Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.05.16 - 22:43     Czytano: [976]

Na straży suwerenności


Stosując retorykę posłanek Nowoczesnej nikt tak dziś nie szkodzi Polsce jak opozycja i nikt nie wygaduje tak piramidalnych bzdur o polskim państwie i polskim rządzie zwłaszcza zagranicą. Ostatni raz polskiemu rządowi ultimatum stawiano we wrześniu 1939 roku. Równie kabotyńsko brzmią dziś deklaracje Nowoczesnego speca od historii i geografii R. Petru, że „po wyłączeniu mikrofonów PiS może wyłączyć telefony”. Brakuje tylko wypowiedzi posłanek Nowoczesnej, że znów nie będzie Teleranka.

Jeszcze bardziej kabaretowo brzmią obawy, że o to ultimatum KE po poniedziałku zlikwiduje polskie państwo. Być może ku rozpaczy niektórych nie będzie dywizji pancernych Junckera czy brygad spadochronowych Schultza. To przecież opozycja użyła Trybunału Konstytucyjnego, a zwłaszcza jej przewodniczącego A. Rzeplińskiego jako przysłowiowej V kolumny. To przecież dzisiejsza opozycja w PO, PSL na gigantyczną skalę inwigilowała dziennikarzy i współpracujących z nimi adwokatów i ekspertów. To przecież dzisiejsza opozycja i podległe jej służby traktowały modlących się na Krakowskim Przedmieściu jak potencjalnych terrorystów, to przecież premier B. Tusk przyjmował niemieckie nagrody im. przeciwników istnienia niepodległego państwa polskiego i twierdził, że „polskość to nienormalność”.

To nie Polska chce wyjść dzisiaj z Unii choć opłacalność całego tego 10-letniego przedsięwzięcia od strony czysto finansowej zaczyna być coraz bardziej wątpliwa, to biurokraci unijni, a zwłaszcza Niemcy nie tylko chcą wypchnąć z UE Wielką Brytanię, ale przede wszystkim Polskę i Węgry by nie dawali „złego” przykładu wybijania się na niepodległość zwłaszcza gospodarczą. To zaprzyjaźnione z Brukselą, a inspirowane przez Niemców i wspierane przez opozycję w Polsce lobby lichwiarsko-bankowe i duże zagraniczne koncerny coraz silniej naciskają KE, by obaliła jak najszybciej legalny polski rząd, gdyż w innym wypadku, być może, będą oni musieli zwracać Polakom dziesiątki, a może nawet setki miliardów złotych z tytułu toksycznych, często bezprawnych zysków choćby z tytułu tzw. kredytów frankowych, polisolokat, czy opcji walutowych nie mówiąc już o odszkodowaniach od Volkswagena czy z tytułu Nord Stream I i II. Dlatego tak szaleje dziś opozycja, którą wielu Polaków określa dziś mianem Targowicy i czego mamy coraz liczniejsze dowody gdy idzie o spiskowanie przeciwko własnemu krajowi zagranicą.

Dzisiejsze wystąpienie w Sejmie Premier B. Szydło wielu Polakom powinno przywrócić poczucie godności i szacunku dla polskiego państwa i ukazać prawdę o prawdziwych celach tych, którzy stracili władzę.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do SejmuWersja do druku

MariaN - 28.05.16 16:11
No nic, nalezy cały czas przypominać ciemniakom o aferach Tuska i Kopaczowej, inaczej zaczynaja skakać,
oto tylko kilkanascie z wielu tysiecy:
- pseudośledztwo ws tragedii pod Smoleńskiem
- Afera hazardowa, umorzona
-Afera zegarkowa
- Infoafera
- Afera taśmowa
- Afera Amber Gold
- ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy
- Prywatyzacje Szpitali, kręcenie lodów, wpadła tylko Sawicka, jej szefowa ocalała, mało tego awansowała
- Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie
- Sikorski kupił 76 foteli po 10 tys każdy
- Powstała czarna lista działaczy polonijnych, którzy krytykują rząd
- Siłowe usuniecie ludzi z KDT w Warszawie
- Przekręty przy budowie stadionów i autostrad na euro 2012
itd, itd

udający polaka - 27.05.16 11:10
Udający polaka tak napisał, gdyż nie lubi hipokrytów których ostatnio rozpleniło się jak szarańczy. Cykl rozwojowy jest podobny.

czytelniczka dzienniczka - 25.05.16 20:22
Domyślam się że Lubomir pisze o tak słynnych biznesach jak np. Telegraf
http://polskieafery.pl/afera/21/major/short#0

MariaN - 25.05.16 9:49
Udający Polaka wcale nie musiał tak pisać, to widać, słychac i czuć

Lubomir - 25.05.16 8:41
Nowoczesne 'ałtorytety' z nowoczesnej 'Targowicy' będą ujadać, kiedy Polacy bedą demaskować mafię paliwową, której łeb jest w Niemczech, czy kiedy Polacy zdemaskują którąś z mafii od tzw prywatyzacji { np stoczni}, której łeb jest w Berlinie czy Hamburgu. 'Nowocześni' mają w pogardzie pracę i uczciwość. Mentalnie przypominają neonazistowskie grandziarstwo. Im imponuje spółka Stasi-KGB, tzw Nord Stream. Wielki szmal za szmalcownictwo, to jest dla nich coś!.

