Środa 23 Października 2019r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.05.16 - 13:22     Czytano: [911]

Dział: Interwencje

Agitacja na odległość w UM ukarana


Sąd Rejonowy w Wejherowie, Zamiejscowy IX Wydział Karny z siedzibą w Pucku w składzie SSR Natalia Kaźmierczak wyrokiem nakazowym (czyli bez udziału stron, sąd przyjmując taki tryb uznaje też, że wina obwinionego nie budzi wątpliwości) z dnia 18 kwietnia 2016 Sygn. Akt IX W 294/16 skazał mnie (na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pucku) za to, że cytuję „w dniu 22 września 2015 roku na terenie Urzędu Miasta Puck prowadził agitację wyborczą w związku z wyborami parlamentarnymi poprzez wysłanie na adresy służbowe urzędników Urzędu Miasta w Pucku maila o treści przedstawiającej negatywne strony partii rządzącej PO i zachęcającej na głosowanie na partię PiS, tj. o czyn z art. 494 paragraf 1 Kodeksu Wyborczego”.

Na co zostałem skazany to może drugorzędne, ale napiszę - grzywna 300 złotych i 80 złotych kosztów postępowania (50 zł zryczałtowane wydatki postępowania i 30 zł opłaty).

Pytam: jak można prowadzić agitację na terenie urzędu nie będąc na jego terenie? Dodam, że nigdy nie byłem w Urzędzie Miasta w Pucku. Czy wysłanie maila na jakieś adresy (np. odpowiedź na mail grupie osób bez świadomości, że wśród nich znajdują się adresy służbowe jakiegoś urzędu) jest karalne? Ten wyrok nie ma nic wspólnego z prawdą ani zdrowym rozsądkiem - jego głupota jest wręcz porażająca. Czy nie sądzą Państwo, że taką policję (wnioskodawcę) i taki sąd powinno się zabić śmiechem? Jeśli tak to proszę o nagłośnienie sprawy.

Jeśli sąd nie udostępniłby Państwu wyroku to oczywiście mogę go pokazać w Trójmieście lub zeskanować i wysłać, jeśli sprawa Państwa zainteresuje (nie zamieszczam skanu, bo nie mam skanera w domu, a nie wiem czy sprawa Państwa zainteresuje, dlatego nie chcę bez potrzeby marnować czasu i pieniędzy na skanowanie).

Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

23 Października 1956 roku
Na Węgrzech wybuchło powstanie przeciw rządowi komunistycznemu.


23 Października 1947 roku
Urodził się Kazimierz Deyna, czołowy piłkarz polskiej reprezentacji. Zmarł tragicznie w 1989 roku.


Zobacz więcej