Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.12.16 - 16:35     Czytano: [1154]

Komitet Obrony przed Demokracją

Szanowni Państwo!

W PRL-u nie zawsze i nie wszystko było na kartki. Banany „rzucano” przed świętami, ale trzeba je było wystać w kolejce. Nie było oczywiście pewności czy dla wszystkich starczy, była raczej pewność, że ostatni odejdą z kwitkiem. Pewna pani z końca kolejki zaproponowała, żeby ekspedientka sprzedawała wszystkim tylko po jednym kilogramie. Kiedy sama znalazła się przed ladą zażądała 2 kg.

Taka sama zmiana reguł podczas gry przytrafiła się obecnej opozycji totalnej, żeby nie powiedzieć totalitarnej. Póki się im zdawało, że będzie rządzić wiecznie, to demokracja była dobra, ale kiedy zadziałała tak jak demokracja działać powinna, trzeba było nagle zmienić reguły gry w trybie pilnym. Kłopot w tym, że nie wypada przyznać się do złamania zasad. Pozostało tylko jedno: zamiana znaczeń. Odtąd demokratycznie wybrana władza to dyktatura. Stąd już jedne konieczny krok do obrony demokracji, która nie wiadomo na czym polega. Czyli wniosek z tego taki: faktycznie KOD powstał w obronie przegranych KODomitów i ich pociotków, ale głównie do obrony przed demokracją.

No, może jeszcze w obronie „ludzi honoru”, którzy wprowadzili stan wojenny 35 lat temu.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Troska o resortowe dzieci 49/2016 (285)

Szanowna Pani Małgorzato
Chciałabym ten problem tzn. przyczynę wzmożonej w ostatnim czasie „rzucawki” resortowych dzieci, ująć w kilku zdaniach, ponieważ nie warto analizować czegoś co ma konstrukcję cepa. Wiadomo, tu w kraju ten głośny kwik i wierzganie kopytkami i tak nic im nie da. Natomiast, ich rycie w poszukiwaniu utraconych trufli, może Polsce zaszkodzić na zewnątrz. I oni o tym wiedzą. Ale i my o tym również powinniśmy wiedzieć i robić wszystko by byli w świecie postrzegani jako do niczego nieprzydatny dogorywający relikt niedawno minionej epoki.

Serdecznie pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Aleppo w Warszawie

Występują: Helga i Wańka.

Helga – Czy ci nasi trochę nie przeginają?
Wańka – Którzy nasi?
Helga – W Parlamencie Europejskim. Każdy głupi widzi przecież, że Warszawa to nie Aleppo.
Wańka – Nie doceniasz ludzkiej głupoty. Jeśli sam poseł, z samego Strasburga mówi, że zagrożenie w Warszawie jest większe niż w Aleppo, to wie co mówi.
Helga – A jak mówi kodomitka?
Wańka – To też na pewno ma rację.
Helga – Skąd przyszła jej do głowy taka bzdura? Przecież za zabite dziecko nikt 500 zł nie dostanie.
Wańka – Powiem ci, jak to się robi.
Helga – Co? Zabija dziecko?
Wańka – Nie, pierze mózgi.
Helga – W zaprzyjaźnionej telewizji?
Wańka – To najlepsze miejsce. Najpierw opowiada się jakąś makabreskę prawdziwą, albo wymyśloną, a zaraz po niej utyskiwanie na niepotrzebne wyrzucanie po 500 zł na dzieci
Helga – Skojarzenie jest oczywiste!
Wańka – I o to właśnie chodzi!

KURTYNA
.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

17 grudnia 2016 r. | Nr 51/2016 (287)

Wersja do druku

Kujawiak - 23.12.16 1:19
Ta Ala ma kota!!!

Ala ma kota! czy kot ma Alę
Na pozór niby drobny niuans
Nikt przecież o tym nie myśli wcale
Lecz Ala bardzo na to jest czuła...

Tak sobie żyją całkiem układnie
Choć związek dziwny ma parę zalet
Już nie wnikajmy w szczegóły zadne
Ala ma kota czy kot ma Alę.

/ z Polski Portal Literacki/

Redaktorowi Naczelnemu Kworum, życże Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i w Nowym Roku dużo zdrowia i siły aby te Ale głaskając pod włos swojego kota eufemistycznie, nie zagłaskały Pana /i nas czytelników/ - na smierć - co zdarzyło się w ub. roku mojej ciotce Eufemi...

władysław Panasiuk - 22.12.16 23:17
Pani Alu i ja życzę pani cudownych świąt i dobrego Nowego Roku.

