Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.01.17 - 20:01     Czytano: [571]

POLSKA I ŚWIAT – MARKETING, POLITYKA I...


WPROWADZENIE:

Począwszy od nowego 2017 roku, zmieniam nie tyle charakter, ile ujednolicony tytuł moich wszystkich publikacji, bardziej uniwersalny w sensie korespondencji z działem DIABELSKI MARKETING w ramach, którego ukazują się one już od lat dwu, od kiedy dział powstał. Będą w publikacjach moich zapewne podtytuły ogólnie określające i nazywające prezentowany przeze mnie w nich temat.
Nowy ich tytuł od dzisiaj brzmi:
POLSKA I ŚWIAT – MARKETING, POLITYKA I...
(NOWOŚCI, CIEKAWOSTKI, A W NICH TAKŻE POLITYCZNE NIEGODZIWOŚCI I NIEDORZECZNOŚCI WSZELKIE PRZEDSTAWIANE W POSTACI FAKTÓW)
miesiąc styczeń 2017
Piosenka z filmu Gladiator: Hans Zimmer / Lisa Gerrard
„TERAZ JESTEŚMY WOLNI" - tytuł piosenki

Podobno nie da się przetłumaczyć słów tej piosenki śpiewanej przez Lisa Gerrard. Takie są informacje w Necie. Z wywiadu z Nimi (Hans Zimmer / Lisa Gerrard) wynika, że Lisa śpiewa własnym językiem, którym zwraca się bezpośrednio do Boga i przenosi nas w świat Jej z Bogiem transformacji, który Jej natchnieniem dotyka wszystkich ludzi na ziemi bez żadnych barier i bez względu na region ziemi, jego kulturę, rasę ludzką, religię bądź wyznanie. Natchnienie to wyraża ogromną siłę spokoju, który dotyka wszystkich, którzy tej piosenki słuchają, poprzez ludzki umysł, ludzkie serce i ludzką duszę. (mój tekst i moja interpretacja wspomnianego wywiadu)

Ucz się więc poniższych prawd życiowych przy niesamowitym brzmieniu muzycznym utworu stworzonego dla spokojnych, opanowanych, a jednocześnie najsilniejszych duchem i odwagą ludzi tego świata , - Gladiatorów. To jakże wymowny mój dla Ciebie dar. Buduj więc przeze mnie nim wspierany siłę Swoją przy jego akompaniamencie i siłą jego brzmienia, duchowej mocy i spokoju, pokonuj kolejne stopnie swojej wolności!. Niech Ci się szczęści już zawsze, a w chwilach jakiegokolwiek zwątpienia, wracaj do tego muzycznego arcydzieła, wraz z nim przenoś się choćby na krótką chwilę w krainę transformacji z Bogiem, czerp z niej siły do własnych działań wszelkich, ... WZACNIAJĄC UTWOREM TYM DUCHA SWOJEGO ZAWSZE WTEDY, KIEDY TYLKO JEST TO MOŻLIWE, LUB KIEDY CZUJESZ TAKĄ DUCHOWĄ POTRZEBĘ i Z W Y C I Ę Ż A J

Uwaga wstępna
Całość poniższej publikacji w częściach traktujących o marketingu, zaakceptuj jako zalecane marketingowe działania wyłącznie dla osób marketingowo zaawansowanych wówczas, jeżeli się do nich zaliczasz. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie odrobiłeś, którejkolwiek z moich „lekcji” poprzednich, radzę do nich powrócić, ale nie koniecznie wtedy, kiedy moje publikacje traktujesz wyłącznie jako ciekawostki do poczytania, - a nie do marketingowego życia zawodowego, - co też się zdarzać będzie.


Dla kogo jest i komu zalecić mogę pracę w MARKETINGU (zarówno jako pracę dodatkową, ale także jako pracę podstawową i jedyną)

PROLOG
Opiszę charakter i inne cechy człowieka, który ma nie tylko szansę zaistnienia w marketingu w ogóle, ale ma szczególne predyspozycje do wspięcia się po prostych zupełnie schodach olbrzymiej marketingowej góry i dotarcia nawet na jej TOP u, do czego w zupełności wystarczy zestaw wiedzy marketingowej przeze mnie prezentowanej i już publikowanej, której wybrane fragmenty, ale również i całość, można sobie zawsze wydrukować, by podręcznie móc się nim wspomóc w dowolnej zupełnie chwili i takiej właśnie potrzebie. Kolejne, późniejsze, czyli następne moje publikacje z tego zakresu wiedzy, sytuacje wyżej wspomniane będą wyłącznie wspomagać, budować, umacniać i w coraz większej mierze je zapewniać, przybliżając do ich osiągania i skutecznego pełnego ich osiągnięcia końcowego.


Marketing w szczegółach dla zainteresowanych marketingową pracą.

By niepotrzebnie nie tracić czasu na własne budowanie istniejących już w sieci tematycznych określeń, słownikowych haseł i słownikowych synonimów, je tutaj wykorzystuję skutecznie się na nich opierając wtedy, kiedy potwierdzam je własną, wcześniej zdobytą w ich zakresie wiedzą.

Z wyjątkiem haseł zaczerpniętych ze słowników i słowników synonimów, cały pozostały materiał tutaj publikowany jest moją autorską treścią i własnością intelektualną z nikąd nie czerpaną, z wyjątkiem własnych marketingowych autopsji, nigdzie dotąd przeze mnie nie spotkaną i wcześniej przeze mnie nie publikowaną.

Człowiek, o którym wyżej w prologu mowa, musi posiadać cechy, które poniżej bardzo dokładnie i zrozumiałym językiem szczegółowo opiszę, ale nie może człowiek ten być *zdeprymowany ani z charakteru ani jakąkolwiek życiową sytuacją okolicznościową w momencie podejmowania decyzji jakiejkolwiek, a decyzji ważnej w szczególności.

(*Zdeprymowany: - oto zbiorcza lista wszystkich synonimów tego słowa: niepewny, niespokojny, nieswój, niewyraźny, niezdecydowany, onieśmielony, pierzchliwy, płochliwy, podszyty strachem, podszyty tchórzem, skrępowany, speszony, stropiony, sztywny, trwożliwy, wstydliwy, zagubiony, zahukany, zakłopotany, zakompleksiony, zaniepokojony, zastrachany, zdezorientowany, zestrachany, zmieszany, skonfundowany, skonsternowany, spłoszony, stremowany, zaambarasowany, zalękniony, zawstydzony, zażenowany, zdetonowany, zlękniony, jak niepyszny, jak zmyty),

MARKETINGOWY SUKCES w szczegółach

Poniżej pięć nie tylko pożądanych, ale również koniecznych do autentycznej pracy w marketingu cech człowieka:


1. Asertywność – w psychologii termin oznaczający posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nienaruszających praw i psychicznego terytorium innych osób oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w zewnętrznych sytuacjach społecznych. To cecha przez ludzi nabywana, albo być może już nabyta. Polega ona na umiejętności powiedzenie pewnego, zdecydowanego NIE, które wielu ludziom sprawia nie lada, - czasem nie do wykonania, - problem. Strach przed tym co się stanie gdy zachowają się asertywnie, każe im żyć pod dyktando innych ludzi, co często utrudnia lub uniemożliwia osiąganie własnych, nawet tych uprzednio założonych już celów.

Synonimy do słowa asertywność: przebojowość , bojowość , śmiałość , rezon , zdecydowanie , stanowczość , rezolutność , pewność siebie

Synonimy do słowa asertywny: bystry, do rzeczy, inteligentny, lotny, łebski, mądry, mocny w gębie, mocny w języku, myślący, nie w ciemię bity, niegłupi, niepłochliwy, pewny siebie, pojętny, przebojowy, przemyślny, przenikliwy, przytomny, rezolutny, rozgarnięty, rozsądny, roztropny, rozumny, sensowny, sprytny, śmiały, wygadany, z głową, z sensem, zdecydowany, zmyślny, bohaterski, bojowy, chrobry, chwacki, dzielny, gracki, heroiczny, mężny jak lew, mołojecki, nieulękły, nieustraszony, odważny, prometeiczny, prometejski, rycerski, zuchowaty, agresywny, dynamiczny, energiczny, nieugięty, nieustępliwy, niezłomny, stanowczy, uparty, ofensywny, pryncypialny, zdeterminowany, empatyczny, zrównoważony, kategoryczny, otwarty, pewny, bezpośredni, szczery,

2. Ofensywny - .to człowiek zdolny do zorganizowanego natarcia, a w działaniu bojowy i wojowniczy. Synonimy: aktywny, czynny, dynamiczny, dziarski, ekspansywny, energiczny, fertyczny, kreatywny, niespokojny, obrotny, operatywny, pełen energii, pełen ikry, pełen inicjatywy, pełen temperamentu, pełen werwy, pełen wigoru, pełen zapału, pełen życia, pracowity jak wół, prężny, przedsiębiorczy, robotny, sprężysty, twórczy, zaangażowany, zajęty, zapracowany, żwawy, żywotny, hoży, krwisty, mobilny, ochoczy, pełen krzepy, przebojowy, raźny, ruchliwy, rześki, rzeźwy, sprawny, witalny, żywy, agresywny, bitny, bojowy, chwacki, czupurny, junacki, napastliwy, stanowczy, waleczny, zaczepny, zawadiacki, zdecydowany, aneksjonistyczny, ekspansjonistyczny, hegemonistyczny, imperialistyczny, imperialny, kolonialny, kolonizatorski, mocarstwowy, totalitarny, wielkomocarstwowy, zaborczy, zdobywczy, burzliwy, gwałtowny, intensywny, lawinowy, mocny, nieprzytomny, obfity, ostry, silny, wytężony, wzmożony, zmasowany, asertywny, pewny siebie, pryncypialny, zdeterminowany, interwencyjny, inwazyjny, napastniczy, wrogi, szturmowy, atakujący,

3. Pryncypialny –oznacza: podstawowy, najważniejszy; opierający się na ściśle określonych i niezmiennych zasadach; nieodstępujący od wyznawanych zasad; kategoryczny w znaczeniu: charakterny, jednoznaczny, nieugięty, stanowczy, wyraźny, czytelny, jasny, konkretny, przejrzysty, zdecydowany, zrozumiały, zasadniczy, energiczny, niezmienny, wytrwały, otwarty, pewny siebie, wymagający(od siebie również i szczególnie).

Synonimy /pryncypializm/: zasadniczość, bezkompromisowość, nieprzejednanie, nieustępliwość, nieugiętość, niewzruszoność, niezłomność, nonkonformizm, uporczywość

Synonimy do słowa /pryncypialny/: bezkompromisowy , bezwzględny , rygorystyczny , konsekwentny , zasadniczy , stanowczy , katoński , serio , charakterny

4. Zdecydowany – (ale, niezależny od sytuacji domowej w sensie: uzależniony od niej, oparty na niej, uwarunkowany czy określony nią, od niej współzależny, nią wyznaczony czy związany, od niej zależny. Te opisane sytuacje wykluczamy w sposób absolutny).
Zdecydowany, - to człowiek, który szybko podejmuje decyzje lub ją podjął, w sposób pewny, niepozostawiający wątpliwości żadnej.

