Poniedziałek 19 Sierpnia 2019r. - 231 dz. roku,  Imieniny: Emilii, Julinana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.01.17 - 18:11     Czytano: [884]

Dział: Interwencje

Zygmunt Miernik na wolności

… a protest trwaProtestujący pod gmachem Sądu Najwyższego potwierdzili informację o zwolnieniu z więzienia Zygmunta Miernika. Sam protest ma jednak trwać.


Jarosław Kaczyński podkreślił dziś rano w Sejmie, że wszyscy powinni być równi wobec prawa. – Nie może być tak jak jest dzisiaj w Polsce, że ktoś, kto rzucił tortem w osobę, która jest sędzią, siedzi w więzieniu, a ktoś, kto uczestniczył w grupie przestępczej dokonującej rozbojów i wymuszeń też dostaje 10 miesięcy więzienia, tylko w zawieszeniu – powiedział prezes PiS. Po kilku godzinach Zygmunt Miernik znalazł się na wolności …


Dzisiejszy komunikat przesłany NGO informuje, cyt.

Uprzejmie informujemy, że sądowy więzień polityczny Zygmunt Miernik uzyskał warunkowe zwolnienie z więzienia, do którego trafił za „tortowy protest” przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy. Przypominamy, że protest NIEZŁOMNYCH doprowadził do prawomocnego skazania totalitarnego zbrodniarza gen. LWP Czesława Kiszczaka. Deklarujemy przeprowadzenie dalszych protestów tortowych jako jednej z form protestu, która w przeszłości doprowadziła m.in. do rozliczenia kolaborantów z Francji Vichy. Ponownie podkreślamy, że tylko w Sądzie Najwyższym do dziś orzeka kilkudziesięciu sędziów, którzy skazywali opozycjonistów w PRL.

Co do dalszego trwania Miasteczka Namiotowego pod SN wypowie się zjazd reprezentantów różnych środowisk planowany na następną sobotę, tj. 21.01.2017 r.

Dzięki determinacji i współpracy wielu środowisk, m.in. Solidarnych 2010, Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy, KPN-NIEZŁOMNI, Ruchu Kontroli Wyborów, Ruchu Ojcowskiego oraz licznych stowarzyszeń osób pokrzywdzonych przez sądownictwo i inne władze oraz instytucje państwowe pod gmachem Sądu Najwyższego trwa wspólny protest. Jego celem jest sanacja wymiaru sprawiedliwości oraz oczyszczenie instytucji Państwa Polskiego z komunistycznych zbrodniarzy. Zapowiadamy, że pomimo uwolnienia Zygmunta Miernika protest będzie kontynuowany albowiem sprawa więźnia politycznego Zygmunta Miernika była tylko jednym z postulatów – co lapidarnie wskazywało hasło Miasteczka Namiotowego pod SN – „UWOLNIĆ MIERNIKA – WSADZIĆ MICHNIKA”.
Brak rozliczenia komunistycznych zbrodniarzy pomimo blisko trzech dekad od upadku PRL nie jest niczym nowym jeśli pod uwagę weźmie się np. rozliczenie ze zbrodniarzami nazistowskimi w RFN.
(…)

Jednocześnie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie oraz prosimy o dalsze zaangażowanie w protest”.
Z komunikatu protestujących wynika wprost, że czekają nas dalsze „widowiskowe” protesty tortowe …

Niezależna Gazeta Obywatelska
w Bielsku – Białej

Wersja do druku

MariaN - 13.01.17 11:39
Nareszcie. 5 miesiecy odsiadki za nic to trochę za dużo. A teraz do paki POwsadzać zdrajców, na poczatek tych, co blokowali przez miesiac Sejm

Lubomir - 13.01.17 9:11
Adam Małysz ma w Wiśle pomnik z białej czekolady, to może nadchodzą czasy budowania pomników z ciasta tortowego?. Trochę śmieszne robią się te nasze czasy. Nieco zmienia się pojęcie bohaterstwa i męczeństwa.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Sierpnia 1920 roku
Wybuch II powstania śląskiego.


19 Sierpnia 1506 roku
Zmarł Aleksander Jagiellończyk, syn Kazimierza Jagiellończyka, król Polski (ur. 1461)


Zobacz więcej