Robert - 25.05.16 5:55
Nie powinno być dyskusji ze zdrajcami i szubrawstwem brukselskim. Tą pępowinę z menelem i degeneratem Kijowskim, należy raz na zawsze odciąć od PE. Menel Kijowski i jego śmietanka pezetper-owskich oprawców Polski - nie ma prawnego bytu i umocowania, w reprezentowaniu Polski w PE czy EU - to ugrupowanie nie istnieje tam. Tak wiec knucie KOD-u poza plecami nie przedstawia żadnej wiążącej wartości dla Polski, a wystawia świadectwo nieuprawnionych działań PE, KE i EU przeciwko Polsce - olać ta całą akcję wrogów Polski, zdecydowanie.
(jeżeli ktoś, czuje się pokrzywdzonym - może zgłosić swoje żale, ale do właściwej instytucji: Europejskiej Komisji Praw Człowieka!- skoro nie ma takich orzeczeń! o łamaniu praw człowieka, to nie ma podstaw do jakichkolwiek działań EU, KE, czy PE). Zasady Praw Człowieka, zostały międzynarodowo określone zanim powstała EU – która ich nie może zmieniać ani interpretować inaczej, jak to - co te prawa zawierają -

udający polaka - 24.05.16 10:47
Przekręcanie nazwisk tak aby kojarzyły się w negatywnym kontekście ujawnia chamstwo i brak merytorycznych argumentów rozmówcy. Powtarzanie takich głupot idzie wam gładko jak paciorek za panią matką. Żadnej refleksji że brzydko się bawicie. Tradycyjnie dno i trzy metry mułu.

MariaN - 24.05.16 9:44
Wcale sie nie dziwie takiej frustracji zwolenników dawnej opcji i wszelakiej maści lewaków. Oni doskonale wiedza że koryto pełne wszelakich dobr już nie stanie przed nimi . Teraz rzadzą ci, którzy chcą dobra obywateli, następuje choć powoli sprawiedliwość a prawo zapanuje mam nadzieję na jesieni, po szczycie NATO i wizycie papieża i wtedy będzie czas na pierwsze aresztowania złodziei i zdrajców Polski. Po lekturze ostatniej książki Sumlińskiego Pogorzelisko jestem pewny że pierwszy aresztowany bedzie były prezydent Komoruski

zet - 24.05.16 3:45
Faktycznie kaczyzm nadaje się na wiodącą ideologię Europy. "Kabaret" z Lizą Minelli pamiętasz ? Prorocza scenka dla przypomnienia - https://www.youtube.com/watch?v=rOOi6sj8NdM

Wszystkie totalitaryzmy kończą się tragicznie, różna jest tylko cena wyrażona ogromem nieszczęść zwykłych ludzi, wódz ze swych wyżyn tego nie ogarnia.
On ludowi pierwszego sortu dekretuje szczęście, drugi sort to jak niższe kasty w Indiach, nie są godni cienia rzucać na cień osobników klasy panującej. Kończy sie zawsze tak samo - obaleniem bałwanów, znaczy się pomników, zas rewolucja to następne pasmo krzywd.

jajakobyły - 24.05.16 0:08
Do poczytania ze zrozumieniem tekstu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Audyt

Hans Klose - 23.05.16 19:42
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne sformułowania. Bardzo proszę o kulturalne komentowanie treści powyższego artykułu.
Admin

Lubomir - 23.05.16 13:43
Pewnie jednocząca się Europa odzyskałaby równowagę ekonomiczno-militarną, gdyby zebrano stosowną liczbę podpisów na liście nawołującej do odejścia kanclerz Merkel i do personalnej degermanizacji kluczowych instytucji europejskich. Ani neohitleryzm, ani neomarksizm, ani islamizm Merkel, nie nadają się na wiodącą ideologię dla państw europejskich. Europa jest gotowa na religijną i intelektualną Wiosnę. Na Wiosnę Kościoła. Do tego 'przebija się' laicyzowana Francja i Belgia, a także ogłupiane i demoralizowane przez Merkel państwa niemieckie. Zabójcza polityka Merkel nie tylko popiera wysiedlanie Palestyny, Libanu, Iraku czy Syrii, ale i wysiedlanie polskiego Pomorza i Śląska oraz wyludnianie Alzacji i m.in. Lotaryngii.