Ala Australia - 22.12.16 21:28
Panie Panasiuk tym Kujawiakem to jest Naczelny Redaktor!
Zycze radosnych Swiat Bozego Narodzenia!

W. Panasiuk - 22.12.16 17:10
Drodzy Państwo! nadchodzą święta, więc na pewien czas zapomnijmy o tym; kto miał i kto ma rację. W polityce tak o nią trudno. Na całym świecie dzieją się przedziwne rzeczy i tragedie wywołane właśnie błędną polityką, choćby ostatnio w Niemczech. W Warszawie dzieją się cyrki, ale skoro rządzący na to pozwalają? Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy.

Chciałbym Wszystkim Czytelnikom, Komentatorom, Współpracownikom i Redakcji Kworum życzyć spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku samych dobrych niespodzianek.

WPanasiuk - 22.12.16 16:40
Kujawiak. I znowu się nie zrozumieliśmy . Ja panu również życzę wszystkiego najlepszego.

Kujawiak - 21.12.16 23:24
Pisać wszystkim wolno, ale nie wszyscy powinni to robić! I to posłanie jest do mnie skierowane!
To jest bardzo groźna filozofia ubrana w życzliwą radę. Czy komentator ma decydować o tym kto oprócz niego może tu pisać? To tak właśnie rodzą się święte krowy.
Od tego jest redaktor Kworum i REGULAMIN Z KTÓRYM PRZED NAPISANIEM NALEŻY SIĘ ZAPOZNAĆ.
I ja go przestrzegam!!!
Zycże Panu wszystkiego dobrego w święta i po świętach, ale i zapoznania się z treścią WSZYSTKICH wpisów tych którzy łamali ten regulamin, pisząc o wszystkim ale nie na temat obrażając i szkalując innych komentatorów, za to, że pisali i (piszą) prawdę i na temat. A Pan milczał, a nawet popierał ich swoją charyzmą!!!

W. Panasiuk - 21.12.16 18:11
Kiedy patrzy się na ulicę Warszawy nie trudno zauważyć jaki podział panuje wśród rodaków. To nic nowego, zawsze tak było, ale porządek i posłuszeństwo musi być , inaczej jest bezprawie. Nie można deptać prawa przed sejmem, bo o czym to świadczy. Musi gdzieś być silna ręka, co wcale nie musi oznaczać dyktatury. Nie mylmy pojęć. Pod szyldem demokracji ukrywa się wiele zła, którego ani ja, ani kto inny (tu piszący) nie zmieni. Nic też nie daje ciągłe powracanie do przeszłości, którą doskonale znamy. Nie wszyscy lubimy czytać, ale analfabetyzm dawno się skończył, wiec nie róbmy z innych ciemnoty. Znamy poczynania wszystkich przywódców od Bieruta po dzień dzisiejszy. Mielimy tę samą mąkę przez wiele lat, ale chleba z tego nie ma. Przeszłości nie da się zmienić, ale warto zadbać o lepszą przyszłość, w czym kłótnia zapewne nie pomoże. Pisać wszystkim wolno, ale nie wszyscy powinni to robić. Już starożytni pisali:

Gdy mówisz, co chcesz, usłyszysz, czego byś nie chciał"

I nad tym chciałbym się chwilkę zatrzymać. Nie wszyscy potrafimy szanować wpisy innych. Wydaje się nam, że jesteśmy oczytani, że wiemy więcej niż inni komentatorzy. Elokwencję piszącego można z łatwością wyczytać z najkrótszej treści. Nawet gdybyśmy byli najmądrzejsi, to nic nas nie upoważnia do atakowania i ubliżania innym. Tylko merytoryczna dyskusja do czegoś pożytecznego prowadzi. Starajmy się omawiać treść, nie autora. Głosowałem na obecną władzę i popieram jej działania, jednak nie widzę w tym sprzeczności jeśli o coś ją pytam czy poczynania krytykuję. Wszyscy możemy się dowolnie wypowiadać i nikt nie powinien nas porównywać do komuchów, nowoczesnej czy po. Troska o ojczyznę pozwala na zadawanie nawet najtrudniejszych i niewygodnych pytań. Wszyscy się mylimy, rządzący również więc nasza podpowiedź nie zaszkodzi. Tylko w Indiach nie można obrażać świętych krów.
Piszę od dziesięcioleci, jestem autorem wielu książek i setek publikacji i nigdy nie sądziłem, że jestem najlepszy, bo to nieprawda. Zawsze są od nas są lepsi i o tym należy pamiętać. Jeśli coś komentujemy, to trzymajmy się konkretnego tematu, a pozostawmy w spokoju osobę i uszanujmy jej prywatność.

