Poniedziałek 3 Sierpnia 2020r. - 216 dz. roku,  Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.02.16 - 13:15     Czytano: [1102]

Dział: Interwencje

Sławomir Cenckiewicz oświadcza


Informacje podane w dniu dzisiejszym przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego podczas konferencji prasowej zamykają mój wieloletni czas walki o prawdę na temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Wałęsa był agentem "Bolkiem", zaciągnął pisemne zobowiązanie do współpracy, zdradzał przyjaciół i kolegów oraz brał za to pieniądze. Mimo zorganizowanej akcji kradzieży dokumentów w latach 1989-1990 i 1992-1995 zachowała się podstawowa dokumentacja agenturalna Wałęsy. To są fakty opisywane przeze mnie w wielu publikacjach i kilku książkach.

Szykany, pomówienia, brutalne ataki ze strony najwyższych władz Polski z prezydentem Komorowskim i premierem Tuskiem na czele, działania prawne i operacyjne ABW, nękania przez prokuratury cywilne i wojskowe, wykluczanie z cechu historyków, apele o odebranie stopni naukowych, naciski a nawet zmuszenie do odejścia z pracy w IPN we wrześniu 2008 r. są już dzisiaj jedynie przykrym doświadczeniem i ceną za walkę którą - często samotnie, ale konsekwentnie - prowadziłem.

Prowadziłem tę walkę nie dla własnej chwały, bo tej nie doświadczyłem, ale z myślą o bohaterach Grudnia 70, których Wałęsa zdradził. Kierowałem się zawsze obowiązkiem historyka wobec Prawdy, wobec Polski, wobec ofiar haniebnych donosów "Bolka" - zwłaszcza ś.p. Henryka Lenarciaka, Jana Jasińskiego, Szczepana Chojnackiego, Józefa Szylera, Henryka Jagielskiego i wielu innych cichych bohaterów naszej walki o niepodległość.

Moim pragnieniem jest dzisiaj również wspomnieć o dwojgu postaci - dla mnie szczególnie ważnych i bliskich. O ś. p. Annie Walentynowicz - która była przez lata świadkiem zdrady Wałęsy i nie bała się o tym mówić, za co płaciła najwyższą cenę - cenę hańby, poniżenia i wykluczenia. Swoje myśli kieruje również w stronę Krzysztofa Wyszkowskiego - który w osamotnieniu bił się o Prawdę, pomimo ogromu niesprawiedliwości jakie spotkały go ze stroną polskich sądów. Wasza odwaga i niezłomność były dla mnie siłą i inspiracją! ,

Dziś, w tym dla mnie szczególnym dniu, składam im wszystkim swój hołd i świadectwo "ukończonego biegu", dochowanej wiary w to, że Prawda ostatecznie zwycięży! Kiedy przerażony obrotem spraw odchodziłem z IPN w 2008 r. użyłem słów mjr. Hubala: "Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg". Z pomocą Zbawiciela wytrwałem!

Tym, którzy mnie (a zwłaszcza moją mamę) przez lata krzywdzili i obrażali wyzwiskami i działaniami urzędowymi - z Lechem Wałęsą na czele - przebaczam, choć będę pamiętać. Zemstą się kierował nie będę! Dziś zwyciężyła Prawda, która polskiemu życiu publicznemu i polskim naukom historycznym jest bardzo potrzebna. Wszyscy mamy wobec tej Prawdy obowiązek służby! Dla Polski!

dr hab. Sławomir Cenckiewicz
Oleśnica, 18 II 2016 r.

Wersja do druku

DEF - 22.02.16 23:04
W środę 24 lutego mają być ujawnione kolejne dokumenty z szafy Kiszczaka.
Warto zapoznać się z: materiałami z procesu Wacława Komara vel Mendela Kossoja w 1953 roku oraz wspomnieniami gen. Kuropieski.
O klanie Komarów możemy przeczytać na stronie:

http://www.bibula.com/?p=12233

Zobaczymy co więcej wypłynie.

