Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.04.16 - 17:10     Czytano: [810]

TTIP


Szanowni Państwo!

Co oznaczają te litery? To angielski skrót od Transatlantyckiego Porozumienia Handlowo-Inwestycyjnego. Nazwa tegoż brzmi niewinnie, ale jest to groźna, bo najbardziej tajemnicza umowa, jaka ma być zawarta między USA a Unią Europejską. Robią nas w konia wmawiając, że negocjacje okrywane są tajemnicą ze względu na Chiny czy Rosję. Trudno jednak pozbyć się wątpliwości. Czyżby agenci tych państw nie informowali na bieżąco swoich mocodawców? Mamy zakładać, że to dla naszego dobra? Dziwne. Jakoś trudno zawierzyć na słowo pani kanclerz znając jej roztropność w sprawie „uchodźców”.

Mimo „top secret”, to co już wiemy jeży włos na głowie. Szykuje się wprowadzenie GMO i amerykańskiej żywności, której daleko do europejskich standardów; o ekologicznej możemy zapomnieć. Gdyby dumpingowe ceny nie wystarczyły, to rozstrzyganie sporów na linii państwo-inwestor pozwala firmom ponadnarodowym zaskarżać rządy państw do arbitrażu (nie do sądu!) przy każdym wprowadzeniu przepisów, które ograniczałyby zyski tychże, nawet jeśli z perspektywy obywateli danego kraju byłyby działaniem pożądanym.

W związku z powyższym mam następującą propozycję. KODziarze pokażcie, że bronicie demokracji tam, gdzie jest ona rzeczywiście zagrożona. Zademonstrujcie swój sprzeciw! Miłośnicy Putina okażcie mu poparcie zwalczając TTIP! Frankowicze porównajcie podpisane przez siebie umowy z umową in blanco, którą ktoś by wam wciskał. Ci, którzy obwiniacie za całe zło świata żydowsko-amerykańskich bankierów, macie nareszcie okazję wyrażenia swojego sprzeciwu w konkretnej sprawie. Do dzieła!

Wszyscy, którzy popierają obecny rząd polski niech go wspierają w zanegowaniu tego parszywego kontraktu. Niech nasz sprzeciw będzie przynajmniej jakimś atutem w negocjacjach.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

P.S. Niemcy nie chcą TIPPKOMENTARZ DO FELIETONU

Szanowna Pani Małgorzato,


Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że Polska wybijająca się obecnie na niepodległość jest solą w oku wielkich tego świata - ten fakt nie ulega wątpliwości. Myślę, że obecny nasz rząd ma ogromny problem z tym, w jaki sposób dobrze usytuować nasz kraj na tej arenie pełnej wilków, by nie doznał on większego szwanku (słowem historia się powtarza - nasze położenie geopolityczne kolejny raz wystawia nas na próbę). Wnoszę to m. in. z rozmów i pertraktacji związanych Umową Transatlantycką (z TTIP-em). Umowa ta jest jednym z elementów planowanej gospodarczej pacyfikacji naszego państwa (jak również innych słabych i biednych państw). Mam dziwne przeczucie, że nasz obecny rząd ugnie się pod naporem szantażu i podpisze tą zgubną dla nas umowę. W polityce działa zasada "coś za coś" - w tym przypadku za cenę (być może iluzorycznej) obrony naszego państwa przez amerykańską tarczę antyrakietową - nasz rząd ratyfikuje TTIP - postawiony przed wyborem: lepiej umierać powoli od zatrutej i zmodyfikowanej genetycznie amerykańskiej korporacyjnej żywności (i innych zagrożeń, jakie niesie TTIP), niż zejść z tego świata nagle na skutek wojny nuklearnej wywołanej przez naszych wschodnich sąsiadów. Zawsze stoimy przed podobnymi trudnymi wyborami, gdy chcemy utrzymać niepodległość. To smutne, ale prawdziwe.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk.

…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 153


Dominika otrzymała następne polecenie, żeby pojechała Alejami Jerozolimskimi do Marszałkowskiej, zawróciła na rondzie i zaparkowała samochód w pobliżu wejścia do metra. Kiedy dojechała na miejsce, zgodnie z kolejną instrukcją udała się na peron, skąd odjeżdżały pociągi w kierunku Młocin.
Peron był o tej porze dosyć zatłoczony. Rozejrzała się dyskretnie i zauważyła udającego pasażera Marcina zajętego czytaniem gazety. Poczucie, że jest pilnowana, było w tym momencie pokrzepiające, bo czuła narastające zdenerwowanie. W chwilę później na peron wtoczył się pociąg. Zamieszanie tym spowodowane sprawiło, że nikt nie zwrócił uwagi na wysokiego chłopaka w naciągniętym na głowę kapturze od dresu. Biegł przez peron i z całym impetem wpadł na Dominikę, przewracając ją. Wyrwał torbę i zanim ktokolwiek zdążył zareagować, był już w windzie. Wcale nie przypadkiem jej drzwi były właśnie otwarte. Stał w nich wspólnik i przytrzymywał do czasu, kiedy obydwaj z łupem znaleźli się wewnątrz.
Mieli parę sekund na przesypanie zawartości torby do czarnego foliowego worka, takiego, jakich używa się na śmieci.
– Po co to robimy? – zainteresował się chłopak w kapturze.
– Bo to szybsze niż szukanie pluskwy – odparł Bodzio.
– Jakiej?..
– Nie guzdrz się, bo nas złapią – upomniał Bodzio.
W chwilę później byli na Placu Defilad. Kiedy wsiedli do zaparkowanej tuż przy windzie furgonetki i ruszyli, chłopak zapytał, kiedy dostanie swoją dolę.
– Najpierw musimy ukryć te pieniądze w bezpiecznym miejscu.
– I podzielić?
– Nie. Dostaniesz swoją dolę z całkiem innej puli. Te pieniądze są najprawdopodobniej znaczone. Nie chcę, żebyś wpadł.

CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa


Występy gościnnePrzynajmniej zamilczcie! Jeden z drugim… Psiakrew!

Dziś przeczytałem w Internecie:
„Przywróćmy demokratyczne państwo prawa! Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego. Dla powstrzymania tej tendencji niezbędna jest pełna mobilizacja społeczeństwa" - to fragment apelu, który wystosowali byli prezydenci III RP, premierzy, szefowie MSZ oraz przywódcy "Solidarności". Sygnatariuszami są byli prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, były premier i szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz, byli ministrowie spraw zagranicznych Andrzej Olechowski i Radosław Sikorski, a także legendarni przywódcy "Solidarności" Bogdan Lis, Władysław Frasyniuk i Jerzy Stępień…”

Jak przewertowałem ten anty-polski paszkwil myślałem, że mnie szlag trafi! Dlaczego?

Bo urodziłem się pod sam koniec wojny odkąd sięgam pamięcią, przez te wszystkie lata dręczyło mnie przygnębiające poczucie, że Polska jest źle rządzona i poza dwoma krótkotrwałymi epizodami, o których wspomnę w dalszej części tekstu, moją ojczyzną rządzą niezmiennie od lat nieuczciwi ludzie zaprzedani Moskwie.
Krzysztof Pasierbiewicz - Cd na „Salonie 24”


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

30 kwietnia 2016 r. | Nr 18/2016 (254)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Sierpnia 1919 roku
Wybuchł strajk 140 tys. polskich robotników na Górnym Śląsku, poprzedzający wybuch zbrojnego powstania


14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


Zobacz więcej