Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.08.16 - 21:53     Czytano: [1012]

Boją się jesieni


Sądowniczy pucz pomału chyli się ku upadkowi, Europa nagradza rządowy program „Rodzina 500 plus”, zaś celebryci i pieszczochy dawnej władzy zaczynają odgrywać nowy komediodramat pod tytułem: Ta zła władza odcięła nas od pieniędzy, a na dodatek jeszcze my niewiniątka jesienią możemy pójść na rzeź.

W czasie kiedy Polacy uprawiają nasz narodowy sport nad Bałtykiem tzw. parawaning, podziwiają sukcesy olimpijskie, głównie jednak nie nasze, nawet kabotyńskie uwagi prezesa TK A.Rzeplińskiego; „o podcinaniu gardła” czy też Mgr J.Stępnia; „o wojnie o wszystko”, nie robią już żadnego wrażenia na publiczności.

Ludzie swoje wiedzą, hybrydowa wojna totalnej opozycji o TK jest już przegrana i zaczyna przybierać wymiar nużąco - kabaretowy. Polacy dowiedzieli się, że 23tys zł wynagrodzenia i 15tys zł w stanie spoczynku to prawdziwie bizantyjski styl władzy sądowniczej, która nawet Konstytucją niezbyt się przejmuje. Nawet wielbiciele minionej władzy tracą wiarę w ostateczną boskość prezesa TK.

Dziś ci sami ludzie z minionej elity władzy twierdzą, że czują się coraz bardziej zagrożeni. Nerwy puszczają coraz liczniejszym prezydentom miast i prezydent Gdańska P. Adamowicz, jak i Warszawy-HGW nie są tu jedynymi przykładami. Ci ludzie podobno coraz bardziej boją się nadchodzących mroków polskiej jesieni. Nie widzą światełka w tunelu, im więksi hochsztaplerzy, im bardziej tłuste misie czy krwiopijcy publicznego mienia, im większa sitwa i dobrany układ, tym bardziej stroją się w piórka prześladowanych politycznie.

Im więcej dowodów na podejrzane transakcje, korupcyjne powiązania, ustawione przetargi czy dziwne reprywatyzacje, tym bardziej pryncypialna i jawnie deklarowana nienawiść do obecnej władzy, a jednocześnie tym większe umiłowanie demokracji liberalnej, troska o praworządność i tolerancję nad Wisłą. Im więcej kont bankowych, upustów cenowych, oddanych w dobre ręce kamienic, im więcej mieszkań, tym bardziej plugawy i agresywny język wobec dziś rządzących, tym większe poczucie represji i nagonki - oczywiście politycznej. Ci najbardziej zarobieni na polskiej transformacji okazują się dziś być najbardziej uciśnionymi i prześladowanymi.

Tak pewne siebie do tej pory „tłuste koty” polskich przemian, dziś zaczynają popiskiwać niczym małe kotki w ciemnym worku i to w rękach złych ludzi. Nad wszystkim góruje jeszcze jakże okrutny i zły MS i PG Zbigniew Ziobro, który zamierza karać bezkarnych dotychczas, politycznych celebrytów, ale też nieuczciwych urzędników, komorników, skorumpowanych prokuratorów czy prawdziwych rekinów oszustw podatkowych.

Chęć zaprowadzenia minimum porządku w naszym kraju i realizowania zasady sprawiedliwości społecznej oraz uczynienia z wymiaru sprawiedliwości instytucji traktującej równo polskich obywateli to według przeciwników rządu czyste okrucieństwo i totalitarne zapędy. Niewiele w tym realizmu, ani tym bardziej uczciwości, ale z pewnością będzie teraz grany spektakl o ofiarach totalitarnego systemu obecnej władzy, bez względu na skalę wygłaszanych absurdów.

Posłanka Nowoczesnej J. Scheuring-Wielgus właśnie obwieściła w mediach, że J. Kaczyński „robi dokładnie to samo co prezydent Turcji R. Erdogan”. Podobno niektórzy, co bardziej Nowocześni już nawet uwierzyli, że w Polsce aresztowano blisko 30 tys. politycznych przeciwników i za chwilę PIS przywróci karę śmierci. Co będzie na jesieni nawet strach pomyśleć. W tym szaleństwie opozycji jest metoda, ponieważ dowody przekrętów mogą się okazać w niektórych przypadkach bardzo mocne, już teraz warto grać ofiarę politycznych prześladowań i partyjnej zemsty. A nuż numer na posłankę B. Sawicką znów da się powtórzyć. Być może też Komisja Europejska w ramach tzw. VII-ego etapu obrony praworządności udzieli azylu wszystkim tym „niewiniątkom”, którzy tak skutecznie doili państwową kasę i kręcili lody na majątku narodowym.

