Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.05.16 - 12:48     Czytano: [887]

Złoty interes


Szanowni Państwo!

Kanclerz Niemiec zaprosiła „uchodźców” nie stawiając im żadnych warunków i obiecując dostatnie życie. Nietrudno było przewidzieć, że fala terrorystów ruszy na Europę jak tsunami. No, może nietrudno dla osób myślących logicznie, do których, jak widać pani kanclerz nie chce się zaliczać. Zalicza się jednak do osób umiejących robić złote interesy. Zażądała od pozostałych krajów unii solidarności we własnej nieroztropności.

Teraz każdy kraj ma przyjąć uchodźców-nachodźców, pod groźbą kary wynoszącej 1 milion złotych za głowę. To się nazywa złoty interes!

No, to bierzmy przykład! Róbmy interesy na tej samej zasadzie. Na początek proponuję żebyście Państwo kupili moją najnowszą książkę pt. „Czarno na białym” (okładka poniżej) w promocyjnej cenie 10 zł. Promocja trwa do końca miesiąca, ale kto w tym czasie książki nie nabędzie, zapłaci karę w wysokości 100 zł. Tak uchwaliła rada powołana przeze mnie, w skład której wchodzi bezwzględny komornik z ramienia banku. Odradzam więc ryzyko. Kupujcie Państwo, póki cena jest przystępna. Książka to nie uchodźca z rodziną, którą trzeba wyżywić i upilnować, żeby nie powysadzała nas w powietrze.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

………………….Nowość! Zbiór felietonów M.Todd
cena 10 zł plus 5 zł za przesyłkę.
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
Tu należy przesłać adres, na który książka ma być wysłana
kontakt: mtodd@mtodd.pl
lub w księgarni
http://multibook.pl/pl/p/Margaret-Todd-Czarno-na-bialym/6840
Uwaga!
Kara za nienabycie w terminie do końca maja 100 zł…………………..

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Targowica na ulice 19/2016 (255)

Szanowna Pani Małgorzato

Zdaje się, że w sytuacji gdy Polska jest państwem słabym (nie wnikając w przyczyny takiego stanu) jesteśmy skazani zawsze na rozłupanie społeczeństwa na dwie części:
- tych, którzy chcą ten stan zmienić czyli tych, którzy utożsamiają się z wspólnotą narodową i zatroskani są jej losem
- oraz tych, którzy ten stan chcą konserwować, bowiem jest on gwarantem ich dobrostanu, a wspólnota narodowa nic dla nich nie znaczy. Dla nacji zainteresowanych dalszym osłabianiem naszego kraju ta frakcja jest szczególnym „darem niebios".

Obydwie „frakcje" występują od zawsze. Kwestią zasadniczą pozostaje proporcja ilościowa i jakościowa obydwu frakcji. Myślę, że współczesna NEOTARGOWICA jest bezwstydna i pełna tupetu (jak Pani słusznie zauważa), bo zdaje sobie sprawę, że ma pełne wsparcie elit decyzyjnych Europy. Stąd czerpią nie tylko fundusze, ale i pewność siebie. W tej sytuacji rząd musi być twardy i „nie wymiękać", bo odmienna postawa nie wzmocni naszego państwa, a wręcz przeciwnie.

