Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.07.16 - 12:28     Czytano: [831]

Szczyt NATO w Warszawie


Ileż to razy w ostatnich miesiącach przedstawiciele upadłej klasy politycznej PO, PSL i Nowoczesnej w ramach, coraz bardziej kabotyńskich strachów na lachy zapowiadali, że Polska zostanie wyrzucona poza nawias cywilizowanych narodów.

Totalna opozycja bardzo się starała, wręcz wychodziła z siebie, by nie było Szczytu NATO w Warszawie, donosili, intrygowali, zniechęcali do nowego rządu i nowego polskiego prezydenta. Jeszcze niedawno, posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz straszyła Polaków, że prezydent Barack Obama, nie tylko nie przyjedzie do Polski, ale nawet nie zamieni słowa z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozgrzani, salonowi funkcjonariusze medialni zapewniali polską opinię publiczną, że nikt ważny nie będzie rozmawiać z nowym polskim prezydentem i polskim rządem.

Słuchając polityków PO, PSL i Nowoczesnej można było dojść do wniosku, że z powodu zawirowań wokół Trybunału Konstytucyjnego nie będzie już wkrótce w Polsce, ani hamburgerów, ani cheesburgerów, nie mówiąc już o popijaniu ich colą i to wszystko w ramach obrony demokracji nad Wisłą. Dyżurni eksperci ze studia TVN-24 oraz TVNBisnes i Świat, załamując ręce nad polską praworządnością obawiali się upadku polskiego złotego oraz martwili się, że Papua Nowa Gwinea nie zechce już kupić naszych obligacji skarbowych z powodu rzekomego gwałtu, dokonywanego oczywiście nocą na Konstytucji i prawach obywatelskich właścicieli III RP. Doktryna wojenna totalnej opozycji: opluć, zniesławić, pomówić polskie władze za granicą, starać się za wszelką cenę osłabić prestiż i pozycję polskiego państwa, próbując nawet na 2 dni przed Szczytem NATO odwołać MON Antoniego Macierewicza poniosła totalną klęskę. Nie mając nic, absolutnie nic sensownego i konkretnego do zaproponowania Polakom, poza szczuciem na własne państwo próbowali zohydzić Polskę w oczach naszych partnerów, jak i obraz polskiego rządu, który postanowił się wybić na suwerenność.

Polska postanowiła stać się państwem poważnym, które domaga się szacunku i równego traktowania, które zaczyna dbać o własne bezpieczeństwo, zarówno granic jak i obywateli, z którym zaczynają się liczyć, nie tylko sojusznicy. Niektórzy tak bardzo się starli, pielgrzymowali do Brukseli, Berlina i Nowego Jorku, tak skutecznie plugawili obraz własnego państwa i na koniec taki zawód i Szczyt NATO w Warszawie i nadal hamburgery w sklepach.

Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz, Ryszarda Petru czy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Widać wyraźnie, że nie tylko Szczyt NATO, ale i Światowe Dni Młodzieży okażą się prawdziwym sukcesem i przysporzą Polsce i Polakom uznania i szacunku, doceniony zostanie zarówno wysiłek polskiego rządu jak i zasługi polskiego prezydenta.

Za to zdyskredytowani i ośmieszeni zostaną zarówno błazny jak i i nieszczęśni szkodnicy polskiego interesu narodowego, z grona nie tyle już totalnej, co żałosnej i absurdalnej opozycji. Coraz bardziej widać, że warto być Polakiem i że można być z tego dumnym, zwłaszcza w takich ważnych dniach jak te obecne.


Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do Sejmu.
wPolityce


Wersja do druku

MariaN - 17.07.16 12:48
oPOzycja zdechła, coraz mniej ma paliwa. Oni nic wartościowego nie wymyślą, są po to by przeszkadzać. Wielcy przegrani z 2015 roku nie mogą sie pogodzić z POrażką i nigdy sie nie POgodzą. Robią wszystko aby dobrej zmianie sie nie powiodło bo wówczas oni giną na zawsze

Lubomir - 16.07.16 21:39
Różni dywersanci najwyraźniej podchodzą pod zacne 'Kworum'. Podobnie rzecz ma się w całej Polsce. W Warszawie odbywał się Szczyt NATO a w Katowicach niemal równocześnie Piąta Kolumna Gorzelika zorganizowała kolejny tzw marsz autonomistów. Na spęd zorganizowany przez euronazistów zaproszono wywrotowców i separatystów z całej Europy. Gorzelik niczym Wiktor Janukowycz głosi hasła o konieczności powoływania autonomicznych regionów. Tamten ideolog promował tzw partię regionów. Dzisiaj możemy pytać czy inspiracje i pieniądze płynęły z Moskwy, czy z Berlina. Ograna tematem regionów Ukraina rozpada się w błyskawicznym tempie. Czy niemiecki dywersant udający polskiego naukowca marzy o zmianie mapy Europy?. Zmianie na niekorzyść Polski?. Jako Polak powinien upominać się o renesans polskiej kaszubskości na Pomorzu Przednim, w Roztoce i na wyspie Rugi a nie zapraszać do Katowic antypolskich wywrotowców z Pomorza Gdańskiego. W Merkellandii Herr Gorzelik z pewnością doczekałby się na Berufsverboten. Z antypaństwowym programem, nie mógłby być akademickim nauczycielem. Polska nadtolerancja pozwala na działanie antypolskim ekstremistom. To zjawisko grożne dla Polski, Polaków i polskości.

