Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.05.16 - 16:49     Czytano: [808]

Linia podziału


Szanowni Państwo!


Czy da się stwierdzić na czym polega podział między naszymi a obcymi? Mam tu na myśli podział panujący w Polsce, na zwolenników zmian i ich przeciwników. Szczególnie przykre są podziały w rodzinach – na „Mohery”, jak pogardliwie nazwał Tusk swoich przeciwników, oraz na „Lemingów” spod znaku KOD-u, PO, Nowoczesnej, czy dewiantów wszelkiej maści spod tęczowego sztandaru.

Jedna strona pomawia drugą o głupotę i niedoinformowanie. Z tą informacją, to jest jednak tak, że każda ze stron czerpie wiadomości tylko ze źródeł sobie bliskich, które utwierdzają je w słuszności własnych poglądów.

Na czym więc polega zasadnicza różnica? Myślę, że w uproszczeniu na stosunku do prawdy. W mojej rodzinie jest jedna kłamczucha i parę osób, którym ta jej cecha nie przeszkadza. Kiedy dochodzi do konfrontacji, nigdy nie wiedzą komu powinni wierzyć. Tak się też składa, że ta sama część naszej rodziny czerpie wiedzę o świecie z TVN-u, POLITYKI i podobnych gadzinówek. Są odporni na rzeczowe argumenty, a kierowanie się logiką uważają za zbędne obciążenie. Takie nastawienie pozwalało im na w miarę wygodne życie w PRL-u i w PRL-u bis. Dopiero ludzie domagający się prawdy zagrozili ich błogostanowi.


Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

PS. Zdarzają się jednak masochiści. Pewien ordynarny przygłup zamiast się po prostu wypisać, usiłuje mi ubliżać, nie wiedząc że nie mam zwyczaju czytać niczego co zawiera wulgaryzmy. Ciekawe, kto kogo przetrzyma.


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Socjalizm w natarciu 21/2016 (257)

Szanowna Pani Małgorzato

Socjalizm w natarciu – tak z pewnością, zwłaszcza w odniesieniu do funkcjonowania wszystkich struktur UE. Socjalistyczne „chwyty” są coraz częściej stosowaną metodą do dyscyplinowania niepokornych członków tego „klubu”, w którym są równi i równiejsi (cecha tak charakterystyczna dla socjalizmu realizowanego w praktyce). Po ostatnich wydarzeniach w UE (nagonka na Polskę) mam nieodparte wrażenie, a nawet pewność, że Polska kolejny raz w historii stoi naprzeciw konformizmu wielkich państw Europy i totalnej bierności małych państw (prócz Węgier) tego kontynentu. Inaczej ujmując zagadnienie, Polska w obronie własnych narodowych interesów zmuszona jest „brać na klatę” problem, który urósł do takich rozmiarów w UE, że zagraża bytowi większości jej członków. Niestety znowu ponosimy negatywne konsekwencje naszego położenia geograficznego – położenia wśród krajów małych, słabo ugruntowanych narodowo (prócz Węgier), słabych gospodarczo, skazanych na rolę wiecznych potakiwaczy. Polska jako największy gracz w regionie nie chce i nie może dołączyć do tego „ekskluzywnego” klubu potakiwaczy. Jednak to skazuje ją na samotność (kolejny raz w historii). I znowu musimy pokazać światu, że kolejne ustępstwa w imię rzekomego świętego spokoju, to droga donikąd. Myślę, że niezależnie od działania naszej rodzimej Targowicy (która dostarcza amunicji naszym wrogom), do takiej konfrontacji prędzej czy później by doszło – konfrontacji interesu narodowego Polski z interesem wielkich decyzyjnych krajów Europy. Widać taki nasz geopolityczny los.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk



…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH





MARGARET TODD


LEKCJA
POKERA



Odcinek 157

Każda kobieta powinna znać judo,
odkąd przestały ją chronić konwenanse.


– Jeszcze raz od początku – powiedział Marcin. – Proszę opowiedzieć po kolei – zwrócił się do tęgiej kobiety przywiezionej na przesłuchanie do komendy stołecznej.
– Już wszystko powiedziałam. Nikogo nie przetrzymywałam wbrew jego woli. Wynajmuję tylko pokoje. Wiem, że nie dopełniłam formalności meldunkowych, ale czy z tego powodu warto mnie było ciągnąć aż do Warszawy? – Genia przybrała rzeczowy ton
– A pieniądze gdzie są?
– Jakie pieniądze?
– Te z okupu.
– Nie wiedziałam, że były z jakiegoś okupu. Znalazłam. Modliłam się o nie i raptem ktoś rzucił worek tuż koło mojej furgonetki.
– Prawdziwy cud.
– Widzę, że pan komisarz rozumie. Ja też pomyślałam, że Opatrzność czuwa nade mną.
– Dość tych bajek.
– A czy chociaż na dziesięć procent znaleźnego mogę liczyć? – Genia nie poddawała się łatwo.
– Od początku wiedziałaś, kto się ukrywa w wynajętym pokoju? – Marcin zignorował pytanie.
– Nie. Przysięgam. Podejrzewam tylko, że jest to ten poszukiwany listem gończym bandyta. Chciałam to nawet zgłosić... No, tak, zgłosiłam, ale później się rozmyśliłam.
– Bo poseł jest chyba więcej wart od jakiegoś przestępcy? – podpowiedział Marcin.
Genia zwiesiła głowę, jakby nie zamierzała nic więcej powiedzieć.
Na razie przesłuchanie było skończone. Marcin wszedł do pokoju prokuratora i od progu spytał:
– Co robimy z tym całym pasztetem? – Nie musiał wyjaśniać, co ma na myśli.
– Buchniarzowi zależy, żeby sprawa nie przedostała się do mediów. My też nie mamy w tej chwili powodu jej nagłaśniania. Niech na razie zostanie, jak jest. Dziennikarze myślą, że złapaliśmy poszukiwanego listem gończym zamachowca zza wschodniej granicy i pozostawmy to bez komentarza – odparł Boruta.

CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa






.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

28 maja 2016 r. | Nr 22/2016 (258)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Września 1807 roku
Zmarł Franciszek Smuglewicz, polski malarz, rysownik (ur. 1745)


18 Września 1861 roku
Zmarł Antoni Gorecki, polski poeta i bajkopisarz, powstaniec listopadowy i uczestnik wojen napoleońskich (ur. 1787)


Zobacz więcej