Poniedziałek 11 Listopada 2019r. Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.06.16 - 18:16     Czytano: [1274]

Demokratura a la Bruxelles
W Europie mamy czas zamętu migracyjnego, chaosu społecznego, banksterskiej samowoli. Dlatego należy przypominać o co toczy się w Polsce awantura, nakręcana przez europejskich aktywistów: Timmermansa, Verhofstadta, Shultza itp. O demokrację! Nie mają większych zmartwień. Przy czym ich ulubieni partnerzy w Polsce to tajnie powołany, za niejasne pieniądze działający KOD, a także partie odsunięte od rządzenia przez wyborców, w sumie środowiska nie mające żadnej legitymacji do zajmowania się czymkolwiek poza własnym, przepraszam za wyrażenie, partykularnym interesem.

Należy zatem przypomnieć panom z Brukseli: – Polskę reprezentuje polski rząd! Nie wasz kumpel Tusk i jego agentura, nie wasi kolesie i ich ukryci protektorzy z zagadkowych rajów finansowych. Chcecie naprawiać demokrację w Polsce – rozmawiajcie z demokratycznie wybranym rządem, nie z bankrutami i odrzutkami. Poza tym, czy rzeczywiście jest to najważniejsza sprawa w Unii? Czy to nie mydlenie oczu i zawracanie głowy, by odwrócić uwagę od prawdziwie groźnych zjawisk? Takich jak szalejące ulice we Francji, oblepione greckie wyspy, mordowany Donbas, codziennie tonące pontony na Morzu Śródziemnym…

„Europa jest skończona. Czeka ją islamska dyktatura. Islamiści walczą o to, w co wierzą. Europejczycy nie wierzą w nic”. To cytat z głośnej książki algierskiego pisarza Boualema Sansala. Nieuprawnione, zbyt duże uogólnienie, bo są jeszcze Europejczycy wierzący w Boga, Honor i Ojczyznę, którzy na żadną dyktaturę się nie zgodzą. Ani islamską , ani putinowską, ani brukselską. Na islamistów wystarczą szczelne granice, na Putina zdecydowana postawa NATO. Brukselski dyktat zminimalizować najtrudniej, bo to przecież wspólnicy, przyjaciele…

Coś mi ta sytuacja przypomina. Kiedy w 1980 roku komunistyczna władza straszyła Solidarność wkroczeniem wojsk sowieckich, kpiłem w kabarecie, że się nie boimy, bo nas straszą najlepszymi przyjaciółmi. Pamiętam gromki śmiech na sali. No właśnie, teraz najlepszych przyjaciół mamy z drugiej strony Europy, a strachy na Lachy podobne. Powraca stare porzekadło: broń nas Boże od przyjaciół, od wrogów obronimy się sami. Przyjaciele chcą nam tu urządzić karykaturę demokracji, w skrócie: demokraturę. Rozczarują się chłopaki…

Jan Pietrzak

Wersja do druku

Lubomir - 29.07.16 19:21
Proponują nam jakiś ustrój lelum polelum, w wydaniu lejbusiów ze zboczonej Euroarabii, m.in. z Kalifatu Belgistan. Jednak moralność i cywilizacja Chrystusowa umarła nie w całej Europie. Polska na codzień żyje słowami i czynami Jezusa Chrystusa. Włochy i Hiszpania też przesiąknięte są to szpiku kości chrześcijaństwem.

Dziunia - 21.06.16 9:42
@ DEF - cytat:

"...Dlaczego nikt się nie sprzeciwia agresji NATO na Słowian zza Buga? Czy wybory demokratyczne tylko wygrywają idioci?"

Na marginesie. Ukraina to ekonomiczny i gospodarczy bankrut.
Raczej na pewno odrodzi się pod inną nazwą Komunistyczna Partia Zachodniej Ukrainy czego maja dopilnować Stolzman- Kwaśniewski i Bucholtz-Balcerowicz pracujący obecnie w żydowskim rządzie Ukrainy z namaszczenia żyda Walcmana- Poroszenki.

Jeżeli już to Żydzi sfinansowali razem z amerykanami Majdan w Kijowie.
Ale dlaczego mieliby napadać? To, że mamy obecnie rząd żydowski w Kijowie nie wiele jeszcze oznacza.
A mnie się wydawało że jedni słowianie (Rosja) napadła na drugich słowian (Ukraina).
Z tego co piszesz to większość czyli cały świat to idioci bo mają demokratyczne wybory.

DEF czy aby na pewno nie brałeś prochów przed napisaniem tego komentarza?

Jan Orawicz - 20.06.16 21:19
Tak widzę Janka Pietrzaka,że gdyby nie przeżył tamtej szkoły
życia w PRL, to zapewne dalej by sobie uważał PRL, jako kraj
bez skazy i zmazy! Ale muszę przyznać,że - mimo wszystko dość
rychło zauważył czym faktycznie jest ta PRL?! Bywało tak,że w czasie występowania Jego kabaretu może być aresztowany prze SB. No cóż
daj Mu Boże zdrowie,gdyż jest to wyjątkowy talent kabareciarza,
który pisze wspaniała satyrę,co świadczy,że potrafi doskonale
podglądać nasze życie ludzkie w jego wszystkich przejawach!
Trzymaj nam się Drogi artysto Janku!!!

adamajtis - 20.06.16 14:11
Kadet, Pietrzak zrozumiał swoje błędy młodości. Wszyscy byliśmy indoktrynowani przez system jakiego świat nie widział. Wszyscy byli łamani moralnie. Były ofiary tego systemu, ofiary życia, złamanych karier, możliwości człowieczego rozwoju a właściwie ich brak.
Krótko, był to system zniewolenia narodu.
Pietrzak zrozumiał to będąc już dorosłym człowiekiem. Kabaret i satyra były drogą ucieczki a jednocześnie rozwoju jego samego. Wielokrotnie już wypowiadał się w tej sprawie.
Oczywiście nic go nie usprawiedliwia, ale każdy człowiek ma prawo do błędów młodości. Mam nadzieję, że nie robił tego z wyrachowania czy kariery.

