Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.12.16 - 22:19     Czytano: [636]

Ośmiorniczki dla ośmiornicy


Szanowni Państwo!

Dawniej przynależność do odpowiedniej klasy rozpoznawało się po stroju i wykwintnej (lub nie) mowie. Dzisiaj metkę trzeba mieć przyszytą na widocznym miejscu, bo innego sposobu odróżnienia podkoszulka za 10 zł od sto razy droższego nie ma. Mowa im wulgarniejsza, tym przynależność do „wyższej klasy”, bardziej oczywista, co udowodnili niezbicie dygnitarze poprzedniego rządu w lokalu z ośmiorniczkami.

Zaborcy, a zwłaszcza Rosjanie niszczyli polską szlachtę i inteligencję na wszystkie dostępne sobie sposoby. Okazało się, że nie dość skutecznie, bo jednak udało się Polskę podnieść z ruin po 123 latach – niestety tylko na lat 20.

Podczas II wojny światowej znowu Niemcy i Rosjanie mordowali z premedytacją polską inteligencję. W PRL-u na jej miejsce wprowadzano „inteligencję pracującą” z „awansu społecznego”, albo wprost importowaną ze Związku Sowieckiego. To była jakość! W ubieganiu się na studia dodatkowe punkty za pochodzenie miały za zadanie wykluczyć dzieci „czarnej reakcji”. Tak powstała polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza pasożytująca na Polakach.

Te komunistyczne dynastie mają się dobrze, dlatego z taką zaciekłością zwalczają lustrację i z determinacją bronią wymiaru niesprawiedliwości. UltraNowoczesny Pertu, któremu głowa psuje się od góry, jest jednym z wielu przykładów, do czego może aspirować miernota zasilana obcymi pieniędzmi, którymi nawet nie umie zarządzać. Ale czy ośmiornicy, czyli mafii potrzebne są takie umiejętności?
Przy wigilijnym stole niech nam nie zabraknie tradycyjnego karpia i zapomnijmy chociaż na chwilę o ośmiornicy, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. Gdyby rządowi udało się zakręcić kurek z lewackimi pieniędzmi dla KOD-u czyli Komunistycznego Organu Destrukcji, to byłoby po krzyku.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Nie warto rozmawiać 50/2016 (286)

Szanowna Pani Małgorzato

Ma Pani całkowitą rację – nie warto rozmawiać z kimś kto słucha ale nie słyszy. Jak ktoś pięknie napisał – polemizowanie z głupstwem tylko je nobilituje. Jedno jest pewne - stworzenie NOWEGO CZŁOWIEKA przez kreatorów społecznych PRL-u i III RP poczyniło ogromne spustoszenie nawet w tak skromnym wycinku życia publicznego jakim jest kultura dyskusji. Ów NOWY CZŁOWIEK ma wiele aspołecznych „cnót”, wśród których najważniejsza to koncentrowanie się wyłącznie na sobie, ewentualnie na najbliższym otoczeniu. Toteż dyskusja z takowym osobnikiem jest pomysłem chybionym, jeżeli nie dotyczy jego osobistych spraw. „Ruszenie” w dyskusji problematyki nieco szerszej wprawia go w duży dyskomfort, bowiem obnaża jego ignorancję, do której nawet przed samym sobą nie ma odwagi się przyznać. Toteż będzie bronił swojego „stanowiska w sprawie” jak niepodległości. Odrębną kategorią są dyskutanci w mediach – publicyści, politycy i tzw. ludzie kultury. Ci o złych intencjach, często nie są szczerzy, bo mówią to co słuchacze chcą lub, w ich mniemaniu, muszą usłyszeć, a więc jawnie manipulują opinią publiczną. Merytorycznie polemika z nimi jest pozbawiona sensu, ale ignorowanie ich „argumentacji” niestety przysparza im sympatyków wśród widzów i słuchaczy. Podręcznikowym przykładem takiej sytuacji - kiedy racjonalne argumenty zderzają się z murem cynizmu politycznego i ideologicznej papki, są dyskusje inteligentnego profesora Ryszarda Legutki z głupawymi lewicowymi eurodeputowanymi. I cóż z tego, że obiektywna racja leży po stronie Profesora, kiedy „argumenty” strony przeciwnej – zawsze tej samej treści (bo pozbawione analizy racji Profesora) zostają odtworzone niczym magnetofonowe nagranie za sprawą naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Swoją drogą ciekawe, w którym miejscu te lewicowe cyborgi mają usytuowany ten przycisk?

Pozdrawiam Panią – Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Ubogacanie kultury

Występują: Helga i Wańka.

