Środa 29 Stycznia 2020r. - 29 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.05.16 - 13:41     Czytano: [966]

Targowica na ulice


Szanowni Państwo!

Na ulice czy może na szubienice? Jaruzelski straszył członków PZPR, że „Solidarność” chce ich powywieszać na latarniach (cytat: Na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści). W ten sposób mobilizował swoich do popierania stanu wojennego w imię obrony demokracji ludowej. Nauka nie poszła w las. Teraz Schetyna namawia do demonstracji siódmego maja też rzekomo w obronie demokracji, no może już nieco mniej ludowej...

Tyle tylko, że sprzedawczyki wszelkiej maści wcale już się nie boją zawisnąć na latarniach, słusznie licząc, że latarni by pewnie dla wszystkich nie wystarczyło. Jeśli nie rozprawiono się ze zbrodniarzami komunistycznymi, to ich resortowe pociotki miałyby się czegoś obawiać? Wiadomo przecież, że walka idzie tylko o koryto i lepiej nie pytać skąd wzięły się majątki stróżów prawa. Adwokaci – wiadomo. Wybronieni przez nich gangsterzy mają się czym dzielić. Natomiast sędziowie i prokuratorzy zrobią wszystko, żeby zachować w tajemnicy swój status majątkowy. Ciekawe dlaczego? Wymiar (nie)sprawiedliwości jest nadal w ich rękach, kto więc im podskoczy? Targowica rozzuchwalona brakiem lustracji i bezkarnością demonstruje swą butę.

Gangster tym się różni od normalnego człowieka, że nie ma poczucia sprawiedliwości. Nowy rząd jest dla targowicy niebezpieczny, bo chce prawu przywrócić jego naturę, czyli sprawiedliwość.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl


…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 154


– Nic pani nie jest? – spytała jakaś starsza kobieta, pomagając Dominice wstać.
– W porządku – odparła, pocierając bolący nadgarstek.
Ktoś inny podał jej torebką, która zsunęła się z ramienia.
– To wypadło pani z torebki – jakiś mężczyzna podał jej białą zaklejoną kopertę. Wyczuła w niej drobny twardy przedmiot. Czyżby znowu klucz od skrytki?
– Nic ci nie jest? – spytał Marcin, któremu udało się przedrzeć przez ciżbę wysiadających i wsiadających pasażerów.
– Jestem cała i zdrowa – postąpiła krok w jego kierunku, trochę jednak kulejąc.
– Tylko straciliśmy pieniądze?
– Albo dokonali transakcji. Trzeba to sprawdzić.

CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

7 maja 2016 r. | Nr 19/2016 (255)

Wersja do druku

Lubomir - 09.05.16 10:14
Wielu z tych targowiczan najwyraźniej brało udział w kursach prowadzonych w Szkole Oficerskiej w Dreźnie. Stasi werbowało przede wszystkim młodych. KGB i GRU, również. Nie zdemaskowani, próbują nadal szkodzić Polsce, Polakom i polskości. Dla nich Polska nie jest ojczyzną a jedynie żerowiskiem. To jajogłowe gnomy i maszkary, budzące wstręt u uczciwych i ambitnych Polaków. To tacy zorganizowali zjazd niemieckiej SPD w Kołobrzegu. To tacy dbają o przywracanie niemieckiej historii i niemieckiego wizerunku - polskim miastom, odebranym niemieckim kolonizatorom, zaborcom i okupantom. To dzięki takim zaprzedańcom następuje zalew Polski przez niemieckie, pohitlerowskie firmy. Oczywiście z zachowaniem pozorów. Np mamy odnosić wrażenie, że Cementownia 'Górażdże' to nadal polskie przedsiębiorstwo, chociaż od lat jest to firma należąca do Niemców i zarejestrowana w jednym z 'rajów podatkowych'. Niemcy okazali się głównymi nauczycielami i pionierami korupcji w Polsce. Niemcy sączą do Polski swój nazistowski system. Proniemieccy krzykacze uliczni to adepci nieformalnej niemieckiej szkoły propagandy im. doktora Goebbelsa. Niemcy i ich konfidenci boją się wyparcia niemieckich wpływów - przez zjednoczone państwa koalicji euro-atlantyckiej.

DEF - 08.05.16 15:25
Osoby nie mające styczności zainstalowanym nam domiarem sprawiedliwości wyobrażają sobie sędziów, adwokatów i prokuratorów jako wzory cnót i stróży sprawiedliwości.
Kto i jak nam instalował po podobno wygranej wojnie domiar sprawiedliwości najlepiej zrozumiemy czytając życiorys Henryka Podlaskiego np na Wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Podlaski

Jak tworzono struktury osobowe dla tego domiaru poznamy czytając choćby życiorys krwawego Julka:

http://nowahistoria.interia.pl/prl/news-jednostka-w-pelni-dyspozycyjna-krwawy-julek-skazal-na-smierc,nId,1359724

https://lustronauki.wordpress.com/2009/07/17/julian-polan-haraschin/

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Stycznia 1917 roku
Zmarł Władysław Biegański, polski lekarz internista, autor wielu książek medycznych (ur. 1857)


29 Stycznia 1944 roku
Masakra w Koniuchach. Partyzanci sowieccy zamordowali co najmniej 38 polskich mieszkańców


Zobacz więcej