Robert - 23.05.16 13:09
tow. Kompromis. Co to takiego? Zewnętrzne instytucje? myślę, że to chodzi o mafie szabrowników - kiedy mamy prawowity demokratycznie wybrany Rząd i Parlament - to solidna zapora, tak korzystna jakiej dotychczas nie było, dla Polski. Zarówno politycznie jak i gospodarczo. Polecam zapoznać się z AUDYTEM, i wypowiedzieć się - kto tutaj jest, parszywym przestępcą?

tow. Kompromis - 23.05.16 0:35
Zacytuje celny tekst z sieci:
Zewnętrzne instytucje nie obalają demokratycznie wybranej władzy w Polsce.
Zewnętrzne instytucje informują tę władzę, że działa poza granicami wyznaczonymi przez prawo krajowe (konstytucję) i prawo unijne.
Zewnętrzne instytucje ostrzegają, że to im pozwala posunąć się do nałożenia sankcji, a (bardzo teoretycznie) nawet do usunięcia Polski z EU. Co oznaczałoby przywrócenie ceł, wstrzymanie dopłat i oczywiście błyskawiczną katastrofę gospodarczą, bo takie to ma konsekwencje.
Ale RZĄD BĘDZIE MÓGŁ DALEJ RZĄDZIĆ. O ile nie obali go naród. Nikt z Zachodu nie wjedzie do Polski czołgami i nie będzie zabijał Polaków.

Bo tu chodzi o to, że w Unii Europejskiej nie jesteśmy z racji położenia w Europie - jesteśmy w niej dlatego, że:
1) chcemy
2) zgadzamy się przestrzegać zapisanych w traktatach wartości.

Z powodu pkt 2) w EU nie mieści się ani Rosja, ani Bialoruś, ani Ukraina, ani Turcja, ani nacjonalistyczna Serbia.

EU próbowała szybko poszerzać skład, licząc na to, że nowi członkowie będą odczuwali wewnętrzną potrzebę dorównania do prymusów. Niektórzy nowi członkowie zachowują się jak muzułmanin, który w dwa tygodnie po przyjęciu chrztu wpada do kościoła z wrzaskiem: "dosyć już tych bredni, że Jezus to nie prorok, a syn boży, a Mahomet to tylko pomyleniec".

Lubomir - 22.05.16 21:10
Fakty są takie, 'niemiecka unia' chce wspierać 'polskie firmy'. A są to takie 'polskie firmy' jak 'Deutsche Bank' ...Polska, 'Deutsche Bahn' Polska, 'Deutsche Post' Polska, 'Volkswagen' Polska i m.in. 'Man' Polska i 'Krupp/Thyssen' Polska. Jaki procent Polski pozostał jeszcze w Polsce?. Po 'reformach' Herr Buseck'a i Herr Thuzka jest to z pewnością niewielki procent. Kiedy polscy politycy finansowi i gospodarczy mówią o potrzebie polonizacji czy repolonizacji systemu finansowego w Polsce i gospodarki w Polsce, to z pewnością wiedzą o czym mówią.

Jovanka - 21.05.16 22:42
Gensek poświęca Polskę, brnie w awanturę z Unią tylko po to aby ewentualne sankcje (i KONSEKWENCJE !) były wyłączną winą Unii. On jest niezłomny, nigdy się nie cofa a interesy Polski i Polaków ma w czarnym tunelu.
Moje jest mojsze ! oto jego hasło. Patriotyzm made by pis.

Robert - 21.05.16 12:30
Rola KE i TK jest nieomal identyczna. Zamiast zająć się merytorytyką i obiektywizmem, stały się zakładnikami i stronami własnych poglądów POLITYCZNYCH, aktywistami bezsensownie głupimi, w spóźnionym kolorze czerwonym.

Robert - 21.05.16 9:40
Nie o to chodzi, na co niemcy wydają?, ale na co wydaje EU. Łańcuch polega na tym, że to idzie do wspierania niemieckich inwestycji i kooperantów w danym kraju, i tak zostajemy pozbawieni własnych korporacji, bo nasze składki i tak pójdą w obce ręce - stając się coraz biedniejszymi we własnym Państwie - proste jak budowa cepa. EU dotacje, daje do Polski ale nie dla Polski. Obsługa tych dotacji, przez tzw instytucje finansowe nie polskie, pochłoną z tego 30-40%. Prosty rachunek, my dokładamy sami dla obcych szabrowników, we własnym domu. Alles – Gutes, ja ja, nawet mercedesa będziemy wspierać.

Wszystkich komentarzy: (18)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1910 roku
Urodził się Laurance Rockefeller, amerykański finansista i filantrop (zm. 2004)


26 Maja 1868 roku
Urodził się Otton Steinborn, polski lekarz, polityk, pierwszy prezydent Torunia w roku 1920 (zm. 1936)


Zobacz więcej