Piątek 6 Grudnia 2019r. - 340 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.05.16 - 11:14     Czytano: [971]

Dział: Głos Polonii

Dość już kłamstw i oszczerstw

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

W związku z nasilającą się nagonką na Polskę i Polaków przez środowiska żydowskie, co szczególnie ma swoje odzwierciedlenie w ostatniej demonstracji Rabina Friedmana pod polskim Konsulatem w sobotę, 7 maja, napisałem list do dwóch najważniejszych organizacji żydowskich w Nowym Jorku. List został wysłany dnia 17 maja w języku angielskim.

Bardzo serdecznie pozdrawiam,
Witold Rosowski

............................................................

Nowy Jork, 16/05/2016

Pan Prezydent Ronald Weiner
Jewish Community Relations Council of New York
Pan Dyrektor David Harris, CEO
Global Jewish Advocacy


Szanowny Panie.

W ostatnim czasie, w Nowym Jorku, nasiliła się kampania pomówień i oszczerstw wobec Polski i Polaków zarówno zamieszkałych w Polsce jak i zagranicą. Jest to szczególnie bolesne w świetle wspólnej tragicznej historii. Kiedy środowiska żydowskie z okolic Nowego Yorku, ale również gdziekolwiek na świecie, gdzie żyją zarówno Żydzi jak Polacy, organizują antypolską demonstrację, zwykła uczciwość i dobre obyczaje nakazują, aby protest miał podstawę w faktach. Inaczej jest to zwykła napaść i pomówienie. Wskazuję tutaj na demonstrację, zorganizowaną przez Rabina Friedmana przed Polskim Konsulatem w Nowym Jorku dnia 7 maja 2016 roku.

Jako współbracia w niedoli, ofiary niemieckiego ludobójstwa, Żydzi i Polacy do dziś rozpaczają nad wspólnym tragicznym losem. Obie nacje upamiętniają swoich bohaterów, rocznice powstań i walki z niemieckim najeźdźcą. Jest hańbą zwrócenie się przeciw swoim towarzyszom niedoli, którymi obie nacje bezspornie są. Oszczerstwa i pomówienia nie tylko że szkodzą wzajemnym relacjom, ale przyczyniają się do uniknięcia odpowiedzialności przez właściwych sprawców, do zatarcia, poprzez zafałszowanie, pamięci o Holokauście. Polacy nigdy nie zapomną o wymordowaniu przez dwa totalitarne systemy, niemiecki nazizm i sowiecki komunizm, 20 procent Narodu polskiego w czasie II Wojny Światowej, czyli ponad 6 milionów osób, tak jak Żydzi nie powinni nigdy zapomnieć o Holokauście.

Jako jedno społeczeństwo, w którym Żydzi cieszyli się pełnią praw i równością od 1334 roku, kiedy reszta Europy dokonywała pogromów na gminach żydowskich, uważamy za szczególnie oburzające szerzenie kłamstw i nienawiści przez środowiska żydowskie w Nowym Jorku. Muszę tutaj wskazać, że w dzisiejszym czasie, w XXI wieku, kiedy w Europie Zachodniej bardzo często dochodzi do napaści na Żydów, podpaleń Synagog czy ataków na żydowskie redakcje, Polska nie zaznała żadnego takiego incydentu od wielu, wielu lat. Polskie społeczeństwo, bardzo otwarte i przyjaźnie nastawione do naszych starszych braci w wierze, nie będzie jednak bezczynnie znosić kłamstw i oszczerstw.

Oburzające też jest, że Rabin Friedman, w swojej demonstracji posłużył się niewyedukowanymi dziećmi, które, jak potwierdzają materiały wideo, wierzą że II Wojna Światowa zaczęła się w 1941 roku. Posługiwanie się nieświadomymi dziećmi w celach politycznych należy do innego kręgu kulturowego, obcego nam, czego jesteśmy świadkami na Bliskim Wschodzie i nie przystoi Narodowi z trzytysięczną historią. Propagowanie oczywistych kłamstw i oszczerstw, jak na przykład, że Polacy w czasie II Wojny Światowej zamordowali więcej Żydów niż Niemców, czy inne stwierdzenie rabina Friedmana, że Polacy wypijają nienawiść do Żydów z mlekiem matki, jest niczym innym niż próbą zafałszowania historii i wzniecenia wzajemnej nienawiści. A przecież nie tylko jesteśmy towarzyszami niedoli, braćmi w wierze ale także towarzyszami walki z niemieckim nazizmem, z tym potwornym systemem, który doprowadził do unicestwienia wielu milionów istnień na ziemi.

Polacy byli mordowani na miejscu przez niemieckich oprawców razem z Żydami, których ukrywali, żywili i opiekowali się. Złapani na dostarczaniu broni i żywności dla Żydowskich bojowników w czasie Powstania w Getcie, byli rozstrzeliwani na miejscu. To wstyd, hańba i obraza, kiedy sami Żydzi niszczą naszą wspólną martyrologię, pamięć o wspólnej walce i bohaterach. Polacy w USA będą śledzić poczynania środowisk żydowskich. Na kłamstwa i oszczerstwa nie ma zgody w cywilizowanym świecie.

