Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.10.16 - 12:16     Czytano: [715]

Alternatywa


Szanowni Państwo!

Przeciętnego młodego Araba nie stać na kupno jednej choćby żony. Ale może dostać pieniądze, za które pewnie nie jedną żonę kupić by mógł, tyle że są to pieniądze przeznaczone na podróż do Europy. Nic jednak nie ma za darmo. Tam trzeba się wysadzić w powietrze zabijając tylu niewiernych ile się da. Zapłata przyjdzie w niebie. Hurys dostanie ile dusza zapragnie oraz wszystko to, co jest tu na ziemi niedostępne i zakazane.

Amerykanie też mają alternatywę, mogą wybrać na prezydenta człowieka szalonego, albo osobę niezrównoważoną, która jedne łgarstwa przykrywa innymi, jest marionetką finansowego lobby o podejrzanych zamiarach. Europejczycy już wybrali ludzi niekompetentnych, nieuczciwych i zwyczajnie głupich – żeby nimi rządzili.

Polacy, zamiast wybierać „nowoczesność”, postawili na sprawdzone wzorce sprawowania władzy, czym rozwścieczyli „prawdziwych Europejczyków”. Ale i tu toczą się zakulisowe działania. Bądźmy czujni zwłaszcza podczas nasilania się retoryki ideologicznej. Kiedy słyszymy o aborcji, zapytajmy jakie to umowy międzynarodowe Sejm skłonny jest przyklepać? Czy aby nie CETA?

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Wiara i wiedza 41/2016(277)

Szanowna Pani Małgorzato

Tragiczne wydarzenia w Smoleńsku z wielką wyrazistością pokazały jak liczną mamy w kraju grupę „wierzących” - grupę tworząca swoiste plemię zamieszkałe w granicach naszego państwa. Celowo używam określenia „plemię”, bo naród na określenie tej grupy jest nazwą mocno na wyrost. Naród to wspólnota, która w momencie zagrożenia lub co najmniej niepewności losu, ulega jeszcze większej konsolidacji – zgodnie z zasadą „zagrożone stado zwiera szyki i szykuje strategię obrony”. A nasze rodzime plemię (składające się z „wierzących” w absurdalne tezy pozbawione elementarnych zasad logiki lansowanych przez ówczesne „elity” rządzące oraz z owych „elit” rządzących) szybko pokazało swoje plemienne oblicze – raz, że nie odebrało tego tragicznego wydarzenia jako cios zadany we wspólnotę narodową, bo nie czuje się jej częścią, dwa, posłużyło się tą tragedią, by tę i tak kruchą wspólnotę do reszty rozbić i „uplemiennić” , co częściowo się udało. Oj, trzeba szybko zabrać się za reformę szkolnictwa i ośrodków opiniotwórczych (nie ich formy, ale treści), bo inaczej plemienność obejmie taka liczną rzeszę ludzi zamieszkujących obszar geograficzny o nazwie Polska, że świat w niedługim czasie zapomni, co ta nazwa oznacza.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepńczyk


…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 177

Epilog

Poprawność polityczna
uczy jak zło akceptować,
nie jak je zwalczać

.
– Oto będziemy mieli pierwszego w historii prezydenta, który nie boi się głosić wyznawanych przez siebie poglądów! Amerykanie mają swojego pierwszego czarnoskórego prezydenta, my będziemy mieli pierwszego homoseksualistę – powiedział Jakub Polewa na wiecu wyborczym transmitowanym przez wszystkie stacje telewizyjne i odtwarzanym przy okazji każdej debaty politycznej.
– A kto zostanie pierwszą damą? – Jakaś wścibska reporterka zadała pytanie, które wcześniej czy później paść musiało.
– Jest nią już przecież małżonka kandydata, pani Agnisia Buchniarzowa.
– A jak się to ma do odmienności upodobań seksualnych kandydata? – To pytanie zadał dyżurny homo, co było wcześniej uzgodnione.
– Historia zna chwalebne przykłady takiej postawy. Święty Józef też nie był biologicznym ojcem Jezusa Chrystusa.
Owacją na stojąco przyjęto przemówienie nowego rzecznika prasowego kandydata na prezydenta.
Wyłączył telewizor i podszedł do okna, a właściwie szklanej ściany dzielącej go od reszty świata. Zwycięską batalię miał już prawie zagwarantowaną. A tak przecież niedawno pałac prezydencki jawił mu się jako coś wielce pożądanego, ale prawie nieosiągalnego. W najśmielszym marzeniach nie przypuszczał, że jego głęboko skrywana tajemnica przysporzy mu splendoru. Teraz mógł sobie już pozwolić na wszystko.
Radca Żarski złożył wymówienie, a wraz z nim odeszła pani Hanka. Tym lepiej. Nie potrzeba mu tu kobiet. Zatrudnił właśnie nowego asystenta, który zdawał się rokować duże nadzieje. Sam „N” mu gratulował, czyżby to on właśnie wpadł na pomysł kandydatury Buchniarza na prezydenta? Pewnie jednak teść szepnął mu słówko. Szkoda, że zginął otruty w niewyjaśnionych okolicznościach. Mógłby się jeszcze przydać.

CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

15 października 2016 r. | Nr 42/2016 (278)

Wersja do druku

Lubomir - 15.10.16 15:22
Kiedy znajoma twierdziła, że tych 'plemieńców' najwięcej osiedliło się w Gdańsku i okolicy oraz w Szczecinie i okolicy, nie za bardzo chciałem w to uwierzyć. Teraz widzę, że co rusz wyskakuje stamtąd jakiś antypolak. Najgorsze, że Polacy dają sobie narzucić chaos lansowany przez 'plemieńców'. Gdzie podziała się w nas rycerska i żołnierska duma?. Duma wojów Mieszka Pierwszego, Chrobrego i Krzywoustego.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1807 roku
Zmarł Franciszek Smuglewicz, polski malarz, rysownik (ur. 1745)


18 Września 1993 roku
Ostatni transport żołnierzy z byłego ZSRR opuścił Polskę.


Zobacz więcej