Synonimy do słowa „zdecydowany”
: bezkompromisowy, bezwzględny, charakterny, katoński, nieprzejednany, niestrudzony, nieubłagany, nieugięty, nieustępliwy, nieustraszony, niewzruszony, niezachwiany, niezłomny, pryncypialny, spiżowy, stalowy, stanowczy, sztywny, twardy, uparty, wojujący, wytrwały, wytrzymały, zaciekły, zacięty, zakamieniały, zaprzysięgły, zatwardziały, zawzięty, żelazny, bystry, do rzeczy, inteligentny, lotny, łebski, mądry, mocny w gębie, mocny w języku, myślący, nie w ciemię bity, niegłupi, niepłochliwy, pewny siebie, pojętny, przebojowy, przemyślny, przenikliwy, przytomny, rezolutny, rozgarnięty, rozsądny, roztropny, rozumny, sensowny, sprytny, śmiały, wygadany, z głową, z sensem, zmyślny, czytelny, definitywny, dobitny, dosadny, eksplicytny, jasny, jednoznaczny, kategoryczny, klarowny, konkretny, namacalny, naoczny, niedwuznaczny, nieskrywany, niewątpliwy, oczywisty, pewny, przejrzysty, przekonujący, wymowny, wyrazisty, wyraźny, zrozumiały, bezdyskusyjny, bezsporny, bezsprzeczny, ewidentny, jaskrawy, niekwestionowany, niepodważalny, niezaprzeczalny, niezaprzeczony, niezbity, pozadyskusyjny, prawdziwy, przekonywający, sugestywny, wiarygodny, widoczny, widomy, kamienny, nieporuszony, stoicki, konsekwentny, nachalny, namolny, natarczywy, natrętny, niezmordowany, notoryczny, obsesjonalny, obsesyjny, permanentny, przewlekły, uciążliwy, uporczywy, usilny, zagorzały, zajadły, mocny, niesporny, rzetelny, święty, bulwersujący, drastyczny, karygodny, naganny, oburzający, rażący, skandaliczny, skrajny, uderzający, żałosny, żenujący, śmiertelny, ultymatywny, agresywny, aktywny, bitny, bojowy, chwacki, czupurny, czynny, dynamiczny, dziarski, ekspansywny, energiczny, junacki, napastliwy, ofensywny, operatywny, prężny, przedsiębiorczy, sprężysty, waleczny, witalny, zaczepny, zawadiacki, żywotny, asertywny, bohaterski, chrobry, dzielny, gracki, heroiczny, mężny jak lew, mołojecki, nieulękły, odważny, prometeiczny, prometejski, rycerski, zuchowaty, nieukrywany, zdeklarowany, ekstremalny, ekstremistyczny, krańcowy, radykalny, rozfanatyzowany, sfanatyzowany, ultrasowski, zapamiętały, rzeczywisty, buńczuczny, krewki, pełen energii, pełen zapału, rogaty, wojowniczy, zadzierzysty, zapalczywy, komunikatywny, łatwy, łopatologiczny, nietrudny, obrazowy, plastyczny, prosty, przystępny, arcyważny, decydujący, doniosły, duży, fundamentalny, istotny, kluczowy, nadrzędny, niebagatelny, niemały, pierwszoplanowy, podstawowy, pokaźny, poważny, ważny, wydatny, zasadniczy, znaczący, znaczny, cierpliwy, bezapelacyjny, czysty, dostrzegalny, pesymista wyraźny, wyczuwalny, zauważalny, gorliwy, nieznużony, bezduszny, bezlitosny, niepobłażliwy, nieprzebłagany, niewyrozumiały, restrykcyjny, rygorystyczny, srogi, surowy, apodyktyczny, arbitralny, autorytatywny, bezwarunkowy, dogmatyczny, ostateczny, stały, automatyczny, gwarantowany, konieczny, murowany, niechybny, nieodwołalny, nieodwracalny, nieuchronny, nieunikniony, zapewniony, ostry, zdeterminowany, rozkazujący, obrotny, ruchliwy, z ikrą, żwawy, żywy, programowy, zażarty, narzucający swoje zdanie, nieznoszący sprzeciwu, tyrański, ekspresywny, jędrny, obgadany, obmówiony, oczerniony, omówiony, oplotkowany, oszkalowany, poustalany, przedyskutowany, spotwarzony, ustalony, krzyczący, określony, chętny, gotowy, gotów do czegoś, przekonany o czymś, skory, kontrastowy, wściekły, całkowity, dogłębny, generalny, gruntowny, kompletny, pełen, pełny, skuteczny, totalny, dysponowany, gotów, ochoczy, pełen dobrych chęci, skłonny, skwapliwy, wyrywny, zrywny, gorący, ślepy, żarliwy, realny, sprecyzowany, ścisły, wiadomy, orzeczony, postanowiony, rozporządzony, uchwalony, ustanowiony, uzgodniony, zadekretowany, przemawiający, przygotowany na najgorsze, przygotowany na wszystko, przekonany, niezmienny, bezbłędny, nieomylny, niezawodny, poprawny, prawidłowy, intensywny, soczysty, świeży, spory, wielki, znakomity, krzykliwy, gwałtowny, nagły, ryzykowny, pewien, przeświadczony o czymś, niechwiejny, otwarty, przeświadczony, utwierdzony, odporny, silny, trwały, ukształtowany, męski, pochłonięty, przejęty, uważny, zdolny, zuchwały, dokumentny, pojęty.

5. Determinacja:zdecydowanie w dążeniu do celu pomimo trudności; ostateczne określenie czegoś przez jakiś czynnik lub zespół czynników; dodanie jakiejś cechy do pojęcia ogólnego, wskutek czego treść tego pojęcia zostaje wzbogacona, zakres zaś zawężony.

Synonimy do słowa determinacja:

1. zdecydowanie , stanowczość , niezłomność , desperacja
2. uszczegółowienie , uściślenie , sprecyzowanie

Te pięć wyżej wymienionych i uszczegółowionych aktywnych cech człowieka, a więc: Asertywność, Ofensywny, Pryncypialny, Zdecydowany i Determinacja połączonych ze sobą i zainstalowanych w jednej ludzkiej osobie, w jednym człowieku oraz dziesiątki wymienionych pod nimi jego pod cech, stanowi GWARANCJĘ jego sukcesu, w wybranym, każdym z uczciwych rodzajów planów finansowych – MARKETINGÓW.

Wystarczy posiadać te pięć cech zasadniczych, głównych, - jeżeli w pełni rozumiesz ich znaczenie.- by w autentycznym sukcesie w marketingu móc się skutecznie realizować. Pod cechy, rozbudowują i uszczegóławiają jedynie pożądane indywidualne predyspozycje, każdej indywidualnej ludzkiej jednostki. Czym więcej tych wymienionych wyżej ogromu pod cech posiadasz, tym bardziej pełne marketingowe zwycięstwo masz pewniejsze, pełniejsze i tym bardziej gwarantowane. Jeżeli więc dostrzegasz u siebie te pięć podstawowych cech osobowych wystarczy, by praktycznie marketingiem się zająć, bo obok masz jeszcze dziesiątki pochodnych pod cech , z których wiele u siebie zidentyfikujesz na pewno, by po marketingowy sukces bez najmniejszej irytacji zupełnie swobodnie sięgnąć.

Człowiek decydujący się na marketingowy TOP - biznesowy szczyt, zdecydowany absolutnie być musi także na:
- porzucenie dotychczasowego stylu pracy
- porzucenie dotychczasowego stylu życia
- w przypadku konieczności, która nie rzadko występuje, zmianę dotychczasowego środowiska i wszystkiego, co się z tym nierozerwalnie wiąże


Nie ważne zupełnie są Twoje dotychczasowe: narodowość, obywatelstwo, życiorys, pochodzenie, wykształcenie, zawód, skąd przybywasz, wiek, płeć i Twój dotychczasowy tzw. społeczny i rodzinny status, posiadanie konta bankowego i jego stan, czy miejsce zamieszkania, ale także nieważne są warunki zewnętrzne (to te od Ciebie w ogóle niezależne), w których w marketingu przyjdzie Ci się realizować!.

Tym bardziej wtedy, kiedy spełniasz powyższe warunki (wymienione powyżej tekstu zielonego), bo tylko one tak naprawdę są ważne i one decydują o wartości i wielkości sukcesu.

Te trzy powyższe wymagania spełniać w pełni musimy dopiero wtedy, kiedy decydujemy się na marketing w sensie źródła jedynego utrzymania – jedynej pracy. Do czasu kiedy musimy łączyć obecną pracę zawodową z pracą dodatkową w marketingu, lub na odwrót, spełnienie tych trzech powyższych warunków nie musi być koniecznie realizowane od razu, choć zawsze będą one w marketingowej pracy pozytywnie pomocne w sposób zasadniczy.

Doskonale wiem o tym, że niewielu jest tych, którzy powyższe warunki spełnią. Dlatego właśnie tak niewielu w marketingu odnosi autentyczne i prawdziwie uczciwe sukcesy, o których w dodatku się nie mówi. Ci jednak, którzy je spełniają i marketing potraktują jako jedyne i wyłączne źródło utrzymania, osiągną sukcesy, jakich osiągnięcie gdzie indziej uczciwą jednak drogą

NIE JEST ABSOLUTNIE MOŻLIWE !!!


Nie istnieje bowiem poza marketingiem inna dziedzina naszego życia, która pozwoliłaby tego dokonać w sposób do bólu uczciwy, jak czyni to jedynie wyłącznie uczciwa werja przedsięwzięcia finansowego - MARKETINGU.

W marketingowej pracy, osiągniecie marketingowego TOPu, oznacza jednocześnie osiągnięcie szczytu życiowego, najwyższego z najwyższych uczciwymi działaniami możliwego do osiągnięcia w postaci tytułu dośmiertnej wersji RENTIERA, - o którym we wcześniejszych publikacjach już pisałem, - a które to szczególne pojęcie, możliwe, jeszcze kiedyś rozwinę.

Tyle jedynej autentycznej prawdy o uczciwej wersji każdego rodzaju marketingu, w którym osiągnięcia finansowe są tym większe, im większy sam marketing, im potężniejsze jego fundamenty, na których system został zbudowany oraz im mocniejszy i pokupniejszy jest marketingowy produkt przeznaczony do handlowego obrotu. Ten ostatni element stanowi podstawową część finansowego fundamentu każdego uczciwego marketingowego przedsięwzięcia.

( - Koniec cz.1, „Marketingowy sukces w szczegółach...)do którego będę jeszcze wracał.

Pozostałą szczegółową marketingową wiedzę informacyjną znajdziesz w moich publikacjach, do których odsyłam i szczerze zachęcam, w dziale redakcyjnym GI Kworum - Diabelski Marketing i w dalszych częściach tego tematu, z których kolejna cz.2 ukaże się jeszcze w 2017 roku.

W celu wyjaśnienia indywidualnych bardzo złożonych przecież problemów marketingowych pisać możesz na adresy mailowe: intermarkbis@wp.pl oraz: ostryv@wp.pl , a także za pomocą komentarza ogólnie dostępnego pod każdym opublikowanym w GI Kworum artykułem. (W podpisie Autor artykułu Zdzisław Wojciechowski)
(-)
Zgodnie z marketingową zasadą, że marketingu nigdy i w niczym nie za wiele, po kilku już latach publikacji poniżej publikowanego w innej trochę formie materiału typowo marketingowego , postanowiłem teraz już powrócić do przypomnienia publikacji niektórych jego najbardziej wartościowych treści w innych kontekstach jego części zasadniczej, dla zrozumienia wartości marketingu w naszym życiu codziennym i w kręgu samego marketingu, również jako najznakomitszego miejsca pracy i miejsca zarobkowania najuczciwszych na świecie pieniędzy, - dla każdego absolutnie, - z zachowaniem jednego tylko warunku, - przystąpienia do uczciwej wersji marketingu!. Musi to być absolutnie uczciwa forma prawdziwego marketingu, a nie forma piramidy finansowej i pochodnych, do których zachęcają oszuści, - szczególnie rządowo parlamentarna mafia w Polsce, - o czym dostatecznie wiele traktuję w moich marketingowych materiałach autorskich już upublicznionych, do których wertowania i poznawania, wszystkich zainteresowanych odsyłam, bardzo serdecznie do nich zachęcam i zapraszam.