Kto śmieje się z samego siebie nie staje się pośmiewiskiem - Seneka

Więcej życzliwości i wyrozumienia dla nas wszystkich na nadchodzące święta.

Kujawiak - 21.12.16 11:36
Aniu, przybrałeś sobie ładne imię i piszesz ładnie też, wrzucając to wszystko do jednego koszyczka udając się na jarmark... aby to sprzedać i na KWORUM!
Czytając dużo, napisałem krótko o rządach silnej ręki, której domagają się niektórzy tu pisujący.
Jeśli szewc Gomułka bał się Żydów to po co żenił się z Żydówką ZOSIĄ?
Odsunięty od władzy w styczniu 1949 r. w związku z oskarżeniami o „odchylenia prawicowo–nacjonalistyczne", został w sierpniu 1951 r. aresztowany i osadzony w więzieniu. Jednak w czerwcu 1956 r. po spacyfikowaniu robotniczego buntu w Poznaniu ponownie powrócił w partyjne szeregi, bardzo szybko na polecenie Natolińczyków odgwizdał wszystko to co obiecywał!!! Nawet mleczarzy zastąpili ubecy Bermana pukajac do drzwi o świcie.

A po masakrze robotników Wybrzeża dostał zaburzeń w... układzie krążenia ... i ta sama banda wybrała francuskiego rębacza węglowego Gierka, który poprosił tych samych masakrowanych robotników: Tworzysze pomóżcie, a WYBRANI towarzysze pomagali! A do pomocy wziął sobie człowieka Moskwy Jaroszewicza, który chciał jak pisze tu, ta Ania - chciał ... zrobić Polsce dobrze! I robił ale sobie i dla Moskwy dobrze, aż się dorobił...
I ci wybrani na komunistyczny jarmark - towarzysze - i tak za Gomułki jak i za Gierka niczego nie zbudowali za wyjątkiem zamordyzmu. A pożyczkę zaciągniętą za Gierka, którą dawał skomunizowany Zachód dla sztucznie kreowanej prosperity spłacałem i ja, podobnie jak i inni udręczeni Polacy.

W Twoim koszyczku Aniu, nie ma zadnej wartościowej lektury, są tylko poradniki aktywisty - jak dawniej za pazuchą janczara kulturalno-oświatowego.

Forum stało się pustką po której hula echo propagandy - stwierdzasz!
Właśnie takie jest twoje marzenie aby tak się stało - ale to się nie stanie - bo tu też piszą ludzie, którzy mają więcej oleju w głowie, niż ta cała masa pociotków Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego i ich resortowych dzieci

Ania - 21.12.16 8:37
Re: Kujawiak widzę, że poza cytowaniem propagandy nic mądrego nie wnosisz do dyskusji.
Gomułka dyktator, Gierek dyktator radzę dużo czytać.
"Dyktator" Gomułka po wojnie nocował każdej nocy w innym miejscu. Kogo się bał ten "dyktator" ?
Za "dyktatora" Gierka ile wybudowano mieszkań Polakom ?
Ciekawą nie rozszyfrowaną postacią jest Jaroszewicz. Dlaczego w ekspresowym tempie awansowano go do stopnia generała ?
Co wiedział i jak to wykorzystał na pewno dla naszego dobra jest wciąż tajemnicą.
Obecna propaganda historyczna nie sięga do takich morderców Polaków jak Różański z całą koszerną mafią. Jej zbrodnie przypisuje się Gomułce i są nawet tacy co stawiają znak równości pomiędzy Gierkiem a Różańskim.
Jak kogoś nie stać na książki to i nie stać na mądre pisanie. A warto by napisać o córce Różańskiego, co zrobiła jak się dowiedziała, że tatuś to morderca Polaków.
Forum stało się pustką po której hula echo propagandy.

