Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.02.17 - 10:19     Czytano: [1188]

W polityce wystarczy jeden Donald

Choć ostatnio na Twitterze nastąpił pewien postęp, bowiem Donald Tusk poczuł się wreszcie Polakiem i doszedł do wniosku, że nie ładnie jest donosić Niemcom, to pomimo tego były premier Donald Tusk wcale nie musi być wybrany na drugą kadencję na przewodniczącego RE.

Wydaje się, że „prezydentem Europy” nie zostanie, ale też i do Polski nie wróci, bo zbyt wiele tu tzw. „trupów w szafie” pozostawił po sobie. Ultrabiurokratyczna i antynarodowa UE wyraźnie zmierza ku swemu końcowi, do którego ów syndyk masy upadłościowej przewodniczący RE – Donald Tusk przyłożył znaczącą cegiełkę. Tam gdzie jest Donald Tusk, tam będą: intelektualne lenistwo, poważne szkody i realna szansa na bankructwo i upadłość. To w jego wydaniu widzieliśmy promowanie w każdej sferze hegemonii Niemiec, zlekceważenie Brexitu, arogancję wobec problemów Grecji i południa Europy, niebezpieczny i nieodpowiedzialny stosunek do sprawy uchodźców, butę i arogancję wobec nowej administracji amerykańskiej, zwłaszcza nowego prezydenta USA Donalda Trumpa, nie wspominając już o jego stosunku do polskiego rządu. Lepiej więc stawiać na Donalda w polityce, ale tego znad Potomacu niż tego znad Wisły.

Nie tylko Donald Tusk, ale też zadziwiające polityczne indywidua KE, pokroju Jean-Claude’a Junckera, Martina Schulza czy Fransa Timmermansa, najwyraźniej nie mają pojęcia o skali zagrożeń przed którymi staje dziś Unia oraz wyzwań jakie trzeba by podjąć, by uchronić UE, jak i euro przez skutkami ekonomicznej zawieruchy jaka wisi nad Starym Kontynentem, nie mówiąc już o jej bezpieczeństwem. A Donald Trump żartować nie będzie, zaś hybrydowa wojna handlowa i walutowa z USA może skończyć się klęską dla Europy.

Komisarz UE do spraw euro Valdis Dombrovskis ostrzegł USA, że „niektóre amerykańskie instytucje finansowe mogą zostać wykluczone z rynku europejskiego, jeśli prezydent Donald Trump uchyli globalne regulacje wprowadzone w dobie kryzysu 2008r. Wątpliwe, by amerykanie przejęli się tą groźbą, bowiem za chwilę możemy być świadkami Grexitu, bo długi Grecji są nie do spłacenia, Brexit przyniesie poważne koszty i zawirowania gospodarcze oraz polityczne dla całej Unii, a nawet Franxit jest niewykluczony, po ewentualnym zwycięstwie Marine Le Pen. Lawina uchodźców może powrócić.

USA i prezydent Donald Trump już dzisiaj wywierają coraz silniejszą presję na Niemcy, Szwajcarię i EBC, ostrzegając te kraje i bank, by sztucznie nie manipulowały swymi walutami, obniżając ich wartość, by zyskać przewagę handlową i konkurencyjną. Jeśli FED podniesie w marcu i to wyraźnie stopy procentowe, to będą to musiały zrobić Szwajcarski Bank Narodowy (SNB), który ma dziś stopy ujemne, by pieniądze ze szwajcarskich banków nie popłynęły za ocean, a EBC nie będzie miał takiej swobody, by dalej drukować miesięcznie 80 mld euro gorącego pieniądza, po to by kupić obligację Portugalii, Hiszpanii czy niemieckich firm motoryzacyjnych. Nad samą Unią nadal wisi potencjalny, wielki kryzys bankowy, na ponad 1,3 bln euro złych bankowych długów, nawet niemieckie banki zaczynają mieć problemy. To również Europa i UE posiada dziś wielki pakiet obligacji amerykańskich, sama Polska ma pakiet na ponad 33mld dol., a bańka spekulacyjna na obligacjach tężeje.

KE musi zająć się pilnie ogromnymi wydatkami na zbrojenia, gigantycznym bezrobociem ludzi młodych, zastojem inwestycyjnym, a nie TK w Polsce.
Unię czekają kolejne wstrząsy polityczno-wyborcze we Francji, Holandii czy Włoszech, a być może i w samych Niemczech, które nie posłużą europejskiej gospodarce. Z pewnością Donald Tusk, jako przewodniczący RE nie jest człowiekiem na takie ciężkie czasy chyba, że ma zgasić światło w Brukseli. Z piasku bicza się nie ukręci, Herkulesem Donald Tusk nigdy nie był i nie będzie, a prawdziwe problemy finansowe i gospodarcze UE dopiero się zbliżają.


Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 12.03.17 13:34
Re: Jan Orawicz Panie Janie, niestety ale namnożyło się polskojęzycznych lemingów i humanoidów, zresztą - zgodnie ze światowym trendem. Takim indywiduom wystarczy wirtualna rzeczywistość, unikają jak diabeł święconej wody - życiowej rzeczywistości, realnej pracy i realnych obowiązków. Oczywiście, nie należy tego uogólniać. Widzę bardzo dużo młodych ludzi, którym nie dorastam do pięt. I to mnie cieszy. Jednak dostrzegam także, ciągle spory deficyt w wychowywaniu rodzinnym, środowiskowym i szkolnym. Wszyscy rzucili się wyłącznie na przekazywanie maksymalnej ilości wiedzy teoretycznej i informacji. To jak gdyby postawić na rozwój jednego organu w człowieku. Ze zbyt ciężką np głową, każdy by się przewracał. Uważam, że brakuje nam harmonijnej edukacji. Stąd mamy takich m.in. 'polskich' historyków, jak ten 'prostujący' historię Niemiec i szkalujący historię Polski - słynny Volksdeutsch T., stąd mamy hałaśliwego filozofa z Biłgoraja i filozofa Hartmana, tego od upowszechniania w Polsce kazirodztwa. Najwyraźniej szczęśliwi ci, co nie ulegli umysłowej anarchii i nie skończyli tak, jak ci intelektualni wykolejeńcy i zwyrodnialcy. Obraz prawdziwej Polski i prawdziwych Polaków, wciąż jest deformowany, m.in. przez prasę wykupioną w większości przez kapitał niemiecki. Polskiej inteligencji narzuca się niemiecki sposób myślenia. Kiedy pracodawcą jest Niemiec, staje się to bardzo łatwe. Pozdrawiam jak zwykle i życzę dużo zdrówka.

