Wtorek 14 Lipca 2020r. - 196 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.02.17 - 12:19     Czytano: [914]

Dział: Głos Polonii

Ofensywa antycywilizacji


W Polsce znów wezbrała fala nienawiści ze strony totalnej opozycji. Ponieważ każdy pretekst, aby zaatakować rząd jest dla „totalnych” z PO i „nowoczesnych inaczej” z Nowoczesnej dobry, dlatego tym razem uczepili się niczym rzep sprawy wypadku drogowego. I nie chodzi tu wcale o to, że w wypadku ktoś został ranny, ucierpiał i przebywa w szpitalu. Chodzi o wykorzystanie tego faktu dla własnej podłej gry, do ataków, do haniebnych wystąpień i wypowiedzi.

Mowa tu oczywiście o wypadku, jakiemu uległa w minionym tygodniu polska premier - Beata Szydło i jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Nie wchodząc w tej chwili w to kto zawinił, i z jakich przyczyn, pewne jest jedno - osoby te, w wyniku odniesionych obrażeń znalazły się w szpitalu i choćby z tego powodu należy się im współczucie i życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia. Tak po prostu, po ludzku, jeśli już nie po chrześcijańsku.

Z czym jednak spotkały się osoby poszkodowane? Z nieprawdopodobną falą nienawiści, jaka wylała się zarówno w internecie jak i w bezpośrednich wywiadach z politykami, a nawet dziennikarzami i opozycyjnymi publicystami. Były minister MSZ - R.Sikorski, T.Lis - dziennikarz, A.Holland - reżyser, J.Żakowski - dziennikarz, S.Neuman- poseł PO, B.Budka - poseł PO, były wiceminister sprawiedliwości, R. Kropiwnicki - poseł PO, to tylko niektórzy z najbardziej agresywnie atakujących polski rząd w tych trudnych chwilach. Ludzie ci, chorzy z nienawiści, nie wahają się wyśmiewać z poszkodowanych, przeinaczać fakty, dezinformować opinię publiczną niemal każdym swoim słowem.

Bryluje w tym towarzystwie nienawistników profesor /uwaga!/ etyki, Magdalena Środa, która w internecie mówi "ponoć ten młody kierowca przyznał się już do zamachu smoleńskiego i ...jeszcze nad nim pracują...". Profesor Środa wyraziła też opinię, że premier Beata Szydło powinna się raczej przemieszczać autobusem po kraju, a nie uprzywilejowanymi samochodami.

Już następnego dnia po wypadku, delegacja przedstawicieli totalnej opozycji na czele z przewodniczącym PO, wraz z dawną /tą prawdomówną/ premier Kopacz i przyległościami, udała się do Oświęcimia, gdzie miał miejsce wypadek, aby bronić poprawnego przebiegu dochodzenia, demokracji i w ogóle całego społeczeństwa przed PiS-em. Ciekawe, bo w obronie wielu tysięcy poszkodowanych w aferze Amber Gold, podczas "prywatyzacji" w Warszawie i innych licznych aferach finansowych, nie wystąpił nikt z nich, nigdy. Tak jak nie wystąpili w obronie ludzi okradanych i oszukiwanych każdego dnia przez całe osiem lat ich rządów. Widać to obecnie, kiedy wciąż wychodzą na jaw ich złodziejskie machlojki.

Za ich przykładem idą oczywiście ci, którzy uznali, że za czasów PO żyło się dobrze, można było bogacić się robiąc liczne przekręty, dając łapówki i wykorzystując więzi rodzinne i znajomości. Wszyscy ci "resortowi" i ich dzieci, połączeni nierozerwalną więzią solidarnych w kłamstwie i nienawiści.
To oni na Facebook nie tylko wyśmiewają się z wypadku jakiemu uległa polska premier, ale nawet posuwają się do tego, że życzą jej śmierci, planują pogrzeb, ogłaszają jego termin i miejsce.

Jakim trzeba być łajdakiem, aby cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia i utraty zdrowia? Jak podłym trzeba być człowiekiem, aby tak jak działacze i członkowie totalnej opozycji przeszkadzać w modlitwie, wzniecać niepokój i rozrabiać podczas Mszy świętej w kościele? Ludzie po prostu się tak nie zachowują i jak ktoś powiedział, trzeba wielu lat ciężkiej pracy, aby takich osobników wytresować. Zdziczałych, odwracających się od cywilizowanych norm zachowania, od cywilizacji chrześcijańskiej, dla której zachowanie tradycji, umiłowanie Ojczyzny i drugiego człowieka jest podstawą i celem życia.