Publikację moją w miesiącu styczniu Nowego 2017 roku, - poza częścią powyższą, - poświęcę przypomnieniu najważniejszych wartości każdego uczciwego marketingu, jako miejsca zarobkowania oraz najważniejszych zasad każdym rodzajem uczciwego marketingu kierującymi, by mobilizować osoby uczciwe, do zajęcia się tą formą zarobkowania, w czym obiecuję fachową pomoc wszystkim, którzy podjęli uzasadnioną moimi /i nie tylko moimi/ wieloletnimi publikacjami taką właśnie decyzję w tym ogromnym objętościowo temacie decyzję, w sprawie przemyślanej jednoosobowo takiej właśnie formy zarobkowania:

w pracy najbezpieczniejszej ze wszystkich możliwych na świecie prac określanych jako bezpieczne, za którą gwarantuję swoim imieniem

- w najbardziej wartościowej ekonomicznie /przychodowo/ przy poważnym potraktowaniu pracy i osobistym równie poważnym w nią autentycznym zaangażowaniu /wymóg/

- w najbardziej uczciwej i właściwej formie zarobkowania w każdych warunkach zewnętrznych, - choćby najbardziej społecznie niekorzystnych w dowolnym miejscu kuli ziemskiej, - gdzie uczciwie zorganizowana forma marketingu autentycznie funkcjonuje i od kilku, co najmniej lat w społecznym miejscowo środowisku się sprawdza, co jest jedyną właściwą, pozytywną i rzetelną wskazówka do podjęcia współpracy.
-

Czy ktokolwiek z czytelników GI KWORUM potrafi przytoczyć określenie innego przyziemnego, ściśle wyrażonego jednym wyrazem tematu – zagadnienia, którego coraz to nową charakterystykę pisać można dowolną ilość lat coraz to nowym rozwinięciem jednego i tego samego tematu?. O marketingu piszę już od wielu lat, miesięcznie publikując kilkadziesiąt stron autorskiego maszynopisu emocjonalnie spokojnie konsumowanego każdorazowo przez kilkaset osób, tylko w jednym rodzaju publikacji jakim jest artykuł w GI KWORUM, w tym samym gronie tych samych czytelników. Można więc powiedzieć, iż jest to temat otchłań? Uważam, że można i tak jest naprawdę, faktycznie i rzeczywiście, o czym najlepiej wiedzą Ci z Państwa , którzy od lat moim publikacjom towarzyszą, za którą to niezłomność serdecznie czytelnikom moich publikacji dziękuję. Szczęść nam wszystkim w codziennym stosowaniu marketingowych zasad Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Świętej jedyny.

Poniżej trochę zasadniczej marketingowej historii ogólnej, która wzbogaci wiedzę , którą w życiu swoim każdego z nas należy bezwzględnie i skutecznie wykorzystać, tak, jak i każdą kolejną publikowaną przeze mnie wiedzę.


Kiedy pod koniec lat osiemdziesiątych szybkimi krokami nadchodził czas napływania do Polski uczciwych światowych olbrzymich systemów marketingowych bardzo różnych typów i specjalizacji na zachodzie sprawdzonych i z rozwojową przyszłością, służących do zarabiania pieniędzy i ludzi czyniących wolnymi oraz samo wystarczającymi, niezależnymi od zachcianek polityków, - ruch mafijnych szalbierców i innej maści pazernych elit w Polsce, zdecydował bardzo szybko skutecznie przeszkodzić nadchodzącej fali wolności finansowej dla wielu ludzi, a tak naprawdę dla wszystkich, którzy w taki właśnie sposób chcieli by o wolności swojej zdecydować tworząc lub rozbudowując na poczekaniu i niemal w biegu, wewnętrzny na obszarze Polski system kilku przedsięwzięć finansowych bardzo głośno, bardzo szumnie i bardzo jednoznacznie wyraźnie nazywanych oszukańczo marketingami, a będących różnymi formami jednej i tej samej piramidy finansowej w różnych jednak jej odmianach, czyli absolutnego finansowego oszustwa!. Celem tych oszustw ze szczególną premedytacją i ogromnym, ale skrywanym politycznym hałasem wprowadzanych w obieg wyłącznie po to, żeby szerzonym celowo politycznym złem, wybić ludziom z głowy przystępowanie do marketingów ze zdrowego społecznie świata napływających lawiną niemal, wobec zapóźnień, na jakie w tym temacie rynek polski cierpiał od dziesięcioleci politycznych zakazów ich w nasze granice wpuszczania, lub wprowadzenia. Polegało to ogromne polityczne, krzywdzące Polaków oszustwo na tym, iż pocztą pantoflową w określonym środowisku polskim nagłaśniano powstanie wspaniałego przedsięwzięcia finansowego do zarabiania w krótkim czasie łatwych i dużych pieniędzy, co w uczciwych marketingach nie jest możliwe w krótkim czasie. Tylko skąd miała wiedzieć o tym 99 procentowa, wielkość polskiej społeczności, - skoro o jakimkolwiek marketingu nikt w kraju naszym nie słyszał wówczas w ogóle, a do dzisiaj jeszcze znacznie ponad 90% ludzi w Polsce ma makabrycznie złe o nim szczątkowe wyobrażenie, lub nadal nie słyszało o nim w ogóle. Szli, więc wówczas na „rzeź” Polacy sznurem, ustawiając się w kolejkach do największego oszustwa na naszym terenie pod nazwą SKY LANE, wyciągającego z portfeli rodaków największe pieniądze, jakie w działającej na naszym terenie rządowej piramidzie finansowej większej od dzisiejszego Amber Gold, kiedykolwiek stracić było można. Jak wszystko inne publikowane przeze mnie, prawdą jedynie nasycone, tak i w tym przypadku uczciwie zaświadczam, Iż był to czas największych i najwyższych cenowo - ekonomicznie w Polsce rządowo parlamentarnych afer, kręconych w tym właśnie zakresie, których wielkość strat, jakie poniósł polski naród i polskie społeczeństwo czynione tymi właśnie politycznymi bezeceństwami, przewyższają wszystkie afery, jakie w Polsce godziły w naszych krajanów! Nie do uwierzenia, powiecie, ale tak właśnie było i jest!!. I niekoniecznie z powodu bezpośrednich strat, jakie Polacy ponieśli w związku z wpłatami dokonywanymi poprzez przystąpienie do tych piramidalnych oszustw, choć i te były ogromne!!!. Ten niewyobrażalny ogrom, ta niewyobrażalna wielkość owych strat, wynika z braku możliwości przystąpienia do dnia dzisiejszego do wszystkich uczciwych marketingów jakie w kraju naszym zagościły i nadal działają, tym wszystkim, którzy chcieliby i mogliby z udziału w nich skorzystać!!!!. Miliony ludzi, przez okres ponad 30tu lat, było mamionych, zostało oszukanych i okradzionych dwukrotnie!!!!!. Po raz pierwszy, za pomocą poniesionej, dokonanej niebagatelnej wpłaty do nielegalnych i przestępczych procederów w postaci finansowych piramid. Po raz drugi, z tytułu uniemożliwienia im przystąpienia do tych finansowych przedsięwzięć, w których mądrzy ludzie w Polsce, do dzisiaj zarabiają uczciwe, dobre pieniądze, choć i tak nie współmiernie niższe w niewielkich polskich strukturach finansowych, aniżeli zarabiają je ludzie w marketingowych ogromnych strukturach zachodnich, w tych samych rodzajach światowych marketingów. W Polsce niewielkich, w świecie ogromnych, - w tych samych przedsięwzięciach. Czy potrafisz sobie tą straconą finansową wielkość wyobrazić? Ta wielkość dokonanej politycznej kradzieży, jest nie do oszacowania…?????……!!!!!. Zupełnie niewyobrażalny ogrom ludzkich krzywd dokonanych w jednym tylko zakresie przez polityczne elity w Polsce, przez politycznych oszustów, przez rządowo parlamentarnych szarlatanów, zboczeńców, mafijnych bandytów. W temacie mało znanym i przez nich manipulowanym!!!.

Czy rozumiesz, że piszę o jednym tylko politycznym oszustwie przeciwko Tobie z ogromną premedytacją wymierzonym?.

Czy potrafisz dostrzec ile ich spotyka Cię każdego dnia kolejnego do dzisiaj i krzywdzić Cię będzie już zawsze?. Niestety, nie potrafisz !!!. Czy wiesz już dlaczego masz to, co masz i każdego dnia kolejnego masz coraz mniej i tylko mniej, bo nigdy już więcej mieć nie będziesz? Czy rozumiesz w czyje ręce oddałeś decydowanie o Twoim losie? Czy wierzysz jeszcze w lepsze jutro, którego oczekujesz?. Jeżeli tak, to otrząśnij się z majaków, które bardzo Ci dokuczają. Będziesz miał już tylko coraz gorzej, bo uzależnienie do robienia Ci coraz większej krzywdy narasta i jest wprost proporcjonalnie do politycznej przestępczej zachłanności i odwrotnie proporcjonalnie do twoich tych najmniej nawet śmiałych marzeń o lepszym i Twoich oczekiwań na poprawę!.

Nie będę powtarzał tego, co znajdziesz w przekazanych przeze mnie detalach, opublikowanych w dniu 09.06.2014 na tychże łamach w artykule, stanowiącym część 5 i 6 Cyklu „Diabelski Marketing”, i w innych moich publikacjach tematycznych. Klikasz i masz.

Kontynuując treść powyższą jak ta przestępcza premedytacja działała(?), powiem, że kiedy puszczona w środowiskowy obieg informacja o tym, co zachwalali, zaczynała przynosić efekty w postaci osób chętnych do udziału w nich, które już w chwili dokonania ustalonej za oszustwo wpłaty i podpisania umowy o przystąpieniu do niego, - nie miała żadnego innego znaczenia, jak tylko obowiązek pociągania za sobą osoby kolejne przystępujące do oszustwa, które orientowały się po czasie, - np. dokonanej już zapłaty za przystąpienie do oszustwa, - że zostały nabite w butelkę, wpuszczone w kanał, czy obdarte ze skóry, tracąc dokonaną wpłatę natychmiast, - a dla jej odzyskania zdecydowali się na zalecane przez oszustów nakłanianie do udziału w oszustwie członków rodzin, najlepszych znajomych, czy też najbliższe sąsiedztwo, - i kiedy tak właśnie czynili, - zyskali zwrot niewielkiej części dokonanej przez siebie wpłaty, tracąc jednak skutecznie i nieodwracalnie trwałą swoją w środowisku tym i nie tylko w tym, wiarygodność własną!.. Poczta pantoflowa, działała od zawsze, działa dzisiaj i działać będzie nadal i zawsze. Wiarygodność, stracona została najczęściej już na stałe, do końca dni Twoich ostatnich. A , co może człowiek z utraconą wiarygodnością? Może zacząć ostatnie w swoim życiu pakowanie się do zmiany ostatniej.

Ten z premedytacją wdrażany w społeczeństwo polskie system finansowych piramid, miał i skutecznie odstraszył Polaków od wszystkiego, co kojarzyło się im z marketingiem, do dzisiaj i na następne jeszcze dziesięciolecia...

...chyba, że znajdą się tysiące podobnych do mnie autorów, którzy zamiast na marketingu zarabiać, postanowią szerzyć o nim pełną, uczciwą i prawdziwą wiedzę praktyczną, doświadczoną własną wieloletnią autopsją dziesiątkiem lat kolejnych!. Skąd jednak mają się wsiąść tak bardzo wyjątkowe postacie, jeżeli dzisiejsza, polska wiedza o marketingu, to zaścianek, ciemnogród i propagowane do dzisiaj przez elity i media w Polsce wielkie i jakże tragiczne i ogromne w społecznych skutkach oszustwo. Miał ich system jednocześnie równie skutecznie „chronić” nas (wybić nam kowalskim młotem z głów) przed udziałem we wszystkich absolutnie uczciwych systemach marketingowych i szczególnie właśnie w tych, które w całym zachodnim świecie owocnie funkcjonowały od lat, co najmniej kilkudziesięciu, funkcjonują dzisiaj i funkcjonować będą nadal pozytywnie i już nieskończenie.