DEF - 22.02.16 19:25
Żydzi po udanym zamachu stanu w Rosji w 1917 roku przystąpili od razu do przestawienia rosyjskiej gospodarki i społeczeństwa do planowanej inwazji na Europę. Imperializm żydowski z kierunku wschodniego na zachód był przez ich propagandę prowadzony pod hasłami komunizmu i "oddolnego" wyzwalania się uciskanego ludu. O potędze żydowskiej propagandy świadczy fakt, ze w tamtych czasach w ani jednym państwie media nie podawały o tym prawdy. Przygotowano też propagandową wersję historii, która obowiązuje do dzisiaj.
Dzisiaj żyjemy w lustrzanym odbiciu tamtych czasów. Imperializm żydowski atakuje z zachodu na wschód pod hasłami tzw. demokracji. Liczba otumanionych komunizmem jest równa liczbie dzisiaj otumanionych tzw. demokracją. Warto zrobić taki eksperyment, dawne przemówienia przywódców komunistycznych nagrać tak aby po głosie nie można było poznać kto to i słowa komunizm zamienić na demokracja a Związek Radziecki na USA i NATO. Dzisiejsi demokraci pieli by z zachwytu słysząc to.
Komunizm ulegał stopniowym zmianom, początki to żydowskie czystki nie tylko w Rosji i w Polsce. Węgrzy też poznali czym jest żydowski komunizm. W końcowym etapie komunizmu mieliśmy u władzy większych polskich patriotów i katolików niż teraz. Ludzie ci wiedzieli co się będzie działo, byli jednak bezsilni wobec otumanionego wizją "wolności" prymitywnego robola. To, że dobrze wiedzieli kto nas pokona świadczy fakt, że zlecono zabójstwo przebywającego na zagranicznym szkoleniu Michnika braciom Jaroszom Ekipa Gierka miała te same problemy co car Romanow. Nie tylko w Polsce i w Rosji wykorzystano prymitywne masy i studentów do destrukcji społeczeństw. Pomimo, że historia się powtarza ciągle mamy tłumy użytecznych idiotów, ktorych te same siły wykorzystują na ich zgubę.
Dzisiaj powinniśmy myśleć jakich stworzą nowych uzytecznych idiotów do walki ze starymi demokratycznymi użytecznymi idiotami.
Obecnie napływa do nas agentura szkolona w Usraelu do czego są oni zdolni i ile milionów ludzi wymordowała w imię "obrony" wolności i demokracji poznamy czytając książkę Johna Perkinsa "Hitman - Wyznania ekonomisty od brudnej roboty".
Powinniśmy się też zastanowić dlaczego w czasie tzw. demokracji zginęło u nas z 15 generałów w niewyjaśnionych okolicznościach.
Wałęsa przyciśnięty do muru powinien ujawnić fakty o których bał się do tej pory mówić.
Ja czekam na ujawnienie raportów agentów którzy rozpracowywali środowisko Boniego. Mam nadzieję że Michnik ich nie zniszczył.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że UB i SB było jak niewinne dziecko w porównaniu do tego co nas czeka od agentów szkolonych na Zachodzie i w Usraelu.

Lubomir - 22.02.16 10:16
Oby ocalał autorytet autentycznie polskiej Solidarności. Tej wspieranej przez JPII, ofiarnych polskich kapłanów i miliony uczciwych Polaków. Oby fanka Rosji, języka rosyjskiego i komunizmu - Merkel, nie wmówiła światu, że to Niemcy obalali komunizm.