Serdecznie pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 155


Po wyjściu „narzeczonego” recepcjonistka ze szpitala powiadomiła natychmiast strażnika przydzielonego do pilnowania tej poturbowanej dziennikarki, a ten swoich szefów.
– Proszę opisać, jak wyglądał – poprosiła Dominika telefonicznie.
Dziewczyna z recepcji okazała się dobrym obserwatorem. Już po krótkiej chwili policjantka zorientowała się, kogo tamta opisuje.
– Dymek – powiedziała do Marcina. – Mamy jakieś wskazówki, gdzie go szukać?
– Jedyny stały adres, pod którym bywa regularnie, to Dworzec Centralny. Kłopot w tym, że on wie, że my już wiemy. Jeżeli to on jest sprawcą, będzie starał się teraz zaszyć w jakiejś mysiej dziurze.
– W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak zaczekać na niego w szpitalu – odparła Dominika.
– Dobre – zgodził się Marcin. – Zaraz wydam odpowiednie polecenia.
W tym czasie Dymitr był znowu w drodze do szpitala. Kiedy znalazł się na miejscu, ruszył znanym sobie korytarzem. Wiedział, dokąd idzie i w jakim celu.
Z pozoru nic się nie zmieniło. Przed drzwiami izolatki siedział funkcjonariusz w ochronnym fartuchu i wyglądało, jakby przysypiał na twardym krześle. To był właściwy moment. Wystarczyło wejść, nie robiąc hałasu, zdjąć Misiuli maskę tlenową, wyjąć poduszkę spod jej głowy i przycisnąć do twarzy. Jeżeli uda mu się zrobić to wszystko bez hałasu, to i z drogą powrotną nie powinno być kłopotu.
Uchylił drzwi bezszelestnie. Zerknął przez ramię na śpiącego strażnika i wślizgnął się do pokoju, w którym panował półmrok. Jeden rzut oka upewnił go, że nic się nie zmieniło. Podszedł do łóżka i zręcznym ruchem wyszarpnął poduszkę spod obandażowanej głowy kobiety.
Wtedy ta nagle poderwała się i wycelowała pistolet w jego pierś.
– Policja! – krzyknęła. – Nie ruszaj się!

CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa


…………………………………………

LISTA SĘDZIÓW
SPRZENIEWIERZAJĄCYCH SIĘ ETYCE
ZAWODU PRAWNIKA


Poniższa lista sędziów sprzeniewierzających się etyce zawodu, została utworzona na wypadek sytuacji analogicznej do współczesnych Węgier, gdy prawica po przejęciu władzy przez premiera Orbana, rozpoczęła marsz ku niepodległości z gotowymi materiałami do rozliczeniu zbrodniczego systemu epoki komunizmu. Będę zobowiązany uzupełnić listę po otrzymaniu informacji o kolejnych patologiach w orzecznictwie sądowym, dlatego proszę o informacje z podaniem nazwisk sędziów i treści powództwa.

1. Krzysztof Solecki - sędzia, przewodniczący Sądu Okręgowego XV Wydział Cywilny w Gdańsku. 11.03 2009r. rozprawa z powództwa Adama Darskiego (Nergala) przeciwko Romualdowi Nowakowi o nazwanie przestępstwem incydentu podarcia biblii przez Nergala podczas publicznego występu zespołu satanistycznego. Sędzia ukarał pozwanego Nowaka karą pieniężną za mityczną obrazę lidera zespołu.

2. Alina Rychlińska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie – 9.02.2009r. rozprawa z powództwa Lecha Kaczyńskiego przeciwko Palikotowi o słowną obrazę Prezydenta Polski za określenie go chamem. Sędzia umorzyła stwierdzając brak przestępstwa stwierdzając, że nazwanie kogoś chamem nie jest obecnie traktowane jako obraza.

3. Paweł Filipiak sędzia Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście- 10.11.2009r. w procesie z powództwa StefanaNiesiołowskiego przeciw Radiu Maryja. Sędzia ukarał karą grzywny radio za zdaniem sędziego, podawanie nieprawdziwych faktów, wbrew oczywistym dowodom na sypanie kolegów w tym na byłą narzeczoną, za obietnicę śledczych łagodniejszego wyroku, z której potem SB się nie wywiązała. Sędzia tych oczywistych dowodów, nie pasujących do wyroku, nie dopuścił.

