Czwartek 20 Czerwca 2019r. - 171 dz. roku,  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.01.17 - 18:11     Czytano: [879]

Dział: Interwencje

Zygmunt Miernik na wolności

… a protest trwaProtestujący pod gmachem Sądu Najwyższego potwierdzili informację o zwolnieniu z więzienia Zygmunta Miernika. Sam protest ma jednak trwać.


Jarosław Kaczyński podkreślił dziś rano w Sejmie, że wszyscy powinni być równi wobec prawa. – Nie może być tak jak jest dzisiaj w Polsce, że ktoś, kto rzucił tortem w osobę, która jest sędzią, siedzi w więzieniu, a ktoś, kto uczestniczył w grupie przestępczej dokonującej rozbojów i wymuszeń też dostaje 10 miesięcy więzienia, tylko w zawieszeniu – powiedział prezes PiS. Po kilku godzinach Zygmunt Miernik znalazł się na wolności …


Dzisiejszy komunikat przesłany NGO informuje, cyt.

Uprzejmie informujemy, że sądowy więzień polityczny Zygmunt Miernik uzyskał warunkowe zwolnienie z więzienia, do którego trafił za „tortowy protest” przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy. Przypominamy, że protest NIEZŁOMNYCH doprowadził do prawomocnego skazania totalitarnego zbrodniarza gen. LWP Czesława Kiszczaka. Deklarujemy przeprowadzenie dalszych protestów tortowych jako jednej z form protestu, która w przeszłości doprowadziła m.in. do rozliczenia kolaborantów z Francji Vichy. Ponownie podkreślamy, że tylko w Sądzie Najwyższym do dziś orzeka kilkudziesięciu sędziów, którzy skazywali opozycjonistów w PRL.

Co do dalszego trwania Miasteczka Namiotowego pod SN wypowie się zjazd reprezentantów różnych środowisk planowany na następną sobotę, tj. 21.01.2017 r.

Dzięki determinacji i współpracy wielu środowisk, m.in. Solidarnych 2010, Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy, KPN-NIEZŁOMNI, Ruchu Kontroli Wyborów, Ruchu Ojcowskiego oraz licznych stowarzyszeń osób pokrzywdzonych przez sądownictwo i inne władze oraz instytucje państwowe pod gmachem Sądu Najwyższego trwa wspólny protest. Jego celem jest sanacja wymiaru sprawiedliwości oraz oczyszczenie instytucji Państwa Polskiego z komunistycznych zbrodniarzy. Zapowiadamy, że pomimo uwolnienia Zygmunta Miernika protest będzie kontynuowany albowiem sprawa więźnia politycznego Zygmunta Miernika była tylko jednym z postulatów – co lapidarnie wskazywało hasło Miasteczka Namiotowego pod SN – „UWOLNIĆ MIERNIKA – WSADZIĆ MICHNIKA”.
Brak rozliczenia komunistycznych zbrodniarzy pomimo blisko trzech dekad od upadku PRL nie jest niczym nowym jeśli pod uwagę weźmie się np. rozliczenie ze zbrodniarzami nazistowskimi w RFN.
(…)

Jednocześnie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie oraz prosimy o dalsze zaangażowanie w protest”.
Z komunikatu protestujących wynika wprost, że czekają nas dalsze „widowiskowe” protesty tortowe …

Niezależna Gazeta Obywatelska
w Bielsku – Białej

Wersja do druku

MariaN - 13.01.17 11:39
Nareszcie. 5 miesiecy odsiadki za nic to trochę za dużo. A teraz do paki POwsadzać zdrajców, na poczatek tych, co blokowali przez miesiac Sejm

Lubomir - 13.01.17 9:11
Adam Małysz ma w Wiśle pomnik z białej czekolady, to może nadchodzą czasy budowania pomników z ciasta tortowego?. Trochę śmieszne robią się te nasze czasy. Nieco zmienia się pojęcie bohaterstwa i męczeństwa.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Czerwca 1940 roku
Niemcy przeprowadzili masowe egzekucje wśród więźniów politycznych w Palmirach pod Warszawą.


20 Czerwca 1815 roku
Uroczyste proklamowanie w Warszawie Królestwa Polskiego.


Zobacz więcej