Kujawiak - 20.12.16 22:32
Pan Władysław domagający się w Polsce rządu na wzór obecnego tureckiego, chyba utracił pamięć i zapomniał dlaczego uciekał z Polski za granicę. Takie rządy, na wzór obecnego tureckiego mieliśmy w czasie dyktatury Bieruta, Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego. A wogóle nie rozumiem dlaczego nastąpiło takie utyskiwanie na rząd Beaty Szydło, Prezydenta Dudę jakby zgodnie z PO, Nowoczesną i całego tego bractwa lewackiego.

Lubomir - 19.12.16 10:08
Barbarzyńcy i profani tak przygotowują się do 'magicznych świąt' w 'tenkraj'. To ich 'Adwent'. Przy okazji chcą wyprowadzić z równowagi chrześcijan, przygotowujących się duchowo do dobrego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

łowca od Gutenberga - 19.12.16 9:56
Panie adamajtis, bardzo dobry komentarz z ostatnich wydarzeń w Polsce. Cała tajemnica w tym, że pochodzi ze źródła w Warszawie. Wygląda na to, że jest Pan jedynym Komentatorem, tutaj rzetelnej klasy z USA. Opierając się na faktach i źródłach - pozostali, mielą tą samą sieczkę, przez miesiące i lata, bez zaglądania do rzetelnej informacji w każdym aktualnym temacie.

adamajtis - 19.12.16 7:09
Jankesy (CIA) mieszają w Polsce jak w kotle z grochówką. Amerykańska firma w Polsce, EMITEL (kto sprzedał strategiczną firmę obcemu kapitałowi) (sic!)rozsyłająca sygnał TVP i innych polskich stacji RTV wyłączyła sygnał tuż przed przemówieniem polskiego premiera Beaty Szydło. Koresponduje to z ruchawkami KOD, Platformy Oszustów i Nowoczesnej Targowicy.
W Sejmie było wszystko przygotowane na okupację mównicy. Łączność i transmisja zastępcza (bez mediów na sali obrad) również przy pomocy smartfona i programu SKYPE), sygnał z sali przekazywał Polsat NEWS (właściciel konfident służb PRL Solorz). Wszystko szyte grubą dratwą. Przed Sejmem agresywna gawiedź szarpiąca posłów, uniemożliwiająca pracę reporterom TVP.
Prowokator, niejaki Diduszko kładzie się na ulicy i udaje rannego.
Zabrakło tylko opłacającego całą hucpę Sorosa. Podejrzewam, że śledził to wszystko na ekranie w USA.
Piłsudski by to towarzystwo wysłał na wypoczynek do Berezy Kartuskiej gwoli regeneracji psychicznej. PiS podkula ogon.

Krótki cytat z oceny sytuacji przez red. Michalkiewicza poniżej.

"Z dużym rozbawieniem przyglądam się z Nowego Jorku, jak w Warszawie funkcjonariusze pozatrudniani w rozmaitych redakcjach w charakterze dziennikarzy toczą „bój ostatni” („Bój to jest nasz ostatni, krwawy skończy się trud, gdy związek nasz bratni ogarnie ludzki ród” - śpiewały komuchy w swojej kultowej piosence: „Wyklęty powstań ludu ziemi”, mając oczywiście na myśli Związek Radziecki) o to, by byli wpuszczani do Sejmu na dotychczasowych zasadach. Jeszcze raz się potwierdza, że środowisko dziennikarskie w Polsce, to w większości kupa gówna, to znaczy – konfidenci której z tajnych służb, która akurat potrzebuje mieć agenturę w mediach, albo mikrocefale, którzy myślą, że z tą „obroną demokracji i praworządności” to wszystko naprawdę. A gówniarski efekt spotęgowany jest dodatkowo również tym, że to towarzystwo niewiele czyta, prawdę mówiąc – chyba nic nie czyta..."

