Czwartek 21 Stycznia 2021r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.02.16 - 16:08     Czytano: [1023]

Karykatura do kwadratu


Szanowni Państwo!

Kiedy w 1976 r. powstał Komitet Obrony Robotników, to już sama nazwa najwyraźniej kpiła z „przewodniej siły”, jaką się mieniła Polska Zjednoczona Partia Robotnicza sprawująca władzę od dwudziestu lat. Bo jak to? Bronić robotników przed nimi samymi? Później okazało się jednak, że niektórzy założyciele KOR-u nie przejawiali poczucia humoru, a raczej śmiertelnie poważnie traktowali komunizm, który chcieli tylko lekko reformować, żeby mógł przetrwać na wieki wieków.

W dobie post-komunizmu sam komunizm nic na śmieszności nie stracił, czego widomym przejawem jest KOD. Sieroty po PRL-u bis zawiązały Komitet Obrony Demokracji w chwili gdy właśnie demokracja doszła do władzy. Komunizm jako niewyczerpane źródło komizmu daje o sobie znać na pochodach pierwszomajowych organizowanych nawet w zimie i gdzie popadnie. Śmiesznie podskakujące staruszki wyglądają tak żałośnie, że nawet jako karykatury „zaplutych karłów reakcji” budzą raczej zażenowanie, niż wesołość.

Najwyraźniej karykatura kołem się toczy.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 144


Znowu dwa zlecenia, pomyślał As. Jedno przez centralę, drugie bezpośrednio. Zaczął od ważniejszego. Przez „centralę” oznaczało przekazanie Ewie polecenia skontaktowania się z Dymkiem. To, co miał mu do przekazania, wykluczało pośrednictwo jakiegokolwiek telefonu. Takie zlecenie mógł wydać jedynie w cztery oczy. Informacja została przekazana. Do spotkania zostało wystarczająco dużo czasu, żeby sobie uciąć pogawędkę z panem redaktorem. W tym wypadku aż taka ostrożność nie była konieczna. Z Jakubem Polewą rozumieli się bez słów, chociaż słowa odegrają tu najważniejszą rolę. Właściwie dobrane słowa.
Zasugerował Jakubowi, żeby osobiście wygłosił ubolewanie nad stratą „wybitnej dziennikarki”, jaką stała się Misiula po śmierci, no, domniemanej śmierci. Oficjalnie została uznana za zaginioną.
Po skończonej rozmowie As odłożył słuchawkę i zamyślił się. Była jeszcze jedna sprawa, którą należało załatwić, ale nie wiedział jak. Ta cholerna taśma nie powinna się była nigdzie zawieruszyć. Nie miał pojęcia co zawiera, ale doświadczenie podpowiadało mu, że giną tylko te taśmy, na których jest coś ważnego, za co ktoś jest skłonny wyłożyć niemałe pieniądze.
CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

27 lutego 2016 r. | Nr 09/2016 (245)

Wersja do druku

Lubomir - 28.02.16 17:16
Przykre, że jeszcze nie zdołano odchwaścić publicznej przestrzeni Polski z patronatu m.in. Juliana Marchlewskiego i Marcelego Nowotki, a już zaistniały obiekty imienia lewaka i internacjonała, Jacka Kuronia. Czyżbyśmy byli skazani na bycie Koreą Północną Europy?. Ilu genialnych Polaków wpłynęło na zmianę losów Polski i świata?. Im dziwnie jakoś trudno zaistnieć w lokalnych placówkach i zrzeszeniach. Historia Polski to nie historia kilku ostatnich dekad, ale to 1050 lat historii walk, męczeństwa i wielorakiej pracy. Tyle tylko, że w tamtych latach - autentycznie wielkim ludziom, nie dawano orderów Lenina czy niemieckiego cesarza. Skromność i twórcza niezależność była cechę ich wszystkich.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 1926 roku
Urodził się Telly Savalas, amerykański aktor filmowy Kojak (zm. 1994)


21 Stycznia 1924 roku
Zmarł Włodzimierz Lenin, rosyjski komunista, organizator i przywódca rewolucji październikowej (ur. 1870)


Zobacz więcej