Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.06.16 - 13:33     Czytano: [1231]

NOKAUT


Konia nie zmusi się do picia, a totalnej opozycji do racjonalnej debaty, tak jak i z kabotynem nie pogadasz. Wychodząc naprzeciw, poseł Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz zapewniam będzie bez epitetów, ale z inwokacją i co gorsza z epilogiem.

Po dzisiejszym nokaucie opozycji, związanej z ogłoszeniem programu - Mieszkanie plus – przedstawiciele PO, Nowoczesnej i KOD-u dalej swoje; Ola Boga, Ola boga i gadu, gadu o liberalnej demokracji i europejskich wartościach, a rząd PiS znowu o konkretach: mieszkania na wynajem, niskie czynsze, darmowe grunty, subkonto z premiami od państwa, docelowo wykup mieszkania oraz dofinansowanie budownictwa społecznego. Od 2017 r. płaca minimalna 1920 zł i minimalna stawka godzinowa 12 zł. Co prawda lider Nowoczesnej Ryszard Petru twierdzi, że „rządy PIS zamieniają Polskę w piekło”, to coraz wyraźniej widać, że to piekło nieudaczników, sprzedawczyków, pieczeniarzy na publicznym groszu i politycznych hipokrytów.

Rzeczywiście niektórzy solidnie pracują już na piekło, na ósmy i dziewiąty krąg piekielny, gdzie kotły już się grzeją, czekając na tych, którzy dziś rzeczywiście szkodzą Polsce. Polacy chcieli zmian, chcieli Polski silniejszej, sprawniejszej, zdrowszej i na pewno uczciwszej i ten plan jest właśnie realizowany. Wbrew temu co twierdzi red. Łukasz Warzecha klasa średnia w naszym kraju, wcale nie czuje się zaniedbana przez nowy rząd i z pewnością przyjdzie czas na atrakcyjne propozycje dla tej grupy społecznej i nie jest też absolutnie tak jak twierdzi Ryszard Petru, że Polska psuje się i stacza w przepaść. Jest dokładnie odwrotnie, odzyskuje siły i nadzieję na lepsze jutro, dla milionów Polaków, o których poprzednia władza kompletnie zapomniała.

Według szefa Nowoczesnej „Jarosław Kaczyński to rozbójnik, wchodzi rozgląda się i rozwala”. Człowiek - gafa, mistrz żałosnych frazesów Ryszard Petru też „wchodzi rozgląda się i powala kolejną żenadą” z dnia na dzień stał się prawdziwą atrakcją internetu. I tyle, że ten rozbójnik „Jarosik” coraz lepiej kojarzy się zwykłym Polakom, a na pewno znacznie lepiej niż banksterski Nikodem Dyzma. Jak widać nie wszystkie Ryśki, to fajne chłopaki są i o żadnych wcześniejszych wyborach marzyć też nie powinni. Tym bardziej, że obecny rząd zamierza całkiem na poważnie zrealizować też pozostałe postulaty programowe dotyczące kwoty wolnej od podatku i obniżenia wieku emerytalnego i ma jeszcze co nieco w zanadrzu, będą więc kolejne przykre niespodzianki dla opozycji.

To nie Trybunał Konstytucyjny dba o zasobność kieszeni Kowalskiego, ani nie Komisja Europejska i jej komisarze decydują o przyszłości Polski, podobnie jak pewne jest to, że KOD nie zapłaci 10 mld zł zaległych alimentów, bo to wyłączna rola polskiego państwa i
jego instytucji. Najwyraźniej totalna opozycja w Polsce nic nie zrozumiała z tego co wydarzyło się przez ostatnie pół roku.

Żeby do władzy aspirować trzeba coś konkretnego proponować, nie wystarczy robić za donosiciela i aroganta i liczyć na to, że będzie gorzej, bo jak widać, choćby po kolejnym programie Mieszkanie plus, będzie lepiej, a przede wszystkim mądrzej. Zamiast więc platformerskiej, ciepłej wody w kranie, lepsze pisowskie małe mieszkanie.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do Sejmu


Wersja do druku

rat - 11.06.16 1:28
Amatorom niezarobionych osobiście pieniążków przypominam słowa Iron Lady
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13260194_1782595648641122_6686533265451939081_n.jpg?oh=e7ab4a46ee0a21444aab34d9dec84691&oe=58090255

cy tata cyta tacyta - 10.06.16 11:30
Cytat z netu

Piotr Kolec · Zoliborz, Warszawa, Poland
Jak ktoś mi jeszcze powie
Żem gbur jest bez ogłady
I cham, wulgarny hultaj
Sukinsyn - bez przesady!