Jan Orawicz - 11.03.17 15:48
... Jeszcze od siebie dodam:Gdzie jest POLSKA INTELIGENCJA?!l
Bo kto to widział żeby dopuszczać do sterów władzy nad Polską takich jak
Tusk tępaków?! Na czym ten Thusk się znał? By kierować państwem trzeba mieć doskonale opanowana wiedzę z ekonomii gospodarczej,organizacji
pracy i kierowania itp. Polska inteligencja -razem wzieta, gdyby była
inteligencją w całym tego słowa znaczeniu to naszym krajem rzadziliby tylko
inteligenci.Partryjniactwo nadal rej wodzi w ustanawianiu władzy,a tak -
zgodnie z ich jezykiem wwaadzyy! Na wybór premiera powinny być ustawowe
konkursy! Także na wybór prezydenta. Należy wreszcie przestać się bawić w
politykierstwo.Powinna się liczyć sprawa wysokości ilorazu inteligencji i
posiadany tytuł naukowy z dziedzin: ekonomia gospodarcza i naukowa
organizacja pracy i kierowania. Oczywiście obowiązkowa znajomość języka
angielskiego. Oczywiście powinny istnieć konkursy - także na ministrów.

Jan Orawicz - 11.03.17 5:46
Panie Lubomirze ilu nas Polaków jest leniwych w myśleniu nad
własnym losem i losem ojczyzny. To nie jest trudno zauważyć, jeżeli
się gazety czyta,słucha telewizji,radia itd. Z tego prostego powodu
Taki Thusk rządził Polską, rujnując świadomie jej gospodarkę na dość
zauważalne polecenie. Kto zna to jego podłe stwierdznie:"Istnienie
Polski jest nieporozumieniem!"I taki tępak skończył studia z histiorii!
I ten antypolak był o mały figielek 8 lat premierem Polski!!! Na koniec
dodam że nieporozumieniem jest skończenie przez tego osobnika
studiów z historii!!

Lubomir - 10.03.17 22:15
Re:Jan Orawicz To wszystko Panie Janie, to rozbój w biały dzień. Agenci Stasi/KGB brylują po salonach. Sama Merkel od początku kojarzona była z FDJ, SED i Stasi/KGB. To organizacje uznane za zbrodnicze. I co?. Nikomu to jakoś nie przeszkadza. Nie udało się powołać w Europie Imperium Marksa i Lenina, ponieważ przeszkodzili Polacy w 1920 roku, to kreuje się nowe neomarksistowsko-neoleninowskie imperium. Niemcy znów doskonale dogadują się z Rosją, a Europie wystarcza zielone światło dla sodomitów. Widać faktycznie, że jak Pan Bóg chce ukarać, to odbiera rozum!. Jedna z nielicznych nadziei na lepszą Europę, to wybór katolika Francoisa Fillona, na nowego prezydenta Francji. Dni masona Hollanda są już policzone. Na podobną 'Dobrą Zmianę' jest nadzieja w Holandii. Pozdrawiam Pana.

Jan Orawicz - 10.03.17 21:23
Proszę, jak taka komuaszka z NRD tow.Merkel rżądzi cała Unia Europejska!
Nawet Prezydent Węgier - niby przyjaciel Polski okazał się faryzeuszem!!!
W tej sytuacji nie żałuję rządu RP,który do tej pory nie potrafił postarać
się o dowody na świadomą ruinę gospodarczą Polski,którą powodował
przez okres 8 lat tow, Tusk- Merkelowiec. W tym zmótł z powierzchni ziemi
Kolebkę Solidarności,czyli Stocznię Gdańska.To było tak oczywistę w tamtym
czasie,że brak słów!! A co sama Solidaność zrobiła w tamtym czasie i do tej
pory - jak zrównywano Stocznie Gdańska z ziemią??!! Do tej pory Szanowna
NSZZ"S" na tenże temat ma w bużiuni pełno wody. A Szanowny rząd też do
tej pory nie postarał się o dowody na rujnę tej stoczni. Tusk powinien być
doprowadzony przez nasze organa ścigania do rozrachunu za powalenie
Polskiej gospodarki. A on się teraz - całym swym zdradnym pyskiem śmieje
z naszej biedy.Za to został uhonorowany przez Niemców,którym w czasie
II wś. jego dziadek służył jako ochotnik w Wehrmachcie i jako zabijaka, i nas
Polaków. Za 2 ważne służby -dziadka i swoją otrzymał od Niemców to,co
od lat widać. Tak się potrafią szanować Niemcy.Oczywiście dziadek Tusk
za tamta służbe dla Hitlera otrzymywał rentowe wynagrodzenie. Ale po co
ja tę sprawę opisuje po raz wtóry?! Polacy są tak skołowani,że mało kto
przeczyta takie autentyzmy! W czasie pisanuia, trzy razy wyłączali ich hakerzy moje polskie pisanie tego komentarza.

Lubomir - 10.03.17 20:43
Hm...Europejski urząd z niemieckiego nadania. Niektórych widać bawi lukratywna pozycja niemieckiego figuranta, udającego przebiegle Polaka. 'Wybory' w Brukseli przypominają 'wybory' do Rady Osiedla lub 'wybory' na prezesa Ogródków Działkowych - w Polsce. Wyniki 'wyborów' zawsze znane są już przed rozpoczęciem 'wyborów'. Niemcy wciąż udają, że są głównymi kreatorami europejskiej demokracji. Wszyscy zgromadzeni po aktorsku udają, że wszystko odbyło się zgodnie z wyborczymi procedurami. Chyba Bruksela podpatrzyła jakieś nasze osiedle, albo któryś z ogródków działkowych. Aż wierzyć się nie chce, że Bruksela - może nie fałszuje wyborów, ale na pewno je ustawia. Ustawia pod dyktando Berlina. Pod dyktando wszechwładnej 'carycy' Merkel.

gawędziarz - 10.03.17 12:52
Uuuuu jaj, to sobie chłopcy tutaj pogawędzili do woli. Dzięki temu, że są w państwie, zmierzającym z prędkością światła do demokracji. Natomiast Tusk i EU, jadą na wstecznym i są w okolicy roku 1939. Ponownie jesteśmy sami - a może i dobrze.