4. Katarzyna Dobrzańska- szefowa Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Mokotowa. Polska flaga w psiej kupie – za ten czyn w swoim show, Kuba Wojewódzki trafił przed oblicze prokuratury. Ta jednak umorzyła śledztwo twierdząc, że prowadzący nie naruszył prawa, a jego program miał formę happeningu. Program był rozrywkowy, miał formę happeningu, a osoby w nim występujące nie przejawiały lekceważącego stosunku do flagi(sic!) – tłumaczy szefowa Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Mokotowa, Katarzyna Dobrzańska.

5. Mateusz Martyniuk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował o umorzeniu, wbrew prawu, sprawy o zniesławienie publiczne Prezydenta Lecha Kaczyńskiegow programie radiowym, poprzez nazwanie przez Michała Figurskiego:”małym, niedorozwiniętym i głupim człowiekiem” (sic!). Niestety nie znam nazwiska prokuratorów, którzy podjęli tak skandaliczne decyzje.

6. Sędzia Magdalena Roszkowska-Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, uniewinnieniła K. Wojewódzkiego od odpowiedzialności za chuligański czyn wybicia szyby kierowcy samochodu. Na wniosek pokrzywdzonego kierowcy, któremu Wojewódzki wybił szybę w samochodzie, stołeczna prokuratura oskarżyła Wojewódzkiego z artykułu kodeksu karnego, który stanowi, że „kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku”, a sprawa jest „mniejszej wagi”, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo do roku więzienia. Początkowo prokuratura wniosła o umorzenie sprawy ze względu na znikomą szkodliwość czynu, ale Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia tego nie uznał. W wydanym 16.11.2009r. wyroku sąd ustami sędziego Magdaleny Roszkowskiej uznał, że nie można przypisać Wojewódzkiemu winy.Sąd powołał się też na opinie biegłego, że szyba mogła mieć wcześniej „mikroskopijne uszkodzenia”, a wtedy nawet lekkie uderzenie ręką powoduje jej rozbicie.(sic!)

7. Mateusz Martyniuk - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prowadząc poranną audycje na antenie radia Eska dziennikarze poinformowali, że Radosław Majdan będzie reklamował prezerwatywy. Następnie zadzwonili do jednej z firm zajmujących się produkcją kondomów z pytaniem, czy w prezerwatywach udałoby się zamontować pozytywkę. Miałaby się włączać przy otwieraniu, zakładaniu lub po zetknięciu się z wilgocią. Zaproponowali by melodią odtwarzana przez pozytywkę był hymn Polski (Majdan był reprezentantem kraju) lub hymn Pogoni Szczecin (klubu w którym kiedyś grał Majdan). Po chwili prowadzący zaczęli nucić Mazurka Dąbrowskiego. Zachowanie Wojewódzkiego i Figurskiego na tyle zbulwersowało radnych PiS ze Zgierza, że postanowili oni złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Politycy powołali się na art. 137 kodeksu karnego, który przewiduje odpowiedzialność karną za znieważenie symboli państwowych. Prokurator uznał, że odtworzenie hymnu nie miało charakteru znieważającego (Sic!)- mówi Mateusz Martyniuk rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Niestety nie znam nazwiska prokuratora, który podjął tak skandaliczną decyzję.

8. Ewa Solecka– sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach. 23 września 2009 roku sędzia Solecka wydała – z rażącą obrazą prawa – wyrok w sprawie ks. Marka Gancarczyka i redakcji „Gościa Niedzielnego” z powództwa Alicji Tysiąc. Zarówno wyrok, jak i jego uzasadnienie podważają wiarygodność funkcjonowania organów wymiaru sprawiedliwości w Polsce, gdyż jest to skazanie ks. Marka Gancarczyka tylko za to, że jest księdzem katolickim i głosi naukę Kościoła. Alicja Tysiąc sama zdecydowała się być osobą publiczną i jako taka, podlega publicznie osądom etycznym. Sędzia Solecka nadużyła swojej władzy próbując – z powodów pozaprawnych – rozstrzygnąć spór etyczny. Jej działanie mogłoby prowadzić do powstania nowej normy prawnej uznającej, że osób publicznych nie można publicznie oceniać. Sędzia nie ma prawa wprowadzać nowych norm prawnych ograniczających debatę.