To wtedy go odeślę
Do burdelu na Wiejskiej
Tam dopiero chamstwo
I sceny dantejskie…

Jan Orawicz - 07.06.16 16:18
MariaN przyznaję Tobie rację od A-Z. Od siebie dodam,że tę pospolitą
grandę-bandę z KOD denerwuje ten fakt,że obecna władza nie "głaszczeka" ją
pałami i nie zamyka w ciupach! I jak w takiej sytuacji mają wyrastać na męczenników,a zarazem bohaterów?! A przecież - tak po prawdzie wielu
z nich cwaniaczków w czasie rządów Tuska to pospolici malwersanci itp.
element,który zniszczył kraj gospodarczo i finansowo. Tamtych wszystkich
ministrów i ich zastępców powinno się już rozliczać - na czele z Tuskiem!
... Huraganu nie było,a jakie zniszczenia gospodarcze kraju odziedziczyła
po nich prawicowa władza?! Tego nie wolno im umorzyć!!!!
Serdecznie pozdrawiam!!!

MariaN - 07.06.16 10:10
Dzisiejszej totalnej opozycji nie chodzi absolutnie o Polske, dla nich najważniejsza jest kaassa, DEMOKRACJA w ich ustach to cyrk, uczepili sie TK jak rzep psiego ogona, nie rozumiejąc tak naprawde o co chodzi.
Oni plyną gównym nurtem razem z innymi oświeconymi "europejczykami", lewackimi działaczami i dopóki oni będą rzadzić w Europie tak bedzie. Każdy bedąc przy zdrowych zmysłach widzi kto ma rację i niech tak pozostanie. Psiory szczekają , karawana jedzie dalej

Lubomir - 07.06.16 9:24
Re: DEF Panie DEF-ie, w polskiej rzeczywistości poruszać się niełatwo. 'Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka'. 'Jechał równo' po przypadkowych nazwiskach i stanowiskach Ziemkiewicz , to w końcu i jego nazwali 'rabinem III RP'. Chociaż wg mnie Rafał Ziemkiewicz nie zamierza tworzyć ani partii religijnej, ani ideologicznej. Chłopska sitwa też nie jest najwyraźniej jego intencją. Jednak w imię niszczenia spraw polskich, narodowych i demokratycznych, różne męty społeczne mogą sięgać po różną 'amunicję'.

telewidz - 06.06.16 19:05
To jest nokaut https://www.youtube.com/watch?v=Rw9SC7y5Jpw

DEF - 05.06.16 22:11
http://pl-news.eu/index.php?menu=poland&id=12402

"Do polskich szkół, przede wszystkim z tych mniejszych miejscowości trafią miesięczniki historyczne "Historia Do Rzeczy" i "wSieci Historii". Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, w ramach projektu "Rozgrzewamy polskie serca", wykupiła właśnie 4000 prenumerat.
"Chcemy w ten sposób przekazywać młodzieży pozytywne wzorce, budować dumę z naszej przeszłości, a tym samym zapewnić jej właściwe punkty odniesienia" - pisze o swojej akcji Fundacja."

Bardzo wartościowa inicjatywa. Pokolenia otumanione propagandą historyczną nie są w stanie się bronić, wychować i przekazać dorobek swojego życia swoim dzieciom. Historię zaczynają rozumieć osoby po trzydziestce. Następną inicjatywą powinno być tworzenie filmów historycznych. W przyszłym roku będziemy mieć setną rocznicę zamachu stanu w Rosji. Każdy Europejczyk powinien znać ze szczegółami początek ludobójstwa sześćdziesięciu milionów prostych, spracowanych Rosjan.

B.B Australia - 05.06.16 19:31
dratewka,ad.DEFF itp. macie w tym medium pole do popisow.
W innych mediach po prawicy otrzymacie słuszne kopniaki!
Ale,ze to medium juz ledwo zipiace, wiec publikuje wasze nedzne
wypociny.

dratewka z opole - 05.06.16 16:31
Zasłyszane w kuluarach partyjnych:
>Nie możemy dopuścić złodziei do koryta<.
Prawda, wszystkie miejsca już są zajęte.