Schemat działań rządowo parlamentarnych mafiosów, złodziei i oszustów, zachęcał każdą osiągalną dla nich drogą do udziału w finansowych piramidach nazywając je autorytatywnie marketingami, aby tuż obok, najgłośniej jak tylko się dało za pomocą mediów, ostrzegać przed autentycznie uczciwą formą marketingowego biznesu, by nie dać się do niego nam skusić i w nim zaistnieć. Tak działały, działają i działać będą już zawsze elity, nasi wybrańcy, po roku 1989 przestępcza polityczna hołota i banda, - bestialska Mafia!
Otóż oszustwo to ma dwie strony, które należy zrozumieć. Jedną, która czytelnie tłumaczy schemat działań politycznych szubrawców i drugą, która zaświadcza o tym, dlaczego tak zła, niedorzeczna i oszukańcza jest ogólna opinia Polaków o marketingach do dzisiaj, - zamiast o piramidach finansowych, - i do dzisiaj dodatkowo manipulowana polskim intelektem ludzkim, o czym bardzo dokładnie napisałem w Cyklu „Diabelski Marketing” w miejscu wyżej już wymienionym i wielu innych miejscach, także z marketingiem nie koniecznie bezpośrednio związanych. Trzeba także zrozumieć, iż wytworzona została bardzo trudna sytuacja, w której szczególnego pokroju osoby zajmujące się Marketingiem zawodowo, jak ja, który poświęciłem temu diabelskiemu wynalazkowi 30 już lat swego czynnego zawodowo życia, trudno jest przebić się nie tylko do dzisiaj jeszcze z prawdą w zakresie marketingu, ale także na długie jeszcze lata kolejne, bądź dziesięciolecia lat przyszłych! Tekstem tym, chcę choćby w części uporządkować to, co wcześniej o marketingu pisałem pod wpływem przeróżnych okolicznościowych bodźców, co nie sprzyjało w pełni chronologicznemu porządkowi dowodowo historycznemu, czyli faktom chronologicznym właśnie.

Chcę nim również zademonstrować sprzeciw, takiemu właśnie fałszowaniu prawdy przez elity, politycznych oszustów, szubrawców i zboczeńców, przynależnych do jednego ogólnego polskiego politycznego i mafijnego, złodziejskiego i przestępczego domu wariatów!.

Wiedza zweryfikowana naukowo i historycznie, to wiedza zweryfikowana wielokrotnie, często namacalnie, jak moja wiedza marketingowa, czyli wiedza sprawdzona najlepszymi metodami badawczymi – własną autopsją wydarzeń. Tymczasem niewielu jest prawdziwych mistrzów, którzy swe nauki opieraliby na takiej właśnie wiedzy. Są natomiast tysiące nauczycieli, i pseudo specjalistów, którzy nie mając dostępu do tego rodzaju wiedzy, w olbrzymiej większości to ograniczony swą niewiedzą ciemnogród, z wykształceniem nie tylko wyższym, ale poświadczonym często wieloma fakultetami, czy innymi niby stopniami i niby tytułami naukowymi…???!!! To Ci, którzy w większości swoich opinii i niby naukowych osiągnięć, opierają się na domysłach, mniemaniach i zasłyszanych teoriach, nie na wiedzy faktycznie nauką badawczą potwierdzonych. To Ci, to oni właśnie, w jednym i tym samym temacie podają wielorakie rozwiązania, znacznie różniące się od siebie, podczas kiedy naukowy proces badawczy, podaje rozwiązanie jedno i tylko jedno!!! Nie można, bowiem opierać opinii, tym bardziej twierdzeń, na przeświadczeniach, czy przekonaniach, które nie są do ich wydawania uprawnione, ponieważ ich uprawnionymi prawodawcami są wyłącznie : badawczy proces naukowy, lub uczciwa autopsja autorska. Oba zaniechane, - jak to dzisiaj nagminnie ma miejsce w obecnej rzeczywistości, - zmuszają do odnajdywania potwierdzeń na drodze historycznych faktów-zdarzeń już zapisanych, nie koniecznie nauką potwierdzonych, a więc często fałszywych, choć i naukowo potwierdzane nie zawsze są słuszne.

Większość, mam nadzieję, moich czytelników, zauważyło zapewne, że we wszystkich swoich publikacjach używam języka prostego, nie tylko ułatwiającego wyciąganie właściwych wniosków z tego, co piszę, ale także życiowych ich zastosowań łatwych i jasnych dla każdego czytającego moje prace, mimo, albo właśnie, dlatego, że nie mogę pochwalić się żadnym naukowym tytułem. Uważam, bowiem, iż dążenie do prawdy i wszystkich do niej zachęcanie, nie tylko go nie wymaga, ale wręcz może dążeniom tym przeszkadzać, lub wręcz je uniemożliwiać na drodze edukacyjnej, nauczycielsko profesorskiej manipulacji, choć nie zawsze świadomej.

Pod wpływem teorii spiskowych (niestety, czasami naukowych także), których dookoła nas pełno, dokonujemy nie tylko złych życiowych wyborów, ale także złych swoich życiowych zmian opartych na tych właśnie wyborach. Dzisiaj bardzo modne, ale też bezzasadne jest tworzenie problemów (tak uwielbiane przez elity), by móc jednocześnie nieskutecznie udowadniać, że się je rozwiązuje i równocześnie nagłaśniać, jak trudno jest to robić i dlaczego właśnie tak długo trwać muszą!.

Jak trudno jest zajmować się, czy pracować w tematach, które naukowo, nie są z celową premedytacją zbadane, badane lub konfrontowane, niech świadczy temat Marketingu, którym się zajmuję od lat ponad trzydziestu. Wiedzy o Marketingu, który w obecnie panujących morderczych politycznych systemach Polski, nie będzie naukowo badany, bo tego typu badanie, politycznym wariatom i finansowym przestępcom, nie jest na rękę i nijak nie pasuje do ich pazernych finansowych planów, dla których każdy normalny przeciętniak, to jedynie złota krowa, z której do woli wyciskać i doić mogą dowolną ilość złotego mleka, w postaci czystej gotówki. Kiedy ta możliwość z jakiegokolwiek powodu się skończy, jak wspomniana krowa pójdziesz na ubój, na rzeź, na inny rodzaj mafijnej bandyckiej zatraty, jaką Ci zgotowali.

Okazuje się jednak, że nie tylko mój, priorytetowy w działaniach mych wszelkich program mojej wiedzy marketingowej jest przez politycznych rządowo parlamentarnych wariatów fałszowany, zawsze i ciągle „retuszowany”, mieszany z błotem politycznego szamba, przestępczego mafijnego bagna. Tak traktowany jest przez nich każdy rodzaj marketingowego raju finansowego, bo takim właśnie jest autentycznie każdy rodzaj uczciwych przedsięwzięć marketingowych.

Wszystkie moje prace piszę nie po to żeby wciągały czytelników jak czynią to treści sensacyjne, dreszczowce, fantastyczne czy kryminały. Piszę je po to, by pozwolić czytelnikowi zrozumieć życie, zasady jego funkcjonowania, jego naturalne prawa, byś zrozumiał jak żyć należy byś miał lepiej i jak żyć nie należy, by i tak makabrycznych już warunków obecnych bardziej jeszcze warunków życia nie pogarszać, co powyższy tekst jasno wyraża.

Zakładam na rok bieżący 2017 trochę inną formę moich publikacji, od tej prezentowanej w ostatnich trzech latach. Otóż w większości , będą to artykuły mieszane, czyli marketingowo polityczne, czy polityczno marketingowe, co nie wyklucza publikacji artykułów typowo jednorako marketingowych , lub też typowo jednorako politycznych kiedy takie potrzeby bieżące się pojawią. Bardzo cieszyć mnie będą Państwa podpowiedzi w tym zakresie zawarte w komentarzach dostępnych pod każdym zamieszczonym artykułem . Przecież to dla Państwa właśnie przeznaczone są nasze, ich Autorów publikacje i realna możliwość ich komentowania, dla nadania im właściwych czytelniczo kierunków.

Nie tylko chcę, ale i muszę wytłumaczyć Państwu właśnie już na początku Nowego 2017 roku, dokładniejsze, choć bardzo ogólne spojrzenie, na faktyczne, jedyne prawdziwe funkcjonowanie naszego ziemskiego świata, które opiera się na systemie, - zamkniętym szczelnie zbiorze naczyń bardzo ściśle połączonych, - polegającym na podziale wyłącznie tego, co ów zbiór w swoim wnętrzu zawiera, bo nic innego nie istnieje. A wygląda to tak. Jeżeli w jednym określonym, ale zupełnie dowolnie wybranym miejscu naszego ziemskiego Globu upuści się z tego systemu więcej, - ileś ponad normalnie założoną i przydziałowo naturalnie ustaloną wielkość, - to w innym jakimś miejscu /każdym/ tego samego, bo jedynego przecież systemu, będzie musiało być o tyle mniej, ile ponad normalność w tamtym miejscu upuszczono: wyparowało, wzięto, wyjęto, zabrano, rozkradziono!. Idąc dalej tym samym właściwym tokiem jednego i tego samego rozumowania dochodzimy do poprawnych i prawdziwych wniosków kolejnych. Jeżeli jakiś rejon czy region tego systemu naczyń połączonych dla własnego widzi mi się, czy z innych choćby najbardziej uzasadnionych nawet przyczyn, bardziej lub mniej świadomych, czy też bardziej lub mniej nieświadomych dopuszcza się uszczerbku w systemie naczyń połączonych, to z tych samych pobudek dopuszcza się nadużycia wcześniej przyjętych naturalnych zasad w systemie obowiązującym, które prowadzą do tego , iż jakiś inny rejon czy region tego systemu pozbawiony zostaje możliwości normalnego w systemie tym funkcjonowania, w jakimś jego zakresie. Tak dzieje się zawsze w każdym dowolnym zupełnie miejscu tego systemu i w dowolnym jego miejscu w Świecie i w każdej komórce systemu: kontynencie, państwie, regionie państwa np. województwie, powiecie, gminie, dzielnicy, ulicy, w pojedynczym domu, rodzinie, funkcjonującej indywidualnie jednostce. Także w każdej dziedzinie życia, jaka w danym miejscu aktywnie funkcjonuje. Nie podlega najmniejszej wątpliwości fakt, że jeżeli lepiej i łatwiej żyje się ludziom np. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, to pozostały obszar Globu ziemskiego, albo jakaś duża jego część, musi funkcjonować na warunkach gorszych. W obrębie tej samej Ameryki istnieją rejony np. pojedyncze indywidualne Stany, z których jedne funkcjonują na warunkach lepszych i takie, które funkcjonują na warunkach gorszych od innych Stanów. Tak również dzieje się z funkcjonowaniem poszczególnych komórek , czy dziedzin życia w poszczególnych Stanach. I tak dzieje się w każdej dowolnej komórce tego świata, bez względu na nazwę jaką dla niej przyjmiemy. Rozpatrzmy jedną z komórek tego świata, dla nas najbliższą, której nazwa brzmi, Polska. Na przykładzie miejsca w którym żyjemy my Polacy, w Kraju którego nazwa brzmi Polska, czyli w państwie polskim, w którym funkcjonują takie komórki jak np. rząd, parlament, czyli Sejm i Senat i urzędnicy państwowi, którzy razem stanowią ok. 2% wielkości masy narodowo społecznej państwa. Wszędzie indziej na świecie ta dwu procentowa wielkość jest zbliżona, podobna. Przyjmijmy, że ta niewielka grupa, garstka ludzi, upuszcza z systemu polskich naczyń połączonych jakiś procent wielkości ponad normę ustaloną bądź naturalnie, bądź uzasadnioną naukowo społeczną umową, ustawą, czy zapisem konstytucyjnym, bądź ponad obwarowaną prawem naturalnym wielkość, bezprawnie czy prawnie pozbawi jej pozostałych uczestników systemu naczyń połączonych, o tyle ta druga grupa będzie biedniejsza. Czyli, jeżeli ta 2 % grupa społeczna elitami zwana, dowodzona przez hochsztaplera, nazistowskiego mafioso, wrednego Polsce i Polakom np. rudzielca Tuska Donalda i dla ich wyłącznych politycznych zachcianek, przywłaszcza sobie przez osiem lat złodziejskich rządów swoich niemal 50 % polskiego majątku narodowego, to o tę właśnie część zubaża pozostałą 98 procentową wielkość Polaków, która, - o ironio, - jest suwerenem, czyli jedynym właścicielem tego majątku.

