Poniedziałek 19 Sierpnia 2019r. - 231 dz. roku,  Imieniny: Emilii, Julinana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.16 - 10:47     Czytano: [794]

Dział: Głos Polonii

W obronie Rządu RP

List poparcia dla Rządu Rzeczypospolitej Polskiej


W imieniu wielu obywateli polskich mieszkających na emigracji w Australii i własnym, wyrażamy głębokie zaniepokojenie sytuacją jaką w ostatnich dniach stworzyły partie opozycyjne w Polsce na czele z Nowoczesną i PO.
Uważamy, że sytuacja jaka zaistniała w Sejmie Rzeczypospolitej, nawoływanie do wypowiadania posłuszeństwa wojska i milicji wobec demokratycznie wybranego rządu, prowokowanie zamieszek ulicznych, to znamiona anarchii, którą opozycja chce narzucić Polsce; zamieszki te nie mają nic wspólnego z demokracją i praworządnością.

Jesteśmy przekonani, że obecny rząd w pełni wywiązuje się z danych Narodowi obietnic i właściwie dba o interesy Polaków.

Dlatego zdecydowanie potępiamy agresywne zachowanie znacznej części posłów opozycji zarówno na terenie Sejmu Rzeczypospolitej jak i poza nim. Nie zgadzamy się z agresywnymi wystąpieniami członków KOD, uważamy je za antypolskie, za zagrożenie dla ładu demokratycznego i celowe dążenie do osłabienia państwa.

Protestujemy przeciwko wszelkim próbom podważania autorytetu polskich władz wybranych w demokratycznych wyborach przez obywateli polskich w kraju i na emigracji.

Pragniemy wyrazić swoje zdecydowane poparcie dla wszelkich działań obecnego rządu na czele z Panią Premier Beatą Szydło oraz dla Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

Władzom Rzeczypospolitej Polskiej przekazujemy z Australii wyrazy uznania i głębokiego szacunku.

Komitet Obrony Polski w Australii

dr Marek Baterowicz
- przewodniczący
prof. Andrzej Kozek,
mgr Monika Wiench,
mgr inż. Wojciech Szlachetko

Wersja do druku

Oleńka - 02.01.17 4:14
A ja przeczytałam, ale było brak czasu, a teraz pozdrawiam Panią Ewę z szcunkiem Noworocznym.

Halina Australia - 31.12.16 21:06
Droga Pani Ewo tak się maja sprawy w Polsce,a nie inaczej. I teraz
niechze Pani zauwazy,ze ten materiał Pani od 19 grudnia do tej pory
przeczytało sporo osob,ale kto z nich przyznal Pani rację?! Jest cisza,
jakby makiem zasial! Takich mamy i w tym medium Polaków! A wiec o
dwoch obliczach! To taka posowiecka inteligencja - kiedys nazywana
inteligencją w dybach. To straszne!

Ewa Działa-Szczepańczy - 27.12.16 0:15
Mam wrażenie, że obecny polski rząd znalazł się w swoistym klinczu. Z jednej strony nie chce dostarczać amunicji swoim przeciwnikom tzn. opozycji. Ta zachowując się prowokacyjnie tylko czeka na bardziej radykalną reakcję władz , by dowieść, że w Polsce szerzy się faszyzm i zamordyzm. Ta Targowica-bis zdaje sobie sprawę, że nie może liczyć na poparcie wewnątrz kraju, więc szuka go na zewnątrz. Z drugiej zaś strony, polski rząd chce przeprowadzać reformy, a ciągle napotyka na opór ze strony lewicowych elit rządzących UE, które „wyłapują” z wielką ochotą wszelkie informacje o rzekomym łamaniu demokracji w naszym kraju - skwapliwe dostarczane przez ową Targowicę bis. Reasumując POLSKA MA PROBLEM. Ale czy był w dziejach naszego kraju okres, kiedy nie mieliśmy problemu. Najbardziej przykre jest to, że ciągle w naszej nacji kołacze się spora ilość sprzedajnego elementu.

Z poważaniem Ewa Działa-Szczepańczyk

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Sierpnia 1901 roku
Odsłonięto i poświęcono metalowy Krzyż na Giewoncie, z inicjatywy ks. Kazimierza Kaszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m waży 1819 kg. Pielgrzymka religijna w tym dniu


19 Sierpnia 1944 roku
19 d. Powst. Warszaw.: Szturm grupy Reinefartha na Stare Miasto. Powstańcy odpierają atak. Ciężkie walki pod Wilanowem - ginie płk. "Grzymała"


Zobacz więcej