DEF - 05.06.16 14:17
W demonkracji liczy się ilość głosów i nie przeważy jej racja wąskiej grupy ludzi mądrych. Czy dlatego Kaczyński stawia na ilość ? Masami manipulują światowi właściciele propagandy i z nimi nie mamy żadnych szans. Mu'ammar al-Kaddafi chciał poprowadzić swój naród inną drogą. Wprowadził dużo wyższe wsparcie finansowe dla młodych Libijczyków, anulował rodakom długi w żydowskich bankach, wyznaczył Żydom termin na opuszczenie Libii, każdy Libijczyk został przeszkolony w posługiwaniu się bronią i ją dostał. Część kasy ze sprzedaży ropy wpływała na konta libijskich rodzin. Libijczykom żyło się dostatnio i jak to się skończyło ? Libijczyków otumaniono tak samo jak naszych działaczy z Solidarności. Naród libijski sam się zniszczył bez interwencji obcego wojska a my jeszcze ściągamy do siebie NATO i ich narzędzia do mordowania ludzi, których tajemnic nikt u nas nie zna.

http://wpolityce.pl/polityka/293466-kukiz-ziemkiewicz-i-kilku-poslow-zakladaja-endecje-chcemy-stworzyc-fabryke-elit-dla-nowej-polski

"Rafał Ziemkiewicz wyjaśniał na konferencji w Sejmie cel tego ruchu:

Pewnie to żadna sensacja, że jestem endekiem, ale chcę to podkreślić. Moja obecność ma wskazywać, że ambicje stowarzyszenia Endecja są szersze niż tylko ambicje polityczne. Wejdą w jego skład posłowie, politycy, liderzy opinii, specjaliści z różnych dziedzin, eksperci. To, co chcemy stworzyć to fabryka elit dla nowej, endeckiej Polski, którą będziemy budować"

Dobrze, że ktoś inaczej myśli i działa. Dla społeczeństwa najważniejsze są elity i ich wpływ na nasze losy oraz stworzenie realnych wzorców wśród mas. Czy te masy będą zdolne uszanować ludzi mądrych i oddanych Polsce to wątpię. Zmiany ilościowe pociągają za sobą zmiany jakościowe. Dotacje dla rolników spowodowały, że bogaci szybciej wykupili z ziemi biednych. Ziemia polska jest w rękach coraz mniejszej grupy osób, których przywiązanie do ziemi zamienia się na uwiązanie do banku. Na patriotyzm tej grupy zadłużonych producentów nie ma co liczyć. Nie będą ich interesu bronić potomkowie parobków z czworaków, którzy dzisiaj wegetują w miejskich blokach lub uciekli za granicę. Osoby mieszkające w pogierkowskich blokach marzą tylko o jakiejś bez wysiłkowej pracy u obcego kapitalisty i możliwości wynoszenia czego się da z zakładów pracy jak za pierwszej komuny.
Na dole nie ma sił które były by zdolne przeciwstawić się samorządowej ochlokracji wybranej w demokratycznych wyborach. Mamy tabuny dziadostwa, które tylko marzy by po wygranych wyborach dorwać się do koryta.
Zostaliśmy rażeni komunistyczną bronią genetyczną. Mas mamy pod dostatkiem problem jest z odbudową elit.

Robert - 05.06.16 14:07
Ad, w tej nowej ekipie, są fachowcy wysokiej klasy, czego nie można powiedzieć o poprzednikach. Mają zupełnie dobrą orientacje i wiedzę, aby wyciągnąć Polskę na prawidłowe tory. Dotacja 500+ i system mieszkaniowy, jest najtańszym i najefektowniejszym sposobem na zapaść ekonomiczną, kilka pieczeni na jednym ogniu. Niemal wszystkie kraje EU, dotują rodziny i dzieci oraz partycypują w kosztach utrzymania (wynajmu&#8230;ect) &#8211; na pewno są to sumy dużo razy większe od 500+. Na pewno nie fundują urlopów wychowawczych, cokolwiek by to miało znaczyć, nie daje to korzyści dla kasy państwowej &#8211; stracona inwestycja. Być może niektóre państwa na to stać, ale my nie jesteśmy na tym etapie. Dołączmy do tego, zaproponowany system dostępności do mieszkań czy domów. W jakiej jesteśmy obecnie sytuacji ekonomicznej w tym przedsięwzięciu &#8211; lepszego dna, nie można sobie wyobrazić. System oszczędzania na ten cel jest od dziesięcioleci w EU i zdaje egzamin. Nawet z tego tytułu kredyty, są rzędu wysokości wynajęcia! Spłacania, długo i średnio terminowe na konkretny cel ( w zależności od wysokości uzbieranego depozytu). W rezultacie osiągnięcie własności, a nie nabijanie kasy wynajmującym.
Dochodów w Polsce nie da się porównać z EU, a więc duży potencjał - tania siła robocza i brak miejsc pracy. Otwierają się tym samym, duże możliwości ekonomiczne dla Państwa. Budownictwo to również, przemysł pracujący na te potrzeby. W normalnych społeczeństwach branża budowlana, jest jedną z wiodących w ekonomii.
Myślę, że postawiłem na dobrego konia &#8211; zrób to samo.

