Poniedziałek 11 Listopada 2019r. Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.06.16 - 23:04     Czytano: [667]

Kabotynka kontra suwerennośćZdenerwowana opozycja dostarcza nam co tydzień przekonujących dowodów na swój marny charakter. Ostatnio pastwiła się nad uchwałą o suwerenności. Nie zależy jej na podmiotowości państwa polskiego. Wyglądało tak, jakby niektórzy posłowie udawali, że w Sejmie ich nie ma. Nie chcieli wprost odmawiać suwerenności Polsce, symulowali absencję. Co jest o tyle zabawne, że podnosili w tym samym czasie piekielny harmider mający zagłuszyć słowa marszałka i rządu. Nie mogą znieść prawdy o zdradzie, Targowicy, ale boją się uwiecznienia w protokole obrad, że są przeciwni suwerenności. W tej sytuacji szaleńczą odwagą błysnęła posłanka Pomaska, w dramatycznym geście przedzierając na mównicy tekst uchwały. To był niezły popis kabotyństwa.

Oczywiście pojęcie suwerenności nie jest ścisłe i można je różnie interpretować. Np. łącząc się węzłem małżeńskim dwie strony z rozmysłem i radością ograniczają sobie suwerenność, bo coś się traci, by coś dostać. Potem, po miodowym miesiącu, praktyczne życie, empiria wytycza granice egoizmów grożące konfliktem. A co dopiero w związku 28 państw? Sprawa robi się mocno skomplikowana. Dlatego opisana jest w umowach i traktatach. Otóż Komisja Europejska wtrącając się w wewnętrzny spór polskiego rządu z Trybunałem Konstytucyjnym, bezceremonialnie łamie unijny traktat. Pytana o podstawę prawną swego postępowania, nie odpowiada na formalne pytania europosłów, czyli znowu łamie prawo. Ujawniając mediom przy pomocy chamskich „przecieków” szczegóły konsultacji – też łamie prawo. Czy nie za dużo tego bezprawia w stosunku do kraju, który nic złego Unii nie zrobił? Czym tak na prawdę Polska naraziła się europejskiej wierchuszce, że nam grozi sankcjami, strofuje, stawia ultimatum? Ogłaszam konkurs otwarty na trafną opinię. Do wygrania duża kumulacja! Już nadciąga, już się zbliża….

Jan Pietrzak

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

11 Listopada 1924 roku
Urodził się Andrzej Łapicki, polski aktor i reżyser teatralny. Ma na koncie ponad 200 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych (zm. 2012 r.)


11 Listopada 1900 roku
Urodziła się Halina Konopacka, lekkoatletka - pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski.


Zobacz więcej