Lubomir - 10.03.17 9:09
Germanofil Tusk jest zdecydowanie antyamerykański, podobnie jak Merkel i jej klakierzy. Zatem polityka polska ukierunkowana na współpracę ze Stanami Zjednoczonymi, może trafić na właściwy grunt. Pod warunkiem, że prezydent Trump będzie dążył do odrodzenia silnej Ameryki. Na razie może np niepokoić wycofanie się amerykańskiego giganta motoryzacyjnego General Motors - z Polski i z Wielkiej Brytanii. Dobrze chociaż, że 'spadek' po GMs przejmują Francuzi a nie Niemcy. Można się cieszyć, że Merkel nie dokopała się do rodzinnych korzeni prezydenta Trumpa i nie usiłuje przerobić go na sojusznika Niemiec. Oby współpraca polsko-amerykańska zaowocowała realną Drugą Japonią, albo chociaż Drugą Koreą, oczywiście Południową a nie Północną. W innym przypadku chyba trzeba byłoby wziąć pod uwagę Polexit i ogłoszenie neutralności państwa. Konfederacja Szwajcarska i Królestwo Norwegii jakoś sobie radzą w takich realiach. Nie należą do UE ale należą do EFTA.

Lubomir - 10.03.17 8:45
Kuba Kubuś, nie popadaj we frustrację. Nie pouczaj, jak stary ORMO-owiec. Starałem się rozwinąć temat wrzucony przez ciebie.

KUBA - 10.03.17 1:12
Lubomirze, na tym KWORUM, jest zasada, że komentatorzy są zobowiązani pisać na TEMAT!!!!~
JA PODAŁEM SUCHY KOMUNIKAT PAP i innych mediów, ŻE Włosi POPIERAJĄ TUSKA!!!! CZYLI jak pisze tutaj inny komentator i słuszni - OWCZARKA NIEMIECKIEGO, A SZCZEGÓLNIE FRAU MERKEL.
A ty bez składu i ładu związanego z moim wpisem, wypisujesz coś innego - jak zwykle zresztą....!!!

adamajtis - 09.03.17 22:49
Jest deklaracja polskiej premier, że Polska nie podpisze dokumentu tzw. konkluzji ze szczytu a tym samym zgodnie z przepisami unijnymi szczyt i tym samym wybór niepolskiego kandydata Donalda Tuska, którego kandydowaniu Polska sprzeciwiała się nie będzie miał mocy prawnej.

Jeszcze nigdy w historii UE nie wybrano kandydata, którego nie poparł kraj z którego pochodził wybrany na stanowisko kandydat. Jest to swego rodzaju kuriozum. Również dyktat silniejszych państw a najbardziej Niemiec, którzy faworyzowali Tuska mimo jednoznacznego sprzeciwu polskiego rządu.

Tusk jest wygodny dla Niemiec ponieważ pełni rolę "owczarka niemieckiego" wobec niezależnych poczynań szczególnie krajów środkowej europy.
Efektem rządów wasala Tuska i jego niemieckich protektorów jest kryzys imigracyjny w UE oraz wyjście Brytyjczyków z UE tzw, brexit. Na tym polu Tusk i Niemcy są praktycznie bezradni a nawet pogłębiają kryzys i dezintegrację europy.
Na kogo Polska może liczyć w obliczu wyrachowanej polityki Niemiec?
Trzeba poczekać co najmniej rok tj. po wyborach w takich krajach jak Francja, Wielka Brytania, Holandia, Włochy. Może po wyborach w tych krajach zmieni się układ sił w PE i UE, gdzie lewactwo ma w tej chwili przewagę.
Jedynym sojusznikiem, który Polsce pozostał są Stany Zjednoczone Ameryki.
Wydaje się, że Polska w najbliższym czasie zbliży się do USA.

Czy wybór "owczarka niemieckiego" Tuska ma rzeczywiście duży wpływ na sytuację w Eurokołchozie? Moim zdaniem nie ma. Stanowisko szefa RE nie ma zbyt wielu przywilejów, uprawnień i decyzyjności. Najważniejsze zadanie Tuska to otwieranie i zamykanie obrad czyli to co czynił dotychczas. Większe prerogatywy Tuskowi nie przysługują. Więc nie ma o co drzeć szat.

Moim zdaniem rząd Beaty Szydło nie powinien upierać się za wszelka cenę przy swoim stanowisku wobec wyboru szefa RE. A niech europa weźmie sobie tego "owczarka niemieckiego" na zawsze i dozgonnie. Polska i tak nie miała z tego filuta żadnego pożytku a raczej miała szkodnika. Nic nam po Tusku w Polsce i w unii. Więc dajmy sobie z nim spokój. Niemcy i nie tylko oni zawsze popierali przeciwników Polski. Tusk to jest w tej chwili człowiek Niemców i lewackiej europy. Taka jest polityka Niemiec od ponad 10. stuleci. Miejmy to na uwadze i wyciągajmy wnioski z historii.
Rząd polski musi skoncentrować się na ważniejszych problemach niż stanowisko szefa rady europejskiej (RE). Niemcy jako państwo poważne i silne realizują swoją politykę zgodnie z planem "Mitelleuropa" z 1915 roku, polegającym na tym, że wszystkie gospodarki ościenne mają być podporządkowane gospodarce niemieckiej, nie silniejsze od niemieckiej.
I to Niemcy realizują z żelazną konsekwencją.
Przy okazji chcą przeprowadzić remanenty w związku z przegraną II wojną światową i odzyskać to co utracili w wyniku wprowadzenia w życie porządku jałtańskiego. Odżywają stare sojusze w postaci strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego, w wyniku którego Polska zawsze traciła niepodległość. Tak wynika z historii.