ann - 05.06.16 12:00
Robert - o Boże po angielsku brzmi: Oh my God !

ad - 05.06.16 11:50
Dostępne żłobki, przedszkola, urlopy wychowawcze TAK !
Dawanie pieniędzy w łapę (ordynarna łapówka) - NIE!!
Obecne rozdawnictwo 500+ jest NIE ZACHĘCA ludzi do pracy.
Kto klepną szóstkę dzieciuków i otrzyma 2500 ten pracy szukać nie będzie, bo po co ? Pomysł zrodzony w głowce faceta który nigdy kreatywnie nie pracował i rodziny nie utrzymywał z pracy własnych rąk i umysłu.
Z całym szacunkiem, lecz (może odtwórcza, bo nie twórcza) praca w bibliotece PKB nie zwiększa a co najwyżej obciąża.
Diabeł tkwi w szczegołach: skad pieniądze na budowę mieszkań ?
Kto wybuduje etc,etc

Robert - 05.06.16 8:15
sympatica - jesteś "inelektualnie rozwinietą" paskudą, to dziedziczna infekcja, po pochodzie z kodziarzami. Deklarujesz ze nie chcesz dla rodziny i dzieci (500+ tez?) taniego mieszkania a może i domu - nikt ciebie nie zmusza, a głupotą bijeta pianę rekordową. Wszystkie paskudy powinne być skreslone z tej listy. Poprzednicy kradli, to napewno żle, teraz dobra zmiana daje lepsze możliwosci do życia, to delirium-larum krzywd i cierpień łamania demokracji.
Proponuję kodziarzom manifestacje pod PE w Brukselii, o ile was nie pogonią, aby wyjaśnic dygniciarzom, o co wam chodzi - bo w Polsce nikt was nie rozumie. Tusk im przetłumaczy po angielsku - o Boże!

Agamemnon - 05.06.16 0:47
Tussistowcy zapożyczyli Kraj. Nakradli tyle ile mogli. Nie zbudowali ani jednego zakładu pracy, którego produkty mogłyby spłacać zadłużenie. 43 miliardy to roczna opłata tytułem samych odsetek od zadłużenia, czyli na odsetki idą wszystkie nasze podatki. Taki jest wynik gospodarczy tussistowców. Przyszłe pokolenia będą spłacać długi tussistowskie, długi z pożyczek rozkradzionych. Teraz w miną zwycięstwa mówią:

"Najsampierw pokażta obiecane 3 miliony mieszkań a potem produkujcie następne obietnice. Na razie to wielki wuj i kamieni kupa z przewagą tej ostatniej."

Mam pytanie do rządzących obecnie. Wiemy, że niegospodarność jest poważnym przestępstwem obciążającym cały Naród. Kiedy wreszcie będzie zreformowany i rozliczony wymiar sprawiedliwości?

weterani - 04.06.16 22:22
Wypowiadajacy opinie i slowa przecw drugiemu sam sie przedstawia ,a wiec juz wiemy kim jest.Nie zrobili kiedy rzadzili,a teraz krytykuja i denerwuja.Moze wyjada do np cieplych krajow i dadza nam wreszcie spokoj.Damy sobie rade sami.Adieu.

Grajewicz - 04.06.16 19:49
Rzeczywiście nokaut
https://www.youtube.com/watch?v=dDfrW-S3jfw

sympatica - 04.06.16 15:56
Najsampierw pokażta obiecane 3 miliony mieszkań a potem produkujcie następne obietnice. Na razie to wielki wuj i kamieni kupa z przewagą tej ostatniej.

Wszystkich komentarzy: (18)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1988 roku
Otwarcie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.


26 Maja 1966 roku
W Warszawie procesja wiernych zostaje rozpędzona przez milicję, aresztowano 400 osób.


Zobacz więcej