[Synonimy do słowa hochsztapler: Aferał, aferowicz, macher, szalbierz, szachraj, naciągacz, nabieracz, kuglarz, szarlatan, łgarz, arcyłgarz, defraudant, grabieżca, kombinator, manipulator, posp. Kanciarz, aferzysta]
- - -
Jeśli chwalisz coś czego nie rozumiesz, to jest to błąd, ale gorszą rzeczą jest potępianie tego”."
mistrz - Leonardo da Vinci
- - -
Oto moje tajemnice każdego rodzaju sukcesu, - zapisane w skrócie telegraficznym. Pełny tekst owych życiowych tajemnic, osiągniesz poprzez poznanie całości moich publikacji, swobodnie dostępnych na łamach GI KWORUM w dziale Diabelski Marketing i wcześniejszych.

*** Sukces jest zawsze marnym nauczycielem. Najczęściej i najwięcej uczymy się o sobie gdy odnosimy porażki!!! Nie obawiaj się więc porażek!!!. Każde niepowodzenie jest częścią procesu, na który składa się sukces!. Nie możesz osiągnąć sukcesu bez doświadczania niepowodzeń. Ludzie, którzy nie odnoszą sukcesów to tacy, którzy nigdy nie ponieśli porażki!.

*** To, że umiesz Np. wspaniale śpiewać czy malować, nie oznacza, że rozumiesz system marketingu, system finansowy, rachunkowość, system sprzedaży, system zatrudniania i zwalniania z pracy ludzi; nie oznacza również, że znasz przepisy prawne i wiele innych systemów wymaganych i koniecznych do utrzymania biznesu w dobrej kondycji finansowej i w odnoszeniu sukcesów.

**** Marketing sieciowy, to osobisty Franchising. Aby w nim odnieść sukces musisz nauczyć się pokonywać strach przed odmową i przestać się martwić, czy przejmować się tym, co mówią o Tobie inni.!!!.


***** Dając dziecku wielokrotne kieszonkowe nauczysz je pracy za pieniądze zamiast generowania pieniędzy, które stanowić będą zabezpieczenie czasów niepewnych, trudnych, których jak dzisiaj nadzwyczaj wystarczająco wyraźnie widać brakować nie będzie, bo będzie coraz gorzej nawet wtedy, kiedy poczujesz, że masz trochę lepiej.

Większość ludzi rozpoczyna podróż swego życia z wyobrażeniami, które ograniczają ich znacznie na późniejszym całym życiowym etapie. Do takich ograniczeń z urzędu jakby, zaliczyć należy wymienione wyżej postępowanie z dziećmi. Prowadzić to będzie do takich jednocześnie zachowań, w których dziecko będzie chciało być wyłącznie dobrym uczniem, a jego receptą na życiowy sukces będzie kontynuacja nauki dla otrzymania świadectwa bądź dyplomu z wyróżnieniem, z którym, co można dzisiaj zrobić w tym miejscu mówić nie będę, a Ty i tak wiesz, co chcę powiedzieć!.
Okrutna prawda życiowa, której nikt nie podaje i nikt o niej publicznie nie mówi brzmi następująco:


*****Jeżeli masz pieniądze, żyjesz, jeżeli ich nie masz, wolniej lub prędzej, wcześniej lub później, ale zawsze zbyt wcześnie - identycznie jak człowiek obłożnie chory, - umierasz!!!.

Czy rozumiesz już(?), /patrz powyższe niebieskie/ dlaczego dając dziecku kieszonkowe robisz mu śmiertelną krzywdę?!!!

Już w roku 2001 na 100 obywateli Ameryki w wieku 65 lat jeden był zamożny, czterem powodziło się nieźle, pięciu wciąż pracowało, 56 wymagało wsparcia państwa lub rodziny(!), pozostałe 34 osoby już nie żyły. W roku 2015, liczby te są w dużym stopniu o wiele bardziej dla nas niekorzystne. Co będzie za następne już tylko dwa, trzy lata?.A co dalej?. Polityczny szowinizm!, (w znaczeniu: postawa, którą charakteryzuje brak tolerancji i przyznawanie uprzywilejowanej pozycji własnej płci, rasie lub grupie i dalej: Często ostentacyjne przyznawanie wyższości grupie, do której się należy. Grupą tą może być choćby płeć, rasa, profesja, lokalna społeczność a nawet klub sportowy) niszczy wszystko, co przysłuża się jeszcze naszemu życiu, choćby w stopniu jak najmniejszym!. ,

Gdybyś chciał mnie spytać, co ma niedola emerytów wspólnego z wykształceniem Twojego dziecka(?), odpowiadam: O wiele więcej aniżeli myślisz!.

- Po pierwsze, to dzieci muszą płacić za opiekę zdrowotną milionów dzisiejszych emerytów, którzy sami tego zrobić nie mogą, bo nie mają funduszy ani na to, ani na nic innego, ponieważ nie mają środków na funkcjonowanie, na życie, które przecież kosztuje, - codziennie, - a płacą nam około 20% tego, co wypracowujemy! Stąd państwo stać na wszystko bez pracy, a dodatkowo jeszcze potajemnie nas okrada!.

- Po drugie, pomyśl dokładnie na ile wiedza Twojego dziecka pozwoli mu zabezpieczyć sobie byt na tyle, że gdy przestanie pracować będzie mogło obejść się bez finansowego i medycznego tzw. wsparcia ze strony państwa(?) bo taka tzw. pomoc, - która była i jest absolutnym oszustwem, - przestaje już dzisiaj istnieć w naszej coraz większej świadomości.!!!.

*** Konflikty - problemy rodzinne i inne, między nie tylko dzisiejszym Rodzicem a jego Dzieckiem pojawiają się wtedy, kiedy rodziców recepta na sukces własnego dziecka, nie pokrywa się z receptą dziecka i eskaluje (nasila) się wtedy, kiedy rodzice narzucają dziecku swoją wolę lekceważąc jego: zdanie, chęci, uzdolnienia i zapatrywania!.

Obowiązkiem bowiem rodzica jest uważne wypatrywanie recepty na sukces , która rozwija się w umyśle dziecka i skuteczne jego w kierunku tej recepty wspomaga niczego nie narzucając, co najwyżej wyprowadzając ich z oczywistych, z jasnych do wytłumaczenia błędów jakie popełniają w zakresie sprawowania władzy nad pieniędzmi, aby się nie stać ich niewolnikami!. Oczywistym jest, iż wiedzę tą muszą posiąść i ugruntować wpierw sami!.

To dom odpowiada za wskazywanie dziecku właściwej drogi życiowej i najważniejszych na drodze tej zagadnień, z których najważniejszym jest edukowanie dziecka w zakresie wartości pieniądza, - skoro żadna szkoła tego nie robi i robić nie będzie, a bez której to wiedzy w dzisiejszej rzeczywistości będzie ono kalekie!.


Daj dziecku najpierw intelektualną władzę zanim dasz mu pieniądze!

**** Musisz pomóc dziecku swojemu stworzyć silny wizerunek własnej mądrej osoby, dzięki czemu stanie się dzieckiem najpierw mądrym, a później dopiero być może bogatym!. Jeśli wizerunku tego przy Twojej pozytywnej pomocy nie rozwinie, nie pomoże mu żadna inna wiedza i żadne przypadkowe pieniądze tego świata!!!.
I powtórzę raz jeszcze dla zapamiętania na zawsze, że największe bogactwo tego świata osiągamy w domu nie w pracy, bo właśnie w domu decydujemy co z nim zrobić!!!.


Wzbogaca Cię bowiem nie wypłata, ale to, co z nią zrobisz!!!

To coś zdecyduje również o tym, czy znajdziesz się w gronie ludzi bogatych lub biednych, czy zasilisz klasę zwaną średnią.

Większość ludzi mówi, że gdyby dostali większą podwyżkę byli by bogatsi podczas gdy naprawdę jest tak, że im ktoś więcej zarabia tym bardziej grzęźnie w długach!!!.

****Jedna z moich maksym życiowych głosi, że długi są znacznie większe od zarobków i tym większe, im większe zarobki!.

Mój autorski wtręt okolicznościowy

[Polecam gorąco w tym temacie książkę Pt. „Mądre bogate dziecko” – autor Robert Kiyosaki. Podręcznik, bez poznania treści, którego, szczególnie dzisiaj już(!), będziemy „większymi jeszcze wyłącznie kalekami”, których powiększające się z dnia na dzień kalectwo, uśmiercać jedynie coraz wcześniej będzie nasze dzieci”!. (!)]

***** Urodziłeś się aby zwyciężać!. Chęć zwycięstwo, – jeżeli nawet zaistnieje, – jest niczym bez woli, potrzeby i obowiązku przygotowania się do zwyciężania!!!.

Bo jak możesz być dobry skoro codziennie robisz złe rzeczy, do których jesteś zmuszany albo, którymi jesteś manipulowany!? Musisz więc wybrać i postawić na naukę ale tę jej część, która wyposaży cię w wiedzę nie objętą programem żadnej standardowej szkoły świata.
Standardowa bowiem wiedza ,- o czym przekonujesz się w codziennej walce z przeżyciem dnia kolejnego,- wprowadza Cię w błąd, jest więc oszustwem wpajanym Ci z wielką premedytacją i ogromną manipulacją na wyłączne potrzeby elit, władzy, rządów i parlamentów, - czyli mafii!!!.

*****Postawić musisz na naukę, która ma doświadczenia przeszłości lecz w tej jej części, która nie każe człowiekowi walczyć z życiem, ale pozwala mu cieszyć się życiem w każdych warunkach zewnętrznych, niezależnie od trudności jakimi są one naszpikowane. Ten rodzaj wiedzy w poważnej jej części i w długim czasie zdobędziesz na ulicy. Znacznie szybciej i w znacznie większym zakresie, przede wszystkim przy pomocy lektury podobnej do tej właśnie, którą trzymać będziesz w ręku ale dopiero po jej wydrukowaniu.


Gdybym ja Autor, powiedział Ci wszystko, co wiem o życiu , szybko miałbyś mnie dosyć i jeszcze szybciej znacznie byś o mych naukach zapomniał. Dopiero to wszystko, co wyczytasz między wierszami mojego tekstu, to, do czego dojdziesz sam między jego wersetami, zapamiętasz na całe życie!. A o to przecież w poprawnej i prawdziwej nauce chodzi.

Stąd, wtedy, kiedy prowadzę Cię bardzo dokładnie za rękę przez całość treści mojego studium, od czasu do czasu rękę swoją uwalniam, byś mógł wykazać się myśleniem samodzielnym i dzięki niemu mógł również samodzielnie stawiać pierwsze kroki w swoim już nowym...!.