9. Agnieszka Matlak - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie - wyrok sporze pomiędzy sztabami wyborczymi PIS i PO. Sztab PIS stwierdził, że Komorowski uczestniczył jako członek PO w programie prywatyzacji szpitali, czemu ten ostatni zaprzecza twierdząc , że PO chodziło o komunalizację. Sędzia stwierdziła, że komunalizacja to nie prywatyzacja i nakazała przeprosiny Komorowskiego. Tymczasem komunalizacja to przekazanie zadłużenia szpitali pod zarząd samorządów, które już tak borykają się z deficytem finansów i będą zmuszone na znalezienie środków przez ich prywatyzację. Tak więc mówiąc krótko- komunalizacja w wydaniu PO, którą popierał Bronisław Komorowski, to chytry sposób na doprowadzenie do prywatyzacji cudzymi rękoma, w stylu Piłata, umywającego ręce od własnej winy. Pani sędzina to doskonale wie, ale udaje nieświadomość, wydając kolejny kontrowersyjny wyrok na korzyść PO. To bardzo ważne – wyrok wydała sędzia Agnieszka Matlak, ta sama która w imieniu RP wydała wyrok, że mówienie źle o Gazecie Wyborczej i Michniku jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

10. Sędzia Małgorzata Sobkowicz-Suwińska. Prof. Jarosław Rymkiewicz vs Agora.W dniu 21 lipca 2011 zapadł wyrok 1 instancji w procesie „Agora kontra Rymkiewicz”. za wypowiedź , że że redaktorzy » GW «są „duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski”. zasądziła zamieszczenie w Gazecie Polska na drugiej stronie w ramce, w rozmiarze 15×16 cm, czcionką nie mniejszą niż 14 punktów, w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się wyroku narzuconego i kłamliwego oświadczenia następującej treści: A oto narzucone przez sąd tj. sędzinę Małgorzatę Sobkowicz-Suwińską rzekome „oświadczenie” Jarosława Marka Rymkiewicza: w wypowiedzi, której udzieliłem w „Gazecie Polskiej” artykuł „Pamięć i Krzyż” z 11 sierpnia 2010 r. sformułowałem nieprawdziwe, obraźliwe zarzuty i sugestie w stosunku do Gazety Wyborczej. Ponadto zasądził karnie zadośćuczynienie w kwocie 5000zł. na cele społeczne. Sąd Apelacyjny w Warszawie w składzie: SSA Irena Piotrowska, SA Aldona Wapińska, SA Lidia Sularzycka utrzymał w mocy to orzeczenie sądu pierwszej instancji. Dodatkowo zasądził od pozwanego 720 zł kosztów postępowania. W uzasadnieniu sąd stwierdził (czym wzbudził gromki śmiech licznie zgromadzonej publiczności), że pozwany nie wykazał jednoznacznie korzeni Michnika w Komunistycznej Partii Polski, gdyż swego czasu A. Michnik odciął się od nich. Chyba wtedy, gdy stwierdził, że gen. Kiszczak to„człowiek honoru”, a w sytuacji próby wywiadu z Jaruzelskim radził dziennikarzowi prawicowemu- cytuję: „odpierdol się pan od generała”.

11. Ewa Strużyna – sędzia Sądu Najwyższego w Warszawie -to wręcz wzorcowy przykład sędziego, w sposób piłatowy umywającego osobistą winę, za umorzenie zbrodni komunistycznej na Grzegorzu Przemyku, w majestacie „prawa”. Oto bezpośrednia relacja z sali sądowej SN, w momencie wydania wyroku, z kuriozalną sentecją:

12. Igor Tuleja– sędzia sądu okręgowego w Warszawie, podtrzymał wprawdzie symboliczny wyrok- rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, dla doktora Garlickiego, za branie łapówek. Natomiast przy okazji ogłaszania wyroku, dokonał kosmicznego porónania działań CBA do czasów stalinowskich.

