Piątek 7 Sierpnia 2020r. - 220 dz. roku,  Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.12.16 - 23:00     Czytano: [751]

Troska o resortowe dzieci


Szanowni Państwo!

Po zmianie władzy w 2015 zdawać by się mogło, że najłatwiej będzie z kulturą. Wystarczy zamknąć kurek z pieniędzmi dla teatrów i filmów szkalujących dobre imię Polski. Dopuszczenie nowych twórców było oczekiwane i na wyciągnięcie ręki. Nic jednak takiego przez ostatni rok się nie wydarzyło, a chyba powinno? Umniejszenie darowizn z kasy państwa na teatry Jandy tylko ją rozwścieczyło. Zastanawiający jest brak jakichś zdecydowanych działań na rzecz nowych przedsięwzięć.

Wydarzenie ostatniego tygodnia może przybliży nas do rozwiązania tej zagadki. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyszedł z cienia, by... by wziąć w obronę resortowe dzieci, którym dzieje się krzywda! Córki takich „wybitnych” osobistości jak Komorowski czy Rzepliński nie mogą być przecież nękane pytaniami, co robią z dużymi pieniędzmi obficie spływającymi do ich fundacji ze skarbu państwa. To jest niedopuszczalne, wręcz oburzające! Przyparty do muru przez dziennikarza minister zeznał, iż dba nie tylko o resortowe dzieci, ale też i o kulturę, zwłaszcza ludową, jak należałoby się domyślać. Dofinansowaniem bowiem zostaną objęte nie tylko fundacje zajmujące się głównie sobą, ale i Koła Gospodyń Wiejskich.

Odetchnęliśmy z ulgą na tę deklarację wicepremiera – męża stanu.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

3 grudnia 2016 r. | Nr 49/2016 (285)

Wersja do druku

Dziunia - 06.12.16 8:37
@Lubomir . mała poprawka

"Czytając wypociny naszych rodaków na 'Onecie' i na Facebooku,"

Raczej nie naszych rodaków.

Na Onet.pl i Wp.pl piszą z reguły niepolacy czyli POP -Pełniacy Obowiązki Polaków. To że ktoś ma obywatelstwo polskie wcale nie oznacza ze jest Polakiem. Najczęściej są to Żydzi, Niemcy, Rosjanie Ukraińcy, Litwini itp.
Im tak bardzo nie podoba sie Polska i Polacy. Zdarzają się ale rzadko zlewicowani polscy goje.
Osoba , która pluje na swoje państwo, swoją kulturę, tradycje z całą pewnością nie jest Polakiem. W takich ludziach ujawnia się nienawiść.
To bardzo ostro widać na tych antypolskich portalach. Każdego dnia coś wysmarują przeciwko Polsce i Polakom. Onet to niemiecki Axel Springer a Wp.pl to post-żydokomuna. Dobrali się jak w korcu maku.

Jan Orawicz - 05.12.16 21:38
Re. 2+2=4 nad czym tutaj dyskutować?! Do komputera ma każdy dostęp.
A ludzie są tacy jacy są. Społeczeństwo ludzkie nie stanowi- ani fizycznego
ani moralnego monolitu. Środowisko rodzinne kształtuje osobowość człowieka.
A wiec - jacy rodzice takie ich potomstwo.I z tego powodu musimy mieć
Policję, Zakłady Karne i Poprawcze. Z rodzin kulturalnych,które na nasze szczęście przeważają, wyrastają nam kulturalni ludzie ,a zarazem obywatele
naszej ojczyzny RP. Gdyby komputery były żywe,to w takiej sytuacji nie
dopuściłyby do siebie elementu rozwydrzonego,co to operuje jezykiem
rynsztokwym itp. Może w przyszłości nam się uda zbudować takie komputery,
które będą wyłapywać wulgaryzmy i kasować! Jak widać, nie ma na to innej
rady.Szanujące się pisma internetowe, nie publikują podłe płody moralnej
miernoty. I basta! Pozdrawiam

2+2=4 - 04.12.16 23:51
1. To prawda, że język internetowy jest poniżej krytyki nie tylko na "Onet" i Facebooku, to po co korzystać z ich usług. Ja tych śmieci nie wykorzystuję.
2. Jeśli uważamy, że to dzieje się na innych forach to po co sami kreślimy tu słowa Cham i gnój.
3. Jeśli komentator uważa, i słusznie, że drażnią go rusycyzmy, to dlaczego - jak zauważyłem - ten sam komentator - wypisuje tu germanizmy i in.?
4.Jeśli NIE BRAKUJE młodych Polaków szanujących język polski, To znaczy, że nie jest tak źle w tej Polsce, czyli jest większość młodych kulturalnych ludzi, która zachowuje się w Internecie przyzwoicie.
I to jest proste jak to, że 2+ 2=4

W Panasiuk - 04.12.16 20:32
Zawsze dbano o córki i synów oficjeli. Ci wiedzą na czym polega dobry biznes i gdzie należy szukać pieniędzy. Podatnik zapłaci za wszystko, a fundacje są chronione prawnie.

Lubomir - 04.12.16 10:14
Czytając wypociny naszych rodaków na 'Onecie' i na Facebooku, można wyciągnąć jeden wniosek: Cham nie może żyć bez gnoju!. Ile tam językowego gnoju. Wydawałoby się, że młodzi Polacy są spragnieni kultury i to tej najwyższej. Niestety!. Często ci wychuchani, wypielęgnowali - zgrywają się na nieokrzesanych matołów. Rusycyzmy frontowych sowietów są dla nich najwyższą formą ojczystego języka. Kształcenie takiej 'elity' to wyrzucanie w błoto polskich pieniędzy!. Oczywiście nie brakuje młodych Polaków szanujących polski język i polską kulturę.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Sierpnia 1998 roku
W wyniku ataków terrorystycznych na ambasady USA w Kenii i Tanzanii śmierć poniosło 224 osoby.


07 Sierpnia 1944 roku
Zmarła Jadwiga Falkowska, harcmistrzyni Rzeczypospolitej (ur. 1889)


Zobacz więcej