Pragmatyczna istota naturalnego porządku świata natury burzona jest przez dzisiejszych nauczycieli, którzy nauki własne pobierali od nauczycieli właśnie, nie od Mistrzów i stawiają odwieczny świat natury na głowie, albo jak mówią niektórzy do góry nogami!!!.

*** Wyprowadzam z błędu nie myślących logicznie, lub myślących inaczej od prawdy jedynej > Straconego czasu ,- w jakikolwiek własny sposób życia spędzania , - nie nadgonisz już nigdy. Spróbuj cofnąć go choćby o minutę. NIEMOŻLIWE!. Życie bowiem wyłącznie upływa, bo czas biegnie wyłącznie do przodu. Życia więc identycznie jak czasu nie cofniesz. Jeżeli życia nie cofniesz, to jak chciałbyś go naprawić czy dogonić?.


Istnienie ludzkie wykonane jest z gliny połączonej w odpowiedniej proporcji z wodą i jej przeogromnymi możliwościami oraz ziemią, z jej ograniczeniami i potrzebami. Nie jesteśmy więc ani samymi cnotami ani też samymi wadami i ograniczeniami. Jesteśmy połączeniem bardzo dokładnie dobranych części powyższych składowych, które zna jedynie Stwórca tego świata.
Wszystkie te elementy stanowią tak doskonałą całość spójną, że nie da się ich rozdzielić nie rozrywając na kawałki ludzkiego istnienia!.


***Ani więc nasze ułomności nie są dostatecznym powodem, ani nasze ograniczenia nie stanowią dostatecznej racji do jakiejkolwiek z czegokolwiek naszej rezygnacji!!!.
****Możemy pisać, nie napisawszy nic, możemy czytać, nic nie przeczytawszy, możemy słuchać, nic nie słysząc i patrzeć, nic zupełnie nie widząc!. Nie możemy jednak robić nie wykonując w rezultacie niczego!. Czy przy pomocy takich niby działań, działań pozornych, możesz osiągnąć inne aniżeli pozorne jedynie zwycięstwo!???


Poprzez tak pozorne działania nie nabyłeś również uprawnień do marzenia nawet, jeżeli, nie zdałeś wcześniej egzaminu z umiejętności mądrego słuchania, mądrego czytania, mądrego patrzenia i mądrych w ich wyniku wniosków i działań!.

Wiele w życiu zależy również od czystości Twoich intencji!.
Myślisz tak: „gdybym był lepiej sytuowany byłoby mi łatwiej żyć”. Tymczasem tym, co przeszkadza w Twoim bezbarwnym życiu, nie jest wcale to czego Ci brakuje. Tym, co Ci przeszkadza jest to, czego masz w nadmiarze, a tym jest : egoizm, materializm, rywalizacja, pycha, zarozumiałość, ranienie uczuć, skutki grzechu, brak wiary w ogóle, także w Boże miłosierdzie i które podążają za Tobą przez życie niczym złowrogi cień Twoich niedociągnięć!.

Głównym Twoim problemem jest to, że ciągle ciągniesz za sobą mnóstwo spraw, które nie pozwalają Ci być wolnym! Musisz koniecznie natychmiast oczyścić się z tego, co Ci zalega!. Oczyść również swoje intencje a staniesz znacznie bliżej drogi prowadzącej do wolności pełnej. Czystość uważana jest za największą zaletę świata ziemskiego(!), bo:

Jeden czysty diament jest wart więcej aniżeli tysiące ich zanieczyszczonych!.

*** Czystość zamiarów to również czystość także motywacji prowadzących jedyną właściwą drogą prawdy do wyznaczonego celu!.Tego więc się trzymaj, a wiele nieosiągalnego dotychczas, w Twoim nowym czystym życiu stanie się dla Ciebie osiągalne!
(...)
Na zakończenie tej publikacji, ale też na otwarcie Nowego 2017 Roku postanowiłem przekazać Państwu zajawkę tematu nie mniej rewelacyjnego, lecz mniej naukowo nowacyjnego mniej życiowo interesującego od mojego tematu przewodniego, jaki stanowi temat MARKETINGU, który nadal będzie kontynuowany.
Tyle, że ten nowy temat ma znacznie większe od marketingu, mniej jednak prawdopodobne umocowanie w Internecie i przez to jest znacznie szybszy w przekazie pisanym, bowiem wiele informacji jest w Necie gotowych i krótko bardzo z mojej strony wystarczy się pisemnie do nich odnieść, byś mógł we wskazane miejsce trafić, co powoduje, że nie mam potrzeby o nich wiele stron pisać. Mój więc udział w ich publikacji przeze mnie pisanej, którego wymagał marketing, będzie znacznie od niego skromniejszy. I dobrze to i źle. Od Ciebie wymagał będzie jednak ogromnej walki ze swoją świadomością w zakresie niesamowitej i nowej zupełnie wiedzy, którą będziesz poznawał, albo nie będziesz poznawał jeżeli tak postanowisz. Jak zawsze i we wszystkim decyzję podejmiesz sam.
Pierwsze właściwe już publikacje z tego zakresu ukażą się na pewno w I kwartale br.

Kilka słów wstępnych o tej tematycznej nowości, która demonicznie wprost rujnuje dotychczasową wiedzę Twoją, jaką w prezentowanym zakresie dotychczas posiadasz. Wiedzę wieloepokową, zupełnie nową i inną. Wiedzę fascynującą i demoniczną jednocześnie, zmieniającą swoim przekazem nasze umysły w sposób często bolesny nawet, biorąc pod uwagę także sposób merytorycznej narracji przez autora w materiałach prezentowany.
Wiekami byliśmy nakierowani /manipulowani/ na myślenie, które do dzisiaj pozwala nam wierzyć w każde oszustwo przez nich /naszych odwiecznych wrogów politycznych / prezentowane, na które otrzymasz potwierdzenie w postaci zupełnie nowych nieznanych Ci faktów, często wprost zastraszających w swoim charakterze, choć w rezultacie dość łatwo akceptowalnych, jeżeli masz już mniej czy bardziej odpowiednie do przyjmowania tego rodzaju wiedzy przygotowanie.


Największym oszustem i wszechstronnym oszustwem świata ziemskiego jest NASA ...(!!!)

(informacja poniższa zaczerpnięta z Wikipedii: NASA (ang. National Aeronautics and Space Administration, pol. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) – agencja rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych, ustanowiona 29 lipca 1958 roku na mocy National Aeronautics and Space Act[3], zastępując poprzednika – National Advisory Committee for Aeronautics. NASA nie wchodzi w skład struktury żadnego ministerstwa (departamentu). Ma status niezależnej agencji podległej bezpośrednio prezydentowi USA.
Oprócz programu lotów kosmicznych agencja jest również odpowiedzialna za długofalowy (zarówno cywilny, jak i wojskowy) program badań przestrzeni kosmicznej. W lutym 2006 roku NASA sama określiła swoje cele, uznając, że jej misją jest „utorowanie drogi przyszłej eksploracji kosmosu, odkryciom naukowym i badaniom z dziedziny aeronautyki”[4].


… i pracujący na jej usługach Disney.

(informacja poniższa zaczerpnięta z Wikipedii: The Walt Disney Company (krócej Disney) – największa na świecie korporacja mediowa[3] założona 16 października 1923 w Burbanku przez braci Walta i Roya Disneyów, jako małe studio animacyjne pod nazwą Disney Brothers Cartoon Studio. W 2008 roku przychody firmy uplasowały ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich korporacji mediowych świata wyprzedzając dotychczasowego lidera, TimeWarner Company.
Jej obecna wartość kapitałowa szacowana jest na ponad 40 mld dolarów USD (stan na 2011 rok). Firma zatrudnia łącznie około 180 tysięcy pracowników na całym świecie. Od 2000 szefem (ang. CEO), a od 2005 roku również prezydentem koncernu, jest Robert Iger[potrzebny przypis].
Najważniejszą i najstarszą częścią koncernu, zajmującą się produkcją kinematograficzną (filmów i seriali) jest holding Walt Disney Studio Entertainment składający się z Walt Disney Motion Pictures Group, Disney Music Group i innych mniejszych przedsiębiorstw…
,

...którego w ostatnim określonym tuż powyżej zakresie jego działalności, NASA wykorzystuje do wszystkich absolutnie swoich profesjonalnych projekcji filmowych, reżyserowanych dla potrzeb dokumentowania indywidualnych oszustw NASA, w które każdy musi uwierzyć, bo dla tych celów są wymyślane, reżyserowane, tworzone i po mistrzowsku przetwarzane przez bardzo publicznie lubionego jedynego tych rozmiarów giganta filmowych mniej bardziej poważnych żarcików, filmików i komiksów wszelkiej maści, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Oba więc powyższe giganty światowe pracują na poczet największych oszustw tego świata zgrozy, które to oszustwa służą do produkcji /tworzenia/ i przetwarzania innych kłamstw przez NASA nakazanych, dla uzyskiwania przez niego niewyobrażalnie olbrzymich pieniędzy we wszystkich i każdych ich odmianach.

To wszystko czym NASA nas karmi przy pomocy Disneya, to komputerowo przetworzone obrazy tego świata wraz z Kosmosem, na przestępcze i nieograniczone potrzeby NASA , o czym będzie szeroko w prezentowanych materiałach, które wywołują nie tylko ciarki na naszych skórach i ciałach.


Nasza ziemia niesie na swoim „grzbiecie” wiele setek nieujawnianych nam tajemnic różnego typu, które oni wymierzają przeciwko nam, jej naturalnym, właściwym gospodarzom i właścicielom. Jak to jest możliwe, jak to się dzieje i kto na to pozwala?. Na te i wiele innych pytań, otrzymacie Państwo właściwe odpowiedzi w kolejnych moich publikacjach. A tymczasem powiem następująco i bardzo skrótowo wprowadzająco.

W wielu swoich publikacjach wskazywałem dowody na obecne nasze niewolnictwo, na manipulację naszymi umysłami i wyłączne oszustwa, jakimi karmią nas rządy naszych państw i cała globalna polityka tego świata, przy pomocy bezprawnie zawłaszczonych publicznych mediów wszelkich, przez 24 godz. na dobę. Ciekawe skądinąd, kto z Państwa potraktował je zupełnie poważnie? Będę drążył wymienione tematy w kontekście także innych, nie publikowanych jeszcze ich kontekstach, stawiających na baczność, nawet resztki włosów na naszych często siwych już głowach, których oczy zdawałoby się widziały już wiele, a nawet więcej i których uszy słyszały jeszcze znacznie więcej. To wszystko jest ułudą i w znacznej mierze demagogią, bez krzty prawdy rzeczywistej. Prawda bowiem o tym świecie jest zupełnie inna od tej, jaką cały bez wyjątku świat normalny , - a więc my Polacy także, - jesteśmy edukowani dziesięcioleciami , do dnia dzisiejszego. A gdzie w tym wszystkim nauka zapytacie?. Odpowiedzi będzie aż nadto na wszystkie te i wiele innych pytań tak ciekawych, jak poważnych, merytorycznych i potwierdzonych tym, co pozostanie jeszcze dla indywidualnej oceny własnej każdego z Państwa.

Tak dzisiaj zaczynam politycznie:

„Polska to burdel, a posłowie to k...y”. Tak posłowie przynoszą nam wstyd od stuleci.