Obiektywny - 22.02.16 0:11
W tej dyskusji na temat Wałęsy nie może zabraknąć 17 pytań zadanych Wałęsie przez Matkę Solidarności Ś+P ANNĘ WALENTYNOWICZ (kto wie może dlatego zginęła w Katastrofie Smoleńskiej???
Jest to dośc długi tekst nie wiem czy moglbym go na forum KWORUM przedstawić w całości, bo ilość słów w okienku dla komentarzy jest ograniczona.
Może jednak po kilka tych pytań w odcinkach Sz. Pan Redaktor mógłby zamieścić w odpowiednim czasie.
Nie zapominajmy też o najbliższym Wałęsie agencie Mieczysławie Wachowskim.
Oto treść siedemnastu pytań i oświadczenia Anny Walentynowicz z 1995r, które wówczas z kolegami studentami kolportowałem wśród znanych mi różnych działaczy „Kochanej Solidarności”. Wielu z nich patrzyło na mnie z pogardą, a najbardziej bolało to, że nazywali śp. Annę: „stara baba i nawiedzona”.
Oddajmy Jej sprawiedliwośc o którą walczyła

Na naszych oczach przeszlość ulega przeklamaniu , manipulacji. By ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty.Dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej dzialalności nakladają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd prezydenta RP-Lechowi Walęsie kilku pytań.Oświadczam,że biorę pelną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.
1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznaleś,że na żądanie SB dokonywaleś indentyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu?
2. Dlaczego oklamaleś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu plotu,podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostaleś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3. Jak godzileś swoją katolicką moralność z glośnymi przygodami, o które żona robila ci publicznie awantury w 1980r ?
4. 9 grudnia 1980r przyznano ” Solidarności ” pierwszą nagrodę -30 tys.USD. Co zrobileś z tymi pieniędzmi ?
5. Co zrobileś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy,które mialeś przekazać na Panoramę Raclawicką,lecz nigdy nie przekazaleś?
6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupileś,czy otrzymaleś w darze i od kogo?
7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
8 Czy uważasz za wlaściwe, że glowa Państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9 Czy byleś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ,że M.Wachowski jest kapitanem SB ?
10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowaleś na jego poczynania?
11. Czy SB szantażowala Cię ujawnieniem wszczętych postepowań karnych o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym,wymuszając płatną wspólpracę?
12. Za jakie zaslugi w obozie w Arlamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z calą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA ” lokujcie swe kapitaly w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?
14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązaleś się ?
15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A.Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16. Kiedy spelnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródla, bo „twoje” ksiązki przyniosly straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ?
17. Czy nie dosyć już klamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ?
Gdańsk , dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz

Agamemnon - 21.02.16 15:18
Gratuluję panu Cenckiewiczowi odwagi i zwycięstwa. Wałęsie powiem, że errare humanum est, lecz rzeczą nieludzką jest trwać w błędzie. Pamiętam jak Wałęsa nazwał pułkownika Ryszarda Kuklińskiego zdrajcą, pamiętam jak bronił wygórowanych emerytur przyznanych członkom zbrodniczym formacjom UB i SB, o emeryturach dla poszkodowanych przez powyższych funkcjonariuszy już nie pomyślał. Co zatem chce wyjaśniać Wałęsa, gdy fakty
i tylko fakty się liczą.

DEF - 21.02.16 10:46
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/282324-w-1990-roku-w-archiwach-sb-buszowala-komisja-michnika-czy-prokuratorzy-ipn-szukajacy-prywatnych-archiwow-sb-nie-powinni-wejsc-do-mieszkan-jej-czlonkow

"Zatem przypomnijmy pewne zdarzenie z 1990 roku. Wówczas od 12 kwietnia do 27 czerwca w archiwach MSW buszował współtwórca III RP - Adam Michnik. To buszowanie nazwano „komisją Michnika”
W jej skład weszli: jej przewodniczący dyrektor Archiwum Akt Nowych Bogdan Kroll, prof. Jerzy Holzer historyk z PAN, historyk prof. Andrzej Ajnenkiel i właśnie Adam Michnik, ówczesny poseł OKP oraz jednocześnie redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”."

