Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.05.16 - 16:32     Czytano: [983]

Zdrajców ci u nas dostatek

Możemy dziś powiedzieć przywódcom PO, PSL, Nowoczesnej i KOD-u;
kupujcie dobre buty, bo czeka Was 8 lat maszerowania.

Parafrazując M.Hemara, wielkiego, polskiego patriotę - poetę możemy dziś śmiało powiedzieć; "My nie kłamiemy, mamy serca spokojne, bo już wiemy, że o Polskę wygramy z Wami tę wojnę". Najwyraźniej opozycja pod przywództwem R.Petru i G.Schetyny kompletnie się pogubiła, nie ma żadnego pomysłu zarówno w sferze społecznej jak i gospodarczej. Posłowie i posłanki Nowoczesnej, PO i PSL są po prostu lata świetlne w tyle, zwłaszcza w sferze znajomości aktualnych nastrojów, potrzeb i aspiracji Polaków, jak i najważniejszych polskich problemów gospodarczych czy finansowych kraju.

Totalna opozycja nie nadąża nie tylko ze zrozumieniem obecnej dynamiki przemian w Polsce, jak i w Europie, ale nie radzi sobie nawet z czytaniem ze zrozumieniem projektów nowych ustaw o IPN, Mediach Narodowych, Trybunale Konstytucyjnym i Lasach itp. Jest całkiem pogubiona i bezradna, nieudolna, ciągle spóźniona w reakcjach, agresywna i wystraszona zarazem. To prawdziwy łabędzi śpiew III RP i tzw. obrońców liberalnej demokracji. Tym bardziej, że Komisja Europejska, jak donosi włoska gazeta La Stampa chce nałożyć astronomiczne kary w wysokości 250tys. euro czyli ponad 1mln zł za każdego nieprzyjętego przez dany kraj uchodźcę czyli przy 7-miu tysiącach nachodźców, na których zgodziła się była premier E.Kopacz mielibyśmy do zapłacenia 7mld zł kar. Szykuje się więc fantastyczne hasło na demonstracje KOD-u i totalnej opozycji 7-ego maja i na transparent "Jeden za milion, reszta na kredyt". Przy okazji wydaje się, że nie ma lepszego argumentu, by przekonać Brytyjczyków do wyjścia z Unii.

Jeśli jeszcze Niemcy zwróciliby nam 850mld dol. z tytułu zniszczeń wojennych, można by się targować, ale tylko wtedy. Nie ma totalna opozycja ostatnio szczęścia: a, to miało nie być pieniędzy na program 500 plus, na polskie dzieci, który okazał się wielkim sukcesem rządu, a to Myszki - Agresorki straszyły Polaków, że prezydent B.Obama nie przyjedzie na Szczyt NATO w Warszawie, choć wiadomo już, że przyjedzie wraz z Sekretarzem Stanu J.Kerrym, a to skrajny prawicowiec wygrał I turę wyborów prezydenckich w Austrii, a to za chwilę czeka nas nowa odsłona Panama Papers.

I nawet jeśli 13 maja agencja Moodys obniży polski rating, to wskaźniki makroekonomiczne nie ucierpią na tym zbytnio, bo polityczne ataki na rząd to jedno, a realia gospodarcze i szansa na dobry biznes to drugie. Wskaźniki gospodarcze są coraz lepsze, budżet stabilny, a zapowiedź uszczelnienia systemu podatkowego zaczyna przybierać realne kształty.
Jeśli jeszcze rząd okaże się konsekwentny i weźmie się na poważnie za realizację deklaracji i słów premiera J.Kaczyńskiego, że należy ukrócić zagraniczną i bankową lichwę i rozwiązać wreszcie problem tzw. kredytów frankowych i rażąco oszukańczych polisolokat i uda się zwrócić Polakom, choćby tylko część ich pieniędzy, podstępnie zagarniętych, to w polskich portfelach i na polskim rynku może się nagle znaleźć co najmniej 50-70mld zł. I tego dramatu totalna opozycja już nie przeżyje, to ich pogrąży ostatecznie w oczach Polaków. Oblicza szaleństwa prezentowane przez niektórych posłów i polityków opozycji, w tym np. St.Niesiołowskiego i A.Szejnfelda, który "chce wzejść niczym delikatne kwiecie lub wzlecieć białą gołębicą", W.Frasyniuka zauroczonego KOD-em i na poważnie ogłaszającego nowy stan wojenny wprowadzony w 2016r. przez PIS czy wreszcie wypociny byłego prezydenta L.Wałęsy i jego halabardników, raczej śmieszą niż tumanią czy przestraszają.