Helga – Mamuśka Angela miała rację z tym kulturalnym ubogacaniem.
Wańka – Kulturalny to był przecież stan wojenny. Co więc Merkel ma z tym wspólnego?
Helga – A pamiętasz taki filmik, który krążył po Internecie, jak to uchodźca niby zastrzelony wstaje i ucieka?
Wańka – Wiem do czego pijesz. Nasza kochana opozycja totalitarna powtórzyła ten sam trik.
Helga – Właśnie. Żywy trup na wizji!
Wańka – No, trochę znowu Internet nabruździł pokazując całe ujęcie, jak chłopak wstaje, wyjmuje komórkę i melduje wykonanie zadania.
Helga – Nie wszyscy siedzą w Internecie. W telewizji cały świat zobaczył to, co miał zobaczyć.
Wańka – Nawet dorzucono ekstra: „gazy łzawiące”.
Helga – Których nie było, ale oczywiście mogły być.
Wańka – Ktoś wpadł na dobry pomysł tej awarii nadajnika TVP.
Helga – Dziwi mnie trochę, że Amerykanie na to poszli.
Wańka – Nie bądź naiwna.
Helga – To wasi specjaliści?
Wańka – Dlaczego nasi? Działamy przecież ramię w ramię. Z tego co wiem, przygotowania do zajęcia Sejmu idą pełna parą.
Helga – Majdan w Sejmie – to będzie draka! Tylko żeby się udało.
Wańka – Co się ma nie udać? Na darmową wyżerkę i popitkę chętnych nie zabraknie.
Helga – Masz na myśli tę osławioną już „rewolucję 1000 kanapek”?
Wańka – Chociażby. Ale kiedy nasi niby dziennikarze podpalą opony na sejmowym podwórku – to dopiero będzie hit!
Helga – Każda telewizja to pokaże!

KURTYNA

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

24 grudnia 2016 r. | Nr 52/2016 (288)

Wersja do druku

Kujawiak - 29.12.16 23:05
Sam nie masz granicy i robisz te swoje wykłady byle krowie, z nadzieją, że cię wysłucha. I opowiadasz co ty wolisz. Wolałbyś aby mówiono o czymś… co sam powinieneś powiedzieć w tym uczepionym komentarzu.
Słyszałeś, że dzwonią ale nie wiesz gdzie. Chodzi o 3 bezlitosnych bandytów z Warmii i Mazur, którzy byli poszukiwani w kraju i za granicą listami gończymi za wielokrotne przestępstwa z nakazem aresztowania. Ukrywali się na terenie Polski i Niemiec.
A to co ty wolałbyś, to sobie możesz woleć, ale dla mnie bandyta, znaczy bandyta i to słowo znane jest we wszystkich cywilizowanych krajach. A swoje brudy to pierz sobie sam.

Lubomir - 29.12.16 19:13
Re: Kujawiak Rozruszaj swoją wyobraźnię, a nie stawiaj się od razu w roli nieomylnego inkwizytora. Komentator to nie chłop - robiący wykłady krowie na granicy!.

Kujawiak - 29.12.16 11:34
Porażające jest to, że ludzie uchodzący oficjalnie za polską elitę umysłową... kogo masz na myśli Lubomirze i u kogo oni tak uchodzą? - czy myślisz o tych tych co łamią wszystkie paragrafy Demokracji, Taki Wałęsa, Petru, Kijowski, płk. Mazgułata, rozgrzane feministki, komunistki i aborcjonistki i granda z Onetu i Wyborczej, która ich popiera i ta reszta baranów, która beczy jak i oni...
Coś Ci tu nie wyszło komentatorze

Lubomir - 29.12.16 10:31
Porażające jest to, że ludzie uchodzący oficjalnie za polską elitę umysłową - okazują się zwykłym barachłem. Tylko czy nie celowo dobiera się do tego typu towarzystwa, właśnie takich tępych degeneratów?. Potem nagle ktoś zaczyna występować w roli oczyszczających polską państwowość - z takiego podłego elementu. Ostatnio stała się głośna sprawa ścigania 'polskich bandytów' - wysadzających i okradających bankomaty, m.in. w Niemczech i Danii. Rzecz przypomina nieco czasy Hitlera, kiedy to polska policja była zmuszana do współpracy ze swoimi niemieckimi odpowiednikami. Wówczas też mówiło się o 'polskich bandytach'. Ostatnio niemieckie media w Polsce poinformowały o przekazaniu trzech 'polskich bandytów' policji niemieckiej. Wolałbym gdyby mówiono o przestępcach, nie o bandytach. Termin 'polscy bandyci' bardziej pasuje do 'kultury niemieckiej'. Są państwa, które brudy własnych obywateli potrafią prać we własnym domu. Niemcy bardzo lubią występować w roli moralizatorów i obrońców ładu, a przecież jeszcze nawet nie zaczęli spłacać rachunków za bandytów i łupieżców Hitlera.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


14 Sierpnia 1385 roku
Unia polsko-litewska w Krewie. Książę Litwy Jagiełło, został poprzez małżeństwo z Jadwigą, królem Polski.


Zobacz więcej