Czytając niektóre wypowiedzi z ogromnej fali hejtu jaka rozlała się w ostatnich dniach w Polsce odnosi się wrażenie, że jedyne co byłoby dobre dla obecnej opozycji to gdyby zginęli wszyscy przedstawiciele rządu, premier, prezydent, J. Kaczyński, gdyby PiS oddał władzę, Kościół katolicki zszedł do katakumb, a główną religią stał się gender. Można by wtedy zlikwidować 500 Plus, wydłużyć emerytury aż do śmierci, dać możliwość eutanazji dzieci, zabijania nienarodzonych, i nadal pozwolić na ciche robienie przekrętów na miliardy złotych.

W tej sytuacji podstawowe pytanie jakie trzeba sobie zadać brzmi: jak mamy być dumni z polskości, jak mamy ją umacniać w sobie, w naszych dzieciach i wnukach, jak mamy jej bronić, kiedy otacza nas taka rzeczywistość? Kiedy coraz bardziej naciera na szarego obywatela RP nienawiść i ofensywa antycywilizacji?

Wiele osób i organizacji nie traci nadziei i podejmuje obronę przed tą wzbierającą falą nienawiści. Jedni, jak pani premier Beata Szydło, która napisała list do młodego kierowcy z wypadku, robią swoje, inni, kierując się zwykłym ludzkim współczuciem, ślą do poszkodowanych listy z życzeniami powrotu do zdrowia i wsparciem.

Przykładem takich działań podejmowanych również na emigracji jest list wysłany z Melbourne do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez Komitet Obrony Polski w Australii, w dniu 13 lutego br. Brzmi on:

Szanowna Pani Premier

W imieniu własnym i wielu polskich obywateli zamieszkałych w Australii, przesyłamy Pani życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i serdeczne pozdrowienia.
Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie Pani mogła powrócić do dalszej pracy dla dobra Polski i wszystkich Polaków.
Korzystając z okazji dziękujemy Pani Premier za dotychczasowe osiągnięcia na rzecz Dobrej Zmiany.

Z wyrazami szacunku,
Komitet Obrony Polski w Australii
dr Marek Baterowicz - przewodniczący
prof. Andrzej Kozek
mgr Monika Wiench
mgr inż. Wojciech Szlachetko


Listów, o takiej i podobnej treści, pani Premier otrzymała zapewne tysiące. A my, wobec panującej w świecie agresji, starajmy się zachować jak trzeba. Modląc się o zachowanie spokoju w naszych sercach i myślach, i w sercach innych ludzi, brońmy Polski.

Monika Wiench
Melbourne

Wersja do druku

Lubomir - 27.02.17 11:00
Powoływani przez obce wywiadownie partyjniacy, nie mają społecznego zaplecza. Dla zrobienia statystyki, na swoje spędy - muszą chyba zapraszać swoich mocodawców.

MariaN - 27.02.17 10:53
Zgadzam sie, totalna opozycja zagraża nie tylko rządowi ale i Polsce i należałoby z tym zrobić porządek, ale z drugiej strony czy warto tracić siły z walką z kimś kto już prawie jest trupem. Zobaczmy na tzw komitet obrony demokracji, przecież w sobotę mieli z szumem zapowiadaną demonstrację przeciwko reformom w sądownictwie. Ile ludzi przyszło? a może z 200 osób. Tak samo bedzie partią oszustów, sami się kompromitują codziennie, ludzie widza i oceniają

Lubomir - 27.02.17 9:31
Nigdzie na świecie nie ma przyzwolenia na oficjalne działanie Piątej Kolumny. W Polsce sabotaż uprawiany przez antypaństwowych dywersantów, stał się legalny. Dywersanci wrzeszczeli: 'Im mniej państwa, tym lepiej'. Rzecz jasna, dla nich byłoby najlepiej, gdyby w ogóle nie było Polskiego Państwa, tylko jakieś zdziczałe, na pół obłąkane watahy wałęsających się kosmopolitów, grabiących resztki tego, co kiedyś stanowiło Państwo.