Kolega Michnika Szlajfer buszował w archiwum naszego MSZ. Dyrektorami archiwów PZPR i cenzorami zawsze byli Żydzi.
Żydzi mają o nas większą wiedzę niż nam się wydaje.
Ujawnienie tego co jest w ich szafach to byłby dopiero sukces naszych historyków.
Gomułka zostawił pamiętnik ale wydano go po cenzurze tow. A. Werblana. Może doczekamy wydania oryginału.
Jaroszewicz też miał sporą kolekcję dokumentów i na pewno dalej czeka na odkrycie.
Jaruzelski też pisał pamiętnik i zbierał informacje zwłaszcza na temat działalności Żydów w Polsce.
Zostało jeszcze dużo szaf do odkrycia i dopiero wtedy będzie można od nowa napisać prawdziwą historię. Rosjanie powinni nam udostępnić wgląd w swoje archiwa. U nich znajdowała się centrala żydobolszewizmu, która sterowała tym co się też u nas działo.
Teraz mamy na forum wysyp autorów propagandy, że historię tworzą ubodzy psychopaci.
Za rok będziemy mieć setną rocznicę żydowskiego zamachu stanu w Rosji, 60 milinów poległych Słowian. Oby ta rocznica stała się początkiem pisania prawdy historycznej i jej uczenia w szkołach.

Perth - 20.02.16 23:36
PS

Dokumenty z pierwszego pakietu zawierającego teczki: osobową i pracy agenta SB „Bolka”, zabezpieczpne w domu Czesława Kiszczaka, będą udostępnione od godz. 12.00 w poniedziałek w czytelni przy ul. Kłobuckiej 21 – poinformował prezes IPN Łukasz Kamiński.

"Stefanowi" i innym "Kłapciakom", proponuję aby wybrali się w to miejsce, przeczytali co tam jest w tych dokumentach o "Bolku" i dopiero wtedy zabrali głos "na tym medium" [Kworum].

Perth - 20.02.16 22:54
(...) i w tym medium [KWORUM] tkwia "Bolki!" A Bolek Bolka szanuje! wystękał dzisiaj "Stefan".
Ale jak tylko napisze coś na tym medium [Kworum] TEN co otrzymał Krzyż od Bolka, to Stefan pod innym nickiem zaraz poleci do niego z gratulacjami. To jest mentalność byłych towarzyszy "Kłapciaków", których stać tylko na smarknięcie w stronę innych uczciwych komentatorów.

Lubomir - 20.02.16 22:47
Re: DEF Skoro tak pan przejrzał wszystko genialnie na wylot, to kto panu zabrania założyć jakąś Partię Cnotliwych Beniaminów, nieskażoną semickimi korzeniami itp wadami. Może i Polska skorzystałaby na tym?.

DEF - 20.02.16 20:32
Jewno Fiszelewicz Azef działał na dwóch frontach, przywódca eserowców był jednoczesnie agentem Ochrany. Służby tworzą opozycję i ich przywódców od dawna i na całym świecie. Problemem jest je utrzymać w ryzach.
Na przywódców służby werbują osoby wyszczekane i bez wykształcenia. Może to się dziać nawet bez wiedzy takiego przywódcy.
Prostemu Wałęsie zaszkodziła Nagroda Nobla i propaganda taka sama jak zrobiono analfabecie Stalinowi. Wałęsa uwierzył w propagandę i to zgubiło.
Jak zostaną ujawnione informacje od agentów, którzy działali wokół Boniego i jego rodaków to będziemy mieć prawdziwy obraz: kto i po co stworzył "oddolny" ruch pn Solidarność.

Stefan R - 20.02.16 17:39
Prosze, ani jednego komentarza! A o czym to swiadczy? A no o tym,ze
i w tym medium tkwia "Bolki!" A Bolek Bolka szanuje!

Wszystkich komentarzy: (11)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Sierpnia 1944 roku
3 dzień Powst. Warszaw.: Niemcy wprowadzają do walk sztukasy. BIP uruchomiło w Śródmieściu 6 patroli megafonowych


03 Sierpnia 2008 roku
Zmarl Aleksander Sołżenicyn, rosyjski pisarz, laureat Nagrody Nobla (ur. 1918)


Zobacz więcej