Czy Polska znajdzie antidotum i przeciwwagę dla niemieckiej polityki w unii?
To raczej jest wątpliwe. Chyba, że w sojuszu z USA. Tylko czy Trump wyrazi zainteresowanie oswajaniem niemieckiego owczarka.
Niemiecki PKB jest ponad 10. krotnie wyższy od polskiego PKB i to jest skala możliwości Niemiec i Polski. Skumulowane zasoby skarbu Niemiec to jest właściwe przepaść nie do pokonania dla państwa polskiego. Miejmy to na uwadze z kim chcemy wojować? Oprzyjmy się na sprawdzonych sojuszach. Jeżeli Trump przeciwstawi się niemieckiej polityce "europeizacji" europy to jest szansa na najbliższe 4 lata na spokój w europie.
Wycofanie się USA z aktywnej polityki w europie spowoduje wypełnienie tej luki przez strategicznych partnerów tj. Rosję i Niemcy, co dobrze nie wróży szczególnie krajom europy środkowej i Polsce.

Lubomir - 09.03.17 18:06
Re:PL Oby w ramach tej 'wygranej', nie stawaliśmy się coraz bardziej podobni do Austrii z 1938 roku. Bruksela stała się azylem dla wielu przestępców gospodarczych, finansowych i politycznych, i coraz bardziej przypomina Monachium z czasów niemieckiego dyktatu. Europa nauczyła cofać się przed hegemonami. Jednak jak odkrył już Cyceron, 'pełzanie nie chroni przed upadkiem'.

PL - 09.03.17 17:09
Donald Tusk wybrany na drugą kadencję !!!! Brawo !!! Wygrali Polacy !!!

Lubomir - 09.03.17 14:45
Re: KUBA Trwa konfrontacja pomiędzy ideą Unii Niemieckiej i ideą Unii Europejskiej. Rdzenni Niemcy, Niemcy z wyboru i i zależni od niemieckich fundacji - opowiadają się za zwolennikiem idei Unii Niemieckiej. Nie dostrzega Pan tego?. Niemiecki cieć, ten co zasłynął z pilnowania niemieckiej posesji w Krakowie, na krok nie opuszcza kandydata Niemców. Tu nie chodzi wyłącznie o Polskę, tu chodzi o całą Europę. Tu chodzi o zatrzymanie germanizacji polityki europejskiej!.

KUBA - 09.03.17 1:13
LUBOMIRZE.
A JEDNAK POPIERAJĄ TUSKA,
CZYLI COŚ TU NIE GRA W PANA KOMENTARZU

Lubomir - 08.03.17 9:48
Włosi lubią Polskę i Polaków, jednak najwyraźniej żaden z Włochów nie zakłada, że Polaka może udawać np niemiecki dywersant, mający w pogardzie i sabotujący Polskę, Polaków i polskość. Włosi w osobie Herr Thuzka, przepraszam pana Tuska, z całym przekonaniem chcą popierać Polskę. Atmosfera na temat Polski, Polaków i polskości, jaka panuje we Włoszech, wciąż przesiąknięta jest pamięcią o wielkich dokonaniach świętego Jana Pawła Drugiego. To klimat przypominający czasy włoskiego i polskiego Odrodzenia. Włochów też toczy masoneria i lewactwo. Też próbują się bronić przed tą zarazą.

Kuba - 08.03.17 0:05
Ach, te kochane Włochy

Włochy poprą drugą kadencję Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej – ogłosił we wtorek podsekretarz stanu do spraw europejskich w rządzie Paolo Gentiloniego, Sandro Gozi. Dodał, że Rzym czeka na stanowisko premier Beaty Szydło.
– Włochy poprą ogólną zgodę w sprawie zatwierdzenia Tuska. Zobaczymy, jakie będzie stanowisko polskiej premier, kiedy przyjedziemy na szczyt – powiedział w Brukseli Gozi, cytowany przez Ansę.
W czwartek na unijnym szczycie przywódcy mają m.in. podjąć decyzję w sprawie nominacji na szefa Rady Europejskiej. Pełniący obecnie tę funkcję Donald Tusk zadeklarował, że gotów jest pozostać na stanowisku na drugą 2,5-roczną kadencję. Polski rząd zgłosił oficjalnie kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego.
Za PAP

Jan Orawicz - 07.03.17 7:25
Tak faktycznie mają sprawy w UE. Mając te sprawy na uwadze Polska
wzorem Anglii powinna opuścić ten lewacki twór. Lewactwo co rusz wymyśla
swoje zalecenia i polecenia. Unia na polecenie polskich żydolewaków
wtrąca się w polskie sprawy. Nie wiem na co jeszcze czeka rząd?!

Aaron Waxmann - 06.03.17 22:19
Paradox goni paradox.

Baczny obserwator życia politycznego w Polsce i europie zada wszystkim jedno pytanie - którego państwa w UE kandydatem na przewodniczącego jest były premier RP Donald Tusk?

Jaka jest prawidłowa odpowiedź? ŻADNEGO PAŃSTWA.
Polskim kandydatem został Jacek Saryusz Wolski, co oficjalnie zgłosił do władz UE (prezydencja Malty) notą dyplomatyczną.

Żadne z państw członków unii UE nie zgłosiło na kandydata D. Tuska.
W takim razie drugie pytanie brzmi - czy Donald Tusk ma prawo kandydować na stanowisko szefa Rady Europejskiej? Oczywiście nie ma prawa!!!

Dlaczego więc kandyduje i kto przyjął jego kandydaturę i na mocy jakiego prawa??? Czyżby nowe standardy w polityce tworzy teraz europejskie lewactwo?

Po oficjalnym zgłoszeniu przez Polskę swojej kandydatury Tusk w ogóle nie powinien być brany pod uwagę jako kandydat na stanowisko szefa Rady EU, ponieważ jest to kandydat samozwańczy a raczej UZURPATOR.
W Brukseli mówią, że TUSK sam się zgłosił!!! Ha, ha, ha! Szemrany kandydat? Szemrany przedstawiciel?