Czy Pietrzak korzystał z przywilejów ludzi komunizmu?
Być może w młodości. Wyjazd do USA, a nawet zdecydowanie wcześniej zmienił jego postrzeganie rzeczywistości. Obecnie z tego co pisze i mówi wynika, że jest zdecydowanym przeciwnikiem postkomuny i niedawnych POtrzaskanych rządów antypolskiej żydokomuny.
Miejmy nadzieję, że "nawrócenie" jest trwałe.
"Żeby Polska była Polską", tak jak pan to śpiewa, panie kabareciarz. 100 lat.

Ilu jeszcze Polaków błąka się we mgle odurzonych i oduraczonych wszechwładną propagandą Lisów, Kraśków, Pochanków, Kuźniarów, Gugałów i innych ogłupiaczy Polaków.

kadet - 15.06.16 21:45
Czym skorupka za młodu nasiąknie ...
Jan Stefan Pietrzak urodził się na warszawskim Targówku, jako syn Wacława i Władysławy z Majewskich. W bardzo młodym wieku został posłany przez matkę do wojska. W latach 1948–1957 był kolejno słuchaczem Korpusu Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego oraz Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze. Po odejściu z wojska pracował w Warszawskich Zakładach Telewizyjnych przy produkcji telewizorów. Studiował również na kursie wieczorowo-zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w roku 1968. Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994): Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost (...)

Ależ wam pasują politruki po OSR. I po co sr.ć we własne gniazdo ?

Lubomir - 15.06.16 18:23
Globalne Państwo Islamskie kontra globalne Państwo Syjonistyczne?. Kto kogo stworzył i kto kogo nakręca?. Czy jest szansa na globalne Państwo Chrześcijańskie?.

Robert - 15.06.16 16:41
Cud gospodarczy w gminie szwajcarskiej - nie dajcie sie nabierać, bo to żadna potęga gospodarcza. Tą małą sakiewka, potrząsa Soros. W te maliny, zostały wpuszczone kraje młode i niedoświadczone, same zapłacą za najazd okupantów kopulantów - spłacając kredyty. Miłosierdzie „filantropa” na tym polega, że manipulując kursami – może ściągnąć do swojej kasy z przelicznikiem powiedzmy wielokrotnym, wielokrotnie skupywać waluty „markowe” - na dole i sprzedawać na górze, co dla dużego kapitału w małym państwie, jest dziecinnie łatwe i bez ryzyka. Resztę załatwi siatka mediów i banków, naganiaczy klientów. W Polsce widomo, że jest to także oszust Petru, za co powinien być pozbawiony immunitetu i skierowany pod opiekę wymiaru sprawiedliwości, a nie pod skrzydełka Junkersa, Schulza. Tuska i Merkel. Jakkolwiek to rozpatrując, to milosierdzie i filantropie, łaczą te same pieniadze do wydania, sprzeczne z mentalnoscią żyda, a w dodatku wspomaganie arabów i islamistów terrorystów?. Ale, jest to możliwe, pod jednym warunkiem, że to nie są jego pieniadze, ale zrabowane i dewastację ludzi i państw i przyszłą ich exterminację, za która sami zapłcili. Innej skutecznej drogi, do zwalczenia Chrzescijanstwa nie ma, wykonawcy tego planu islamiści, są idealni.

DEF - 14.06.16 22:26
Europa była jest i będzie w żydowskich łapach. Straszenie, że prości i biedni Arabowie podbiją Europę jak sto lat temu Żydzi Rosję to tylko ośmieszanie się. Żydowski zamach stanu w Rosji w 1917 roku to przede wszystkim tony złota, przywódcy, propaganda, miliony zamordowanych Rosjan. Obecnie tego u Arabów nie widać. Kto kieruje tymi głodnymi Arabami w Europie? Czy Arabowie prowadzą akcje propagandowe? Czy mordują tak jak Żydzi w Rosji elity?
Dzisiaj dla Polski największym zagrożeniem jest NATO. Żydowska armia składająca się z biedaków z całego świata otumanionych propagandą. Polacy zawsze wojska swoich okupantów witają kwiatami. Dzisiaj Macierewicz zaoferował teren Polski do prowadzenia działań wojennych dla NATO. Polacy wiedzą co to jest wojna i jakie niesie zniszczenia. Dlaczego nikt się nie sprzeciwia agresji NATO na Słowian zza Buga? Czy wybory demokratyczne tylko wygrywają idioci?

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Listopada roku
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


11 Listopada 1937 roku
Po raz pierwszy obchodzono Święto Niepodległości jako ustawowy dzień świąteczny w Polsce.


Zobacz więcej