Piątek 6 Grudnia 2019r. - 340 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.16 - 10:47     Czytano: [837]

Dział: Głos Polonii

W obronie Rządu RP

List poparcia dla Rządu Rzeczypospolitej Polskiej


W imieniu wielu obywateli polskich mieszkających na emigracji w Australii i własnym, wyrażamy głębokie zaniepokojenie sytuacją jaką w ostatnich dniach stworzyły partie opozycyjne w Polsce na czele z Nowoczesną i PO.
Uważamy, że sytuacja jaka zaistniała w Sejmie Rzeczypospolitej, nawoływanie do wypowiadania posłuszeństwa wojska i milicji wobec demokratycznie wybranego rządu, prowokowanie zamieszek ulicznych, to znamiona anarchii, którą opozycja chce narzucić Polsce; zamieszki te nie mają nic wspólnego z demokracją i praworządnością.

Jesteśmy przekonani, że obecny rząd w pełni wywiązuje się z danych Narodowi obietnic i właściwie dba o interesy Polaków.

Dlatego zdecydowanie potępiamy agresywne zachowanie znacznej części posłów opozycji zarówno na terenie Sejmu Rzeczypospolitej jak i poza nim. Nie zgadzamy się z agresywnymi wystąpieniami członków KOD, uważamy je za antypolskie, za zagrożenie dla ładu demokratycznego i celowe dążenie do osłabienia państwa.

Protestujemy przeciwko wszelkim próbom podważania autorytetu polskich władz wybranych w demokratycznych wyborach przez obywateli polskich w kraju i na emigracji.

Pragniemy wyrazić swoje zdecydowane poparcie dla wszelkich działań obecnego rządu na czele z Panią Premier Beatą Szydło oraz dla Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

Władzom Rzeczypospolitej Polskiej przekazujemy z Australii wyrazy uznania i głębokiego szacunku.

Komitet Obrony Polski w Australii

dr Marek Baterowicz
- przewodniczący
prof. Andrzej Kozek,
mgr Monika Wiench,
mgr inż. Wojciech Szlachetko

Wersja do druku

Oleńka - 02.01.17 4:14
A ja przeczytałam, ale było brak czasu, a teraz pozdrawiam Panią Ewę z szcunkiem Noworocznym.

Halina Australia - 31.12.16 21:06
Droga Pani Ewo tak się maja sprawy w Polsce,a nie inaczej. I teraz
niechze Pani zauwazy,ze ten materiał Pani od 19 grudnia do tej pory
przeczytało sporo osob,ale kto z nich przyznal Pani rację?! Jest cisza,
jakby makiem zasial! Takich mamy i w tym medium Polaków! A wiec o
dwoch obliczach! To taka posowiecka inteligencja - kiedys nazywana
inteligencją w dybach. To straszne!

Ewa Działa-Szczepańczy - 27.12.16 0:15
Mam wrażenie, że obecny polski rząd znalazł się w swoistym klinczu. Z jednej strony nie chce dostarczać amunicji swoim przeciwnikom tzn. opozycji. Ta zachowując się prowokacyjnie tylko czeka na bardziej radykalną reakcję władz , by dowieść, że w Polsce szerzy się faszyzm i zamordyzm. Ta Targowica-bis zdaje sobie sprawę, że nie może liczyć na poparcie wewnątrz kraju, więc szuka go na zewnątrz. Z drugiej zaś strony, polski rząd chce przeprowadzać reformy, a ciągle napotyka na opór ze strony lewicowych elit rządzących UE, które „wyłapują” z wielką ochotą wszelkie informacje o rzekomym łamaniu demokracji w naszym kraju - skwapliwe dostarczane przez ową Targowicę bis. Reasumując POLSKA MA PROBLEM. Ale czy był w dziejach naszego kraju okres, kiedy nie mieliśmy problemu. Najbardziej przykre jest to, że ciągle w naszej nacji kołacze się spora ilość sprzedajnego elementu.

Z poważaniem Ewa Działa-Szczepańczyk

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Grudnia 1953 roku
Zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta (ur. 1905)


06 Grudnia 1916 roku
Powstanie Tymczasowej Rady Stanu Królestwa Polskiego.


Zobacz więcej