(Tak powyżej zatytułowany został poniższy artykuł w WP 17.12.2016)

Awantury sejmowe w dawnej Polsce

Ostatnia awantura w Sejmie blednie przy sporach, które rozgrywały się za czasów I i II Rzeczpospolitej. Zwaśnieni posłowie załatwiali sprawy za pomocą mało wyszukanych środków perswazji, z obelgami i rękoczynami włącznie.Adam Gaafar
"A posłowie? Ci posłowie, których wy trybunami nazywać i z nimi równać lubicie. Jaka z nich korzyść i pociecha? Wybierają się kiedy chcą, jak chcą, na sejmikach, które sejm Rzplitej poprzedzać zwykły [...] A niechże kto sprzeciwić się spróbuje, to go za nieprzyjaciela mają, krzyczą i nic nie sprawiwszy, z sejmu się rozjeżdżają" - ubolewał Krzysztof Warszewicki, jeden z członków poselstwa wysłanego do Henryka Walezego. Jego relacja doskonale obrazowała stan kultury politycznej Rzeczpospolitej w dobie demokracji szlacheckiej. Podobne spostrzeżenia miały jednak towarzyszyć obserwatorom i uczestnikom sejmowych obrad przez kolejne stulecia.

Wyzwiska i bijatyki

W dawnym Sejmie liczył się przede wszystkim donośny głos. Posłowie przekrzykiwali się i wyzywali nawzajem. Obrażony szlachcic za nic nie odpuszczał, przez co dochodziło nierzadko do obrzucania się zgniłymi jajkami, a nawet "załatwiania" sprawy na zewnątrz. Duma dawnych posłów była tak wielka, że nie liczono się nawet z drugą izbą i królewskim autorytetem. Przykładem takiego procederu było zajście, które miało miejsce za panowania Zygmunta III Wazy. Po Sejmie walnym posłowie szykowali się do żegnania króla, ale ten- ze względu na późną porę - poprosił o przełożenie ceremonii na dzień jutrzejszy. Posłowie uznali to za ujmę, oświadczając, że nie mają zamiaru czekać. Następnie opuścili obrady i zaczęli rozjeżdżać się do swych posiadłości.
Przyczyn tego stanu rzeczy należy szukać w źle pojmowanej przez szlachciców wolności słowa, której obrona zdawała się być dla nich ważniejsza od dobra państwa, wyrażonego w korzystnie podjętej uchwale. Spory i pieniactwo występowały już na szczeblu sejmików i co światlejsi myśliciele epoki zdawali sobie spraw, że posłowie nie zerwą na obradach Sejmu z dawnymi przyzwyczajeniami. Nie mylili się.
Ksiądz Piotr Skarga żalił się w swoich "Kazaniach sejmowych": "I owszem, sejmy, które wam były lekarstwem na wszystkie Rzeczypospolitej choroby, w jad się wam obróciły. Bo na nich więcej niezgód i odrażenia myśli jeden od drugiego i stanu do stanu przyczyniacie. Na nich się buntowania i sedycyje rodzą. [...] I tak sejmy, na ukrzepczenie zgody i miłości spójnej braterskiej uczynione, na zapalenie rozterków służą. Toć ich już lepiej nie składać, jeśli takich niespokojnych serc i myśli nie złożycie".
Posłowie byli nie tylko aroganccy, ale też nad wyraz złośliwi. Świadczy o tym zdarzenie, do którego doszło w 1585 r. na sejmie wlanym w Warszawie. Po tym jak poseł Kaźmierski nie chciał przekazać skryptu z przemową Kanclerzowi, panowie zaczęli się szarpać, doprowadzając do naddarcia dokumentu. Ponieważ oponent nie odpuszczał, Kaźmirski na jego oczach porwał skrypt na drobne strzępy.

"O tempora, o mores!"

Kulminacją sejmowych ekscesów była wprowadzona w XVII w. zasada "liberum veto", dająca każdemu posłowi prawo do zerwania obrad i unieważnienia wszystkich podjętych uchwał. Reguła ta uruchomiła - jak można się domyślić - serię korupcji. Bogaty szlachcic, chcąc unieważnić niekorzystne z jego punktu widzenia uchwały, szukał bowiem posła, którego dziś nazwalibyśmy "typowym słupem". Biedniejszy szlachcic był więc kuszony korzyściami majątkowymi, w zamian za zerwanie toczących się obrad. "Co mi dziś jeden zamknie gębę, nie pozwala mi tego albo owego mówić albo czynić, to ja mu toż samo i wszystkim jutro zrobić mogę, krzyknąwszy "veto" - nie pozwalam" - podsumował prawo "veta" autor broszury "Wolność polska".
Wbrew powszechnej opinii, do przerywania obrad nie dochodziło jednak wcale tak często. Pozostali szlachcice próbowali zwykle "przemówić" koledze do rozsądku, wyprowadzając go z budynku. Bogatsza szlachta, a nawet obce mocarstwa, broniły jednak "liberum veto" za wszelką cenę. Nie powinno zatem dziwić, że próba zastąpienia jej zasadą większości w XVIII w. przez rodzinę Czartoryskich, spotkała się ze stanowczym sprzeciwem ambasadora rosyjskiego.
W obronie "liberum veto" stawali też wybitni polscy intelektualiści, wśród których wymienić należy zwłaszcza dworzanina królewskiego Andrzeja Maksymiliana Fredrę. Ale nawet mniejsi entuzjaści tego prawa, jak pisarz polityczny Stanisław Dunin-Karwicki, potrafili znaleźć jego pozytywne strony. "Jest to ozdoba ślachcica polskiego i filar wolności ślacheckiej. Bo wziąwszy ślachcicowi ius vetandi [prawo sprzeciwu - przyp. red.] i jego nie pozwalam, to wszystkie prawa wolnowładnego panowania powchodzą i zrówna się z ślachtą inszych narodów co pod absolutami żyją" - pisał Dunin-Karwicki.
""O Jezu, to się zaczęło!"- krzyknął ubek, który przyszedł po mnie". Grzegorz Chrystowski i Zbigniew Sarata wspominają stan wojenny i internowanie na Białołęce
Chris Niedenthal: PiS wsadziło Polsce kij w szprychy
Dziedzice sejmowych "tradycji"
Sejmowe spory i awantury nie były również obce w odrodzonej po rozbiorach II RP. Gdyby jednak przenieść tamte metody do obecnych czasów, to ostatnie wydarzenia mogłyby się zakończyć nawet interwencją wojska lub policji. Chociaż porządku obrad miała pilnować straż marszałkowska, w regulaminie ustalonym podczas pierwszych obrad Sejmu Ustawodawczego znalazła się informacja, że dla zachowania bezpieczeństwa do rozporządzenia marszałka Sejmu oddany zostaje dodatkowo "specjalny oddział".
A było czego pilnować. Posłowie z opozycyjnej opcji komunistycznej, co rusz podnosili wrzaski: "precz z faszystowskim rządem Piłsudskiego!". A Piłsudski odpowiadał na te zarzuty w typowym dla siebie stylu: interwencją siłową, albo niewybrednymi uwagami wymierzonymi w stronę politycznych przeciwników. Wśród wielu jego wypowiedzi na temat rodzimej polityki, dominowało stwierdzenie: "Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k...y".
11 listopada 1918r., pięć dni po tym jak powołano ludowy rząd Ignacego Daszyńskiego, Piłsudski zwrócił się do jego współpracowników słowami, które będą powtarzane przez kolejne pokolenia polityków: "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić". Siedem lat później marszałek rozważał nawet utworzenie własnego ugrupowania. Na pytanie hrabiego Aleksandra Skrzyńskiego o program planowanej partii, Piłsudski odpowiedział bez ogródek: "Najprostszy z możliwych. Bić k...y i złodziei, mości hrabio".
Tymczasem Sejm żył własnym rytmem. W lipcu 1920 r. doszło do kolejnej wielkiej awantury, podczas której odbył się dialog, przypominający łudząco obecne "dyskusje" na Wiejskiej:
- Proszę przestać, bo odbiorę Panu głos - upominał jednego z posłów marszałek Sejmu Wojciech Trąmpczyński.
- Pan Marszałek się myli, jeśli sądzi, że mi dziś głos odbierze. Dzisiaj są rzeczy za wielkie - mówił upominany poseł, piłsudczyk Juliusz Poniatowski.
- Odbieram Panu głos. Proszę zejść z trybuny.
- Panie Marszałku, niech się Pan uspokoi.
- Proszę natychmiast zejść!
Finałem opisanej historii było zamknięcie posiedzenia Sejmu i opuszczenie sali przez wyprowadzonego z równowagi Trąmpczyńkiego. Możemy się zatem oburzać na dzisiejsze spory i dyskusje, w których emocje biorą często górę nad zdrowym rozsądkiem, ale musimy też mieć świadomość, że tak wygląda i zawsze wyglądała polityka. Przy dawnych "pacyfikacjach" obrazy posłanki jedzącej obcesowo drugie śniadanie na sali plenarnej czy polityka pokazującego wymownie środkowy palec, wydają się być jednak bardzo niewinnymi incydentami.

Adam Gaafar dla Wirtualnej Polski -
- podczas pisania korzystałem m.in. z artykułu dr Anny Kalinowskiej "Kłótnie i wyzwiska na sejmach" oraz książki Bernarda Singera "Od Witosa do Sławka". Wszystkie cytaty przytoczono z zachowaniem oryginalnej pisowni.
……………………………………….
Mój komentarz

Czasy zmieniły się bardzo na coraz bardziej nieznośne politycznie wulgarne wszechstronnie, tak też zmienił się nie tylko polityczny język, ale wszelkie polityczne zachowania, - medialnie publiczne również...

[Powtórzę więc nadtytuł powyższego artykułu: „Polska to burdel, a posłowie to k...y”. Tak posłowie przynoszą nam wstyd od stuleci.]

„...wstyd od stuleci”, - dzisiaj jednak zamieniono go na polityczną hańbę elit, w której jedynym poprawnym politycznym zachowaniem jest haniebna manipulacja wszelką prawdą, zamienianą na oszustwo wszelkie każdego radzaju, we wszystkim i za każdą cenę!!! Tym samym dzisiejsi politycy stworzyli jedno olbrzymie bagno fałszu, zgnilizny i smrodu, do którego wpychają nas siłą swej przestępczej władzy, przy pomocy zupełnie nowych, bo mafijnych dzisiaj już działań wszelkich.

……………………………………………..