Jan Orawicz - 19.12.16 3:38
Szanowny Panie Władysłwie, to jest dylemat! Ja identycznie widzę
tę sprawę nieustajacych awantur resortowych dzieci,a ściślei córek
i synów byłych aparatczyków PZPR.ZSL,SD i dalszych w postaci
aparatu byłej waaadzdzyyy I PRL I II PRL pod pokrywka III RP.
Ale widzę też ich świadome parcia - natury prowokacyjnej! Jeszcze
do tej pory, Nowa Władza nie tknęła opuszkiem palca tych krasawitych
pseudodemokratów,a już, co nałgali na Rzad RP - w także zczerwieniałej
Unii Europejskiej. A co by się działo gdyby ta czerwona zgraja
słusznie została zdyscyplinowana właściwymi karami za pomówienia itp?
A co by się działo,gdyby służby porządkowe pogłaskały pałkami takiego
Kijowskiego,Schetynę,Rumuna Petru i dalszych? Wtedy UE mogłaby
rozwiązać Rzeczypospolitą!!! Bo i UE już zamienia się w samodzielnego
eurokolosa, opartego o marksizm -_leninizm .To widać gołym okiem od
sporego czasu.Już UE wtrąca się w polskie sprawy i to zupełnie
bezpodstawnie,a zarazem bezczelnie!!! Biorąc pod uwagę tę sprawę -
bardzo ewidentną Polska powinna wystąpić z członkostwa w UE!
Ja nie sądzę,że UE nie wie o tym kto się i z jakiego powodu awanturuje
w Polsce! Lewactwo się awanturuje z powodu przegranych wyborów w
ubiegłym roku. Zawsze udawał im się falszunek wyborów,ale na szcześćie
dla Polski Pan dr J.Kaczyński stworzył sposób na zahamowanie fałszowania
wyborów, w postaci Ruchu Ochrony Wyborów. I ten Świetny Twór położył
do reszty czerwonych,gdyż Polacy czystej krwi wreszcie kontrolowali
wybory. Piszę z pochwała tego wspaniałego pomysłu Pana Jarosła,gyż
zanim wyleciałem z Polski do USA, to byłem z ramenia NSZZ"S" w komisjach
wyborczych.Więc znam od podszewki te sprawy. Udawało nam się wyłapywać
oszustów z w/w partii.Oczywiście nie wszystkich. Pozdrawiam!

A. Solonka - 19.12.16 1:06
Żulia...jewropejska!!!

Mędrzec Europy
Lewą nogą dołączył
Do KOD-u,
I poucza żulie,
Jak BOLKOWAĆ -
Co robił za młodu!
I mając wałensowskie
Koncepcje nowe,
Marzy mu się
We łbie,
Nocna Zmiana
I Dni czerwcowe,
Gdy obalał z Tuskiem
Rząd Olszewskiego,
I całe to ku......roństwo
Doborowe
Znowu wrzeszczy,
ŻE jest...
Postępowe.

Lubomir - 18.12.16 22:47
Istna Czerwona Msza, te zadymy kodziarzy. KOD to 'patriotyzm' na poziomie demonstracji enerdowskiej SED, oddelegowanego do Polski sowieckiego pułkownika Nauma Lewandowskiego i sowieckiego oficera niepolskiego pochodzenia Witolda Sienkiewicza albo raczej Vytautasa Sinkevićiusa. To antypolska koalicja szkodników, permanentnych wywrotowców i burzycieli. Zezwalająca na takie zaburzenia 'święta KOD-owska' Hanna G-W, nie jest tutaj bez winy. Jej też najwyraźniej odpowiadałby w Polsce totalny chaos. Jej też odpowiadałaby Polska bez gospodarki, bez wojska, bez parlamentu i bez rządu.

Władysław - 18.12.16 4:01
Wydaje mi się, że problem słabości władzy jest całą przyczyna podskakiwania. Gdyby zaraz po wejściu rozliczono poprzedników za całe wyrządzone zło nie byłoby komu protestować. Twarda ręka jest gwarantem utrzymania władzy, niech tego przykładem będzie Turcja. Ze słabymi nikt się nie liczy. Bez wprowadzenia sprawiedliwości ta władza już jest zagrożona.

Lubomir - 17.12.16 22:14
Najwyraźniej w celu obrony Polski... przed demokracją, ściągnął nagle do Polski mózg 'Nocnej Zmiany', Herr Thuzk. Znaczy się pan Tusk. Chyba całej tej antypolskiej zgrai, należałoby zadedykować fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: 'Bo kto nie kochał kraju żadnego i nie żył chociaż przez chwilę jego ognia drżeniem, chociaż i w dniu potopu w tę miłość nie wierzył, to temu żadna ziemia nie będzie zbawieniem'. Zdrajców nikt nie szanuje!. Nawet mocodawcy i i inspiratorzy!.

Wszystkich komentarzy: (18)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1939 roku
Zmarł Stanisław Ignacy Witkiewicz, pseudonim Witkacy, polski pisarz, dramaturg i malarz (ur. 1885)


18 Września 1905 roku
Urodziła się Greta Garbo, szwedzka aktorka, również gwiazda kina niemego (zm. 1990)


Zobacz więcej