Polacy podziwiają na niebie deszcz spadających gwiazd, nie dostrzegają zaś coraz liczniejszych upadków gwiazd minionej świetności politycznej i gospodarczej, które za nowej władzy, ponoć przeżywają prawdziwe życiowe dramaty; „istną nędzę i upodlenie”, które muszą spędzać wakacje na greckich wyspach, nie mają rządowych dotacji i nie mają jak i za co kupić czarnego kawioru, a swoje limuzyny muszą od czasu do czasu zaparkować przed Biedronką.

Być może niektórzy nawet, jako ofiary złej i okrutnej, nowej władzy będą musieli skorzystać z jakże bezcennych i całkiem darmowych rad byłego prezydenta B. Komorowskiego; „wziąć kredyt i znaleźć pracę”.


Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Ola - 26.08.16 8:16
PAnie Lubomirze radzę oglądnąć film czarno biały "Ukryte siły". Reżysera i producenta tego filmu po wojnie sądownie zamordowano.

Adam P - 26.08.16 3:41
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne, prowokacyjne sformułowania, dotyczące innych użytkowników. Bardzo proszę o kulturalne komentowanie treści powyższego artykułu. Admin

Lubomir - 25.08.16 21:48
Szkodnicy obecnego etapu?. Za minionych szkodników uznano m.in. tercet kumpli Walęsy: Jacka Merkela, Aleksandra Halla i Arama Rybickiego. Od początku uważano ich za niemieckich emisariuszy. To oni zastępowali polską pracę - anty-pracą, permanentnym sabotażem gospodarczym. Zastrajkowanie Polski na śmierć, to był ich główny cel. Szkodnicy obecnego etapu usiłują doprowadzić do polsko-rosyjskiej konfrontacji. Ich denerwuje nawet współpraca polskich i rosyjskich ichtiologów.

ihahaha - 19.08.16 11:19
Piszeta o nowej zmianie? O nowych prezesach Janowa?
Chyba do koni nie macie zarzutów, one żrą zwykłe siano a nie $iano czyli zielona kapuchę.

warszawiacy - 16.08.16 22:40
Bardzo dziekujemy Panu gl Ekonomiscie za interesujace i sluszne informacje z naszego ,codziennego zycie.Otoz pani HGW poczyna sobie dowolnie z szarymi ludzmi,do ktorych nalezymy ,ale i ze znakomitymi Sportowcami np P.Anita Wlodarczyk .mistrzyni swiata w rzucie mlotem i p Dyrektor Sportowcow dali nam swiadectwo.Ciekawych z Panstwa prosimy o dowiedzenie sie , o sytuacji Sportowcow i stadionow,czy obiektow sportowych w Warszawie. pozdrawiamy.mieszkancy.

Lubomir - 16.08.16 9:36
Niezależnie od polityków 'na świeczniku' gospodarka idzie po wytyczonych torach, czyli m.in. jesienią rusza w Polsce produkcja motoryzacyjnego dziecka Hitlera 'Volkswagena'. I nie będzie to żaden 'Tarpan' czy 'Polonez, a la 'Śkoda' czy 'Seat', powstałe w wyniku kooperacji niemiecko-czeskiej czy niemiecko-hiszpańskiej, ale oryginalna marka rodem z III Rzeszy. Marka, która rzuca na kolana włoskie 'Iveco' z Grupy FCA. Nie powstanie w Polsce ani jeden nowy Instytut Kultury Włoskiej i Włoskiego Języka. ale zaroi się pewnie od kolejnych Instytutów Goethego i kolejnych bezpłatnych kursów języka niemieckiego m.in. w Kraju Warty, przepraszam - w Wielkopolsce. Medialna wrzawa nie decyduje o strategicznych przedsięwzięciach. Jedynie wprowadza zamęt.

MariaN - 16.08.16 9:32
I tak trzymać, niech sie boją. To tak jak w amerykańskiej celi śmierci, nie wiadomo kiedy przyjdą po skazanego. POprzednia waaadza tyle nakradła nakombinowała naustawiała nazałatwiała, tyle wyrzadziła szkód zwykłym ludziom i Polsce, że mają sie czego bać. Trzeba tylko mieć nadzieję, że sprawiedliwość rzeczywiście nastąpi bez względu na okoliczności, bo jeśli nie to ja pierwszy przestanę popierać aktualne rozdanie polityczne,

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1944 roku
Niemieckie oddziały SS, własowców i RONA dokonały na Woli i Ochocie w Warszawie mordu 40 000 cywilów.


05 Sierpnia 1962 roku
Zmarła Marilyn Monroe, amerykańska aktorka filmowa (ur. 1926)


Zobacz więcej