Inny fragment również skopiowanej polityki :
WP wiadomości / akt. 17.12.2016 / 10:54

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak o wydarzeniach w Sejmie: to próba drugiej nocnej zmiany

- Najbardziej trafne określenie tego, co działo się w piątek w Sejmie, to próba drugiej nocnej zmiany, jak w 1992 roku - mówił w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, za nocne wydarzenia w Sejmie odpowiada opozycja. Działania policji ocenił jako właściwe.
PAP / Radek Pietruszka
- To była próba drugiej nocnej zmiany. Tak jak, w 1992 roku była taka próba przejęcia władzy - wtedy udana - przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z wynikiem wyborów. Tak ja oceniam te wczorajsze wydarzenie, jako nielegalną próbę przejęcia władzy - powiedział w sobotę rano w RMF FM Błaszczak.
"Samoobrona w porównaniu z tym, co oni wczoraj robili, to był Wersal"

Minister dodał, że "do historii przeszła arogancja, buta, chuligaństwo Samoobrony, ale Samoobrona w porównaniu z tym, co oni wczoraj robili, to był Wersal". Błaszczak wskazał, że posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową i fotel marszałka Sejmu; nie dopuszczali do kontynuowania obrad.
Według niego postawa opozycji była karygodna. - To była próba anarchii, to była próba przejęcia władzy, to była próba zablokowania możliwości przyjęcia budżetu państwa. To też była próba zablokowania przyjęcia ustawy obniżającej emerytury i renty byłym funkcjonariuszom SB - powiedział minister.
Szef MSWiA wskazał, że w piątek przypadała 35. rocznica zamordowania dziewięciu górników w kopalni "Wujek". - Tego dnia właśnie opozycja z PO, PSL i Nowoczesnej próbowała zablokować ustawę, która przywraca sprawiedliwość społeczną - powiedział.
Pytany o zastrzeżenia opozycji dot. procedowania nad budżetem, minister odparł, że wszystko przebiegało zgodnie z prawem, było kworum, sporządzono protokoły. Błaszczak podkreślił, że PiS przez osiem lat bycia w opozycji nie blokowało mównicy. Ocenił, że marszałek Kuchciński wypełnia swoje obowiązki zgodnie z prawem, a opozycja zachowuje się skandalicznie.
- Uważamy, że to, co wczoraj się wydarzyło, jest jednym wielkim skandalem obciążającym opozycję, która nie może się pogodzić z wynikiem wyborów, z tym, że straciła władzę - powiedział.
Policja stoi na straży przestrzegania porządku
Mówiąc o zajściach przed Sejmem, szef MSWiA ocenił, że policja traktowała protestujących "w sposób właściwy". Dodał, że zgromadzenie musiało zostać rozwiązane "ze względu na zagrożenie blokadą", a uczestnicy zostali wezwani do rozejścia się. Wskazał, że ze strony manifestujących dochodziło do prowokacji - rzucono świecę dymną, kładziono się pod koła aut. - Policja stoi na straży przestrzegania porządku - zapewnił.
Impulsem piątkowych zdarzeń w Sejmie i przed nim były planowane zmiany w zasadach obecności dziennikarzy w parlamencie. Na początku piątkowych głosowań nad projektem budżetu na 2017 roku posłowie PO zwrócili się do marszałka Marka Kuchcińskiego o informację na temat planowanych ograniczeń pracy dziennikarzy; zabierali głos postulując rezygnację z planowanych zmian. Marszałek odpowiadał posłom, że ich wnioski nie dotyczą przedmiotu obrad Sejmu. Zwracał im uwagę, że zakłócają obrady Izby.
Kuchciński wykluczył z obrad posła Michała Szczerbę (PO), co sprawiło, że posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę, a później także fotel marszałka. Obrady przeniesiono do Sali Kolumnowej.
W związku z wydarzeniami w Sejmie, w piątek wieczorem przed budynkiem parlamentu zaczęli się zbierać zwolennicy KOD, partii Razem, Obywatele RP. Zgromadzenie to po północy rozwiązała policja, a "uczestnicy zostali bardzo intensywnie informowani, że ich działania są nielegalne i stoją w sprzeczności z obowiązującym prawem".
Jak poinformował w sobotę rano rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek, policja nie zatrzymała nikogo, spisała dane osobowe osób, które utrudniały przejazd i skieruje w ich sprawie wnioski do sądu.
Marek Grabski
………………………………………………….
I jeszcze jedna polityczna kopia :

Nie mogę nie skomentować poniższego wystąpienia Tuska /zdjęcie i pod nim tekst/, - stąd i ten cytowany artykuł, - które to wystąpienie potwierdza w pełni moje o nim opinie wyrażane publicznie od zawsze. Poniżej wystąpienia, tuż pod nim, mój autorski do niego komentarz...

WP / akt. 17.12.2016, / 18:24

Donald Tusk: demokracja, w której pozbawia się ludzi dostępu do informacji, staje się nieznośna jak dyktatura (doskonale znamy to z poprzednich 8 letnich rządów, napadów na dziennikarzy – moja dygresja)Donald Tusk, były premier, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, w sobotę przyjechał do Wrocławia na ceremonię zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu, przygotował sobie z tej okazji przemówienie na temat kultury. - Nie po raz pierwszy historia płata mi figla i muszę zmienić wystąpienie z oczywistych względów - stwierdził były premier.

Donald Tusk Donald Tusk (AFP / Petros Karadjia)
- Jestem głęboko przekonany, że dziś rozmowa o europejskiej kulturze ma szczególny sens, to rozmowa o naszym być albo nie być we współczesnym świecie. Wrocław był terytorium kultury Europejskiej. Esencją tego terytorium jest wolność. Esencją Europy jest unikatowy model demokracji w której obywatele, prawo i dobre obyczaje wyznaczają granice władzy. A nie odwrotnie. Jak wiemy, demokracja bez poszanowania kultury, demokracja w której ludzi pozbawia się dostępu do informacji i narzuca jeden model życia, staje się nieznośna jak dyktatura - stwierdził w swoim wystąpieniu Donald Tusk.

Tusk stwierdził, że demokracja "wymaga ochrony i pieczołowitości, wręcz czułości, sama z siebie nie przetrwa". - Jest bardziej krucha niż delikatna niż nam się Polakom się wydawało, gdy tęskniliśmy za nią za żelazną kurtyna, podczas mojej młodości. Czy model europejski przetrwa, to nie pytanie ideologiczne, ale pytanie o nasze przetrwanie. Kto dziś podważa europejski model demokracji, gwałcąc konstytucję i dobre obyczaje, naraża nas wszystkich na strategiczne ryzyka. Odrzucając ducha wolności i wspólnoty pisze kolejny akt dramatu polskiego osamotnienia. My tę sztukę znamy z historii aż za dobrze - powiedział Tusk.

- Po wczorajszych wydarzeniach w Sejmie i na ulicach Warszawy mając też w osobistej pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władze w naszym kraju o respekt wobec ludzi, wobec zasad i wartości konstytucyjnych, ustalonych procedur i dobrych obyczajów - zaznaczył.

Dziękował tym wszystkim, którzy gotowi są trwać przy europejskich standardach demokracji w Polsce. - Jesteście dziś najlepszymi strażnikami polskiej reputacji w Europie i na świecie - mówił Tusk.
Oprac.: Violetta Baran
……………………………………….
Mój komentarz do powyższego wystąpienia Tuska:

Podkreślenia w końcówce tekstu wystąpienia Tuska dokonane są przeze mnie, bo to one właśnie są potwierdzeniem tego wszystkiego, co w całym swoim komentarzu zawarłem. To one stanowią najbardziej newralgiczne, szydercze, obłudne, przestępcze, mafijne i zasadnicze jego fragmenty, - perfidne oszustwa Tuska!.
...Najpierw proszę spojrzeć na nienormalne spojrzenie Tuska na tym zdjęciu. Typowy mafiozo, choć funkcja ojca chrzestnego nie będzie mu nadana. Zbyt głupi, poprzez dziury jakie wyżłobił w swoim nazistowskim intelekcie w sposób nieodwracalnie trwały!. On sam sobie nie wierzy, co zdjęcie prezentuje jednoznacznie i dobrze robi, że nie wierzy, bo, co popiera i do czego w Polsce nawołuje Tusk Donald, obecny przedstawiciel najwyższego establishmentu UE i były wielo letni polski premier nie polskiego rządu. to sabotaż przeciwko Polsce!. Otóż, Tusk :
1. Popiera bandycki rozkład polskiej zmanierowanej i fałszywej demokracji
2. Nawołuje do Majdanu po polsku – napisano już do niego instrukcję działań
3. Nawołuje do buntu przeciwko obecnej władzy w Polsce, poprzez wymówienie posłuszeństwa polskim organom bezpieczeństwa – ulotki nawołujące puszczone w obieg
4. Namawia do kolejnej targowicy w Polsce
5. Popiera i akceptuje zerwanie bezprawne obrad sejmowych w piątek 16.12. 2016
6. Prezentuje przeciwrządową buńczuczność w swoim wystąpieniu
7. Zachęca do nocnej zmiany z czasów premiera Olszewskiego, tym razem drugiej już
8. Popiera niedopuszczenie do zatwierdzenia polskiego budżetu na rok 2017 i ustawy dezubekizacyjnej
9. Szerzy hipokryzję i nawołuje do zmiany obecnego rządu PIS
10. Odgórnie w najwyższych organach UE wspiera totalną opozycję w Polsce, przeciwko wszystkiemu, co polskie.
Przypadkowe niby zbiegi okoliczności z premedytacją zaprogramowane w wystąpieniu Tuska, to bezsprzeczne dowody na rzeczywistość w wystąpieniu kreowaną. Oto cały portret nazistowskiego mafiozo, oszusta Donalda Tuska
Pisałem, w którymś ze wcześniejszych artykułów, że Tusk jest ostatecznym zabezpieczeniem dla swoich wypierdków maści nakrapianej pozostawionych w kraju, napuszczając ich na wszelkiego rodzaju rozróby rozwalające Polską i bez tego nienormalną od zarania demokrację. Nic dodać nic ująć, jeżeli tylko dokładnie przeczytamy dzisiejsze jego wystąpienie we Wrocławiu, które jest potwierdzeniem tego, co pisałem wcześniej.


Skopiowana z sieci.....rzeczywistość i nakaz dnia dzisiejszego.

Mój komentarz połączony z moim apelem do Rodaków
Jeżeli dzisiaj oficjalnie i publicznie w niepolskich mediach TV i innych w Polsce i poza jej granicami można, - także Gazeta Wyborcza w swoich mediach może, - nawoływać do puczu przeciwko obecnemu polskiemu rządowi, to ja Chrześcijanin, Polak z Dziada - Pradziada, łącząc swoją siłę z siłą treści powyższego obrazka, mam również prawo uzurpować sobie obowiązek innych zgoła zupełnie zachowań i przedstawienia swojej w tej sprawie propozycji nie do odrzucenia, abyśmy My Polacy idąc w ślady R. Sikorskiego nawoływali i zachęcali wszystkich Rodaków do wyżynania tych krwiożerczych watach, które od zarania demokracji w Polsce, przeciwko niej i polskiej wolności wszelkiej stoją, uniemożliwiając demokratyczne poczynania demokratycznego nareszcie obecnie polskiego rządu w naszym kraju, walczącego o prawdziwą wersję wolnej demokratycznej i lepszej Polski!. Uważam także, że należy wyczyścić do cna teren całej Polski z żydowskiej, sowieckiej i nazistowskiej Komuny mafijnej, która uniemożliwia nam każdy rodzaj jakiegokolwiek normalnego życia we własnym, bo naszym polskim chrześcijańskim kraju. Jeżeli Bóg nas w tych działaniach nie wesprze, użyjemy do tego celu szatana, by na końcu naszych działań obronnych jego również z watahami dorżnąć!. Działania te rozpocząć musimy od początku nowego 2017 roku, by jak najszybciej czystkę tę zakończyć i Polskę od zarazy uwolnić. W 98-ą rocznicę powrotu do Polski Ignacego Paderewskiego i w tą samą rocznicę Powstania Wielkopolskiego, należy pójść tamtymi zwycięskimi śladami i do zwycięstwa wolnej polskiej demokracji skutecznie wreszcie kraj nasz doprowadzić!.

Zdzisław Wojciechowski


SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH MOICH CZYTELNIKÓW I BRACI POLAKÓW, WESPÓŁ Z REDAKCJĄ GI KWORUM W NOWYM 2017 ROKU, a na cały nowy 2017 rok życzę pomyślności wszelkiej, zdrowia osobistego końskiego, radości wszelkiej, uśmiechu szerokiego.
……………………………………..
Autorska stopka
* / ** - Autorskie ciekawe myli, powiedzenia. Myśli złote
*** / **** - Autorskie sentencje, aforyzmy, maksymy
***** - Autorskie Apogeum : określenie momentu szczytowego, wartości maksymalnej. Najwyższa możliwa do osiągnięcia jakość.

Autor artykułu - Zdzisław Wojciechowski – miesiąc styczeń 2017

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Grudnia 2011 roku
W wieku 75 lat zmarł Vaclav Havel, pierwszy demokratyczny prezydent Czech. Był także znanym dramaturgiem


18 Grudnia 1936 roku
Urodził się Henryk Jankowski, polski ksiądz katolicki związany blisko z ruchem Solidarności i opozycją antykomunistyczną (zm. w 2010r.)


Zobacz więcej