Sobota 24 Sierpnia 2019r. - 236 dz. roku,  Imieniny: Bartosza, Jerzego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.07.16 - 13:27     Czytano: [1157]

Dział: Głos Polonii

Dobra zmiana w Ambasadzie RP


W czwartek, 21 lipca, w Ambasadzie RP w Waszyngtonie odbyło się przełomowe spotkanie Ministra Obrony Narodowej, Pana Antoniego Macierewicza z patriotyczną Polonią ze Wschodniego Wybrzeża USA.

Przełomowe, ponieważ było to pierwsze spotkanie najwyższego szczebla Urzędnika rządu polskiego z tą częścią Polonii, która tak bardzo przyczyniła się do zwycięstwa PiS w wyborach, która zawzięcie broniła i broni dobrego imienia Polski i Polaków w USA, która organizowała przez ostatnich 5 lat marsze, protesty i wiece, spotkania i projekcje, wysyłała listy i rozdawała ulotki. Tą częścią Polonii, która stanowi twardy elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

Po wstępie Ambasadora Sznepfa i słowie wprowadzenia przez Attache Wojskowego, głos zabrał minister Antoni Macierewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę, jaką mają pełnić polskie placówki dyplomatyczne na całym świecie. Mają one nie tylko reprezentować rząd, ale przede wszystkim Polskę. Mają bronić dobrego imienia Polski i Polaków, mają walczyć z kłamstwem i nagonką na nasz kraj, mają aktywnie zabiegać o tworzenie mechanizmów gwarantujących Polsce bezpieczeństwo. Minister wyróżnił w swoim przemówieniu rolę polonijnych organizacji patriotycznych, serdecznie podziękował wszystkim tym, którzy tak oddanie, społecznie działali na rzecz Ojczyzny. W swoim przemówieniu odniósł się do Szczytu NATO w Warszawie, który był wielkim sukcesem Polski. Mimo bezwzględnej nagonki na Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, na Ministra Obrony Narodowej i na cały nowy polski rząd, udało się przeprowadzić coś, co zmieniło dynamikę stosunków Polski z partnerami z NATO. Jest to przełomowe, historyczne wydarzenie. Przy tej okazji Minister, w bardzo ciepłych i emocjonalnych słowach jeszcze raz podziękował Polonii za jej wkład w ten sukces, bo, jak się wyraził," bez was byłoby nam o wiele, wiele ciężej". Po tych słowach nastąpiły owacyjne brawa dla Pana Ministra. Nie dziwi więc fakt, że Pan Minister czuł się tam z nami jak w domu.

Po przemówieniach przybyli na spotkanie Polonusi mogli, jeszcze przez dobra godzinę albo i więcej, porozmawiać z Ministrem osobiście, wręczyć kwiaty, albumy o Polonii czy projekty pomników. Sensacje wzbudził baner Solidarnych2010 wykonany na wiec poparcia dla Wojska Polskiego, który odbył się pod polskim konsulatem w Nowym Jorku w dzień rozpoczęcia Szczytu NATO, a na spotkaniu wręczony Ministrowi jako pamiątka. Baner głosił: Polish-Americans support POLISH ARMY! Obecni bardzo chętnie fotografowali się z tym banerem, który po prostu zrobił furorę. Mamy nadzieję, że na stałe zawiśnie on w gabinecie Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

My Polacy zamieszkali w USA, my Amerykanie polskiego pochodzenia, bardzo jesteśmy wdzięczni Panu Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zorganizowanie tego spotkania, a szczególnie za zorganizowanie go w taki właśnie sposób, dla nas, dla patriotycznego środowiska Polonii. My też w końcu poczuliśmy się w Ambasadzie jak w domu.

Witold Rosowski
Solidarni2010 NY

Wersja do druku

Panasiuk - 08.08.16 2:00
Przemówienia, kwiaty i serdeczności nie rozwiążą niczego. Należy zmienić nieprzyjaznych krajowi dyplomatów i niezręcznie podpisane ustawy: jak np umowa o rentach i emeryturach podpisana w Warszawie w 2009 roku, następna o użyciu obcych sił w Polsce i wiele innych. Minęło pół roku, wiem, że pracy jest wiele, ale i żniwiarzy niemało.

Wlodzimierz Kowalik - 31.07.16 3:38
Pozorowane dzialania ze Sznepfem jako "reprezentantem rzadu i kraju".
Jak nie dojdzie do "de-Geremkizacji" i "de-Sikoryzacji" calego msz-tu to sie nic nie zmieni.
Strata czasu i srodkow.
Nawet szkoda czasu na czytanie czegos takiego.

Marian Kałuski - 27.07.16 12:11
Ambasador RP w Canberze (Australia) i pani konsul generalny w Sydney nie bronią dobrego imienia Polski, która jest szkalowana w Australii! Oni tego faktu nie chcą widzieć. No, ale oni byli z nominacji POpapranego ministra spraw zagranicznych.
Marian Kałuski, Australia

warszawiacy - 25.07.16 22:49
Cieszymy sie ,ze Polonia ,ktora jest czescia Polski popiera kraj swego pochodzenia.Razem z nami mieszkajacymi w Kraju tworzymy POLSKE i jestesmy dumni z naszej Ojczyzny.Kto jest innego zdania niech powie ktory kraj ma tylu Swietych,Blogoslawionych i Bohaterow walczacych o wolnosc Polski i innnych krajow,oraz Wynalazcow swiatowej slawy co my.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Sierpnia 1736 roku
Urodził się Stanisław Małachowski, marszałek Sejmu Czteroletniego (zm. 1809)


24 Sierpnia 1949 roku
Wszedł w życie Pakt Północnoatlantycki (NATO).


Zobacz więcej