Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Poniedziałek 14 Czerwca 2021r. - 165 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.03.16 - 22:22     Czytano: [725]

Zgoda rujnuje


Szanowni Państwo!

Komuniści, jak to komuniści zawłaszczają wszystko, nie wyłączając słów, które na swoje potrzeby przekręcają. Ostatni (mam nadzieję) postkomunistyczny prezydent odwoływał się do starego powiedzenia, że „zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”. Za jego prezydentury było oczywiście odwrotnie. PO potrzebowała zgody na rujnowanie państwa.

Obrazowo można by to przedstawić tak. Złodziej proponuje zgodę okradzionemu mówiąc: Ukradłem ci co prawda samochód więc teraz jest mój, ale mogę ci go odsprzedać za pół ceny, a jest przecież wart dużo więcej! Czyż nie robisz na tym świetnego interesu? Taka fura za pół ceny!

Zgodę proponował Jaruzelski wprowadzając stan wojenny. Teraz „totalna opozycja” proponuje zgodę pod warunkiem oddania jej władzy, a przynajmniej zgodę na nierząd, który umożliwiłby im zatarcie pod kamieni kupą śladów przestępstw. O terrorystach zwanych „uchodźcami” nawet nie warto wspominać. Zgoda na ich przyjęcie oznacza zgodę na prawo szariatu. Spójrzmy prawdzie w oczy. Zgoda na politykę szalonej kanclerz podjudzonej przez Wladimira Wladimirowicza, rujnuje Europę. Miejmy odwagę mówić: NIE!

Bądźmy więc czujni, gdy ktoś proponuje nam jakikolwiek kompromis. Warto wchodzić tylko w uczciwe układy. Dlatego radując się ze ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (póki nam wolno) nie zapominajmy, że dobroć z rozumem może przenosić góry, ale połączona z naiwnością jest niebezpieczna dla wszystkich.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl


…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 148


Jakub Polewa odłożył słuchawkę i zamyślił się. Sugestia, żeby osobiście wystąpił w obronie swojej byłej pracownicy, Marii Chodakowskiej, była nieco kontrowersyjna. Formalnie wyrzucił ją za ośmieszanie homoseksualistów, a faktycznie na życzenie Asa. Teraz ten sam człowiek chce, żeby ją wychwalał za... No, właśnie, za co? Za poprawność polityczną?
Uśmiechnął się do własnych myśli. Pomysł zaczynał mu się podobać. Zrobi z niej bojową dziennikarkę, która broniła homoseksualisty przed fanatycznym prokuratorem, który chce go zniszczyć tylko za tę właśnie odmienność, nie mając najmniejszych dowodów winy Szmita! Pokaże się jeszcze raz wywiad, jakiego udzielił Misiuli. O wizycie żony Szmita w telewizji nikt nie wie, nie licząc najbliższych współpracowników, ale ci są lojalni. Spróbowaliby nie być!
Misiula oficjalnie została uznana za zaginioną, ale As w rozmowie z Polewą wyraźnie mówił o niej jako o osobie nieżyjącej i tego należy się trzymać. Sugerował, żeby obwinić policję za opieszałość w szukaniu sprawców domniemanego zabójstwa młodej, odważnej i uczciwej dziennikarki, której grozili jacyś nacjonaliści. Sugerował też, żeby w tym kontekście wspomnieć Marka Ździebłę. To wymaga jeszcze przemyślenia, ale kto wie?
Polewa czuł, że jest to gra warta świeczki. Do wielkiej polityki trzeba wchodzić w wielkim stylu.U nas liczą się słowa, nie czyny.Łatwiej je zapamiętać i w razie potrzeby, zawsze można powtórzyć. Dlatego on użyje właściwych słów, które doprowadzą go na szczyty.
.
CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Stracona okazja

Występują: Helga i Wańka.

Wańka – Tym razem borówki przespały stopnie generalskie.
Helga – Co masz na myśli?
Wańka – A jak myślisz?
Helga – Wypadek prezydenta?
Wańka – Oczywiście.
Helga – Może się bali.
Wańka – Czego? Że się wyda?
Helga – No, przyznasz, że teraz ludzie prezydenta zaczynają patrzyć nam na ręce.
Wańka – W porównaniu ze Smoleńskiem to była bułka z masłem.
Helga – Logistycznie tak. Potraktujemy to jako próbę generalną?
Wańka – Nie mamy innego wyjścia.
Helga – A co gdyby się udało? Tusk na białym koniu miałby jakieś szanse?
Wańka – Kto wie? Może on, albo Nowoczesny Petru? Mamy przecież jeszcze parę maskotek.
Helga – Wymagałoby to rzeszy oddanych sprawie ludzi liczących głosy.
Wańka – Niekoniecznie. Trybunał obwieściłby, że zgodnie z konstytucją wygrał nasz człowiek.

KURTYNA
P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

26 marca 2016 r. | Nr 13/2016 (249)

Wersja do druku

Imelaim - 27.03.16 21:13
Pani Malgorzato tylko jak do tej pory
nie ma komu rozliczyc tych,co kraj nam
zrujnowali,a teraz utworzyi sobie taki
zbior pt.KOD. I niemalze codziennie
urzadzaja rykowiska na Prawowity Rzad RP.
Malo tego,bo lataja niczym koty z pecherzem
u ogonow po zachodniej Europie, z gebami
pelnymi obludy na Rzad RP, wybrany
wiekszoscia glosow Narodu!! Oczywiscie
zachodnie lewactwo - dosc tam liczne popiera
ich obludne oskarzenia. Nawet lewacki
prezydent USA B.Obama ich popiera. I prosze,
jakie w swiecie ma powodzenie obluda!!!
To jest zjawisko przerazajace na poczatku
naszego nowego wieku. Polska powinna juz
opuscic lewacka UE- jako w zasadzie lewacki
twor. Tam sie nie uswiadczy na scianie krzyza!
Jak tam sie znajda katolicy to z obawy przed
utrata forsy, siedza cicho niczym myszki pod
miotla wystraszone przez kota.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

14 Czerwca 1940 roku
Do obozu Auschwitz dotarł pierwszy transport 728 polskich więźniów politycznych.


14 Czerwca 1800 roku
Bitwa pod Marengo (pn. Włochy) z udziałem Polskich Legionów. Wojska Napoleona pokonały Austriaków


Zobacz więcej