Środa 23 Października 2019r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.08.16 - 15:15     Czytano: [1161]

Dział: Interwencje

Jest pozew przeciw Onet.pl

za zniesławienie bohaterskich PolekZ inicjatywy Reduty Dobrego Imienia 1 sierpnia 2016 r. do Sądu Okręgowego w Krakowie złożony został pozew p. Krystiana Brodackiego przeciwko Onet.pl. Sprawa dotyczy zdjęcia opublikowanego 15 marca 2016 r. na portalu onet.pl. przedstawiającego kobiety prowadzone na egzekucję w Palmirach w tym matkę Pana Krystiana. Zdjęcie ilustrowało tekst o romansach Polek z Niemcami.

Śp. Maria Brodacka została rozpoznana na zdjęciu. Jej syn Krystian Brodacki za znieważenie matki żąda przeprosin oraz 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia. Pana Krystiana Brodackiego reprezentuje współpracująca z Redutą kancelaria Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy. Śp. Maria Brodacka, matka Pana Krystiana Brodackiego była córką generała Wojska Polskiego, Władysława Jaxa-Rożen i siostrą pułkownika WP Stanisława Jaxa-Rożen. Jej mąż, Antonii Stanisław Brodacki, ojciec Krystiana, zginął w obronie Warszawy w 1939 roku.

Od pierwszych dni okupacji zaangażowała się w konspirację, działała w organizacji PLAN (Polska Ludowa Akcja Niepodległościowa). Po wsypie PLAN ukrywała Kazimierza Andrzeja Kotta, dowódcę wydziału bojowego PLAN – Polaka pochodzenia żydowskiego, który 14 stycznia 1940 r. został aresztowany, a 17 stycznia 1940 r. uciekł z więzienia i udał się do mieszkania Marii Brodackiej. Listy gończe zaopatrzone w fotografię Kazimierza Kotta ukazały się w całym Generalnym Gubernatorstwie. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono wysoką nagrodę pieniężną. Kotta jednak nie odnaleziono. Maria Brodacka została aresztowana przez Gestapo. Zdradziła ją niańka jej 2,5 rocznego synka Krystiana. Matka Pana Krystiana przeszła okrutne śledztwo w więzieniu na ul. Rakowieckiej i Pawiaku, nie wydając nikogo. W dniu 14 czerwca 1940 roku została rozstrzelana w Palmirach, miejscu masowych mordów Polaków, zwłaszcza inteligencji (łącznie Niemcy wymordowali tam 2,2 tys. osób).

Na zdjęciu niemiecki fotograf uwiecznił ostatnie chwile kobiet przywiezionych z Pawiaka do Palmir w czerwcu 1940 r. (tzw. styczniówek - aresztowanych w styczniu 1940 roku). Zdjęcie to znajduje się w Muzeum Zbrodni w Palmirach. Jedną z kobiet prowadzonych na rozstrzelanie jest śp. Maria Brodacka ubrana w charakterystyczny płaszcz w kratę. Krystian Brodacki jest jedynym synem spadkobiercą Marii Brodackiej.

Publikacja artykułu odnoszącego się do tematyki kolaboracji oraz utrzymywania intymnych kontaktów z okupantem w zestawieniu z dramatycznym zdjęciem kobiet prowadzonych na egzekucję, głęboko go zszokowała. Czyn Onetu jest nie tylko zniesławieniem pamięci, czci i dobrego imienia śp. Marii Brodackiej. Jest uderzeniem w pamięć, cześć i dobre imię wszystkich bohaterskich Polek, które poniosły ofiarę życia w walce o niepodległość. Sprawa wymaga ostrzejszej reakcji i potępienia zwłaszcza, że czynu tego dopuścił się portal, którego właścicielami są Niemcy (Axel Springer).

Zespół Reduty Dobrego Imienia

Wersja do druku

Renata Poznań - 13.08.16 17:10
Ja patrząc na to zbrodnicze państwo Niemcy myślę z jakiego powodu po II wś
istnieje jeszcze ten zbrodniczy twór? Zapomniałam nazwisko prawnika
z USA ,który w czasie trwania Rozprawy Norymberskiej nad zbrodniarzami
niemieckimi, zażądał całkowitą likwidację tego zbrodniczego plemienia w
Europie. I miał racje!!! Likwidacja miała polegać na kastracji i wysyłcę,
jako parobków do różnych państw. Ale Niemcy dość szybko zapomnieli o
tym wskazaniu z Norymbergi! Jeszcze żyje tam garść zbrodniarzy z SS,
którzy się cieszą społecznym uznaniem!!!!!!!

Lubomir - 05.08.16 9:52
'Onet' od lat prowadzi w Polsce również działalność demoralizatorsko-prostytucyjną. Promocja rozwiązłości obejmuje materiały od reklam gadżetów erotycznych - po nagłaśnianie dewiacji seksualnych. Podobną rolę pełniły hitlerowskie gadzinówki w okupowanej Europie. Niemcy usiłują zepchnąć Europę do roli zdemoralizowanego bydła.

Marian Kałuski - 04.08.16 21:01
Czas najwyższy aby dobrać się do skóry antypolskiemu Onetu i innym podobnym medialnym śmieciom!
Marian Kałuski, Australia

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 2002 roku
Terroryści czeczeńscy zajęli moskiewski teatr na Dubrowce, biorąc około 700 zakładników.


23 Października 1983 roku
W Bejrucie eksplodowały dwie ciężarówki wypełnione trotylem, zabijając 269 żołnierzy amerykańskich i francuskich.


Zobacz więcej