Rządząca w UE frakcja w parlamencie europejskim tzw. Europejska Partia Ludowa (EPL) nie reprezentuje żadnego państwa w Europie bo ze względów oczywistych a raczej formalnych nie może. Nie ma takiego tworu w żadnym z państw UE.

Z czym mamy obecnie do czynienia? Mamy do czynienia z tworzeniem faktów dokonanych w istnieniu i działaniu tworu pod nazwą Unia Europejska. Nawet w najśmielszych snach przeciętny zjadacz chleba nie jest w stanie przewidzieć wydarzeń naginanych do potrzeb dyktatu Niemiec, Francji i ich satelitów, nie mających nic wspólnego z zasadami praworządności i demokracji UE. To jest po prostu fikcja a raczej siuchta.

Lubomir - 28.02.17 15:43
'Protokoły mędrców brukselskich'...Na dobrą sprawę, to Leszek Miller nie za bardzo znał treść angielskojęzycznych dokumentów, które podsunięto mu do podpisania. Było tego nie tak znów mało i jak podawały mass media, niezbyt wiele czasu było do zapoznania się z ich treścią. Nie ma co tego porównywać np. do powagi i wagi ponadczasowego aktu Unii Lubelskiej.

Ricky Dick. - 28.02.17 7:35
@Jovita.

W ostatecznym rozliczeniu to może się okazać, że wprowadzenie Polski do Eurokołchozu przez semitę Millera (PZPR) spowodowało, że dopłaciliśmy do "interesu" więcej niż zyskaliśmy w wyniku tego "anschlusu".
Zasady ekonomi uczą natomiast, że wszelkie działania w tej dziedzinie powinny doprowadzać do wypracowania zysku. W innym przypadku jest to działalność nieodpowiedzialna i niezgodna logiką (zysku) opłacalności inwestycji.
Inwestowaliśmy swoim terytorium i otwarciem rynku dla całej europy.
Z góry było wiadomo, że silniejsi na tym rynku wygrają. Słabsi stracą.
Taka jest gra rynkowa. Dotacje eurokołchozu tego nie wyrównają.
Dowody? Polski rynek niemal całkowicie został opanowany przez korporacje i firmy zachodnie. I to jest chwalone przez Jovitę "wejście" Millera do UE.

Dobrego samopoczucia Jovita.

Jovita - 27.02.17 21:52
Taka mała konstatacja mnie naszła. Orawiczowi nie rzuciło się na oczy, że to ohydny komuch Miller Leszek wprowadził Polskę do Unii, choć mógł kulturalnie pokazać gest Kozakiewicza? Więc nieco szacunku nawet postkomuchom się należy, szacunku jak dla każdego bliźniego bez wzgledu na kolor skóry czy zwierzęta futerkowego. Chyba że szacunek rezerwujecie tylko dla swoich. A to chapeau bas!!

snowman - 27.02.17 21:07
Przypadkiem o aferze spółki Telegraf w zamierzchłych czasach PC, nie słyszałeś? O spółce Srebrna i Srebrna jakoś tam, też ci się nic nie obiło o uszy? O ArtB nic a nic? O skoku na SKOKi i wyłączeniu ich spod Komisji Nadzoru Finansowego też w twojej trwałej telewizji nie mówili ? Dalej nie śmięm ciebie wyręczać w radości szukania w netu otchłani.

Jan Orawicz - 27.02.17 17:34
Panie MariaN nie jest Polsce lekko z dżwiganiem okropnie ciezkiego spadku
po wielu latach radzieckiej komuny. Jeżeli ten rząd polskiej prawicy przetrwa
to będzie cud! Byli sługusy PRL koncentrują swoje siły. Od Warszawy do
wiejskich gmin. Wiodace stanowiska w administracji nadal mają w swoich
łapkach - towarzysze i towarzyszki z czerwonych rodzinnych gniazd.
Każdy czerwony, po mamie i tacie osiadł i osiada na intratnym etacie.
Czerwona mafia nie ustepuje!!! Gdzie tylko się im udaje tam knują ,ryją
pod prawicowcami i na prawicowców szczują! Wszystko robią,by się przy
sytych żlobach nadal utrzymać.To jest bardzo poważny dylemat!! Ich
rykowiska na ulicach i placach na prawicowy rząd nie mają końca! W UE
szczują na rząd RP w sposób obłudny. I to wszystko uchodzi im płazem!

Lubomir - 27.02.17 16:09
Zdrajcy, prostytutki, homoseksualiści i złodzieje - przebierają nerwowo nogami. Nawet Ameryka nie zamierza bronić takich 'ideałów'.

MariaN - 27.02.17 14:01
Owszem, zwrócić powinni mamone, i mam nadzieje że tak będzie, ci ze świecznika co brali łapówki gdy budowali autostrady, niektórzy są trudno uchwytni bo zmienili obywatelstwo na ukraińskie, ale większość jest w kraju i codziennie z niepokojem rano patrzą na drzwi, kiedy po nich przyjdą smutni panowie. Pamietam takiego jednego z tuskowego szeregu, który teraz sie szarogęsi i blokuje mównicę w Sejmie, pana derektora elektrowni atomowej (której nigdy nie wybudowano, nawet nie zaczeto), który brał przez prawie 2 lata pensję po 100 tysiaczków miesięcznie. Pamietamy dobrze aferę informatyczną, kiedy to grube miliony z eurokołchozu zdefrałdowali ludzie w tuskowych ministerstwach, oczywiście oni te pieniądze oddadza, jest już nawet ustawa. Lewactwo nie ma szans, ludzie zobaczyli jaka jest różnica w rządzeniu, większe wpływy do budżetu o 17 mld.... wystarczy nie kraść, jakie to proste

