Wtorek 14 Lipca 2020r. - 196 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.06.16 - 11:26     Czytano: [1045]

Europa w której żyjemy


Od wielu już lat obserwujemy zagładę kultury Zachodu, kultury chrześcijańskiej, niszczonej nie przez podbój czy agresje, ale przez lewicowe idee. Przekazywane wiele lat przez media, naukę, edukację, system sądowniczy, spustoszyły umysły, wprowadziły zamęt i chaos.

Czy Europa, która wygoniła Chrystusa jest jeszcze w stanie ocalić samą siebie, zapytał w ostatnim czasie jeden z polskich księży. Pracował on w niemieckim ośrodku dla uchodźców. Zobaczył tam setki młodych, pewnych siebie, silnych i agresywnych mężczyzn. Obóz miał być schronieniem dla prześladowanych chrześcijan... Dziś, w „naszej” Europie agresywni islamiści zabijają chrześcijan, a Europa cierpi na „chrystofobię”. Europa, według enigmatycznych haseł, ma się otworzyć na „obcych”, a gardzi własnymi obywatelami. Gubimy się już w paranoi, którą stworzono na naszych oczach...

Swoistą fobią i hasłem przewodnim wypracowanym w umysłach liberalnych zachodnich elit jest antynacjonalizm. To dlatego Komisja Europejska wysyła do polskich władz swą opinię w sprawie praworządności. Od kilku miesięcy, niemal co tydzień, na ulice polskich miast wychodzą członkowie i sympatycy KOD-u.

Jak dowiadujemy się z serwisów informatycznych, unijne źródła stwierdzają, ze istnieje systemowe zagrożenie dla rządów prawa w Polsce . 4 go czerwca, w rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce, w centrum Warszawy zebrały się tłumy, do których skierowane były słowa: Komorowskiego, Wałęsy, Kwaśniewskiego: brońmy naszych demokratycznych wartości...brońmy Europy! Tylko zjednoczona i zintegrowana Europa!

Zintegrowana wokół czego? Wokół idei ściągania rzeszy emigrantów? Często islamistów, którzy ostrzą sobie miecze na nasze karki? Na nasz system wartości?

Premier Szydło przemawia w Parlamencie Europejskim: „Państwo polskie ma swą nietykalną tożsamość”. Takie zdania wywołują wśród dzisiejszych przywódców Unii Europejskiej furię. Płyną więc do Polski noty, przyjeżdżają komisje.

Czy można to jakoś uporządkować...zrozumieć, co dzieje się w Polsce i unijnej Europie….
**
Tym, co zostało dziś z komunizmu w umysłach liberalnych zachodnich elit jest antynacjonalizm. Jest to swoista demonizacja narodu jako zbiorowej tożsamości. Dla nowych utopistów, których prowodyrem jest milioner George Soros, państwa narodowe muszą zniknąć, by ludzkość mogła się zjednoczyć ponad granicami..Ma się to odbyć poprzez niekontrolowane procesy migracyjne! Czyż nie to obserwujemy przez ostatnie miesiące, które zaczynają już przechodzić w lata?

Zamiast narodowej przestrzeni, mamy się poruszać w kosmopolitycznej demokracji...Owa „demokracja”, w Parlamencie Europejskim dyskutuje dziś o sytuacji w Polsce, upomina nas w sprawie Trybunału Europejskiego, trzyma „rękę na pulsie” przy ustawie o radiofonii i telewizji.
**
Już w pracach legislacyjnych Unii Europejskiej, zdecydowanie odrzucone zostało dziedzictwo chrześcijańskie, z którego wyrosła Europa. Co otrzymaliśmy „w zamian”? Otóż, otrzymaliśmy ideę poprawności politycznej! To ona stała się swoistym Bogiem nowej Europy! W imię poprawności politycznej nie powinniśmy krytykować polityki przyjmowania emigrantów, nasze oczy powinny widzieć tylko specjalnie skadrowane dzieci przypływające na barkach z Bliskiego Wschodu, wszak nie ma tam rzesz młodych, silnych i zdeterminowanych mężczyzn, zdeterminowanych do walki z naszą religią, z naszym systemem wartości.

Ostatnio Victor Orban wyraził przekonanie, że są takie siły międzynarodowe, które działają na rzecz napływu do Węgier i innych państw Unii Europejskiej jak największej liczby emigrantów.
„Nie jesteśmy najemnikami, tylko reprezentujemy interesy naszej ojczyzny”- oświadczył Orban.
**
Liberalny system wartości, który usiłuje nam zaproponować tak zwany Zachód, jako jedyną słuszną drogę rozwoju, w istocie staje się totalitarnym przymusem, który już niejednokrotnie w historii prowadził do tragedii.

Fabrice Hadjadj , francuski filozof i dramaturg, który przeszedł na katolicyzm kilkanaście lat temu, a obecnie jest członkiem Papieskiej Rady ds. Laikatu, ostrzega: „Europa, która wyrzekła się swych korzeni, a przyjęła techno-liberalne oblicze, przygotowała się na swe gruzy pod naporem islamu”.

Małgorzata Soja

Wersja do druku

Lubomir - 25.06.16 18:02
Śmieszna jest ta Europa. Śmieszna jak sklad szwajcarskiej kadry w pilce nożnej. Tu już nie chodzi wyłącznie o 'niemiecką unię'. Honoru ojczyzny Wilhelma Tella bronią tacy 'Szwajcarzy', jak Mehmedi, Behrami, Embolo, Djorour i podobni przedstawiciele międzykontynentalnej multikulti. Wilhelm Tell przewraca się pewnie ze śmiechu w swoim grobie albo szykuje kuszę, żeby przywrócić Szwajcarię ...Szwajcarom i Europie.

Robert - 09.06.16 15:55
"Europa w której żyjemy" - to jest nienormalność, którą należy zmieniać i uszlachetniać - bo ten domek bez fundamentów z kart, jest zminowany jak 2 wieżowce, World Trade Center. Natomiast bliższe naszemu ciału, jest nasze pod-wyrko. KOD, nie jest żadna partią, a stowarzyszeniem przejęcia roli "platformy" - dla wszystkich co przegrali wybory i utracili pełne koryta i bezkarny rabunek Polski i Polaków. Szubrawcy - ścierwa czerwone, nie maja nic wspólnego z kulturą polityczną. Tą hołotę możemy, a raczej nowa ekipa, powinna skreślić z listy, jako konkurent czy partner polityczny. Niczego nie negocjować z przestępcami, audyt to wyraźnie określa. Zbiorowy AMOK - nie służy Polskiej Racji Stanu, jak i traktowanie targowicy z powagą i respektem - takiej ustawy nie uchwalono. Partnerami są tylko 3 ugrupowania, a nie mix jako 4 do czegoś tam? Nowa ekipa, powinna sie bardziej i stanowczo szanować - to pokaże też wartościowanie ich wyborców, których tym samym opluwają, z osobna i jako KODziarze.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Lipca 2009 roku
Zmarł prof. Zbigniew Zapasiewicz (ur. 1934) wybitny polski aktor, reżyser i pedagog.


14 Lipca 1570 roku
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy Świętej tzw. trydenckiej przez papieża św. Piusa V w bulli Quo Primum Tempore


Zobacz więcej