Czwartek 23 Stycznia 2020r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.07.16 - 13:27     Czytano: [1209]

Dział: Głos Polonii

Dobra zmiana w Ambasadzie RP


W czwartek, 21 lipca, w Ambasadzie RP w Waszyngtonie odbyło się przełomowe spotkanie Ministra Obrony Narodowej, Pana Antoniego Macierewicza z patriotyczną Polonią ze Wschodniego Wybrzeża USA.

Przełomowe, ponieważ było to pierwsze spotkanie najwyższego szczebla Urzędnika rządu polskiego z tą częścią Polonii, która tak bardzo przyczyniła się do zwycięstwa PiS w wyborach, która zawzięcie broniła i broni dobrego imienia Polski i Polaków w USA, która organizowała przez ostatnich 5 lat marsze, protesty i wiece, spotkania i projekcje, wysyłała listy i rozdawała ulotki. Tą częścią Polonii, która stanowi twardy elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

Po wstępie Ambasadora Sznepfa i słowie wprowadzenia przez Attache Wojskowego, głos zabrał minister Antoni Macierewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę, jaką mają pełnić polskie placówki dyplomatyczne na całym świecie. Mają one nie tylko reprezentować rząd, ale przede wszystkim Polskę. Mają bronić dobrego imienia Polski i Polaków, mają walczyć z kłamstwem i nagonką na nasz kraj, mają aktywnie zabiegać o tworzenie mechanizmów gwarantujących Polsce bezpieczeństwo. Minister wyróżnił w swoim przemówieniu rolę polonijnych organizacji patriotycznych, serdecznie podziękował wszystkim tym, którzy tak oddanie, społecznie działali na rzecz Ojczyzny. W swoim przemówieniu odniósł się do Szczytu NATO w Warszawie, który był wielkim sukcesem Polski. Mimo bezwzględnej nagonki na Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, na Ministra Obrony Narodowej i na cały nowy polski rząd, udało się przeprowadzić coś, co zmieniło dynamikę stosunków Polski z partnerami z NATO. Jest to przełomowe, historyczne wydarzenie. Przy tej okazji Minister, w bardzo ciepłych i emocjonalnych słowach jeszcze raz podziękował Polonii za jej wkład w ten sukces, bo, jak się wyraził," bez was byłoby nam o wiele, wiele ciężej". Po tych słowach nastąpiły owacyjne brawa dla Pana Ministra. Nie dziwi więc fakt, że Pan Minister czuł się tam z nami jak w domu.

Po przemówieniach przybyli na spotkanie Polonusi mogli, jeszcze przez dobra godzinę albo i więcej, porozmawiać z Ministrem osobiście, wręczyć kwiaty, albumy o Polonii czy projekty pomników. Sensacje wzbudził baner Solidarnych2010 wykonany na wiec poparcia dla Wojska Polskiego, który odbył się pod polskim konsulatem w Nowym Jorku w dzień rozpoczęcia Szczytu NATO, a na spotkaniu wręczony Ministrowi jako pamiątka. Baner głosił: Polish-Americans support POLISH ARMY! Obecni bardzo chętnie fotografowali się z tym banerem, który po prostu zrobił furorę. Mamy nadzieję, że na stałe zawiśnie on w gabinecie Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

My Polacy zamieszkali w USA, my Amerykanie polskiego pochodzenia, bardzo jesteśmy wdzięczni Panu Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zorganizowanie tego spotkania, a szczególnie za zorganizowanie go w taki właśnie sposób, dla nas, dla patriotycznego środowiska Polonii. My też w końcu poczuliśmy się w Ambasadzie jak w domu.

Witold Rosowski
Solidarni2010 NY

Wersja do druku

Panasiuk - 08.08.16 2:00
Przemówienia, kwiaty i serdeczności nie rozwiążą niczego. Należy zmienić nieprzyjaznych krajowi dyplomatów i niezręcznie podpisane ustawy: jak np umowa o rentach i emeryturach podpisana w Warszawie w 2009 roku, następna o użyciu obcych sił w Polsce i wiele innych. Minęło pół roku, wiem, że pracy jest wiele, ale i żniwiarzy niemało.

Wlodzimierz Kowalik - 31.07.16 3:38
Pozorowane dzialania ze Sznepfem jako "reprezentantem rzadu i kraju".
Jak nie dojdzie do "de-Geremkizacji" i "de-Sikoryzacji" calego msz-tu to sie nic nie zmieni.
Strata czasu i srodkow.
Nawet szkoda czasu na czytanie czegos takiego.

Marian Kałuski - 27.07.16 12:11
Ambasador RP w Canberze (Australia) i pani konsul generalny w Sydney nie bronią dobrego imienia Polski, która jest szkalowana w Australii! Oni tego faktu nie chcą widzieć. No, ale oni byli z nominacji POpapranego ministra spraw zagranicznych.
Marian Kałuski, Australia

warszawiacy - 25.07.16 22:49
Cieszymy sie ,ze Polonia ,ktora jest czescia Polski popiera kraj swego pochodzenia.Razem z nami mieszkajacymi w Kraju tworzymy POLSKE i jestesmy dumni z naszej Ojczyzny.Kto jest innego zdania niech powie ktory kraj ma tylu Swietych,Blogoslawionych i Bohaterow walczacych o wolnosc Polski i innnych krajow,oraz Wynalazcow swiatowej slawy co my.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 2013 roku
W wieku 83 lat, zmarł kard. Józef Glemp, 23 lata przewodził Konferencji Episkopatu Polski, zaangażował się w budowę Świątyni Opatrzności Bożej


23 Stycznia 1905 roku
Urodził się Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta (zm. 1953)


Zobacz więcej