Z uszanowaniem:
Witold Rosowski
Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej NY
Solidarni2010 w Nowym Jorku

Wersja do druku

Robert - 24.05.16 11:27
Przez setki lat, mieliśmy żydów w Polsce , i co z tego wynika na dzisiaj? Prawa metafizyczne, maja się zawsze tak, że niedowartościowani mają wspólne odchylenia: szubrawcy z szubrawcami, zboczeńcy ze zboczeńcami, psy z psami - sikając znacząc swoje terytoria. A karawana multikulti?, idzie dalej - każdy rabuje w swoja stronę. Co z tego wynika? pokazuje dzień dzisiejszy - ohyda. Z grubsza, można porachować koalicję podłych, ile jest kłamstw na świecie? - tyle ile jest żydów. Dołączymy "solidarną Europę", okazuje się, że jesteśmy ponownie sami, jak 1939. Mamy największą widownie na świecie, a sami na tej arenie jak w Collosseum - niebawem na niej pojawia się przybysze.

MariaN - 24.05.16 9:54
BRAWO POLONIA, PILNUJCIE POLSKI BO TO WASZA OJCZYZNA

Lubomir - 19.05.16 11:03
My Polacy musimy być bardziej ofensywni. Musimy domagać się kar za szerzenie i uprawianie antypolonizmu i antyslawizmu. Czesi, Słowacy, Słowianie połabscy i m.in. Słowianie bałkańscy też wycierpieli się niemało od etnocentrycznej 'rasy nadludzi', od rodaków Hitlera i Marxa.

Eleonora Kaltenbruch - 19.05.16 8:52
Panie Rosowski! Takie listy działają na Żydów jak płachta na byka.
Jeszcze bardziej atakują Polaków , jeszcze bardziej kłamią i oszukują opinię publiczną, powiększaja siłę swych oszczerstw i pomówień.

Najlepszą obrona jest atak. To my Polacy mamy rację i musimy atakować i przypominać opinii publicznej haniebną rolę Żydów w historii Polski.
Trzeba było napisać kto kolaborował z Niemcami i sowietami w 1939 r? Kto denuncjował wydawał w niemieckie i sowieckie ręce ważnych Polaków? Kto tworzył odświętne komitety powitalne z rabinami na czele agresorom wkraczającym do Polski. Kto brał udział w likwidacji polskiego , rozproszonego wojska? Żydom trzeba przypominać ich haniebną postawę wobec Polski i Polaków w czasie zaborów, I i II wojny światowej jak również ich zbrodnie powojenne na patriotach polskich w latach 1944-1956 kiedy zamordowano ok. 120 tys. Polaków przeciwstawiających się władzy żydo-komunistycznej).
Ci panowie, do których pan pisze należą do organizacji przemysłu (tak, tak) holokaustu (zob. co opisuje prof. Finkelstein), bezwzględnie wyłudzający środki finansowe od państw europejskich. Te wyłudzające ataki skierowane są teraz na Polskę.

Polacy w USA powinni przyjąć postawę konfrontacyjną i przedstawiać rzeczywistą prawdę i nikczemne zachowanie Żydów w czasie ostatniej wojny i w latach stalinizmu 1944-56. Dążenie do prawdy i jej propagowanie jest obowiązkiem każdego Polaka. Tylko prawda nas i ich wyzwoli z żądzy bogacenia się na ludzkim nieszczęściu i ofiarach milionów niewinnych istnień ludzkich. Tylko na prawdzie można budować wzajemne ludzkie relacje oraz przyszłość następnych pokoleń Żydów i Polaków. Pod jednym warunkiem.
Żydzi muszą przyznać się do się do swoich haniebnych działań przeciwko Polsce i Polakom. Przede wszystkim publicznie przeprosić naród polski za swe grzechy przeciwko Polsce i Polakom. Wówczas i my Polacy, katolicy, wiedzeni miłością bliźniego wybaczymy Żydom ich błędy i grzechy śmiertelne.
Czy to jest możliwe? Ze strony Polaków, katolików tak. Ze strony Żydów obawiam się, że nie. Talmud atakuje wręcz wiarę chrystusową, w którym pisze się, że "...Chrystus wiecznie smaży się w gotujących ekskrementach".
Takie zapisy w Talmudzie (i wiele innych) praktycznie wykluczają możliwość ułożenia poprawnych stosunków Żydów z nieżydami (gojami).
Żydzi sami zgotowali sobie swój LOS tworząc konfrontacyjną ideologię, którą zapisali w swych księgach. Na swoje nieszczęście.

Na kłamstwie i nienawiści niczego dobrego nie zbuduje się. I my, goje stale musimy to Żydom przypominać, bo często o tym zapominają.

Lubomir - 18.05.16 14:27
Hm...Antypolskie kłamstwa opłacane przez...kapitał Hitlera?. Cała polityka wybielania historii Niemiec finansowana jest przez wciąż działające hitlerowskie firmy i zasilane przez nie - niemieckie fundacje rządowe. Żydzi jak zwykle padają ofiarami niemieckich gier i prowokacji. Oby to uległo zmianie. Niemcy nie zasługują na wybielanie ich historii. Tym bardziej, że do następczyni Bismarcka i Hitlera na urzędzie kanclerskim, już przylgnął tytuł 'Hitlera w spódnicy'. To bardzo groźne sformułowanie dla wszystkich nie będących Niemcami.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Grudnia 1953 roku
Zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta (ur. 1905)


06 Grudnia 1916 roku
Urodził się Józef Stanek, polski ksiądz pallotyn, błogosławiony, kapelan zgrupowania "Kryska" AK (zm. 1944)


Zobacz więcej