Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.08.16 - 21:17     Czytano: [1431]

Jak zmarnowano 40 mln złotych

Jest doniesienie do prokuratury na nieudaną informatyzację państwa – ustalili dziennikarze RMF FM. Ministerstwo Cyfryzacji złożyło dziś u warszawskich śledczych doniesienie w sprawie jednego z systemów informatycznych, na który poprzednicy mieli zmarnować niemal 40 milionów złotych.

Chodzi o system komputerowy ZMOKU - Zintegrowany Moduł Obsługi Końcowego Użytkownika. Ten system nigdy do niczego nie został wykorzystany
—czytamy w zawiadomieniu.

Według RMF FM ten system został zamówiony przez poprzedni rząd. Miał posłużyć do połączenia państwowych baz danych oraz ułatwić życie nam i urzędnikom.

Złożyliśmy zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Skarbu Państwa. Najogólniej mówiąc miało polegać na tym, że na system komputerowy została wydana kwota ponad 38 milionów złotych, a ten system za który zapłacili polscy podatnicy nigdy nie został użyty
—mówi RMF FM obecny rzecznik resortu cyfryzacji Karol Manys.

A nie został użyty, bo od razu poprzedni rząd zaczął budować nowy system. Ten za 40 milionów został porzucony. Prokuratura ma sprawdzić, kto za to odpowiada.
Ryb, rmf24.pl

wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 21.08.16 21:07
Radosna 'tfurczość' cwaniaków...Podobni informatyzowali całe zakłady przemysłowe przewidziane do likwidacji. Dzisiaj absurdalnymi systemami często paraliżują pracę Służby Zdrowia.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1972 roku
USA i ZSRR zawarły w Moskwie układ tzw. SALT I.


26 Maja roku
Święto wszystkich Mam


Zobacz więcej