Jak widać zdrajców, ci u nas dostatek, a i pożytecznych idiotów nie brakuje, ale dobrych zegarmistrzów, potrafiących naprawić polski zegar jest jak na lekarstwo.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do SejmuWersja do druku

lucjan - 16.05.16 21:04
W 1972 film wydawał się historią https://www.youtube.com/watch?v=rOOi6sj8NdM Dziś czarno na białym widać, że historia zawsze się powtarza a racja Jana z Czarnolasu jest ponadczasowa:
Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
[Pieśń 5]

Lubomir - 15.05.16 17:44
Re: lodowy John Coś to nie tak mistrzu, wrzucać wszystkich do jednego wora. Ci z NSDAP na pewno ucieszyliby się. Dzieci i wnukowie notabli Hitlera mogliby pogratulować takiego widzenia polskich spraw. Budowniczowie Drugiej Polski i Ofiary Smoleńska - w jednym szeregu z towarzyszami partyjnymi Fuehrera. Nie możemy popadać ze skrajności w skrajność i nie możemy dać się zatomizować na 38 milionów odizolowanych od siebie sobiepanów. Tylko dobrze zorganizowani możemy trwać i iść do przodu. To mój punkt widzenia.

lodowy John - 09.05.16 10:03
Partyjniactwo to wylęgarnia likwidatorów ojczyzn. No jak nie, jak tak !?
Mieliśmy już wiodomcom rolem partii, jak się skończyło to wiedzą wszysycy starsi niż gimbaza. Zawsze gdy rzomdzi jedna partia, to kończy się źle. Przykłady ? Proszą bardzo: WKP(b), NSDAP, PZPR. Dalej wyliczać, czy poczekacie na wielkie bum pispartii ?

wewa - 08.05.16 22:33
Zbyt wolne rozliczanie łajdactw, złodziejstw, malwersacji majątku publicznego i zwyczajnej zdrady stanu jest przyczyną rozpasania antypolskiej hołoty i wrzasków ulicznych. Czas dla rządzących nie wykonujących swoich zadań będzie coraz krótszy. Zobaczcie Grecję, Francję - może by tak całe Euro-Trybunały i Komisje Weneckie wysłać tam na stałe

Lubomir - 07.05.16 12:42
Im mniej partyjniactwa, tym lepiej. Jednomyślność brytyjskich partyjniaków doprowadziła, że urząd burmistrza Londynu przejmie głęboko wierzący...muzułmanin, syn uchodźców pakistańskich Sadiq Khan. Polskie Opole bylo z kolei o krok od wyboru niemieckiego ultranacjonalisty na urząd prezydencki. Partyjniactwo to szatański moloch bez uczuć i patriotyzmu. Partyjniactwo to wylęgarnia likwidatorów ojczyzn.

Robert - 02.05.16 15:16
Problem jest łatwy do ugryzienia, dotyczy to każdej partii.
Aby partia stała się partia polityczną i mogła działać w sferze publiczno prawnej. To po odpowiedniej rejestracji i odbyciu 3 letniego stażu, musiałaby się wykazać przydatnością do pełnienia funkcji publicznych, dla dobra Państwa i Obywateli. Jest nieprawidłowością, aby finansować na chybcika z budżetu i pieniędzy podatników, partie przestępców zarejestrowaną na tydzień przed wyborami, która niczego dla tego Państwa nie dokonała a tym bardziej działającej na szkodę Narodową. Zasada klarowności finansów partii i jej członków - powinna obowiązywać, pod prawem delegalizacji.

Lubomir - 01.05.16 20:23
Solidarni z Niemcami sabotażyści i złodzieje dostają kociokwiku. Ci co sabotowali i grabili gospodarkę Gdańska i Wrocławia, Warszawy i Krakowa - kwiczą i wyją. Tak dobrze już szło... Nawet wybudowane za niemieckie kredyty mega-stadiony - kładły na łopatki budżety polskich miast, a kluby stawały się własnością Niemców, gdzie nawet trener był rodakiem Merkel. Cała nadzieja zdrajców Polski teraz pokladana jest w inwazji nachodźców, zapraszanych przez Merkel i oczekiwanych przez lokalnych antypolaków-folksdojczów. Jednak Merkel, nawet w krajach niemieckich przedstawiana jest jako antyeuropejska kukła. Jej karykatury obnoszone są po siedzibie Parlamentu Europejskiego. Gdyby jej poziom wstydu był na poziomie średnio rozgarniętego Niemca, dawno ustąpiłaby z zawłaszczanego urzędu. A tak wciąż musimy czekać na impeachment. Impeachment jej i impeachment jej pacholków.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1972 roku
USA i ZSRR zawarły w Moskwie układ tzw. SALT I.


26 Maja roku
Święto wszystkich Mam


Zobacz więcej