo te „elity” są do cna cyniczne i egoistyczne, a niekiedy zwyczajnie głupawe.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepanczyk


W ciągu ostatnich 28 lat świadomie i systemowo prowadzona jest antynarodowa lewacka polityka z wyraźnym przyzwoleniem tej części społeczeństwa, któremu uprzednio wydrylowano narodową świadomość. Unia Europejska wspiera tych, którzy przyzwalają na rozkradanie Polski. Patologie tak się rozpowszechniły, że sieją spustoszenie we wszystkich dziedzinach życia, w tym także kulturze. Sztuka "Klątwa" o niebywale wulgarno-obscenicznym wyrazie, wystawiona na znanej teatralnej scenie przez aktorskie gremium zaliczane do najwyższej klasy, to niebezpieczny sygnał anarchii, która może doprowadzić do rozkładu państwa.

Julian Maciąg

Człowiek, który podpalił kukłę Żyda dostał 10 miesięcy więzienia.
Ile dostanie reżyser "Klątwy" z Teatru Powszechnego?POLECAM

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Fakt medialny

Występują: Helga i Wańka.

Wańka – Wyszło szydło z worka.
Helga – Raczej z karambolu.
Wańka – Ja nie o tym.
Helga – A o czym?
Wańka – Między innymi o potajemnej schadzce Angeli z Jarosławem.
Helga – E tam. Porozmawiajmy lepiej o sukcesach, o tym jak Polaków widzą cudzoziemcy.
Wańka – Chodzi ci zapewne o określenia „Polskie Obozy Koncentracyjne”?
Helga – Właśnie. To taka mała rekompensata za kulturę i cywilizację jaką wniosły nasze banki i markety do tego dzikiego kraju.
Wańka – Po zlikwidowaniu przemysłu nie wiele im zostało, ale licho nie śpi. Próbują się odkuć.
Helga – Kto trzyma kasę i media, temu nikt nie podskoczy.
Wańka – Wszyscy tak myśleliśmy, ale to co wyprawia się nad Wisłą, a teraz i w Stanach, to woła o pomstę do nieba.
Helga – Dlatego pomstujemy! Co więcej możemy zrobić?
Wańka – Pomstowanie, zwłaszcza na ministra obrony, jest oczywiście pożądane, ale on to wyjątkowo twarda sztuka. My mamy lepsze sposoby.
Helga – Niby jakie?
Wańka – Stara sprawdzona metoda KGB. Kiedy figuranta ani przekupić, ani zastraszyć nie można, trzeba dobrać się do kogoś z otoczenia. Zauważyłaś sprawę Misiewicza?
Helga – Dobieracie mu się do skóry za likwidację „niezależnej i suwerennej” placówki NATO?
Wańka – Jasne, ale nie on jest tu najważniejszy. Chodzi o osłabienie pozycji ministra. Największym naszym sukcesem jest fakt, że sama premier uwierzyła w „aferę Misiewicza”. Oto fakt medialny stał się faktem rzeczywistym!

KURTYNA


Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź. Nie wszyscy przecież
grywają w rynsztokowych spektaklach...

Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

25 lutego 2017 r. | Nr 8/2016 (297)

Wersja do druku

Lubomir - 27.02.17 10:31
We współczesnym świecie z wyjątkowych praw, wciąż cieszy się masoneria. Ostatnio we Francji podano do wiadomości publicznej, że Francois Hollande, po raz pierwszy w historii V Republiki, jako prezydent Francji przyjął zaproszenie do loży masońskiej. Jako kandydat wstąpił tam już w 2o11 roku. Ponoć masoneria w Watykanie oznaczałaby koniec Kościoła. Od dawna o przynależność do masonerii podejrzewano Angelę Merkel. Ponoć najbardziej wtajemniczeni masoni, to entuzjaści islamu.

Lubomir - 25.02.17 16:14
Faktycznie, że polskojęzyczne szumowiny uzyskały status niemieckiej kasty, kasty nadludzi. Odsunięcie od wpływu na bieg wydarzeń w Polsce - zwolenników niemieckich neonazistów, zwolenników ukraińskich neobanderowców i bezpaństwowych wywrotowców wyznania handlowego, nie spowodowało, że mamy już uporządkowaną rzeczywistość społeczno-gospodarczą. Trzeba kolejnych dekad, żeby w Polsce zachodziła rzeczywista odnowa życia narodowego i państwowego. Wiele środowisk uległo totalnej demoralizacji. Totalnemu zdziczeniu. Zdziczało zachowanie i język.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1857 roku
Zmarł Karol Kurpiński, polski kompozytor i dyrygent, twórca "Warszawianki" (ur. 1785)


18 Września 1620 roku
Polskie wojska poniosły klęskę w bitwie z Turkami pod Cecorą.


Zobacz więcej