Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 226 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.07.16 - 20:54     Czytano: [1213]

Kaczyński Jarosław

Porozumienie Przeciw monowładzy. Z dziejów PCTa książka jest skazana na sukces. Jeden z najbardziej wyrazistych polityków doby III RP zaserwował nam autobiografię polityczną. Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC Jarosława Kaczyńskiego niewątpliwie stanie się jedną z najważniejszych książek politycznych ostatnich lat. Blisko 400-stronicowy tom wspomnień daje możliwość wglądu w świat politycznych perypetii i zapatrywań człowieka, który dziś jest szefem rządzącej partii, ale swoją drogę do władzy – jeszcze nieświadomie - zaczynał jako opozycyjny student.

Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC to zarówno autobiografia jednego z najważniejszych polskich polityków XX i XXI wieku, jak i historia dowodzonej przez niego formacji politycznej – Porozumienia Centrum. To także doskonała odpowiedź dla wszystkich zatrwożonych dziś z powodu „zagrożonej demokracji”. Przywraca pamięć o tym, kto robił na tę demokrację zamach, a kto o nią walczył w czasach upadającego PRL-u i po roku 1989. Pokazuje, jak środowiska związane z szeroko rozumianą lewicą próbowały pod szyldem „Solidarności” stworzyć monopartyjny system władzy w Polsce, jak z nowych rządów chciano wykluczyć tych, którzy nie podzielali poglądów władzy bądź też mieli „niesłuszne rodowody”. Ci, którzy tak głośno dziś krzyczą, mieli stać się jedynymi beneficjentami solidarnościowej rewolucji. Można by tę polityczną autobiografię szefa PiS- u nazwać Moją niezgodą czy Moim sprzeciwem.


To Jarosław Kaczyński i dowodzona przez niego partia Porozumienie Centrum postanowiły bronić wartości chrześcijańskich i demokratycznych, zgodnych z narodową tradycją – nie dopuścić, aby totalitarny system odrodził się w demoliberalnej szacie. Były momenty, gdy wydawałoby się, że walka Jarosława Kaczyńskiego skazana jest na niepowodzenie, kiedy zostawał sam na placu boju albo też formacja, której chciał przewodzić, była skrajnie podzielona.

Książka jest opowieścią o nadziei, o odwadze, o sensie walki, gdy już niewielu wierzyło, że zakończy się ona zwycięstwem.

Księgarnia ANTYK

Wersja do druku

Lubomir - 31.07.16 12:59
Oby po polityce historycznej i rozliczeniowej nastąpiła eksplozja polskiej polityki gospodarczej. Bez polskiej marki i polskiego rynku pracy - trudno poruszać się we współczesnym świecie. Kiedy widzi się jak marnuje się w Polsce takie marki, jak posiadające polskie obywatelstwo produkty 'Baildon', czy ubiegające się o polskie obywatelstwo produkty 'Ferroli', trzeba bić na alarm!. Historią, nawet najwłaściwszą - nie zastąpimy przyszłości. Czym byłoby polskie Odrodzenie bez włoskich poetów, architektów i budowniczych okrętów?. Dzisiaj polska Odnowa też powinna sięgać po włoski potencjał intelektualny. Szwajcarzy wynależli zegar z kukułką, Włosi udowodnili, że potrafią zmieniać na lepsze Europę i świat. Kiedy historia zatoczyła koło i znalazła się w punkcie wyjścia, warto szukać myślących i czujących podobnie do nas.

Frania - 31.07.16 12:03
Prawda u nas wychodzi zawsze po latach. Zobaczymy co po kolejnym "zwycięstwie" i "wyzwalaniu" spotka nas za kilka lat.
Zawsze z rozwagą podchodzę do propagandowego szumu i zastanawiam się do czego i przez kogo zostanie wykorzystana masa użytecznych idiotów produkowana teraz pod szyldem patriotyzmu.
Wciąż nie odpolitycznia się systemu domiaru sprawiedliwości. Lokalne społeczności wciąż są w szponach pokomunistycznych żulików, którzy na urzędach sami siebie kontrolują, sami sobie uchwalają wysokość synekur.
Teraz czerpią kasę z unijnych dotacji, które przeznaczają na tworzenie pozorów naszego bogactwa.
Sparciałe hasło komunizm podmieniono na modne teraz demokracja i dalej ta sama ekipa na dole kręci jeszcze lepsze lody. Ludzie inteligentni i z wiedzą stanowią tak mały procent ogółu, że mogą się tylko przyglądać tej tyrani demokratycznych idiotów.
Zobaczmy jak ta "patriotyczna" i demokratyczna władza wspiera polskich przedsiębiorców.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-paliw-lpg-gaz-autogaz,141,0,2127501.html