veverka - 13.07.16 13:13
Gdybyś miał otwarty umysł jak to absolwenci mat-fizu, wiedziałbyś ile się można nauczyć od wnuków mających świeże spojrzenie na świat. Schematy są im obce, umysły jeszcze nie zmanierowane i nie zindoktrynowane. Ale kto tam na gówniarzy zwraca uwagę, ważniejsze som tradycyjne wartości :((

carlos - 12.07.16 3:42
A ja sie modle aby Puyin byl jak najdluzej Lubomirze niedoczytany

Robert - 11.07.16 13:21
vaverka, znowu mącisz jak głupki z totalnej opozycji bez konkretów, a co do wiedzy - to akurat jetem po wydziale matematyczno-fizycznym, też. Z rozumowaniem 2 latka, w kolizje nie wchodzę.

veverka - 11.07.16 10:49
Według szkolnego powiedzonka "kto się przezywa, sam się tak nazywa" szukajacy lemingów niechaj stana przed lustrem, to owe stworzenia zobaczą.
Szukanie winnych katastrofy również jest dziecinnie proste, umie to każdy średnio rozgarnięty dwulatek. Natura i fizyka preferują rozwiązania proste. Nie należy mnożyć bytów ponad niezbędne minimum. Lecz uczona prawica jest ponad takie proste rozwiązania, wolicie wymachiwanie siekierą, podobno to w waszym mniemaniu finezja . Czynćie tak dalej a daleko zajdziecie.

bogdan dziuma - 10.07.16 20:35
Zgadzam się z tezami zawartymi w tym artykule , niemniej kolokwializm jest jak "prochy" rozprowadzane pod szyldem cukru pudru !
Polska i Polacy wywalczyli sobie po raz pierwszy od 1945 roku rząd reprezentujący interesy narodowe ! W ostatnich latach ukuto termin wywodzący się i będący wszelkimi odmianami słowa hybryda. Zastąpił on czytelnego "KLONA" i "PĄCZKOWANIE" . W czasie nieprzerwanie od 1945r. do dziś konsumujemy wychów wszelkiego asortymentu bolszewii i boli , które to firmują partie i zatroskane polskim państwem nowotwory złośliwe typu KOD !
Używając obecnego nazewnictwa należy napisać: żydokomuna we wszystkich swych klonach prowadzi wojnę hybrydową z narodem Polskim i stara się uniemożliwić odrodzenie się Najjaśniejszej Rzeczypospolitej która była by efektem polskich talentów i pracowitości !
Wojna ta jest FAKTEM TRWAJĄCYM i ma na celu skurwienie narodu polskiego , sprowadzenie go do powszechnego poziomu przysłowiowych "LEMINGÓW"

Robert - 10.07.16 8:43
veverka! W kwesti szytu NATO w Warszawie - totalna opozycja nie ma żadnego udziału. W organizacji i przygotowania do tego wydarzenia. A to co osiagnał PiS i dobra zmiana, nawet nie mogłiscie marzyć, za głupie jesteście - dzieki, że mamy nową ale dobrą zmianę, a nie szubrawców zdrajców na szkodę Polski i Polaków. A teraz opowiem ci bajkę:
A nawet i prawdę, kiedy zajączek z superpaństwa zapytał niedźwiedzia, kto jest królem zwierząt? W ciągu kilku dni, niedźwiedź nawiedził Warszawę w terytorium superpanstwa. Zajączki szybko kontestowały, swoje wielko państwo, dziedziczone po adolfie i jak marnie wyglądają w konfrontacji. Wyskoczyły przed orkiestrę powitalną niedźwiedzia, oznajmiając potężnemu, że coś im się pop-oliło (jak zwykle).

veverka - 09.07.16 22:30
Czy wy naprawdę uważacie że takie spotkanie jak szczyt NATO organizuje sie w kilka miesięcy ? Chyba jednak kilka lat . Same rezerwacje w hotelu Mariott to co najmniej roczne wyprzedzenie. Nie piszcie głupot że opozycja chciała zerwać spotkanie, bo wystawiacie świadectwo swojej ignorancji. Takie głupoty możecie opowiadać u cioci Cloci przy kawusi, możę tam jakieś nie rozgarnięte starowinki wam uwierzą. Chyba że czyta was ciemny lud, on to łyknie jak gęś kluski. Albo jak kaczka mokry chleb z wody...

Lubomir - 08.07.16 18:12
Oby tylko gra pt: Państwo Islamskie kontra Państwo Syjonistyczne, nie zakończyła się globalnym zamętem, ale oby stała się początkiem wielkiej odnowy cywilizacji euro-amerykańskiej, cywilizacji wielkiego humanizmu i religii 'wymyślonej' przez 'niepokornego' Jezusa Chrystusa. Oby 'po Putinie' przyszła era rosyjskich humanistów. Humanistów na miarę Puszkina, Mendelejewa i Czajkowskiego. O taką Rosję modlił się święty JPII. Lenin okazał się nie być wiecznym, pewnie i Putin nagle zniknie. Za kilka lat, mało kto może kojarzyć - kim był Putin.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1910 roku
Urodził się Laurance Rockefeller, amerykański finansista i filantrop (zm. 2004)


26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


Zobacz więcej