Piątek 29 Maja 2020r. - 150 dz. roku,  Imieniny: Maksymiliana, Teodozji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.01.17 - 23:31     Czytano: [1322]

„Cennik Kijowskiego”

Mateusz Kijowski wypłacając środki z konta Komitetu Społecznego KOD na rachunek firmy swojej żony, mógł złamać zasady Statutu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji. Jeden z zawartych w nim punktów wyraźnie zabrania przeprowadzania tego typu transakcji, po cenach wyższych niż rynkowe.

Na portalu spidersweb.pl, zajmującym się tematyką nowych technologii, możemy znaleźć wycenę usług, które rzekomo miała świadczyć firma, należąca do Mateusza Kijowskiego i jego żony.

W tekście czytamy między innymi, że „KOD płacił 4920 złotych za trzy miesiące utrzymania systemu poczty elektronicznej, czyli około 1640 złotych miesięcznie. Gdyby wykupił »Wsparcie techniczne typu Premium«. (u jednego z dostawców usług internetowych – przyp. red.) zapłaciłby już od 450 złotych netto miesięcznie za utrzymanie jednego serwera. Gdyby KOD chciał do tego dokupić również sam serwer, to doliczyć trzeba około 300 złotych. Razem 750 zł, czyli ponad dwa razy mniej, niż w firmie Kijowskiego i jego żony”.

Ponadto na fakturach Mateusza Kijowskiego można znaleźć usługę o nazwie „Obsługa domeny”. Wyceniana jest ona na 250 złotych miesięcznie, czyli 3 tysiące złotych rocznie. Tymczasem normalnie wykupienie domeny kosztuje około 100 złotych rocznie.

„Doszło do złamania zasad etyki”

Janusz Schwertner z portalu onet.pl, który opisał sprawę faktur firmy Kijowskiego, podkreślił w programie „Minęła dwudziesta”, że statut dotyczy Stowarzyszenia, a nie Komitetu Społecznego KOD.

Jak dodał, Mateusz Kijowski korzysta na stałe z usług mecenasa. Wersję tego jak rozliczano faktury, ustalano pomiędzy prawnikiem, Kijowskim a jego żoną.

– Myślę, że adwokat, w tej całej sprawie posłużył temu, by powiedzieć coś, co jest prawdą – nie złamano tutaj prawa. My również napisaliśmy, że doszło tutaj do złamania zasad etyki, a nie prawa – powiedział Schwertner.
spidersweb.pl

TVP Info

Wersja do druku

Lubomir - 06.01.17 16:37
Tylko czekać jak w ramach tzw opozycji, powstanie w Polsce kolejna kalka jakiejś niemieckiej partii. Jakaś np 'Alternatywa...dla Polski'. Przecież Niemcy wciąż obrażeni są na Polaków, że Polska nie dołącza do polityki niemieckiego zadośćuczynienia Żydom za cierpienia doznane od Niemców i nie chce osiedlać u siebie niewygodnych sąsiadów z Syrii i m.in z Iraku. Niemcy wciąż obrażeni są na Polaków, że nie chcą z iście niemieckim entuzjazmem i niemiecką dokładnością - islamizować Europy. Kiedy ujrzymy na polskiej scenie politycznej jakiegoś 'Berlińskiego', to wiadomo będzie o co chodzi. Oby jednak Polska doczekała się ugrupowań i osobowości, które zatroszczą się o polską politykę dla Polski, m.in. o politykę uruchomienia spłaty zadośćuczynienia niemieckiego za zbrodnie i grabieże Hitlera i jego kamaryli - dokonane w Polsce i na polskich obywatelach, niezależnie od pochodzenia etnicznego i niezależnie od wyznawanej religii.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Maja 1917 roku
Urodził się John Fitzgerald Kennedy, prezydent USA, zginął w zamachu w Dallas w 1963.


29 Maja 1861 roku
Zmarł Joachim Lelewel, polski historyk i działacz polityczny (ur. 1786)


Zobacz więcej