Janina z Koniecpola - 27.02.17 13:30
Piszecie że lewactwo pohukuje na biedny rzond, który we wpocie czoła podnosi kraj z upadku. Dajmy na to że tak jest według pewnych telewizji waszego świata. Paskudny eurokołchoz rzuca Najjasniejszej RP kłody pod nogi a na złość siłom postempowym ,Polak przewodniczący może zostać wybrany na drugą kadencję. Faktycznie samo zło w Eurokołchozie. Aby zachować godność, rząd powinien zaordynować natychmiastowe wystąpienie z EU a dla pokazania honoru natychmiast zwrócić wszystkie judaszowe srebrniki otrzymane z Unii z ramach programów spójności i stu innych dzieki którym wybudowano autostrady, lotniska, wodociagi, rozebrać Centrum Muzyki nad Odrą i tysiące innych. Autostrady moga służyć Niemcom, lotniska to otwarte drzwi dla islamistów , więc trzeba wzorem Uncle D.T. z USA wybudować 6 metrowy mur wzdłuż Odry, Sudetów, Karpat i Bugu z surowca z rozebranych autostrad i lotnisk. Wówczas we własnym sosie bedziem się patriotycznie kisić pod właściwym znakiem a nie jakimiś niepewnymi dwunastoma złotymi gwiazdkami. Bo tylko pod tym znakiem Polska bedzie Polską a Polak Polakiem. Amen.

MariaN - 27.02.17 10:45
Lewactwo jeszcze przez jakiś czas będzie pohukiwało na nowy rząd. Sytuacja jest aż nadto czytelna, ale za nim to wszystko się ucywilizuje i ryje zostaną oderwane od koryta na stałe, będziemy świadkami farsy w mediach, gdzie partia obłudy np. twierdzi że afera amber gold to refekt działań pisu i że w Polsce nie ma demokracji

Ricky Dick. - 27.02.17 9:25
Panie Szewczak już nieaktualne powroty syna marnotrawnego Tuska.
Tusk przyklepał sankcje wobec Polski swoim listem do komisji europejskiej, twierdząc, że są te sankcje adekwatne do sytuacji w Polsce.

Jeszcze raz Tusk zachował się jak zaprzaniec i antypolak. Dotychcczas nie zadrzyło się w historii eurokołchozu żeby poseł z danego kraju krytykował swój kraj. Mało tego, to jest w UE zabronione. Tusk jednak w nosie ma prawo. Wali w Polskę z "Grubej Berty".
To nazywa się po polsku "zwieprzenie". Kazdy dzień pogrąża tego "antypolaka"

Jożin z Bambergu - 23.02.17 23:14
Brawo! Skupiacie się na imponderabiliach a sens tekstu idzie w las. Wasz regulamin także, na przykład :
..............
Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.
................
Eh, dzieciaki, dzieciaki.

Aaron Waxmann - 23.02.17 18:44
Jożin to się kojarzy z mało kumatym i śmiesznym facio z Czech, a Bamberg z "inaczej kochajacymi" Polaków Niemcami. Ogólnie wychodzi mało interesujaco i straśnie po hejciarsku. "... a ten Haha z tej uciechy oddał Hitlerowi Czechy".
Nieźle stłukli ci fałdy w tym Bambergu.

Lubomir - 23.02.17 18:20
Re: milisilverka Coś ci się rozum pomieszał dziewczynko?

Jożin z Bambergu - 23.02.17 14:57
Dziunia gender ? Ooooo! Autorka Dziunia w następnych zdaniach pisze "przyszedłbym", "dawałem sobie ", widze jakis problem że szczerością i z płcią fizyczną lub kulturową czyli mamy straszliwego dla was potwora Gender. Jeszcze jakis problem z Dekalogiem czy innymi normami. Ja nic nie musze kraść, jest to działanie potępiane w moim kręgu kulturowym ale widocznie rasa Panów wie lepiej, jak to wczoraj usłyszeliśmy w Sejmie. Czy niedługo w metrze i na ulicy będzie segregacja , miejsca, lokale, parkingi, sklepy " Tylko dla Panów" ? Kto to wie ? Reszta hołoty razem ze szczurami i kretami, pod ziemię jak w Seksmisji Machulskiego.
Dziunia pisze o miłości. Obok miłosći potrzebny jest też rozum , w równowadze te dwa elementy. Jak matka mi zachoruje to ja nie padnę na twarz w modlitwie, lecz będę szukał ratunku, chocby dzwoniąc na 112 (w telefonie musi być TYLKO bateria i zasięg jakiejkolwiek sieci) , po pogotowie ratunkowe.
Na zapalenie swieczki jest zawsze czas, na lekarza może być za późno. To są priorytety proszę Pani czy Pana.

Dziunia. - 23.02.17 7:23
Czeski dyrdymała Joużin!

Tak , zgadza się ukradłem Polskę na zawsze dla siebie, tak zostałem wychowany. Zachłysnąłem się Polską na śmierć i zycie. Nie ma takiego drugiego kraju w europie i świecie. Ci którzy mieszkają w Polsce a nie cierpią Polski tracą i marnują czas, a nawet wytwarzają swoją postawą antypolskie nastroje, również nastroje nihilizmu. Nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej niż w Polsce.
Nawet gdyby wygnano mnie z Polski przyszedłbym do niej na czworaka z pozdzieranymi kolanami.

W ogóle nie wyobrażam sobie wyjazdu z Polski z powodów ekonomicznych czy prześladowań politycznych. Takie opresje nie działają na mnie. Dawałem sobie świetnie radę gdy zbolszewizowani żydzi w Polsce odciskali swoje piętno na nas Polakach. To my, Polacy przejdziemy teraz do ataku i tę kosmopolityczną bandę, swołocz przepędzimy na 4 wiatry. Prawdziwy Polak najlepiej czuje się w swojej ojczyźnie nawet wówczas gdy jest ta ojczyzna prześladowana i poniżana przez polskojęzyczną swołocz rozbójniczą. Mało, jest obowiązkiem każdego uczciwego Polaka bronić ojczyzny przed agresywnymi działaniami zamiast udawać się na emigrację bo tak jest wygodnie. Wygoda, wygodą ale ojczyzny w potrzebie nie wolno zostawiać na pastwo agresywnych wrogów i zdegenerowanych tubylczych szumowin.

