Wtorek 26 Maja 2020r. - 146 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.05.16 - 18:36     Czytano: [1032]

To nie tak, panie SoroszPodobno finansista, miliarder, filantrop George Soros to mądry gość. Pewnie tak, ale kiedy poucza Polskę, robi się głupszy od Palikota. Przypominam, Palikot był tu przez dwie kadencje specjalistą od otwartego społeczeństwa i narobił tyle idiotyzmów, że rozwalił całą lewicę. Ja ich nie żałuję, ale panie Soros, to były źle wydane pieniądze. Niech pan będzie mądrzejszy i przestanie nam opowiadać o otwartym społeczeństwie. Polska od stuleci otwierana jest przez miłych sąsiadów, którzy lubią do nas wpadać. Drzwi i okna pootwierane na oścież, tak że przeciąg głowy urywa. Nie jest pan taki młody, żeby nie wiedzieć, jak nas otworzyli od wschodu i zachodu jednocześnie w 1939 roku Niemcy i Rosjanie. Trwało to pół wieku i kosztowało miliony ludzkich istnień, zanim z początkiem lat 90-tych ostatnie okupacyjne wojska opuściły Polskę po tym otwarciu.

Solidarność zakończyła II wojnę światową i obudziła nadzieję. Już jako suwerenny kraj zapisaliśmy się z własnej woli do NATO i Unii Europejskiej. Na początku wyglądało to obiecująco. U progu III RP moi koledzy aktorzy natrętnie deklamowali „Jesteśmy wreszcie we własnym domu…” Wkrótce okazało się, że ten dom ma być zawsze otwarty dla wszystkich, że każdy może łazić po naszym domu i wynosić co mu się podoba… Jak, nie przymierzając, Komorowski z Pałacu Prezydenckiego. Zagapieni na bogaty, stabilny Zachód, nie zorientowaliśmy się w porę, że nastąpiło kolejne, tym razem ciche otwarcie naszych portfeli i kont bankowych. Możemy się uharować po łokcie, ale wyżej kieszeni nie podskoczymy.

Po tzw. transformacji przemysł przestał być nasz, handel nie nasz, banki nie nasze, do tego media nie nasze, więc trudno było poznać prawdę o sytuacji. Mam nadzieję, że nie życzy pan Polsce źle, jedynie jest pan źle poinformowany, przez polskojęzyczne lecz wrogie nam media, które łżą jak najęte. Proszę sprawdzić przez kogo najęte, to pan się dowie kto z „homogenicznej” Polski i z Kaczyńskiego robi diabła i dlaczego.

Jan Pietrzak

Wersja do druku

Lubomir - 10.05.16 11:23
Coś to pokićkało się tym trzymającym kasę. Subsydiowana przez Sorosa {jak głosi gminna wieść} Fundacja Batorego, nie walczy o dobre imię Viktora Orbana, nie buduje jedności polsko-węgiersko-siedmiogrodzko-rumuńskej, nie przywraca pamięci o morskim Królestwie Węgierskim Świętego Stefana i Rzeczypospolitej Międzymorza, Rzeczypospolitej Polskiej Jagiellonów, ale zachowuje się niczym niemiecka Fundacja Kruppa. Rzuca kalumnie i sabotuje. Może pochodzący z Węgier staruszek, zrozumie swoje błędy chociaż na łożu śmierci a fundacja imieniem króla, który nie chciał być malowanym, zacznie służyć sprawie polskiej i węgierskiej. Podobny rozsądek potrzebny byłby Frau Merkel. Ta w ramach jakiejś dziwacznej solidarności uchodźców - usiłuje wmówić Europie, że Heinrich Himmler i Hans Frank, też byli uchodźcami, uciekającymi przed prześladowaniami.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1988 roku
Otwarcie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.


26 Maja 1910 roku
Urodził się Laurance Rockefeller, amerykański finansista i filantrop (zm. 2004)


Zobacz więcej