13. Paweł Rysiński sędzia Sądu Apelacyjnego – nie bacząc na poprzednie wyroki i potwierdzenia w nich legalności inwigilacji przez CBA, unieważnił wyrok 3 lat więzienia za udokumentowane wzięcie łapówki przez posła PO- Beatę Sawicką, pod pretekstem nielegalności działań CBA. Poprzednio w procesie lustracyjnym L. Wałęsy nie dopuścił świadków znających treść teczki „Bolka”, mogących obciążyć Wałęsę

14. Sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie – Iwona Konopka. Da¬niel Kloc w try¬bie przy¬spie¬szo¬nym zo¬stał ska¬za¬ny na ka¬rę trzech mie¬się¬cy po¬zba¬wie¬nia wol¬no¬ści oraz za¬pła¬tę 300 zł od¬szko¬do¬wa¬nia po¬li¬cjan¬to¬wi, któ¬ry ko¬pał go w gło¬wę, jednocześnie nie dopuszczajac zarejestrowanych kamerą dowodów niewinności. Poza tym sędzina znana jest z wypuszczenia syna adwokata, podpalacza samochodów, który potem kontynuował ten proceder.

15. Sędzia Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich - Adam Mainka Pawłowski, skazuje funkcjonariusza ABW, za niezapobiegnięcie przez funkcjonariuszy samobójstwu Barbary Blidy, podczas pamiętnego aresztowania pod zarzutem korupcji.

16. Sędzia Sądu Rejonowego we Wrocławiu Paweł Chodkowski skazuje na kary więzienia i wysokie grzywny, uczestników protestu przeciw zapraszaniu na wykłady w Wydziale Prawa, ministracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego prof. majora Zygmunta Baumana, byłego oficera politycznego w Ludowym Wojsku Polskim, funkcjonariusza Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego odznaczonego Krzyżem Walecznych za „walkę z bandami”- żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, tajnego współpracownika Informacji Wojskowej (ściśle podlegającej osławionemu kontrwywiadowi wojskowemu Armii Czerwonej „Smiersz”) o pseudonimie „Semjon”.

17. Zbigniew Wielkanowski sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu, Wydział Rodzinny i Nieletnich. Według aktu oskarżenia, zakłócił on ciszę nocną w mieszkaniu byłej znajomej, co zgłosiła ona na policję, ale potem za namową Wielkanowskiego wycofała zawiadomienie. Sędzia, gdy minął czas, w którym mógł zostać ukarany za wykroczenie, sam złożył doniesienie, że przyjaciółka złożyła fałszywe zawiadomienie o przestępstwie. Gdy w 2004 r. sędziowski sąd dyscyplinarny uchylił mu immunitet sędziowski, by mógł odpowiadać w tej sprawie, jednocześnie pozbawiono go połowy wynagrodzenia – do czasu prawomocnego zakończenia jego procesu karnego. Początkowo sąd we Włocławku skazał Wielkanowskiego, co potem uchylono. W 2006 r. sąd znów uznał jego winę, ale sprawę umorzył, bo „ma ona charakter bardziej obyczajowy i etyczny niż karny”. Apelację złożył m.in. ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który mówił, że są sędziowie, „którzy niechlubnie świadczą o poziomie moralnym ludzi pracujących w wymiarze sprawiedliwości – choćby ten słynny sędzia Wielkanowski”. Za trzecim razem nie doszło do osądzenia sprawy, gdyż sędzia przez ponad dwa lata nie stawiał się w sądzie z powodu choroby. W październiku 2008 r. Sąd Rejonowy we Włocławku umorzył sprawę z powodu przedawnienia karalności. Konsekwencją umorzenia było ustanie zawieszenia w wykonywaniu czynności i konieczność zwrócenia mu potrącanego wynagrodzenia – w sumie ponad 190 tys. zł. Wielkanowski wrócił do pracy w kwietniu 2010 r Od tego czasu orzeka nadal w Wydziale Rodzinnym Sądu Rejonowego w Toruniu.