Cyt Joużina: "mówią o patriotyźmie, to znaczy że coś ukradli". Zgadza się w 100 %." Dokonujemy codziennej "kradzieży Polski".
"Ukradliśmy Polskę" dla swoich serc i sumień i będziemy tę ojczyznę "kraść" codziennie bo jest nam Ona-Polska potrzebna najmilsza ze wszystkich miłości tego świata. Ojczyzna jest jedna, ojczyzną się nie kupczy, bo ojczyzna jest jak matka, ta opiekuńcza, ta troskliwa, ta wyrozumiała, ta najbardziej miłująca.

milisilverka - 23.02.17 1:47
Tu Polska http://www.paa.gov.pl/monitoring.html
Czechy i Niemcy sobie wygoogluj Lubomirze, ty leniu patentowany.
Znalazłam w 15 sekund.

Jożin z Bambergu - 22.02.17 21:34
Mam jakiś epizod z Bambergiem, niech ci tam będzie że jestem piewcą niemczyzny, twoja opinia. Z bliskiej zagranicy najbliższa mi atmosferą jest Praga, kto bywał ten zna te klimaty, luz bez zadęcia narodowo-patriotycznego.
cymesik to Čurající fontána.
Cytat: Mówią o patriotyźmie czyli znowu coś ukradli - poeta Michaił Sałtykow-Szczedrin , 1826-1889.
Z dalszych miejsc to wybrzeże Adriatyku, Dubrownik i okoliczne dzikie tereny z wyciem Canis aureus. O dalszych nie napiszę bo i tak nie uwierzysz. Świat jest piękny, ludzie różni.

Lubomir - 22.02.17 21:27
Oto niemiecka wiarygodność!. Niemiecki 'Onet' wysmarował dzisiaj artykuł zatytułowany: 'Czyste powietrze nad Polską. Oddychamy pełną piersią', podczas gdy wolna prasa europejska grzmi o skażeniu radioaktywnym nad Polską i nad kilkoma państwami naszego kontynentu. Niemieckie milczenie, też okazuje się obłudą.

Lubomir - 22.02.17 13:49
Hm...Piewca niemczyzny z Bambergu?. Malowniczy Bamberg był w przeszłości świadkiem okrutnych wydarzeń. Jak podają kroniki duszono tam czarownice, oblewano je wrzątkiem, obcinano im kończyny, topiono je, palono na stosie, wyrywano im paznokcie, rozciągano ich ciała i wbijano je na szpikulce. To tylko część ze zbrodniczej historii miasta. Hitler miał widać od kogo uczyć się okrucieństwa. Ja wolę piękno włoskiej sztuki i architektury, nawet to do dzisiaj obecne w Perle Połabia, w Dreźnie. Włochy - niby Zachód, ale geograficznie biorąc - Południe. Budownictwo drogowe, drogi, tunele i wiadukty ale również instalacje wodociągowe - akwedukty, to też osiągnięcia Rzymu a nie Berlina, Paryża, czy Londynu. Germania, Galia i Brytania były uczennicami Wielkiego Rzymu.

Jożin z Bambergu - 22.02.17 13:27
Dlaczego w programie szkolnym nie ma nic o czasach przed tzw. chrztem Polski, to pytaj swoich mocodawców w Watykanie, choc pytać nie ma sensu.
Tego że cywilizacja przyszła z zachodu nie trzeba uczyć, to są fakty. Gdzie są centra miast, najstarsza zabudowa rynek, tum, w Szczecinie, Frankfurcie/O Goerlitz, Warszawie, Gdańsku? Są na zachodnim brzegu rzek, bo osadę zakładano przed przeszkodą. W Poznaniu na rozlewiskach Warty pośrodku rzeki, podobnie we Wrocławiu, w Toruniu pierwotna osada była na Podgórzu czyli tez przed Wisłą, w Krakowie Wawel stoi na północnym brzegu Wisły itd, itp. To nie ja tak chcę, lecz tak kiedyś się stało. Opisy historyczne były pisane koniunkturalnie , natomiast mury budowli stoją od ich wybudowania. Pomijam na jakim prawie lokowano te miasta, to sobie poszukaj i zgrzytaj . Mnie interesują fakty a nie słowotok historyków oparty na sto razy przepisywanych bajaniach naćpanych ziołem lub ascezą skrybów.

Scitius Vinitius - 22.02.17 2:56
Skundlenie Joużina z Bambergu.

Właśnie zamordyzm z Orwela jest z twojego "zachodu" i do tego jeszcze lewacki. Zamordyzm=komunizm narodził się na zgniłym zachodzie. Kiedy plemiona scytyjskie (słowiańskie) walczyły z Persami (Król Dariusz) na długo przed Chrystusem o Germanii nikt nie mówił bo nie było takiego ludu "Herusków".
Frankowie podbili Galię kiedy Wielka Scytia rozpościerała się od Renu po Ural.
Goci (słowianie, tak, tak) zagrożeni przez Hunów ze wschodu przeszli na tereny Cesarstwa Rzymskiego i na skutek złego traktowania splądrowali Rzym. Co ty wiesz o cywilizacji zachodu czy wschodu.
Słowianie - Wendowie-Wenedowie-(Wandalowie) toczyli wojny z Rzymem na terenach dzisiejszej Bawarii i to zwycięskie. Do dzisiaj jedna z rzek w Bawarii nazywa się Leh. Stare kroniki arabskie, perskie i rzymskie opowiadają o waleczności ludów znad Łaby, Odry i Wisły. Są dowody, że Wikingowie mogą wywodzić się ze starych ludów słowiańskich. Kronikarze wspominają, że Alexander Macedoński w swoich licznych wyprawach wojennych po ciężkich walkach zdobył miasto słowian Kraków. Znana jest wszytkim starożytnym kronikarzom opisywana dynastia Lechitów i ich kraina Lechia. Słowiańska dynastia Popielidów nie dała się podbić żadnemu innemu ludowi w europie chociaż nie stanowiła ona państwowości a tylko różnorodne związki plemienne słowian. . A już formalny władca jednoznacznie zarysowanej państwowości słowian zachodnich Mieszko I nie uginał się przed żadnym innym sąsiednim władcą wschodu i zachodu.
Bolesław Chrobry wymusił nawet na cesarzu świętego cesarstwa Niemieckiego Rzymu Ottonie koronę, włócznię św. Maurycego oraz złoty tron Karola Wielkiego, potężnego władcy zachodu wczesnego średniowiecza. To były insygnia cesarskie przekazane Chrobremu w uznaniu jego wielkości i dominacji.
Chrobry nie zmarł tak jak piszą i nauczają Polaków lewacy z PRL-u oraz zachodni kronikarz Gal Anonim i ci którzy dorabiają Polsce negatywną historię. Gal Anonim nawet nie chciał się podpisać pod swoja kroniką gdyż wiedział, ze fałszuje historię.
Chrobry został zamordowany w wyniku zmowy mającej swe źródło w państwie kościelnym czyli w Rzymie. Zbyt dużą miał władzę, czego chrześcijański Rzym nie tolerował. Znana i opisywana jest w kronikach wyprawa Chrobrego po należny mu złoty tron Karola Wielkiego. Tego lewactwo i postępactwo Polaków nie uczy. Oni uczą Polaków, że cywilizacja przyszła z "zachodu". Tak jak chce Joużin Bambergu. Nikt nie uczy Polaków historii starożytnej słowian. A ta historia opisana jest w licznych kronikach Rzymu , Persji i tzw. "zachodu", ale również i polskich Kronika Prokosza, kronika Kadłubka, Gala Anonima , kronika Dzierzby, kronika Wielkopolska itp, itd, wiele żródeł sprzed X wieku. Historia Polski i słowian zachodnich to nie temat na komentarz na forum.

