Sobota 25 Stycznia 2020r. - 25 dz. roku,  Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.11.16 - 13:12     Czytano: [554]

Słowa na wagę złota


Szanowni Państwo!

Być pisarzem! Czy to brzmi dumnie? Brzmiało – w czasach bezpowrotnie minionych. Przyjrzyjmy się faktom. Napisanie dobrej książki, to zaledwie skromny zalążek ewentualnego sukcesu. Jeśli pisarz przypadkiem jest też dobrym mówcą zapraszanym do telewizji a może jeszcze zajmuje się sprawami codziennymi dotyczącymi wszystkich, jak np. finanse, to jego książka będzie się sprzedawała. A jak to przełoży się na jego własny dochód? Załóżmy, że książka kosztuje 50 zł, to z każdego sprzedanego egzemplarza autor otrzyma 1 zł.

Czy to znaczy, że pisać nie warto? Nie koniecznie, trzeba tylko wiedzieć jak i dla kogo. Jeśli masz zwyczaj mówić o sprawach zawiłych jasno i przejrzyście, to raczej masz problem. Trzeba o sprawach błahych i najprostszych mówić zawile. Chodzi nie tylko o to, że dla głupka mętne i zawiłe – znaczy mądre. Jeszcze lepiej żeby nikt nie rozumiał o co chodzi, a chodzi oczywiście o kasę. Ekspert za jedną stronę prawniczego bełkotu bierze 16 tys. zł! Wystarczy wypocić sześćdziesiąt parę stron i milion w kieszeni. A co dopiero sporządzanie takich aktów jak CETA czy TTIP!
A więc w przeliczeniu na pieniądze „pisarz” w porównaniu z „ekspertem” to nędzarz.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

PS. Co łączy CETA ze zmianą czasu na zimowy? W obu wypadkach znamy mnóstwo argumentów przeciw wprowadzaniu niechcianych zmian i w obu rządy europejskie stoją na nieubłaganym gruncie działaniu wbrew woli obywateli. Czy ktoś rozumie dlaczego?


.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

5 listopada 2016 r. | Nr 45/2016 (281)

Wersja do druku

Robert - 07.11.16 10:54
Pani Małgorzato kolejny b.dobry temat, i już się ubogacamy słowem, które powinno być dobrym towarem handlowym. Kiedyś spotkałem dobrą znajomą, i postanowiliśmy pójść na spacer po mieście. Wchodząc na targowisko, stoi w eksponowanym miejscu budka - przepowiadamy przyszłości i cala litania menu, do zaoferowania, tego co ludziska potrzebują, kolejka nawet spora. Wróżka okazała się genialna, miała gadane. Tylko co chwila zatrzymywała się, prosząc klienta o ekstra 10 lub 20 złociszów, za kontynuowanie. Wystarczy "podpalić" wyobraźnie klienteli, a za dobre słowa, spada niezła kasa. Pomyślałem, że wybrałem zły zawód, po co mi te fakultety i studia. Obok facet ma w ręku tylko 3 karty i chwiejący się stolik składany, to jego cała fabryka.
A ja głupi, użeram się od ponad roku z mistrzami przemienienia "słowa w ciało fizyczne" ZUS-em. Ta firma usług społecznych PL, jest absolutnym rekordzistą świata. Wystarczyła ustawka ryżego, gdzie zawarte słowa na połowie strony A-4, ukradły wielomiliardowy fundusz emerytalny wszystkim obywatelom Polski. A teraz wciskają mi kit - że mając przepracowane ponad 28 lat i studia, emerytura mi się nie należy, bo w miejscach pracy zginęły moje dokumenty, więc będę co 14 dnia, każdego miesiąca, otrzymywał 857.55 złotych co jest naniżą stawką, do której to, zgodnie z ustawą mam prawo. To by oznaczało, że to jest tylko tyle, ile otrzymują osoby, nigdy i nigdzie nie pracujące - trzymające flachę pod budką z piwem. Ponieważ moje słowa nie maja już wartości, urywam dalsze kontynuowanie.

Lubomir - 06.11.16 18:08
Niekiedy można pisać byle co i zostać okrzykniętym wielkim twórcą. Ważne są korzenie. Trochę byłem zdziwiony, że literackiego Nobla otrzymał Bob Dylan a nie Leonard Cohen. Widać diaspora amerykańska ma większe uznanie, niż diaspora kanadyjska.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Stycznia 1858 roku
Na ślubie córki królowej Wiktorii po raz pierwszy zabrzmiał "Marsz weselny" Mendelssohna


25 Stycznia 1949 roku
W Moskwie utworzono Radę Wzajemnej Pomocy Gospodarczej (RWPG)


Zobacz więcej