"Zygmunt Sobieralski od 25 lat prowadzi firmę, która zajmuje się sprzedażą gazu. Jeśli znowelizowane przepisy prawa energetycznego wejdą w życie, będzie musiał zamknąć interes. Powód? Nowe obostrzenia nakładają na przedsiębiorców z branży LPG obowiązek wyłożenia 20 mln zł zabezpieczenia na poczet niezapłaconych podatków. - Nie mam takich pieniędzy. Może gdybym działał nieuczciwie, miałbym, ale prowadzę legalną firmę. Teraz mam być za to ukarany? - pyta dystrybutor gazu. Takich firm działa w Polsce około 200, 90 proc. z nich może zostać zmiecionych z rynku nowymi regulacjami."

Dalej polskiego przedsiębiorcę niszczy się i obciąża kosztami nieudolnego rządzenia demokratycznych polityków.
Zagraniczne firmy stać i na łapówki dla demokratycznych polityków, których często nie trzeba nawet przekupować jak i na koncesje.
Małe państwa w obecnym świecie nie są w stanie przeciwstawić się interesom amerykańskich karteli.

Bogdan Dziuma - 31.07.16 8:41
Jest faktem bezspornym dla każdego Polaka który jest człowiekiem wolnym, nie skrępowanym kokonem żydokomuny (=bolszewia tęczowa) , że Jarosław Kaczyński jest gigantem polskiej polityki ! Że on jeden jest wojownikiem o takim formacie który potrafi ustawić "zdalnie" cały front polityczny w Polsce, że miernoty polityczne nie świadome czynią b. często pod zapotrzebowanie J. Kaczyńskiego , który patrząc na ich ślady pozostawione w okresie powojennym (1945 /2015) wie że ten przeciwnik jest
obciążony ułomnością złodziei , kłamców,rzeźników i zdrajców !I Te ułomności potrafi wykorzystać(J.K.) , jak stary wilk tropiący kulawe zwierzaki .Oddając pokłon J.K. NIE SPOSÓB POMINĄĆ POSTAĆ NIEZŁOMNEGO Antka Macierewicza który trwając z twardością brylantu w dążeniu do POLSKI WIELKIEJ I WOLNEJ NIGDY NIE PODDAŁ SIĘ PO 100-TKACH ZDRAD TYCH WSZYSTKICH opozycjonistów licencjonowanych przez SB-cje !Którzy wypełniali z automatu "bolków" wszystkie tworzące się nisze polskiej wolności ! Tak- , polska dusza jest niezłomna i niezwyciężona ! Dlatego też czerwone rzeźniki ze szkoły bermana chcieli nas pozbawić pamięci o żołnierzach niezłomnych (wyklętych) wrzucając je do dołów , bezimiennie jak ścierwo, a potem pokrywając te doły własnymi grobami otoczonymi celebrom bandycką , ŻYDOKOMUNY
(=BOLSZEWIA TĘCZOWA ) .
Święty JP II PROSIŁ OPACZNOŚĆ SŁOWAMI : " Niech zestąpi duch święty i odnowi oblicze ziemi , tej ziemi "
Jesteśmy w miejscu i czasie wyjątkowym ! POMYŚL TYLKO CO BY SIĘ STAŁO GDYBY ZAPRZAŃCY I ZDRAJCY POZOSTALI PRZY KORYCIE !

MariaN - 30.07.16 10:45
I jak wygladacie wy miernoty i totalni hipokryci i totalni opozycjoniści od 7 boleści, ten znienawidzony i opluwany przez was Człowiek na waszych zaropiałych oczach zmienia Polskę na lepsze, pokazuje wam jak wygląda właśnie demokracja, słowo, które przez was zostało zbezczeszczone i sponiewierane. Udowadnia, że jesteście marnymi złodziejskimi istotkami, którym nie zależało nigdy na dobru obywateli a do tego jeszcze staliście sie donosicielami i zdrajcami. I dobrze ze obraliście sobie za przywodcę Bolka, niech wszystko zamknie sie w podłym kręgu i nie wychodzi poza nim. Macie swoją telewizję tvn i gownianą gaziete, i swoich idoli, schetynów bartoszewskich, swetrow i żyjcie sobie na własny rachunek ale wara wam od Polski, już nigdy nie bedziecie tu rzadzić, ludzie nie nabiorą się więcej

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


14 Sierpnia 1938 roku
Urodziła się Beata Tyszkiewicz, polska aktorka filmowa ("Lalka", "Marysia i Napoleon").


Zobacz więcej