Jożin z Bambergu - 21.02.17 17:18
Na polskie ziemie cywilizacja dotarła z zachodu, dowody sa oczywiste i widoczne w każdym wiekszym miescie między Odrą a Bugiem. Nawet jeśli komuś to się nie podoba, to faktów nie zmieni. Trzeba się z nimi pogodzić. Są miasta w których tego dzisiaj nie widac jak np. w Toruniu, lecz w większości miast jest to czytelne dla średnio rozgarniętego ucznia gimnazjum. Wam się to niepodoba, gdyż waszą ideą przewodownią jest zamordyzm rodem z Orwella. Idee Orwella są wiecznie żywe ale tylko w waszych czaszkach. Na szczęście!

Lubomir - 21.02.17 10:53
Wydawało się, że wyzwolenie się Polski spod wpływów Moskwy wprowadzi nas na drogę szybkiego rozwoju. Niestety polskimi przemianami mocno interesowali się agenci i lobbyści Berlina. Tel Awiw też był zainteresowany, jak potoczą się wydarzenia w Polsce. Po obecnych owocach przemian, widać czyje interesy reprezentowali niektórzy 'Kaszubi', a de facto Niemcy z krwi, kości i własnego wyboru. Dzisiaj o dalszą obecność w strukturach europejskich Herr Thuzka, zabiega przede wszystkim Berlin. Niemcy wiedzą, że naturalizowani przez nich nowi Niemcy, zawsze byli gorliwszymi Niemcami, niż np rdzenni Bawarczycy czy rdzenni Saksończycy, nie wspominając o Łużyczanach. Donald Trump zdaje sobie sprawę, że jeżeli promuje się rozkład moralny i gospodarczy narodu, i przy tym rozszczelnia się granice państwa, to koniec państwowości zbliża się coraz szybciej. Szczególnie niepokoi go 'meksykanizacja' Nowego Meksyku i Teksasu. Stąd decyzja o budowie muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Polskę zabezpiecza jedynie granica naturalna - Odra i Nysa Łużycka. Bo przecież pełzająca inwazja, wciąż przenika od zachodniej strony. 'Drang nach Osten' mieści się w najnowszym pojęciu wojny hybrydowej. W Polsce ostrzega się przed nowym Mołotowem, jednak zbyt mało wagi przywiązuje się do nowego Ribbentropa a to przecież on inspirował kolejny rozbiór Polski.

Jan Orawicz - 20.02.17 19:41
Tego Doncia Thuska nie ma komu rozliczyć za zrujnowanie gospodacze
Polski!! No nie ma k o m u!!! Mamy niby wielu patrioto-fachowców,ale
jakoś - jak do tej pory nie stać ich na odwagę rozliczenia łotrów poprzedniej
ekipy wwaadzdzyy za ruinę gospodarcza kraju. Nie ma komu!! A czas, jak to
czas, nie ma czasu na czekanie,więc -chciał nie chciał leci do przodu.I zaciera swoim cięrem gatunkowym, wiele podłych poczynań poprzedników.
Nowej ekipie władzy - mimo,że osiadła na tym wulkanie, wyrażnie brakuje odwagi i wyobrażni o ciężarze gatunkowym jaki spdał na Jej głowę i barki.
Tak ma się sytuacja obecnego czasu w Polsce. A cwaniacy i złodziejaszki
załapali oddechy - od dechy do dechy! Wielu rabusiów zwiało w daleki świat,.
by nie wpaść w rece sprawiedliwości. Złu uchodzą bezkarnie jego stosy zła
dla tzw.świętego spokoju!! Tak też to można odczytać. I masz diable pociechę!
A wydawało się w 2015r,że i czartowi się nie upieką jego draństawa!!
Ale wyszły i z tego przysłowiowe nici! Na takim grzęzawisku po poprzedniej
władzy, bez jego racjonlnego osuszenia,odbudowa zmaltretowanego kraju
nie jest możliwa.Uderzeniówki na rząd o różnej mocy nasilają się z dnia na
dzięń ! Resortowa dzieciarnia,czyli potomstwo po czerwonych mamusiach i
tatusiach urządza swoje rykowiska na rząd,które wspiara sławetna Unia
Europejska, pod wodzą polskiego lewactwa rodem z żydokomuny,którą po
wojnie do Polski wysłał baćko Stalin i jego przyboczna falanga.

Wszystkich komentarzy: (43)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


26 Maja 1972 roku
USA i ZSRR zawarły w Moskwie układ tzw. SALT I.


Zobacz więcej