Czwartek 20 Czerwca 2019r. - 171 dz. roku,  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.08.16 - 15:15     Czytano: [1128]

Dział: Interwencje

Jest pozew przeciw Onet.pl

za zniesławienie bohaterskich PolekZ inicjatywy Reduty Dobrego Imienia 1 sierpnia 2016 r. do Sądu Okręgowego w Krakowie złożony został pozew p. Krystiana Brodackiego przeciwko Onet.pl. Sprawa dotyczy zdjęcia opublikowanego 15 marca 2016 r. na portalu onet.pl. przedstawiającego kobiety prowadzone na egzekucję w Palmirach w tym matkę Pana Krystiana. Zdjęcie ilustrowało tekst o romansach Polek z Niemcami.

Śp. Maria Brodacka została rozpoznana na zdjęciu. Jej syn Krystian Brodacki za znieważenie matki żąda przeprosin oraz 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia. Pana Krystiana Brodackiego reprezentuje współpracująca z Redutą kancelaria Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy. Śp. Maria Brodacka, matka Pana Krystiana Brodackiego była córką generała Wojska Polskiego, Władysława Jaxa-Rożen i siostrą pułkownika WP Stanisława Jaxa-Rożen. Jej mąż, Antonii Stanisław Brodacki, ojciec Krystiana, zginął w obronie Warszawy w 1939 roku.

Od pierwszych dni okupacji zaangażowała się w konspirację, działała w organizacji PLAN (Polska Ludowa Akcja Niepodległościowa). Po wsypie PLAN ukrywała Kazimierza Andrzeja Kotta, dowódcę wydziału bojowego PLAN – Polaka pochodzenia żydowskiego, który 14 stycznia 1940 r. został aresztowany, a 17 stycznia 1940 r. uciekł z więzienia i udał się do mieszkania Marii Brodackiej. Listy gończe zaopatrzone w fotografię Kazimierza Kotta ukazały się w całym Generalnym Gubernatorstwie. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono wysoką nagrodę pieniężną. Kotta jednak nie odnaleziono. Maria Brodacka została aresztowana przez Gestapo. Zdradziła ją niańka jej 2,5 rocznego synka Krystiana. Matka Pana Krystiana przeszła okrutne śledztwo w więzieniu na ul. Rakowieckiej i Pawiaku, nie wydając nikogo. W dniu 14 czerwca 1940 roku została rozstrzelana w Palmirach, miejscu masowych mordów Polaków, zwłaszcza inteligencji (łącznie Niemcy wymordowali tam 2,2 tys. osób).

Na zdjęciu niemiecki fotograf uwiecznił ostatnie chwile kobiet przywiezionych z Pawiaka do Palmir w czerwcu 1940 r. (tzw. styczniówek - aresztowanych w styczniu 1940 roku). Zdjęcie to znajduje się w Muzeum Zbrodni w Palmirach. Jedną z kobiet prowadzonych na rozstrzelanie jest śp. Maria Brodacka ubrana w charakterystyczny płaszcz w kratę. Krystian Brodacki jest jedynym synem spadkobiercą Marii Brodackiej.

Publikacja artykułu odnoszącego się do tematyki kolaboracji oraz utrzymywania intymnych kontaktów z okupantem w zestawieniu z dramatycznym zdjęciem kobiet prowadzonych na egzekucję, głęboko go zszokowała. Czyn Onetu jest nie tylko zniesławieniem pamięci, czci i dobrego imienia śp. Marii Brodackiej. Jest uderzeniem w pamięć, cześć i dobre imię wszystkich bohaterskich Polek, które poniosły ofiarę życia w walce o niepodległość. Sprawa wymaga ostrzejszej reakcji i potępienia zwłaszcza, że czynu tego dopuścił się portal, którego właścicielami są Niemcy (Axel Springer).

Zespół Reduty Dobrego Imienia

Wersja do druku

Renata Poznań - 13.08.16 17:10
Ja patrząc na to zbrodnicze państwo Niemcy myślę z jakiego powodu po II wś
istnieje jeszcze ten zbrodniczy twór? Zapomniałam nazwisko prawnika
z USA ,który w czasie trwania Rozprawy Norymberskiej nad zbrodniarzami
niemieckimi, zażądał całkowitą likwidację tego zbrodniczego plemienia w
Europie. I miał racje!!! Likwidacja miała polegać na kastracji i wysyłcę,
jako parobków do różnych państw. Ale Niemcy dość szybko zapomnieli o
tym wskazaniu z Norymbergi! Jeszcze żyje tam garść zbrodniarzy z SS,
którzy się cieszą społecznym uznaniem!!!!!!!

Lubomir - 05.08.16 9:52
'Onet' od lat prowadzi w Polsce również działalność demoralizatorsko-prostytucyjną. Promocja rozwiązłości obejmuje materiały od reklam gadżetów erotycznych - po nagłaśnianie dewiacji seksualnych. Podobną rolę pełniły hitlerowskie gadzinówki w okupowanej Europie. Niemcy usiłują zepchnąć Europę do roli zdemoralizowanego bydła.

Marian Kałuski - 04.08.16 21:01
Czas najwyższy aby dobrać się do skóry antypolskiemu Onetu i innym podobnym medialnym śmieciom!
Marian Kałuski, Australia

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Czerwca 1940 roku
Niemcy przeprowadzili masowe egzekucje wśród więźniów politycznych w Palmirach pod Warszawą.


20 Czerwca 1877 roku
Alexander Graham Bell zainstalował pierwszy na świecie telefon.


Zobacz więcej