Marian Kałuski - 27.02.17 2:58
Coś takiego jak "totalna opozycja" w demokratycznym kraju powinna być prawnie zabroniona, gdyż jest czymś co jest skrajnie antydemokratyczne.
Niech Prawo i Sprawiedliwość nareszcie przestanie się ciamajdaczyć z totalną opozycją PO-Nowoczesna we własnym interesie i jeśli naprawdę troszczy się o Polskę. Bo inaczej te PiSowskie eunusze miękkie jaja doprowadzą w Polsce jeśli nie do wojny domowej to do niebezpiecznej destabilizycji narodu i kraju.
Marian Kałuski, Australia

Stefania B Warszawa - 26.02.17 23:05
Droga Pani Ewo tak faktycznie mają się te bardzo ważne sprawy w życiu społecznym i politycznym RP.Na tę sprawe powinni bacznie spojrzeć nasze prawicowe media,które niestety są liczebnie słabsze od mediów lewicowych.
A nasze prawicowe media -głównie internetowe są często faszerowane
osobnikami o lewackich poglądach. I tu w tym Kworum widać te sprawy.
Ja przepraszam pana poetę J.Orawicza,którym się posłużę. Otóż ten poeta
patriota jest osamotniony,a ma świetne fraszki i wiersze, pieknie prawicowe.
Pod jego wierszami nie ma ani jednego madrego komentarza. To jest sposób
na zniechecanie takich twórców. Te sprawy powinna Redakcja zauważyć,bo
to pismo powstało na życzenie patriotów. Widać wierszyki miłostkowe,o
płatkach i bławatkach,ale nie o swej ojczyżnie itp. Owszem, nie można robić
monolitu tematycznego,ale rezygnacja z tematyki patriotycznej nie jest
zgodna z intencją twórców tego medium.

Ewa Działa-Szczepańczyk - 26.02.17 20:47
Myślę, że określanie totalnej opozycji jako stada osobników o dużym intelektualnym ograniczeniu jest owego stada nobilitacją. Jest niestety gorzej. To ludzie na wskroś cyniczni i realizujący swój plan metodycznie i wytrwale z ogromnym wsparciem z zewnątrz. Dlatego trzeba traktować ich poważnie, bo zwyczajnie są dla sprawy polskiej niebezpieczni. Dlaczego są niebezpieczni ? Bo sytuacja międzynarodowa im sprzyja. I oni o tym wiedzą. Dlatego należy im odciąć za wszelka cenę finansową pępowinę - a więc wszystkie szemrane fundacje, które "hasają" po naszym kraju w najlepsze. A na potrzeby wewnętrzne trzeba organizować własne wiece i demonstracje "w obronie demokratycznego i wolnego kraju" - wolnego od zdrady narodowej i zaprzaństwa. Wówczas owi targowiczanie-bis będą postrzegani tak jak powinni być postrzegani. Obecnie nie jest to normą - wielu nieświadomych niczego Polaków daje się nabrać na tą pokrętną KOD-owskoPO-wską retorykę i swym poparciem dla tych bytów dodaje im politycznego paliwa. Pamiętajmy - nasz naród jest kolonialnie spacyfikowany nie tylko gospodarczo, ale i duchowo. Podanie mu trochę papu w postaci 500+ i innych "socjałów" wyrwało go nieco z upadłości ekonomicznej, ale trzeba nasz naród wyrwać również z upadłości duchowej a ona jest niemała.

Z wyrazami szacunku - Ewa Działa-Szczepańczyk

Ivan Hryniak - 20.02.17 3:55
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Jan Orawicz - 16.02.17 18:55
Panie Lubomirze doskonała jest Pana ocena tej krasnej zbiorowości.Ja to to
nazywam czerwoną żyburą.To jest zbiór stworzeń człekokształtnych fizycznie
Ich środek jest taki jaki z nich emanuje. To przerażające!!
Pozdrawiam

Lubomir - 16.02.17 15:31
Ofensywa szumowin. Te szumowiny nawet już nie używają języka polskiego. Gardzą Polską, Polakami i polskością. Slang sowietów w stylu 'zajebisty', to u nich najwyższa językowa półka. Mogą dołączyć do każdego, kto gardzi uczciwością, religią, pracą, czy dobrym wychowaniem. Trudno przypisać im jakąś narodowość czy państwowość. To bezideowcy, bezwyznaniowcy i bezpaństwowcy. To duchowi i umysłowi kastraci.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Lipca 1928 roku
Urodziła się Lucyna Winnicka, polska aktorka i dziennikarka (Matka Joanna od Aniołów, Krzyżacy, Pociąg).


14 Lipca 1933 roku
W Niemczech wszystkie partie polityczne oprócz Partii Nazistowskiej zostały zdelegalizowane.


Zobacz więcej