18. Sędzia Maciej Jabłoński orzeka w Wydziale III Karnym Sądu Rejonowego m.st. Warszawy. Po awanturze, jaką wywołała jego decyzja o wysłaniu prezesa PiS na badania psychiatryczne, poszedł na kilkudniowy urlop. Sąd Okręgowy w Warszawie, na wniosek adwokata Jarosława Kaczyńskiego, który zarzucał mu brak obiektywizmu i upolitycznienie, odsunął go od prowadzenia procesu.

19. Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszard Milewski w rozmowie 6.09.2012r.z dziennikarzem, podającym się za urzędnika kancelarii Donalda Tuska, prosił o opinie, czy ma przyspieszać posiedzenie sądu ws. aresztu Marcina P., prezesa Amber Gold.

20. Magdalena Kocój - prezes Sądu Rejonowego w Ropczycach, w Rzeszowie orzeka jako sędzia delegowany do Sądu Okręgowego. Sędzina Kocój 16.10.2014r Sąd Okrędowy w Rzeszowie, wydała wyrok (uzasadnienie tajne), wedle którego Jacek Kotula i Przemysław Sycz z Fundacji Pro-Prawo Do Życia, mają przeprosić Szpital Pro Familia w Rzeszowie, za organizowanie pikiet antyaborcyjnych i przypominanie, że w placówce tej zabijane są dzieci. Obaj panowie mają też zapłacić za rzekome obrażanie i zamieścić w m. in Gazecie Wyborczej płatne przeprosiny rzeszowskiego szpitala „Pro-Familia”- autorstwa sędziny Kocój, wg której w szpitalu nie dochodzi do zabijania życia ale”terminacji ciąży” (sic!). Sędzina Magdalena Kocój w 1989r. w całej okazałości, z dyplomem „Honorowy Obywatel Ropczyc”

21. Sędzia Lucyna Zborowska-Słupianek z Poznania, skazana prawomocnie za oszustwo, po przeniesieniu orzeka aktualnie w Łodzi. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim z 20 listopada 2006 roku w sprawie II. K. 213/06, zmienionym wyrokiem Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim z 10 lipca 2007 r. w sprawie VI Ka 234/07, sędzia Sadu Rejonowego dla dzielnicy Poznań Stare Miasto i Wilda, S-Z, została skazana za przestępstwo z art. 231 & 3 kodeksu karnego, polegające na trzykrotnym nieumyślnym (sic!) niedopełnieniu obowiązków sędziego w ten sposób, ze działając w celu korzyści majątkowej, będąc uprawniona do wystawienia dokumentu, poświadczyła nieprawdę w postanowieniach o stwierdzenie nabycia spadku wiedząc, że przedstawione w tych sprawach testamenty zostały sfałszowane – za co została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres próby wynoszący 2 lata. W przestępstwie współdziałała z mężem- szefem szajki, mając wiedzę, że on te testamenty fałszował (sic!)

22.Sędzina II Wydziału Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów Joanna Bukowska – nakłada bezprawnie w myśl art.279 KPK- w sprawie cywilnej , na red. naczelnego „Uważam Rze” Jana Pińskiego- list gończy, grzywnę oraz 30-dniowy areszt, pomimo przedstawienia aktualnego zwolnienia lekarskiego. List gończy, grzywna i areszt zostały orzeczone po jego styczniowym z 2015r. artykule, zatytułowanym „Nietykalni”, o korupcji w Sądzie Najwyższym i podległych mu sądach.

23. Sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku Dagmara Joanna Daraszkiewicz - w lutym 2014r.na posiedzeniu sądu, bezzasadnie odrzuciła zarzuty zbeszczeszczenia biblii i bluźnierczej obrazy uczuć religijnych z nawoływaniem do nienawiści przez Nergala-Darskiego, lidera zespołu satanicznego.

24. Sędzia Sądu Najwyższego Jacek Sobczak - oddala kasację od wyroku uniewinniającego Nergala, usprawiedliwiając bluźnierstwo wykrętnie , że zbeszczeszczenie biblii było zaadresowane tylko do wąskiej grupy widzów (sic!).

25. Sędzia Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście Wojciech Łączewski - Wydz II Karny- wyrok skazujący na 3 lata więzienia szefa CBA, za walkę z korupcją w aferze gruntowej, to wyraz pychy sędziowskiej, nieliczenia się z faktami i Kodeksem Karnym. Wyrok dyskwalifikujący sędziego jako prawnika.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/5832/kolejne-sprzeniewierzenia-etyce-zawodu-sedziego-uzupelnienie

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

714 maja 2016 r. | Nr 20/2016 (256)

Wersja do druku

Lubomir - 17.05.16 14:21
Z powodu szalonych pomysłów Merkel - toną Włochy. Włoska nawa państwowa tonie pod naporem zapraszanych przez Berlin nachodźców i ich finansowych ale i socjalnych roszczeń. Jednak politycy włoscy, na czele z Renzim i Mogherini nie oskarżają Niemców i Merkel o sabotowanie i niszczenie Europy, ale uruchamiają machinę oskarżeń pod adresem obrońców Europy, m.in. pod adresem Polaków i Węgrów. To gigantyczne nieporozumienie i niszczenie więzi państw i narodów europejskich. Włoscy politycy zamiast krzewić cywilizację jedności z Rzymem, zabiegają o rozlanie się islamu - na cały kontynent europejski. Czyżby masoneria zagnieżdziła się także we wloskich umysłach?. Zwycięzcy spod Lepanto mogliby nie poznać niektórych swoich rodaków i rodaczek. Włosi potrafili zdobywać się na odwagę i potrafili opowiadać się po stronie Boga a nie szatana. Byli krzewicielami cywilizacji chrześcijańskiej a nie muzułmańskiej.

Agamemnon - 16.05.16 22:33
Polacy czekają na rozliczenie przestępstw władzy w tym przestępstw legislacyjnych popełnionych przez Sejm, jak też przestępstw popełnionych przez wymiar sprawiedliwości. Zasada istnienia państwa prawa domaga się reformy wymiaru sprawiedliwości jako podstawa reformy państwa. Władze powinni przyspieszyć prace nad tą reformą, w październiku 2016 roku minie rok rządów nowej władzy, po której Polacy się wiele spodziewają.

W dalszym ciągu istnieją przepisy krępujące działalność gospodarczą. Wygórowane żądania danin ze strony władz w dalszym ciągu niszczą przedsiębiorczość, nie są umarzane pomimo katastrofalnych sytuacji przedsiębiorstw, przyczyną, których są te wygórowane żądania. Pod takim stanem pseudoprawnym nie wytrzymałaby nawet gospodarka wielkich potęg ekonomicznych świata.

Gdzie znajdują się rozliczenia za doprowadzenie przez ekipę Donalda Tuska do katastrofy ekonomicznej państwa, do obniżenia stanu zdrowia Narodu aż do powstania epidemii nowotworowej, do demontażu polskiego przemysłu, do obniżenia polskiej edukacji aż do poziomu analfabeckiego? Chcemy się
z tymi rozliczeniami zapoznać. Chcemy również by nowa władza dała wytchnienie przedsiębiorstwom polskim, by one mogły się rozwinąć.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1993 roku
Ostatni transport żołnierzy z byłego ZSRR opuścił Polskę.


18 Września 1981 roku
Francja zniosła po przeszło dwustu latach karę śmierci przez zgilotynowanie.


Zobacz więcej