Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.11.16 - 13:12     Czytano: [593]

Słowa na wagę złota


Szanowni Państwo!

Być pisarzem! Czy to brzmi dumnie? Brzmiało – w czasach bezpowrotnie minionych. Przyjrzyjmy się faktom. Napisanie dobrej książki, to zaledwie skromny zalążek ewentualnego sukcesu. Jeśli pisarz przypadkiem jest też dobrym mówcą zapraszanym do telewizji a może jeszcze zajmuje się sprawami codziennymi dotyczącymi wszystkich, jak np. finanse, to jego książka będzie się sprzedawała. A jak to przełoży się na jego własny dochód? Załóżmy, że książka kosztuje 50 zł, to z każdego sprzedanego egzemplarza autor otrzyma 1 zł.

Czy to znaczy, że pisać nie warto? Nie koniecznie, trzeba tylko wiedzieć jak i dla kogo. Jeśli masz zwyczaj mówić o sprawach zawiłych jasno i przejrzyście, to raczej masz problem. Trzeba o sprawach błahych i najprostszych mówić zawile. Chodzi nie tylko o to, że dla głupka mętne i zawiłe – znaczy mądre. Jeszcze lepiej żeby nikt nie rozumiał o co chodzi, a chodzi oczywiście o kasę. Ekspert za jedną stronę prawniczego bełkotu bierze 16 tys. zł! Wystarczy wypocić sześćdziesiąt parę stron i milion w kieszeni. A co dopiero sporządzanie takich aktów jak CETA czy TTIP!
A więc w przeliczeniu na pieniądze „pisarz” w porównaniu z „ekspertem” to nędzarz.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

PS. Co łączy CETA ze zmianą czasu na zimowy? W obu wypadkach znamy mnóstwo argumentów przeciw wprowadzaniu niechcianych zmian i w obu rządy europejskie stoją na nieubłaganym gruncie działaniu wbrew woli obywateli. Czy ktoś rozumie dlaczego?


.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

5 listopada 2016 r. | Nr 45/2016 (281)

Wersja do druku

Robert - 07.11.16 10:54
Pani Małgorzato kolejny b.dobry temat, i już się ubogacamy słowem, które powinno być dobrym towarem handlowym. Kiedyś spotkałem dobrą znajomą, i postanowiliśmy pójść na spacer po mieście. Wchodząc na targowisko, stoi w eksponowanym miejscu budka - przepowiadamy przyszłości i cala litania menu, do zaoferowania, tego co ludziska potrzebują, kolejka nawet spora. Wróżka okazała się genialna, miała gadane. Tylko co chwila zatrzymywała się, prosząc klienta o ekstra 10 lub 20 złociszów, za kontynuowanie. Wystarczy "podpalić" wyobraźnie klienteli, a za dobre słowa, spada niezła kasa. Pomyślałem, że wybrałem zły zawód, po co mi te fakultety i studia. Obok facet ma w ręku tylko 3 karty i chwiejący się stolik składany, to jego cała fabryka.
A ja głupi, użeram się od ponad roku z mistrzami przemienienia "słowa w ciało fizyczne" ZUS-em. Ta firma usług społecznych PL, jest absolutnym rekordzistą świata. Wystarczyła ustawka ryżego, gdzie zawarte słowa na połowie strony A-4, ukradły wielomiliardowy fundusz emerytalny wszystkim obywatelom Polski. A teraz wciskają mi kit - że mając przepracowane ponad 28 lat i studia, emerytura mi się nie należy, bo w miejscach pracy zginęły moje dokumenty, więc będę co 14 dnia, każdego miesiąca, otrzymywał 857.55 złotych co jest naniżą stawką, do której to, zgodnie z ustawą mam prawo. To by oznaczało, że to jest tylko tyle, ile otrzymują osoby, nigdy i nigdzie nie pracujące - trzymające flachę pod budką z piwem. Ponieważ moje słowa nie maja już wartości, urywam dalsze kontynuowanie.

Lubomir - 06.11.16 18:08
Niekiedy można pisać byle co i zostać okrzykniętym wielkim twórcą. Ważne są korzenie. Trochę byłem zdziwiony, że literackiego Nobla otrzymał Bob Dylan a nie Leonard Cohen. Widać diaspora amerykańska ma większe uznanie, niż diaspora kanadyjska.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


Zobacz więcej